Krmení rejnokůBrave Wilderness

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 26
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:112
Počet zobrazení:7 186

Kojot tentokrát na chvíli opustí svůj oblíbený koníček sebepoškozování, aby se mohl věnovat své další zálibě – hraní si s roztomilými tvorečky. Dnes si vyzkouší, jaké to je krmit mladé rejnoky.

Přepis titulků

Co to bude dnes, Kojotova bando? Nacházíme se v Arizoně a jdeme navštívit mé oblíbené místo na jihozápadě, muzeum arizonské Sonorské pouště. Dnes se blíže seznámíme s rejnoky. Vím, co si teď všichni říkáte. Tohle bude to úžasné! Vcucnul mi ruku!

Jen si bere jídlo. Dnes se já a můj štáb jdeme podívat do muzea v Sonorské poušti. V tomto místě jsme natočili už několik skvělých epizod Breaking Trails, kde jsme představili zdejší expozice, například expozici kolibříků nebo pum. Ale dnešek se bude trochu lišit, dostali jsme totiž možnost být prvním pořadem o zvířatech, který natočí zdejší nejnovější expozici rejnoků.

Budu pracovat společně s Kat Rumbley a společně rejnoky nakrmíme. Kameramani, vstupte. Mám tě, jak procházíš tou bránou Jurského parku. - Ahoj, kluci. - Ahoj, ty musíš být Kat. - To jsem, ráda tě poznávám. - Jsem Kojot, těší mě. - Díky, že tu dnes můžeme být. - Ovšem, vítejte v expozici rejnoků. Už nachystala snídani pro...

pro mě asi ne. - Ano. - Opravdu? Můžu si jednu vzít? - Zatím s tím vydrž. - Dobře. Vždy mě rozruší, když vidím něco, co bych mohl sníst. Páni, to je ono. To je ta expozice. - Ano, to je ona. - To je opravdu úžasné. - Páni! - Sami jsme nadšení. Než jsem přijel, trochu jsem se připravil a zjistil jsem, že všichni zdejší rejnoci jsou z jednoho vrhu.

- Je to tak? - Správně. - Všichni tady jsou tedy sourozenci. - Ano. A rejnočímu mláděti se říká štěně? - Přesně tak. - To je zajímavé, takže stejně jako žraločí mláďata. Jak víme, žraloci a rejnoci jsou blízcí příbuzní. - Správně. - Je to na nich vidět. Vypadají jako pozměnění žraloci bez hřbetní ploutve a kdybychom vzali žraloka a dali mu prsní ploutve a velice dlouhý tenký ocas, bude se žralok zrcadlit v rejnočích očích.

Když je pohladíte, zjistíte, že jejich kůže je velice hladká, což jim pomáhá s pohybem ve vodě. Ale když je pohladíte obráceně, je to jako smirkový papír. - Přesně jako u žraloka. - Ano, přesně tak. Kat, ukaž nám, jaká je nejlepší metoda jejich krmení.

- Prostě jim tu rybu hodíme? - Ne. Musíš ji podržet jako kornout zmrzliny. - Chytni ji. - Jasně. - Drž ji asi stejně pevně. - Dobře. A necháš je, ať si ji vezmou. - Takže jim mám malinko klást odpor? - Přesně. - Koukejte, chtějí si si námi plácnout. - Myslím, že spíš chtějí jídlo. - Plácají si s námi!

- Domáhají se jídla. - Koukněte na tu tvářičku. - Jsou opravdu hladoví. Tu kameru budeme ještě potřebovat. Koukejte na tu tvářičku! - Jsou roztomilí. Jsou opravdu sladcí jako štěňátka. - To jsou. Jsi připraven? Připraven do akce? Nebudu lhát, jsem trochu nervózní. - Cítím, jak ti buší srdce. - To buší. Jsem nervózní vždy, když dělám takovou věc.

Vím, že jejich tlamy jsou pozměněné a nemají zuby, mají pouze takovéto ploché pláty a potravu do sebe prostě nasávají. Ale i tak to bude zajímavý zážitek. - Co se stane? - Přišel si se mnou plácnout. - Jsi připraven? - Připraven. Takže pomalu ponoříme ruce do vody? Přesně.

- Páni, ta voda je teplá. - Je krásně teplá. A také slaná. - Panebože. - Popravdě jsem trochu nervózní. Ty jsi nervózní? Vždyť už jsi to dělala, ne? To ano. - Nečekal bych to. - No jo. Jeden se blíží! Vysává mi ruku!

- Jen si bere jídlo. - Páni! - Vzal si to? - Viděli jste to? Ano, rozhodně vzal. - Mám pusu plnou rejnočího vývaru. - Pane jo, pane jo! - Jdeme na to. Je to tady. Marku, viděl jsi to? - Jasně. Tenhle malý žrout se snaží získat dvě naráz. Přichází jeden velký. - Páni, ten je pořádný. - Je to velký kluk. - Pěkný kus. Jsou tak rychlí.

Je úžasné, jak rychle dokážou změnit směr. Vezmi si ji. To byla ale facka. Tady to máte. Doslova pusa plná slaného rejnočího vývaru. - Jak se cítíš? - Přímo do oka. - V pořádku? - Úplně mě zmáčel. - Jo, to jo. - To bylo úžasné! Jo, je to super.

Páni, Kat, tahle expozice je skvělá. Kdokoliv, kdo navštíví pouštní muzeum, může přijít sem a blíže se seznámit s těmito rejnoky. - Přesně. - To je skvělé. - Tohle je vaše nejnovější expozice? - Ano, je. Otevřeli jsme ji před pár týdny. Mockrát ti děkuji, že jsi mě a můj štáb dnes pozvala na toto místo, abychom se setkali s těmito úžasnými zvířaty.

- Díky, že jste přišli. - To se vsaď, plácneme si! Jsem Kojot Peterson. Buďte odvážní, zůstaňte divocí. Uvidíme se na dalším místě. Marku, teď je řada na tobě. Pokud jste si užili tuto epizodu On Location, vraťte se zpět a podívejte se, jak můj štáb a já políbíme aljašského losa.

Nezapomeňte odebírat kanál Brave Wilderness, abyste se mohli přidat ke mně a k mému štábu při dalším dobrodružství. Marku, přivoněl sis k ní? Je pěkně uleželá. Uleželá? Chance? Vy dva teď budete oficiálně krmit... rejnoky. - Pojďte na to, připraveni?

- Jasně, do toho. Skoro, Marku. Jaké to je? Připadá mi to jako jako guma se sekyrkami. Je to úžasné.

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

0:31 odkdy je Arizona někde poblíž ostrova Ascension v Atlantském oceánu?

00

Odpovědět

"Super", vězení pro Rejnoky

33

Odpovědět

co čekat od lidí že :) ,lidi jsou k***y však počkej pár let a všude zavládne islám spravedlnost is přijde pro vás všechny nevěřící psi

06

Odpovědět

+Nepřítel číslo jednaTady asi někdo postrádá mozek :D

80

Odpovědět

Nemyslel tím pozdraven na začátku ,,Kojotí smečko"?

11

Odpovědět

RIP Steve Irwin.

241

Odpovědět

Prijedte do Zlinske ZOO a muzete si rejnoky taky nakrmit. Jsou fakt hrozne roztomili. :)

321

Odpovědět

Nejlepsi zazitek! A ted v zime je mate vetsinou jen pro sebe ;)
https://www.instagram.com/p/BPxXmXlgkxS/

151

Odpovědět

taky doporucuji, je to vazne super atrakce! :-)))

00