Brána

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:266
Počet zobrazení:5 944

Brána je krátkometrážním filmem, který lehce poukazuje na nebezpečí spojené s léky. Především na ty, které byly pořízeny z nelicencovaných zdrojů. 

Přepis titulků

...brána do zatracení je široká, cesta je volná a mnoho lidí se po ní vydá. Matouš 7:13-14 BRÁNA Můžete znovu popsat, co jste viděl? Bylo to tedy jen pár hodin po tomto případu, když se našla další dvě těla? Bylo to někdy ráno čtrnáctého. Ano, na dvou různých místech.

Obě vykazovala stejné extrémní fyzické změny jako tělo pana Russela. Měl bych poznamenat, že posmrtná vyšetření prokázala příslušnost všech obětí k poměrně vzácné krevní skupině. To nebylo příčinou smrti, ale zjistili jsme, že to jistou souvislost má. Vypadá to, že komise toto uznala jako hrozbu a jednala podle vašich pokynů. Naštěstí ano.

Mimořádná opatření byla na místě, dokud se nestal další případ. Ten nastal asi o 36 hodin později. Bylo zjištěno, proč ty fyzické deformace vznikaly tak rychle? Neprůkazně. Avšak následné vyšetření buněk zesnulých bylo částečným průlomem. Cytologický rozbor v Roslinu indentifikoval část zodpovědného biologického procesu.

Vědci se zaměřili na to, jakou roli v tom může hrát DNA. Brzy tým v Roslinu objevil, že některé dlouho neaktivní geny byly aktivovány. Nikdy nebylo jasné, jaký účel v minulosti mohly mít, ale podle jedné teorie hrály důležitou roli v evoluci. Může to také vysvětlit ty primitivní fyzické znaky u těchto případů. A ten incident v budově Crickson Finance?

Ano, večer devatenáctého. Po meetingu, který skončil v 19.25, se jeden z manažerů a jeho asistentka rozhodli zůstat v práci déle. Kolem 20.35, asi o hodinu později, se asistentka vydala do druhého patra, kde chtěla podepsat papíry pracovníkem účetního týmu. Tím byl Martin Wiseman. Ve 20.45 byl pan Wiseman nalezen mrtvý v hale ve čtvrtém patře.

Ale co je důležité, důkazy nalezené v kanceláři pana Wisemana potvrdily, že běžně nakupoval farmaceutické výrobky u neregulovaného online prodejce. Objev obdobných produktů ve vlastnictví ostatních obětí nás dovedl k závěru, že ostatní nakupovali na stejné stránce. Forenzní analýza těchto produktů odhalila, že obsahují vysoce nestabilní syntetickou sloučeninu, která je chemicky podobná hormonu, který se využívá při stavbě a opravě DNA.

Díky této podobnosti to nebylo patology dříve zjištěno. Ve zkratce. Dlouhodobé užívání této nestabilní chemikálie spojené s neobvyklou krevní skupinou nakonec vyústilo v zaktivování katastrofického biologického procesu, který je zabil. Jak už víte, tato dotyčná stránka byla odstavena. Byly zahájeny kroky k tomu, aby byly zodpovědné osoby dohnány k zodpovědnosti.

Pan ministr je spokojený. Hlavní hrozba pro veřejné zdraví byla odvrácena. Ptal se, zda vám můžu poděkovat za odvedenou práci. Rád bych řekl jednu poslední věc. Je velice důležité zůstat ve střehu. Z minulosti už víme, že i ta nejtvrdší varování ohledně zdraví jsou často neefektivní. Jak vzniká čím dál více nelicencovaných prodejců farmaceutických přípravků, je možné, že se s podobnou situací budeme potýkat i v budoucnu.

Děkuji doktore Ackamane, vaše varování budeme brát vážně. 4 z 10 lidí si někdy koupili produkt od neregulovaného online prodejce. Byla to levnější alternativa přípravků na předpis. Tento trh roste především díky užívání podpůrných prostředků, které mají udržovat vysokou produktivitu v čím dál stresovějších zaměstnáních. I přes nové zákony upevňující kontrolu nad prodejem a marketingem léků je kontrolována asi jen 1/5 farmaceutického průmyslu v hodnotě 760 miliard dolarů.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (32)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Až budu jednou vlastnit stamiliardový průmysl provázaný s politikou a médii a budu chtít vydělat ještě nějakých pár korun navíc, tak si podobný snímek nechám natočit :o)

150

Odpovědět

takový Voldemorti

90

Odpovědět

Jasně. Naštěstí tu máme dobrotivý stát, jímž posvěcené léky neškodí.
Tak si, děti, pamatujte: Drogy jsou špatné, áááno? Pokud nejsou od státem ověřené farmaceutické korporace, áááno?

260

Odpovědět

To neberte ani officialní léky

82

Odpovědět

Farmaceutika lobují :)

Jen tak na okraj, věděli jste, že pokud velké farmaceutické společnosti udělají testy nového léku na zvířatech, nemůžete je za negativní účinky léků zažalovat? Jen v USA se ročně narodí tisíce mentálně a fizicky deformovaných dětí díky nekvalitním lékům a firmy jsou nepostižitelné, díky pokusům na zvířatech ....

zajímavý článek : http://www.uspesna-lecba.cz/zaloba-na-farmauceticke-korporace/

14

Odpovědět

Jenom jsem na konci čekal: Zentivaaaaaaaa, tady jsem správně, tady nakupuji.

200

Odpovědět

Zajímalo by mě, která velká farmaceutická společnost tento snímek financovala, aby si zvýšili zisky tím, že odradí lidi od levnější konkurence. Ale povedená persvaze, akorát trochu přehnaná a okatá.

223

Odpovědět

Proč by to měla financovat nějaká farmaceutická společnost? Podle tebe je v pořádku užívání netestovanejch a buhví-jak-vyobenejch "léků"?

49

Odpovědět

+eXePředstav si, že jsi CEO farmaceutické společnosti a víš, že kdyby lidé nekupovali nelicencované léky, měl bys 3x větší zisky. Jenže lidé si raději zvolí levnější léky, co s tím?

Pokud jsi inteligentní člověk (což by CEO velké společnosti být měl), víš, že abys toho docílil musíš změnit podvědomí lidí o nelicencovaných lécích. Mohl by spustit nějakou kampaň o rizicích užívání těchto léků, ale výsledek by byl asi stejný jako varovný nápis na cigaretách - kuřáci ho stejně ignorují.

Naopak, pokud by zafinancoval nějaký film, který by se z prvu netvářil jako propaganda proti nelicencovaných lécích, ale nakonec by člověka přesvědčil, že jsou nelicencované léky hoooodně špatné, vyhrál bys.

Takže co by jsi jako takový CEO udělal?

31

Odpovědět

+eXehele ono to z toho filmu fakt kouka na kazdem kroku, nemyslim jen chabe CGI a pribeh, ale takove hlasky ze z $680bil obratu je kontrolovana petina, to je nejak relevantni k tomu, aby si pacient uvedomil, ze potrebuje provereny lek? To, jaka je pravda o proverenosti a kvalite tech oficialnich a neoficialnich leku, to neresme ... :)

10

Odpovědět

Mně osobně to video přijde skvělé a tak nízké hodnocení upřímně nechápu... a že je to hororové téma je přeci dole napsané, tak kde je problém?

76

Odpovědět

Co například to, že ve výsledku jde jen o velmi amatérsky natočenou a lacině podanou propagandu?

1410

Odpovědět

Protože nevim co se to video snaží být, pokud propagace na neprodej léků z internetu, tak je to cely divně přehnany. Pokud hororovy video, tak OK ale proč tam cpou ty keci o lécích. Podle mě to má být první možnost.

41

Odpovědět

parádní, ale chtěl bych toho víc.

54

Odpovědět

Ten začiatok si fakt mohli odpustiť...takmer ma odjebalo.
Inak to bolo super.
Mithril: Thanks

104

Odpovědět

bez šťávy :/ neříkám ať je to střílečka ale aspoň trošku drama.. a né hmm si to píchal no a umřel hm tak jo... konec

71

Odpovědět

DOPRDELE CO TO JE SAKRA ZA SRACKU DO P*CE PUSTIM TO POJEBANE VIDEO CHCI POSUNOUT NUDNEJ ZACATEK KLIKNU NA 0:32 A TED SI MUZU JIT MENIT POSRANE KALHOTY I S TRENKAMA GJ GJ TO TAM PROSTE NEMUZE TE DAT VAROVANI KURVA NASRAT NEBUDU SE NA TO DIVAT JE MI JEDNO O CEM TOJE ME TO STACILO KU*VA!

2136

Odpovědět

Trdelin, než si vymeníš "posrané kalhoty", tak si vypni capslock. My chápeme, že máš 10 rokov, a toto je najdesivejšie čo si videl a tak sa z teba leje kopa vulgarizmov, veľkých písmen a a žiaľ aj fekálie, ale do budúcna sa ti táto rada bude hodiť - s capslockom opatrne. Nieje zač.

263

Odpovědět

+BreakingInsideNo promin ze nesdilis me pocity a vis proc? Protoze jsem se lekl jen shodou nahod protoze jsem jako jedinej naklikl video primo v momente kdy se odehravala lekajici sekvence coz jsem naprosto nedokazal predvidat a k tomu capsu JA JSEM SE TAK K*REVSKY DO P*CE LEKL ZE SE TO JINAK NEZ REVEM VYJADRIT NEDALO .... ANO TOHLE MA BYT MUJ REV VIDIS PSANY REV PROTOZE PROMIN ZE PSANY TEXT JE V DNESNI DOBE TAK OMEZENY ZE SE LEPE REV NEZ CAPSLOCKEM VYJADRIT NEDA.

moc se omlouvam jestli ti text v capslocku vadi jenze to je jediny zpusob jak vyjadrit jak moc jsme se pritom lekl .... naposled jsem se tak lekl v 10 rokov kdyz jsme hral Maze

1216

Odpovědět

A poučení zní, nepřeskakuj úvodní kecy.
Jinak, sice obvykle s těmi pomatenými konspirátory, co vidí zlé korporace na každém rohu nesouhlasím (se jim směju), ale todle video je teda dost okatý a navíc blbý.

20

Odpovědět

Proč těch 18+? nic nevhodnyho jsem nenašel, nebo to mělo být kvůli těm mutantům, to je ale i v kinech od 15 ne?

250

Odpovědět

Želvy Nindža např.

150

Odpovědět

Protože se videacesky snaží nahonit zhlédnutí. Nálepka "18+" přitahuje jak magnet ;)

61

Odpovědět

NUDA !!!

38

Odpovědět

Pěkný film, ikdyž některé efekty mi přišly hodně amatérské (hlavně ty na ulici). A škoda toho spoilerujícího popisu.

Nechápu, jak si někdo může koupit netestované léky někde na internetu. Chápu, že se lidi snaží ušetřit, ale proč zrovna na lécích?

233

Další