Zach GalifianakisBiografie hvězd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:284
Počet zobrazení:5 481

O tom, zda je Zach Galifianankis filmovou hvězdou, by se daly vést spory, ale na našem webu rozhodně patří mezi velice oblíbené osoby. Proto by byla škoda nevyužít toho, že i o jeho kariéře byl natočen krátký dokument. Věděli jste vůbec, co Zach dělal před svou slavnou rolí Alana v Pařbě ve Vegas? Máte ho rádi jako herce, dáváte mu přednost jako komikovi, či s oblibou sledujete jeho show Mezi dvěma kapradinami?

Přepis titulků

Zach Galifianakis je nepředvídatelným komikem, který se proslavil svými podivnými a lehce pomatenými postavami ve filmech jako Pařba ve Vegas a Na doraz. Zach svůj bizarní komediální styl vyvinul ještě na střední, kde své spolužáky rozesmíval coby šišlající zženštilý buran bojící se cizích lidí. Odešel z vysoké, když mu k ukončení studia chyběl jediný předmět a až do svých zhruba 25 let střídal bídná zaměstnání, pak ho kamarád přemluvil, aby zkusil stand-up komedii.

Brzy poté začal dostávat menší bizarní role v televizi a ve filmu a vydobyl si kultovní proslulost s internetovou talk show Mezi dvěma kapradinami, kde zpovídal i známé hollywoodské tváře jako Natalie Portman nebo Michaela Ceru. Opravdovou hvězdu z něj udělal až film Pařba ve Vegas, podle režiséra filmu, Todda Phillipse, k tomu mělo dojít už dávno. Zach Galifianakis je někdo, kdo má za sebou hrozně úspěšnou stand-up kariéru v L.A.

a vlastně napříč celou zemí a měl větší role ve filmech, ale nikdy ne onu ústřední roli, a rozhodně nikdy nedostal roli, která by byla napsaná jemu na tělo, a která by stavěla na jeho silných stránkách. Když jsme se poprvé sešli a já mu ukázal scénář, byl proto rolí Alana tak nadšený a hned se ponořil do téhle nešikovné postavy, která nikdy tak úplně nezapadá. Práci na filmu jsem si vážně užil. Vážně jsem si to užil a uteklo to jako voda, takže jsem za tu příležitost moc vděčný.

A teď se asi... zase vrátím do práce, zaskakuju jako učitel na vysoké v Tampa Bay, takže se tam asi vrátím. Bylo to fajn, bylo to fajn, ještěže pořád mám svůj ISIC... Zkusil jsem to. Zkusil jsem to. Jako podivný budoucí švagr Alan, který se přidá k rozlučce v Las Vegas, měl Zach ty nejvtipnější repliky ve filmu.

Myslím si, že Alan až moc experimentoval, a pak v tom tak trochu uvízl, nejspíš byl moc do drog a fastfoodu v obchoďácích. Nejspíš je obcházel ve snaze sehnat si práci v Jamba Juice a najednou... tam zapomene donést přihlášku a posadí se někde poblíž stánku s burritos a vzpomene si, že má ještě v kapse zbytek drog a speciálních sladkostí, které sní a pak zavolá tátovi, ať ho přijede vyzvednou k obchoďáku.

Je to v pohodě je mu teprve 35. Zach přiznává, že pro Pařbu ve Vegas čerpal i z osobních zkušeností. Je to trochu blízko, měl jsem pár momentů, kdy jsem se probudil v parku pod autem, kterému pořád běžel motor... kdysi dávno. Zažil jsem... Byl jsem na pár pracovních pohovorech, při kterých jsem byl namol. Ale film je film protože je trochu...

je trochu zajímavější než všední život. Ale jo, trochu se to realitě blíží. Pařba ve Vegas byla velkým kasovním úspěchem a Zach se po letech nenápadné existence dostal na výslunní. Je to celé trochu divné, začínal jsem... začínal jsem vystupovat po kavárnách a to bylo trochu normálnější, tohle je šílený. Ve snaze ukázat, že zvládne i přímější role, si Zach následně zahrál v rodinné komedii G-FORCE, kde hrál roli vědce, který spolupracuje s týmem tajných agentů - morčat.

Hraju vědce, který je dokáže přimět... aby s ním začaly komunikovat. Začne to komunikací a pak společně provádíme... nějaké tajné mise. G-FORCE byla natočená kombinací živé akce a 3D animace, což znamená, že herci museli hrát s morčaty, která tam vůbec nebyla, ale byla do filmu počítačově přidána až při postprodukci. Je těžké při hraní spolupracovat s...

doslova ničím. Vůbec nic tam není, a ještě ke všemu tam místo ničeho mají být morčata. Takže... si prostě musíte představovat... Prostě si řeknete, že se budete chovat, jako kdybyste mluvil s morčetem. Nedá se na to připravit, hrát s neviditelným morčetem vás nikdo nenaučí. Dál si Zach zahrál pacienta psychiatrické léčebny, který ve filmu Něco jako komedie začne mentorovat mladšího pacienta. Myslím si, že tahle společnost... se vším tím nátlakem.... Všichni se strašně moc snaží vyrovnat se ostatním, což tak úplně nechápu, ale...

A rodiče chtějí, aby jejich děti byly výjimečné a tvrdě pracující. Já to měl jednodušší, nezažil jsem tolik tlaku. My museli mít dobré známky, ale dneska musíte mít dobré známky, dobře vypadat, znát správné lidi... je to nechutný. Vážně je. Vzhledem k mnoha pověrám vážícím se k duševnímu zdraví, chtěl Zach mít jistotu, že se v tématu bude před začátkem natáčení dostatečně orientovat. Dělal jsem pro roli výzkum v několika...

psychiatrických léčebnách. A zjistil jsem, což nám ve scénáři trochu chybělo, že lidé, kteří pracují v psychiatrických léčebnách a tamější pacienti... Občas je dost těžké je od sebe poznat. Tak se mi to alespoň při mém výzkumu jevilo. Ale co se... Myslím si, že mysl je strašně křehká věc, takže se to může stát každému.

Zachův brilantní výkon mu přinesl uznání kritiků a prokázal jím, že umí víc, než jen být vtipný. Je milé, když vás lidi... přijímají, ale... nenechám to... Vážně o tom tolik nepřemýšlím. Občas zapomenu, že teď točím filmy. Víte, máte svůj život, a pak máte pracovní život, a já se snažím, aby mi to moc nestouplo do hlavy. i když pochopitelně na sebe každý den čím dál víc zírám do zrcadla a říkám si: "Jsi úžasný.

Jsi vážně úžasný." Zach se pak vrátil ke svým komediálním kořenům a byl nadšený spoluprací s Robertem Downeym Jr. ve filmu Na doraz. Kéž by to jen bylo oboustranné. Přistoupil jsem takhle k Robertovi na ulici a řekl jsem: "Myslím, že spolu točíme film." Byla u toho moje žena, Susan, která měla starost, protože mám problém poznávat lidi a ještě jsem netušil, kdo Zach je.

Mojí reakcí bylo... vypadalo to, že mu nakopu... že s ním praštím o chodník. Nerad Zachy biju... neužívám si to, ale někdo to dělat musí. On mě nebije, ale štípe... - Ano, štípu ho. - ...což mě dovádí k šílenství. K naprostému šílenství. Zach a Robert se při natáčení brzy spřátelili. Každí ráno mě zahrnoval jednou nadávkou za druhou a najednou se z toho nějakým nádherným zázrakem...

něco z té energie se najednou skvěle přeneslo i do filmu. Ale vtipy stranou, Zach přiznává, že se při práci s Robertem dobře bavil. Hodně jsme spolu seděli v autě a když s někým dlouho sedíte v autě, vážně hodně toho spolu proberete. Byla to sranda, Robert má smysl pro humor a směje se mým vtipům, což je jediná věc, na které mi v životě záleží, takže to byla sranda.

Díky Na doraz měl navíc Zach příležitost znovu pracovat se Toddem Phillipsem, který mu Pařbou ve Vegas opravdu nastartoval kariéru. Nikdo kromě Todda mi role moc nenabízí, ale ty jeho nikdy nejsou normální, což se mi líbí, je to tak lepší. Zachovi připadá, že z něj Todd umí dostat to nejlepší, protože oba rádi posunují hranice dobrého vkusu. Myslím si, že celou pointou Toddových filmů je zajít až moc daleko. Myslím si, že to je u komedie občas potřeba udělat, protože už jste ve filmech viděli tolik vtipů a na Toddovi jsou skvělé ty divné věci, jako onanující pes, které jste neviděli od dob němého filmu.

Zach Galifianakis je rozhodně jedním z nejvtipnějších mužů Hollywoodu, je mistrem opravdu trapných momentů a nositelem jednoho z nejlepších plnovousů v Hollywoodu, kterému láskyplně přezdívá Shelly. Představujeme vaše oblíbené filmy a herce, které milujete. Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jsem rád, že jste přeložili Zacha, jednoho z mých oblíbených herců a komiků. Sice se zvláštním smyslem pro humor, jenž je mi blízký tedy v určitých mezích :-)

180

Odpovědět

Hovno Zach Galifianankis .... ALAN TO JE !!! :D

1816

Odpovědět

A čo " šílenci na prknech " ?... už od toho filmu ho sledujem a zbožňujem jeho humor a bradu .... mimochodom myslím si že keby ešte žil Ryan Dunn tak oni dvaja by dokázali spraviť kvalitnú komédiu o " Beardmanoch " :-)

190

Odpovědět

Zacha mám moc rád. Přesně mi sedí jeho styl.
Mimochodem, máte chybu v překladu (7:32): KaždÝ ráno mě zahrnoval...
Jinak díky za překlad.

180

Odpovědět

libilo se mi jak se vyjadroval a odpovidal takove trochu strestene a zaroven prijemne na poslech

180

Odpovědět

Zach je borec, a perfektní komik, postava Alana a Ethana mu skvěle sedí.

191