Boy George – Crying GameHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
58 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:171
Počet zobrazení:6 150

Tuto skladbu napsal Geoff Stevens, poprvé vyšla na albu Davea Berryho v roce 1964 a už tehdy byla úspěšná. V roce 1992 nahrál svou verzi Boy George pro oscarový film, který si od písně vypůjčil jméno. V písni je slyšet vliv producentů, kterými byla kapela Pet Shop Boys. Crying Game se usadila na 15. místě v žebříčku Billboard Hot 100 a v Kanadě si vydobyla dokonce první místo. Skladbu jste také mohli slyšet ve filmu Ace Ventura: Zvířecí detektiv, který si od Hry na pláč vypůjčil pointu. Boy George, vlastním jménem George O’Dowd, byl už odmalička výstřední dítě. Předtím, než se začal věnovat hudební kariéře, pracoval mimo jiné jako maskér v Královské Shakespearovské společnosti, kde zřejmě nabral dostatek inspirace pro své pozdější nápadné líčení a kostýmy. Jeho první významné setkání s hudbou bylo ve skupině Bow Wow Wow, kde byl sice pouze vokalistou, ale brzy zastínil hlavní zpěvačku, a proto se rozhodl založit vlastní kapelu. Tou byl Culture Club, který v 80. letech postupně získal celosvětový úspěch. Kapela, inspirovaná hnutím Novoromantismu, však neustále koketovala s drogami. V roce 1986 se skupina rozpadla a George se dal na sólovou dráhu. Po celý život jej ale provázely problémy se zákonem, byl několikrát zatčen za držení nejrůznějších druhů drog a dokonce byl neprávem obviněn z vraždy. Média pak George často propírala kvůli jeho excentrickému zevnějšku a často se spekulovalo o jeho sexuální orientaci.

Přepis titulků

Překlad: Magenta www.videacesky.cz Vím vše, co se dá vědět o hře na pláč, už mám dost té hry na pláč. Nejprve přijdou polibky, potom povzdechy, a pak, dřív než se naděješ, říkáš sbohem... Jednoho dne budu Měsíci vyprávět o hře na pláč.

A bude-li vědět, třeba mi vysvětlí, proč jsou zlomená srdce a stejně tak slzy, a čím rozehnat smutek, když se láska vytratí... Nejprve přijdou polibky, potom povzdechy, a pak, dřív než se naděješ, říkáš sbohem...

Už víc nechci tuhle hru na pláč. Už víc nechci tuhle hru na pláč. Už víc nechci tuhle hru na pláč. Už víc nechci tuhle hru na pláč.

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

proc tak nizky hodnoceni? uz jen kuli ty vzpomince na Ace Venturu (nenapsat to, tak si s tim asi dlouho lamu hlavou, takhle mi hned vyskocila scenka :D)
diky za preklad

180

Odpovědět

čo tak niečo od Rage Against the Machine sú to už legendy :)

181

Odpovědět

cokoliv jen ne další b***y jako je ta věc s kloboukem..

188

Odpovědět

Einhornová je Finkle!!

180

Odpovědět

Metalové okénko už je asi definitivně v háji co?

182