Kaktusy útočíBrave Wilderness

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 26
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:67
Počet zobrazení:6 326

Nejenom zvířata dokážou Kojotovi připravit krušné chvíle. Při pokusu o odchyt vosy hrabalky, kterou se nechal v jiném díle bodnout, se doslova zapletl ještě s někým dalším. Podaří se mu totiž spadnout mezi pouštní kaktusy cholla, kterým se také přezdívá skákající katusy, protože i když kolem nich pouze projdete, zaryjí se vám pod kůži ostrými bodlinamy s háčky. Tentokrát do svých kratochvílí zapojí i svůj štáb.

Přepis titulků

Běž, běž, běž! Počkej! Zůstaň tady! Uviděl hrabalku. Viděl jsi ji? Ne, neviděl. Bože, snad ji chytí. Opatrně! On jí dostane.

Vidí ji. Co se stalo? Běž, běž, běž! Ale ne! Co se stalo? Máš ji? Jo, chytil jsem ji. Ale špatná zpráva je... že jsem chytil i něco dalšího.

Můj bože. To je nejhorší útok cholly, jaký jsem kdy viděl. Vydrž vteřinku. Vydrž, vydrž, nechci dostat žihadlo. Máš je úplně všude. Počkej, jen to dostanu pod kontrolu. Pane bože. Jak je chceš sundat?

Počkej, vydrž. Položím ji sem. Máš je všude. Panečku. - To bylo... - Můj bože. To nebylo dobré. Počkej. Úplně mě obklopují. Couvni trochu. - Sakra, mám je všude na nohách.

- Pane bože. Bože jsou úplně všude! Máš alespoň tu hrabalku? Mám ji, mám ji, chytil jsem hrabalku. Ale... Mám je všude. To je nejhorší... To je nejhorší útok cholly, co jsem kdy viděl. Lidi, tohle je opravdu zlé.

Je to fakt zlý. Kolik jich mám na zádech? Hodně. Možná deset? Pár máš na noze. Páni, ta ruka mě opravdu bolí. Ve chvíli, kdy opravdu chcete chytit nějaké zvíře o ničem moc nepřemýšlíte.

Prostě ho chytíte. A to jsem udělal, chytil jsem hrabalku. A kde je? Zabalil jsem ji do síťky. Je tamhle. Můj bože. Tak dobře. Myslím, že z toho plyne poučení. Vždy se koukejte, kam šlapete. Už jste mě jednou viděli, jak jsem si nechal propíchnout ruku chollou.

Díky tomuto se můžeme také něčemu novému přiučit. Tomuto kaktusu se přezdívá medvídek. Marku, máš ji na noze. Existuje skákající cholla a medvídek. Toto je medvídkovská varianta. Ale rozhodně není tak měkká a mazlivá. Marku, v ledvince mám multitool. - Dobře.

- Odlož tu kameru. Chance, ty filmuj. Marku, pomoz mi, nemůžu hýbat rukou. - Dobře, vydrž. - Vezmi si multitool. Přesně odtud. Připadám si jako jehelníček. Pokud se vypravíte na výlet do pouště a zabloudíte mezi chollu, můžete použít hřeben, abyste ze sebe chollu sundali. Ale jak víme, já žádné vlasy nemám, takže s sebou většinou hřeben nenosím.

Ale zato mám multitool. Takže jdeme na to. Sundej mi je z bot. Tahle... Tahle zrovna nebolí. Tyhle se zapíchly do gumy na botách. Pokud si myslíte, že pobodaní dikobrazem bylo zlé, tohle bolí mnohem víc. Moje noha.

Udělám to naráz. Teď! - To bolí. - V pořádku? - To byl jeden. - Pane jo. Je to jako strhnout neodlepitelnou náplast. Teď ji máš na ruce ty! - Kojote? - Ano? Proč mě vždycky do něčeho zatáhneš? Promiň, kamaráde.

Vole. Dobře, vydrž chvilku. Ne, ne, nesnaž se ho setřást. - Nesetřásej ho. - Dobře, nesetřásat. Použij multitool. Chceš to udělat sám? Přesně. Vydrž. Teda, lidi, my jsme... Pořád se to zhoršuje a zapichuje stále hlouběji. Není to legrace, co?

- Dobře. Jako náplast? - Jako náplast. Pane bože, to bolí! Představ si, čím teď procházím. Soucítím s tebou víc.. První krev, první krev! Dobře, odteď budu opatrnější. Jsem nervózní. Chtěl bych...

Vydrž. Chtěl bych vysvětlit, proč to tak moc bolí. Není to jako když se vám do kůže zapíchne jehla nebo špendlík. Konce těchto trnů a trny cholly nejsou nic jiného, že modifikované listy ale mají háčky, mikroskopické háčky na koncích. Takže pokaždé, když jeden vytáhneme, vytrhneme s ním i kousek kůže a masa. Ty, co mám na ruce, budou opravu bolestivé. Jsou tak hluboko, že skoro nemůžu sevřít dlaň.

Myslím, že to mám. Bojím se ale, že tě zasáhne do obličeje. To bych nerad. Jsou tak ostré. - Máš ho? - Ne. - Sundal jsi ho? Ne? Můj bože. - Připraven? - Ano, připraven. Ale ne, spadl se a znovu se přichytil.

Promiň. Co to bylo za zvuk? Já nevím. Hrozně moc to bolí. Tenhle bude bolet. Sundám ho. - Máš ho? - Ano, mám. Zkusím tenhle. Teď sundám tenhle. - Mám ho tahat k sobě?

- Myslím, že jo. Myslím, že ten velký by měl jít první, protože se bojím, že mě tím menším trefíš do obličeje. Myslím, že tenhle půjde vytáhnout tímhle směrem. Mohl bys natáhnout ruku? Aha, nemůžeš. Sotva hýbu rukou, zasáhlo mi to nerv. Mám problém i sevřít pěst. Odhodím ho.

Raz, dva, tři! Ten vážně bolel. Jsem rád, že jsme tenhle nechali nakonec. Myslím, že není tak hluboko. Ne tak hluboko jako tamten. - Dobře, poslední. - Poslední, poslední. Natočím se takhle, jinak ho nevyndáš. Pozor na obličej. Raz, dva, tři! Máš ho?

A je to. To bylo vzrušující. Páni, lidi... tohle... bylo opravdu intenzivní. Ale dobrá zpráva... Počkej tady. Pojď sem, kámo. - Máš ji.

- Mám ji! Tohle tady, to je vosa hrabalka. Opatrně. Vím, můžeme dostat žihadlo. Tohle jsem nečekal. Jak to mu říkáme? On Location? - Ano. - Hádám, že to je On Location, kde se snažíme chytit hrabalku. Chytili jsme ji, ale já jsem spadl kaktusů cholla.

Bože, to ale bolí. Není nad epické zakončení skvělého dne zde v Sonorské poušti. Jsem Kojot Peterson. Buďte odvážní, zůstaňte divocí. Držte se dál od kaktusů cholla. Uvidíme se na dalším místě. Máme ji! Právě jsem chytil hrabalku, která má druhé nejbolestivější bodnutí ve hmyzí říši.

Myslím, že všichni víme, co bude dál. A nezapomeňte odebírat a přidat se tak ke mě a mému štábu během dalšího dobrodružství.

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mohli by ho využiť motion capture spoločnosti, ktoré potrebujú vernú mimiku bolesti.

10

Odpovědět

I ty kudlibabky tam mají větší a lepší.

50

Odpovědět

Tohle je taková naučná verze jackass. Ještě by to chtělo nějaký video s býkem.

130

Odpovědět

Plác býka přes kule?

80

Odpovědět

Podla mna ju ten lolo .. :D nechitil a preto sa aspon zjebal do kaketusov :D

25

Odpovědět

"Podaří se mu totiž spadnout mezy pouštní kaktusy cholla ..."
mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy mezy

27

Odpovědět

MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY MEZY

17

Odpovědět

+Moggs(pardon)

16

Odpovědět

+MoggsPo*er se za jeden překlep

00

Odpovědět

+MoggsMezy, brzy, jazyk, nazyvat se, Ruzyne.

10