Kousnutí krajtouBrave Wilderness

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 26
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:110
Počet zobrazení:11 571

Po páru klidnějších videí je opět čas na trochu akce a vzrušení. Tentokrát se seznámíme s majestátní krajtou barmskou. Když Kojot se svým štábem projíždí floridskou divočinou, znenadání mu zkříží cestu obrovský had. To by nebyl Kojot kojotem, kdyby se za ním okamžitě nevrhl a nesnažil se nám ji předvést.

Přepis titulků

Půjdu jí po hlavě. Připraveni? Opatrně, dávej pozor. Sakra, dostala mě. To je had! Had! Je to krajta. Krajta barmská. Páni. Je pořádně velká. Pěkně syčí.

Jen ji vytáhnu na silnici. Pane jo. Jak sis jí všiml? Bože. Zrovna chtěla přelézt přes cestu. Zkusím jí zatarasit cestu. Počkej, kamarádko. Pojď zpátky, pojď zpátky. Přesně tak.

Koukněte na ni. Toto je invazivní krajta barmská. Je to pořádný kus. Alespoň jeden a půl metru. Půjdu jí po hlavě. Připraveni? Opatrně, dávej pozor. Sakra, dostala mě. Minul jsem hlavu, tak využila příležitost a kousla mě.

- Jsi v pořádku? - Ano, jsem. Páni, ty zuby jsou ostré. Vyrazila kupředu, zrovna když jsem jí šel po... Bože, právě kousla do kamery. Dobře. Koukejte, tohle je uštknutí od krajty. Počkejte, zkusím to znovu. Připraveni?

A je to. Páni, koukejte na tu tlamu. Dobré je, že jsem ji dostal už napodruhé. Podívejte se na ty ostré zuby. Přesně ty se mi zabořily do ruky. Koukejte na toho hada. - Pěkně ti to nandala. - Opravdu mi to nandala a pořádně to bolí. Jen si ji lépe chytím, aby mi neutíkala.

Pojďme pryč z toho větru. Přesuňme se do tamhletoho zákoutí. - Pojďme. - Dobře, tak jo. To bylo super. Myslel jsem si, že dnes nic nenajdeme. Páni! Pravděpodobně se tento had narodil v divočině. Rozhodně není zvyklý na lidi, jak vidíte, pořádně mě kousl do ruky.

Dobrou zprávou je, že tato krajta není jedovatá, takže budu v pořádku. Není pochyb o tom, že umí neuvěřitelně splynout s okolím. Položím ji do trávy, koukejte. Nechám ji kousek popolézt. Nemyslím si, že by tě pokousala, neboj se. Podívejte se. Kompletně se ztratila v trávě a mezi listím.

Pane jo. Přitáhnu ji zase kousek zpět. Nedoporučuji vám, abyste vyrazili do divočiny a prostě sebrali krajtu stejně jako já. Jak jste mohli vidět, když jsem ji chtěl chytit za hlavou, byl jsem jen kousíček od bezpečné zóny, takže jsem skončil pokousaný. Je to podruhé v životě, co jsem chytil krajtu barmskou v divočině na jihu Floridy, ale nic se nevyrovná tomu, když najdete plaza v den, kdy jste si mysleli, že na nic nenarazíte.

Před chvílí vyšlo slunce, a jakmile se tak stalo, plazi začali být aktivní. Je to nádherný tvor. Dobře, dobře, v pohodě. Nechám ji vylézt ji na své rameno. Možná mi přeleze na záda. Vidíte?

Dokud se mi neomotá kolem krku, budu v pořádku. Právě tě ten had pokousal a ty si s ním v klidu hraješ? Přesně tak. Cítím se naprosto bezpečně. Mohla by mě kousnout znovu? Rozhodně. Kousne mě? Doufám, že ne. Nevyvíjím na její tělo prakticky žádný tlak, nechávám ji, ať mi postupně klouže po rukách, a tak je v naprostém klidu.

Pochopila, že jí nechci ublížit a že očividně nejsem predátor. Kdybych byl, už bych ji pokousal. Momentálně se necítí ničím ohrožena. Ale pokaždé, když takhle vztyčí hlavu, měl bych projevit trochu respektu a říct: "Nechceme, abys mi vystartovala po obličeji." Protože prostě nechcete, aby vás sada takovýchto zubů ocejchovala.

Páni. Neuvěřitelně krásná. Zbožňuji, když v divočině narazím na hada, i když se jedná o invazivní druh. Musíte si vážit chvil, kdy interagujete s přírodou a opravdu se s ní sblížíte. Jsem Kojot Peterson. Buďte odvážní.

Zůstaňte divocí. Uvidíme se u příštího dobrodružství. Jelikož je tento had invazivní, neměli bychom ho opět pouštět. Předali jsme ho výzkumnému týmu, kde poslouží jako prostředek ke vzdělání. Pokud myslíte, že to bylo divoké dobrodružství, podívejte se, jak mě kousl další floridský invazivní druh, kubánský anolis rytířský.

Nezapomeňte odebírat a přidat se tak ke mně a mému štábu během této řady Breaking Trail. Au. Páni, má super ostré zuby.

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Krajta nikoho nemůže kousnout, neboť má jed. Samozřejmě ušknout může, proti tomu žádná...

Kousnutí je akt nevpravení jedu do organismu. Do kousnutí někteří počítají třeba bodnutí (ať už žihadlem nebo bodlinou či trnem), pokud není tímto bodnutím do těla vpraven jed.

123

Odpovědět

Krajta nemá jed ty kriple

00

Odpovědět

Co to meleš ? Si zfetovanej ?

00

Odpovědět

Pane profesore, to je zajímavé, jak je ta užovka přítulná. Jak mě přátelsky obtáčí!

170

Odpovědět

Proc ji nevratil do prirody? jak jako ze je invazivni ?

32

Odpovědět

Není původním druhem v daný lokalitě (nějaký druh unikne nějakýmu chovateli, přepraví se odjinud lodí při převážení ovoce,... a dále se pak rozmnožuje) a narušuje tak lokální ekosystém. Prostě "škodná".

222

Odpovědět

+...asdf...A tomu se říká příroda. Ale když na sebe nějaký k***t (třeba právě k***t Kojot) přebírá roli Boha a rozhoduje o tom, jaký druh se bude množit a jaký ne, nebo jaký druh se v daném území bude vyskytovat a jaký ne, nebo o tom, jaký druh je přemnožený a jaký ne (mimochodem, jediný přemnožený živočich/vir je člověk), tak to je potom na špatný.

122

Odpovědět

+LovecCour42To máš trochu popletený. Roli "Boha" přebírá ten, díky kterému se ta zvířata dostanou do míst, kam by se přirozeně nikdy nedostala. "Kojoti" se snaží tyhle umělé zásahy napravit, aby to bylo zpátky v rukách přírody.

51

Odpovědět

+...asdf...Největší škodná je člověk.

12

Odpovědět

To je jantar... těším se na díl s tygrem nebo medvědem :D

101

Odpovědět

Krajta nikoho nemůže uštknout, neboť nemá jed. Samozřejmě kousnout může, proti tomu žádná...

Uštknutí je akt vpravení jedu do organismu. Do uštknutí někteří počítají i bodnutí (ať už žihadlem nebo bodlinou či trnem), pokud je tímto bodnutím do těla vpraven jed.

180

Odpovědět

Verze kde jsem já. "Ty vole ňákej had, bez tak mrcha jedovatá, šlápni na to"

716

Odpovědět

Tak to musíš být pořádnej retard. Doufám že někdo brzo šlápne na tebe... třeba do ksichtu.

712

Odpovědět

+LovecCour42Překvapuje mě kolik lidí nezná obrat "šlápni na to" - šlápnout na plynový pedál ať je člověk co nejdál; například od hada.

172

Odpovědět

+AlexanderTakový obrat se používá, když sedíš v autě. Ale když jdeš pěšky... tak to je pro mně teda novinka.

Abys příště nevypadal hloupě, tak:
1. auto - šlápni na to / šlápni na plyn
2. kolo - šlápni do pedálů
3. kanoe, loď - pádluj / zdvihej kotvy
4. chůze - vem nohy na ramena / zdrhej / utíkej
5. balón - odhoď závaží

69

Odpovědět

+LovecCour42Tak jsem na to koukal několikrát a pokaždé jeli v autě, tak nevím no; ale spis jsem nečet.

64

Odpovědět

Vždycky jsem si myslel, že uštknutí je jedovatým hadem.

170

Odpovědět

Název opraven. ;-)

31

Odpovědět

Au.....teď si říkám,co je asi horší- jestli kousnutí nbo uštknutí. Teď jsi mi nasadil do hlavy brouka,takže ti pěkně děkuju! :D

05