Přátelské posezení s opicemiBrave Wilderness

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 26
64 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:52
Počet zobrazení:4 365

Video ze zákulisí natáčení pořadu Brave Wilderness, kde se Kojot a jeho banda pokusí ukrýt před žhnoucím sluncem ve stínu stromů, který je ale již okupován malpami kapucínskými. Když se s nimi Kojot snaží navázat kontakt, sdělí mu velice přímočaře svůj názor. 

Přepis titulků

- Házejí? - To jsou opičí nálože. Jsem Kojot Peterson. Právě jsem v Kostarice. Dáváme si pauzu během filmování krokodýlů amerických. Ve stromech nad námi je celý houf malp kapucínských. Rozhodně bych nerad, aby si nade mnou ukákly. Právě teď uprostřed dne je kolem 40 °C. Snažíme se vyhnout sluníčku a trochu se ochladit a tyto opičáci dělají přesně totéž.

Ahoj, kamarádi. Jak to jde? Tenhle se usadil přímo nad... Koukej, právě se mě pokusil pokadit! Podívej, on... Ústup, ústup, ústup. Udělal to. Viděl jsi to? Ten opičák se doslova nastavil tak, aby mohl...

aby se na mě mohl vykadit. Páni, tihle primáti jsou daleko chytřejší, než vypadají. Já tě viděl! Trošku se přiblížím, jsou hodně zvědaví. Ale musím být opatrný, aby mě nepodělali, protože kadí neustále. Ahoj, bando. Jak je? Neviděli jste nějakého krokodýla?

Hledáme krokodýly. Neviděli jste je? Co ty, šéfíku? Podívej na toho přímo za tebou. Kde? Udělejme s ním pár bližších záběrů. Promiň, Phile? Ahoj, kámo. Neviděl jsi náhodou krokodýly? Hledáme krokodýly.

Jsi nehorázně sladký, víš to? Už ti někdo řekl, jak jsi rozkošný? Hlavně mě nepokálej. Stát pod nimi je docela nebezpečné, protože jsme si při předchozím natáčení všimli, že rádi hází opičí nálože. Takže ahoj. Kde jsou všichni krokodýli, Phile?

Hledáme je celý den. Nikde tu není voda. Žádná voda, žádní krokodýli. Jak tu vlastně přežíváte? Tito opičáci pravděpodobně získávají spoustu vláhy z listů, které jedí. Případně z ovoce, které najdou. Jsou to příležitostní jedlíci a všežravci. Jedí i malé ještěrky a ptačí vejce. Bude se jim líbit mobil? Kluci, chcete si zavolat?

Mám mezinárodní tarif. Kdokoliv? Phile? Je to iPhone. iPhone 6S. Udělejte si super fotky příbuzných. Očividně neumím malpsky. Ne, prostě mě ignorují. Jednou dvakrát se mě pokusili pokadit. Je tu spousta opic. Kolik jich tak kolem nás je? Myslím, že asi 40. Hotové opičí město.

Schválně, co dalšího najdeme kousek dál. Dobrý večer, pánové. Tamten vypadá nevrle. Vypadá jako starý nabručený kapucíňák. Ahoj, bručoune. - Nabručený Boban. - Bručoune, co je? Já vím, je vedro. Můžou být agresivní, proto si musíme dát pozor.

Přímo za námi je nosál, který si hraje v nádržce s vodou. Hraje si tam s hejnem včel. Páni, ten nosál se za nás prostě připlížil. Ahoj, kamaráde. Jak je? Viděl jsi nějaké krokodýly? Hledáme krokodýly. Našel jsi vodu, to je první krok. Voda a včely. Hodláš se koupat s těma včelama? - To je opičí moč.

- Opičí moč? Ano, tamhleten opičák čůrá rovnou sem. - Tento nosál... - Mám počůranou kameru. Ale ne. - Vážně? I objektiv? - Ne. Tak natáčej dál. Pokračujeme. Podívej na toho nosála. Jen se koukni. Ten má ale drápy.

Vypadá jako kříženec rosomáka a mývala. Je příbuzný s mývala, ale rosomáka ne. Ale má pořádné sukovité řezáky a na předních tlapách úžasné drápy. Vypadají jako drápy jezevce. Tohle není, jak si diváci u monitorů myslí, zvíře v zajetí. Ne, tohle je divoký nosál. Na Kostarice jsou běžní. Jsou jako mývalové džungle.

Bernie? Bernie. Nevím, jak se jmenuje, ale já mu říkám Bernie. Máme tu Bernieho a Phila. Kámo, zavedeš nás... Zavedeš nás ke krokodýlům? Prostě si odešel. Zase někdy, Bernie. Bylo docela super schovávat se ve stínu v Kostarice, čekat, až vylezou krokodýlové a posedět s malpami kapucínskými a nosálem.

Jsem Kojot Peterson. Buďte odvážní, zůstaňte divocí. Uvidíme se příště. Pokud vám toto místo přišlo zajímavé, podívejte se na díl, který jsme natočili v Palo Verde National Park a kde jsme chytili úžasného krokodýla amerického.

A nezapomeňte odebírat a přidat se tak ke mně a mému týmu během této řady Breaking Trail.

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Joo, to je ten díl kdy ho posraly opice?? Tomu říkám zábava.

12

Odpovědět

Kokot Peterson — kéž by ho ti opičáci posrali komplet odshora dolů a zpět.

55