Ocelot útočíBrave Wilderness

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 26
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:164
Počet zobrazení:9 540

Kočkomilové a milovníci chlupatých zvířátek, zbystřete! Tentokrát Kojota zmorduje roztomilý chlupáček. V deštném pralese se dá narazit na ledasco. Kojot se svým týmem měli neuvěřitelné štěstí, že mezi jedovatými pavouky, hmyzem a nebezpečnými ještěry nalezli vzácné hravé klubíčko, které se s nimi chtělo kamarádit.

Přepis titulků

Jsem Kojot Peterson a tohle je ocelot. Ahoj, kamarádko. Sakra, kousla mě rovnou do obličeje! Staré moudro říká, že strašidla vylézají v noci. Pokud po setmění prozkoumáváte nejrozmanitější kostarickou oblast, poloostrov Osa, zjistíte, že se tato strašidla nepozorovaně plíží ve stínech chvíli před tím, než vyrazí, vyskočí a zaútočí. Páni, to je divoký ocelot!

Přímo tady u mých nohou. Koukejte na to, to je úžasné! Naštěstí pro mě se během setkání, kterého budete svědkem, stanu kamarádem na hraní a ne položkou na nočním menu deštného pralesa. Řeknu vám, že to, co se nám stalo, je naprosto unikátní. Byli jsme v noci venku a hledali plazy a obojživelníky. V tom jsem se zarazil, když baterka osvítila obrovského slíďáka.

Největšího slíďáka, jakého jsem kdy viděl. Najednou jsem z dálky uslyšel... A v tu ránu mi ocelot přeběhl přes cestu. Schválně, jestli ji přilákám. Má ráda moji hůl na hady. Počkejte si na to. Tady ji máme. Schválně, jestli vyleze sem.

Útočí mi na ruku. Kdepak jsi? Pojď sem. Tady je. Podívejte se, co se mi ocitlo v rukách – ocelot. Ahoj, kamarádko. Páni, je mnohem těžší, než se zdá. Můžeš zůstat tady před kamerou?

Můžeme si hrát s holí. Neposedí ani chvilku, zatímco ji filmujeme. Je to divoká kočka, nicméně je zvyklá na lidi. Většinou je v okolí této stezky. Řekli nám, že když po té stezce v noci půjdeme, nejspíš na ni narazíme. Schválně, co pro tebe budu mít na hraní. Podívejme se, co mám v batohu. Určitě tam bude něco pro malého ocelota. A je to tady.

Sundal jsem si batoh a už ji mám na zádech. Mohl by se jí líbit batoh. Podívejte na to. Super, zápasí s batohem. Zápasíš s batohem, co? Dostaň ho! Koukejte na to zbarvení. Tato kočka dokonale zmizí v prostředí. Vzor na srsti jí pomůže úplně splynout a nepozorovaně se plížit stíny mezi listím.

Pojď sem. Pojď ke mně na vteřinku. Jenom si tě chvilku podržím. A vystavím se tomu, že mě škrábneš nebo kousneš. Packou do obličeje, packou do obličeje? Co trošku drbání na bříšku? Já tě slyším, dostala jsi ten batoh. Je jí vidět do tváře?

Páni, koukejte na to. Je jako velká kočka domácí. Zatím vyrostla jenom do poloviny, ale už váží minimálně 10 kilo. Chápu, dobře. Hryže mi ucho. Kouše! To měla být pusa nebo kousanec? Ty jsi tak sladká, opravdu roztomilá. Hlavně mi nejdi po krku, drsňačko.

Když vyrostou, jsou smrtelně nebezpeční a troufnou si skoro na všechno, co se nachází zde v kostarickém deštném pralese. Stačí jí pouze vyběhnout, skočit a zatnout drápy a rozsápat krk oběti a má večeři. Páni, to bylo šílené. Polibek od ocelota. Kam jdeš? Tady je.

Vrhla se sem. Dostala kameramana. Teď našla mikrofon. Myslím, že potřebujeme nový mikrák. Potřebujeme jeden extra pro ni. Věděl jsem, že to je jen otázka času. Čekal jsem, že narazíme na pavouky a ne na něco tak sladkého, jako je ocelot.

Hezky jsi mi tu přistála, víš to? To přesně dělá, skáče... Pojď sem. ...z větve na větev a přeskakuje přes kmeny. Říká mi, ať ji nechám. Kojote, je tohle vzácné? Tohle je asi nejunikátnější věc, jakou jsem kdy se zvířetem dělal. Snaží se mě přeprat. Přesně to chce, jde mi po krku, snad mě nekousne moc silně.

Mám zavřené oči, aby mě do nich nedrápla. To by bylo zlé. - Koukejte na to. - Tohle není zvíře, které vyrostlo v zajetí. Ne, je to divoký ocelot. Momentálně 100% divoký. Rozhodně nedoporučuji, abyste se v divočině pokoušeli dostat takhle blízko k ocelotovi, protože pokud si zrovna nechce hrát, mohl by vás vážně zranit. Tahle kočka je na mě zrovna něžná.

Ty jsi ta nejrozkošnější věc, jakou jsem kdy potkal. Asi jsi mi pěkně zřídila klobouk, co? - Uvidíme. - Takže tohle je kotě? Ano, kotě, nejspíš jí je jen pár měsíců. Když se jí podíváte na tlapky... Pojď sem, ukaž nám packy. Vidíte její tlapky? Chápu, snažíš se mi jednu vrazit tou svojí pacičkou.

Díky svým packám dokáže výborně šplhat ekosystémem deštného pralesa. - Je zrovna za mnou, že ano? - Myslím, že se na tebe vrhne. Když se budu takto pohybovat, tak po mně skočí. Přesně to oceloti dělají. Tiše a nepozorovaně se připlíží a když uvidí náhlý pohyb jako tento, udělají přesně tohle. Mám packu v puse. Jdou rovnou po krku, v tomto případě po hlavě. Bože, kousla mě do oka. A takhle získají večeři.

Olizuje mi ucho. Je to divný pocit, ocelot mi ještě nikdy ucho nelízal. Všechno je jednou poprvé. Dobře, že jenom trénuje, jde mi totiž zezadu po krku. Snad mi nezpůsobí smrtelné poranění. Dobře, ano, jasně, tady jsi. Vidíš, že máš opravdu hravou. Kdybych byl jejím malým kamarádem, přesně takhle bychom si hráli.

Má ostré drápy, ostré zuby, takže mi teď s nimi dělá roztomiloučkou akupunkturu, ale nic, co bych nezvládl. Nikdy jsem nebyl tak blízko tak skvělému pralesnímu tvorovi. Jsem Kojot Peterson. Buďte odvážní, zůstaňte divocí. Uvidíme se u dalšího dobrodružství.

Věřím, že je těžké uvěřit, čemu jste právě byli svědky. Kojot Peterson se kamarádí s divokým ocelotem. Věřte nebo ne, je to naprostá pravda. Skoro tři hodiny nás tato zvědavá kočička následovala skrz prales. Během toho jsme sledovali a filmovali její chování v jejím naprosto přirozeném prostředí. Tento druh setkání s divokým zvířetem je něco, o čem si většina může nechat jenom zdát.

Měl jsem neuvěřitelné štěstí, že jsem mohl tyto chvíle strávit s touto úžasnou kočkou. Pokud si myslíte, že dostaveníčko s ocelotem bylo super, podívejte se na scény, kde se snaží sežrat kraba. A nezapomeňte odebírat a přidat se tak ke mně mému štábu během této řady Breaking Trail.

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Fakt ze na konci zmínil ze je to pravda pravdoucí je pro me důkazem ze si po zinscenovani řekli

- to je už trochu přehnaný, to každýmu dojde ze je to nahraný
- ale vždyť jsem řekl ze je zvyklá na lidi a ze není náhoda ze jsme ji potkali
-ale i tak... je to už moc
-!!! Ok!!! Na konci upřímným hlasem reknu ,,věřte tomu, nebo ne ale je to pravda''
- hmm to by mohli sežrat
-pecka!

53

Odpovědět

Ocelota jsem choval v minecraftu. Btw nechat se pokousat a poškrábat divokou kočkou musí bejt super zdroj infekce všeho druhu.

34

Odpovědět

Já měla v MC baráček vedle šestičlenné ocelotí rodinky :-D
Jinak, ten ocelot Kojota mordoval opravdu hezky. Nedivila bych se, kdyby se už preventivně sprchoval peroxidem vodíku :-D

41

Odpovědět

Pořádná akce! Díky za titulky! :-)
07:01

04

Odpovědět

krasa

71

Odpovědět

Kdy bude kousanec od toho dalsiho brouka?

71

Odpovědět

Určitě "náhodou" narazili na jedince divokého ocelota co si chce hrát... je to celý akorát nahraný pro kamery

710

Odpovědět

nejdřív se na to video koukni

121

Odpovědět

+MainMana "náhodou" je to kotě bez rodičů.. je mi tě líto, že tomu věříš

16

Odpovědět

+FEFMatky svoje mláďata odstavují už ve 3 měsících. https://en.wikipedia.org/wiki/Oncilla#Reproduction
Navíc oblast, ve které se Kojot pohyboval, byla teritoriem tohoto ocelota.
Ale musím uznat, že také úplně nevěřím, že se jednalo o náhodu :-)

130

Odpovědět

+MyodragTo s tím odstavením mláďat jsem nevěděl, ale i tak těmto pořadům alá Bear Grylls nevěřím už z principu.. tvůrci musí zajistit, aby bylo každý díl na co koukat, tak se tomu občas nějak "pomůže"

11

Odpovědět

Musi to byt fakt uzasny zazitok

111

Odpovědět

Preboha. Naša mačka je väčší ako ten ocelot. Čo bude robit k***t Kojot nabudúce? Chytať v lese drevokocúra?

418

Odpovědět

neříkal náhodou, že je to mládě s poloviční velikostí dospělého jedince?

201

Odpovědět

Pride a potesi tvoju mamku, k***t Kojot ma rad huste kroviny

183

Odpovědět

+....:D :D :D

21

Odpovědět

Jestli ma vase kocka deset kilo, tak bud mate mainskou myvali, nebo je chudina obezni a meli byste ji nasadit dietu. :-D

90

Odpovědět

Naše kočka je poloviční, ale rasuje nás víc.

20

Odpovědět

Ten týpek vypadá jak by se Charlie Day oholil a ostříhal :D

11