Vydří denBrave Wilderness

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 26
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:84
Počet zobrazení:6 109

Kojot nám dnes představí další zachráněné osiřelé mláďátko. Tentokrát půjde o americkou vydru říční. K roztomilému mláďátku jeden roztomilý vydří fakt: věděli jste, že vydry spí na zádech ve vodě a se svým partnerem se drží za pacičky, aby od sebe neodpluly?

Přepis titulků

Jsem Kojot Peterson a dnes vám představíme nejsladšího hosta, jakého jsme kdy měli v Breaking Trail. Připravte se na setkání s mládětem vydry říční. Podívejte se, jak je roztomiloučký. Jak víme, vydry jsou příbuzní skunků, lasiček, rosomáků a norků. Tento drobeček opravdu připomíná norka. Především svojí srstí.

Vydry jsou vodními predátory. Když se dotknu jeho srsti... Pojď sem, mrňousku. Pojď ke mně. Můžeš vteřinku vydržet, než dotočíme záběr? Jen chvilku a pak můžeš jít na průzkum. Dáme mu mléko, schválně, jestli nemá hlad. Pojď sem. Pojď ke mě. Tohle vydří mládě nedávno osiřelo.

Ve Wildlife Sanctuary, kde právě teď jsme, se ho ujali a pečují zde o něj. Snad ho budou moci vypustit zpět do divočiny. Pokud ne, povede velice pohodlný život zde ve svatyni. Vydry jsou příležitostní lovci. Mláďata pijí mléko, ale když vyrostou, začnou chtít jíst ryby, hady, žáby... Prakticky cokoliv, co se jim dostane do pusy. Máš pořád žízeň?

Chceš ještě? Tady máš. Určitě jste si všimli, že má aerodynamické tělo. Na souši je neuvěřitelně těžkopádný, ale jakmile se dostane do vody, je rychlý jako blesk. Spousta lidí mi psala a říkala: "Kojote, můžeš natočit epizodu s vydrou?" Nemyslel jsem, že to půjde, protože chytit vydru v divočině je prakticky nemožné. Máme ale obrovské štěstí, že tu dnes máme tohoto vydřího drobečka. Doufám, že si užíváte blízké setkání s vydřím mládětem.

Právě mi stříkl mléko přímo do oka. Chceš ještě? Už jsi skončil? Myslím, že má dost. - Chce si jít hrát do potoka. - Má na nose mléko. Mléko na nose? Podívám se. Já vím, kamaráde. Já vím. Není slaďoučký? Jak se jmenuje? Malý Vydří Sirotek.

Nechtěl bys mu dát normální jméno? To je normální jméno. Křestním je Malý, prostředním je Vydří a příjmením je Sirotek. Neříkal jsi mu vydří mládě? On je vydří mládě, protože je pořád mládětem. Ale až vyroste, bude pořád Malý Vydří Sirotek. Dobře, už jsi měl svou lahev mléka, chceš se jít ošplouchnout do potoka?

Myslím, že je připraven. Veď nás. Cvičení je běžnou součástí života vydřích mláďat. Absolvování cesty k potoku, kde se bude čvachtat, mu pomůže na dlouhé cestě k navrácení zpět do divočiny. Tady to máš. Tváří se jako: "Netušil jsem, že tu je voda." Už si namočil packy. Jde na to. Právě je ve svém přirozeném prostředí.

Podívejte, jak mrská ocasem. Teď opravdu vypadáš jako malá vydra. Trochu se cákal ve vodě, ale teď ho osušíme. On se mnou mluví. Bavilo tě to? Užil sis hraní ve vodě? Líbí se ti to, co? Podívejte se, drbe se na bříšku. Podívejte, jak se drbe. Myslím, že jsme se docela skamarádili.

Máš dnes hezký den? Pár lahví mléka, a cákáníčko v potoce. Vypadá to, že by sis dal šlofíka. Stáčet se do klubíčka, třít si obličej o trávu... Být vydrou je opravdu náročné. Jsi cítit, víš o tom? Ty smrdíš, prostě pořádně smrdíš.

Ale stejně tě zbožňuji. Trochu tě podrbu na zadečku. Je to příjemné, viď? Tohle je to místo, že ano? Miluje to. Je mu to hrozně příjemné. Myslím, že je unavený. Je připravený na odpoledního šlofíka. Měl velkou lahev mléka a osvěžující koupel v potůčku.

Takže ho vezmeme dovnitř, aby si mohl odpočinout. Jsem Kojot Peterson. Buďte odvážní, zůstaňte divocí. Uvidíme se u dalšího dobrodružství. Pokud máte rádi dobrodružství, podívejte se na video, kde se setkám s divokou sestřenicí Malého Vydřího Sirotka, americkou kunou lesní.

Nezapomeňte odebírat a přidat se tak ke mě a mému týmu během této řady Breaking Trail.

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jůůůůů toho chci domů. Jen přemýšlím co si dám k příloze.

22

Odpovědět

Jsem k***t pítrson a v dnešní odvážné divokosti vám ukážu jak poškrábat vydru na zadečku

256

Odpovědět

Pozn. pro překladatele: Jeho tělo je spíše hydrodynamické, než aerodynamické.

100

Odpovědět

Vypadaj hezky, ale tady u nás by se měli střílet na potkání... prej ohrožený, pche... člověk snad nenajde rybník, kde by nebyla...

116

Odpovědět

A nepleteš si to s ondatrou?

220

Odpovědět

+NickerNe, ondater je tu taky jak nasráno, ale to jsou (převážně) býložravci (ano, taky vemou malou rybu, ale poměrně málo)... jedna vydra ti vybílí rybník ani se nestačíš divit. Kdyby to aspoň sežrala, ale ta svině jich veme pět a sežere jednu...

Ano, chápu, že v kontextu celý ČR jsou asi vzácný, ale tady v jižních čechách jsou prostě přemnožený a napáchaj tolik škody, až to neni hezký (na nějakou ochranu tu už dávno každej kašle, tady je to prostě braný jako škodná).

17

Odpovědět

+BullOverMusím souhlasit - nám na chalupě vybílila rybník už kolikrát. "Naštěstí" tam máme jen okrasný ryby a "naštěstí" ty ryby vždycky sežrala celý. Našli jsme pak jen hromádky šupinek...
Což samozřejmě neznamená, že nejsou roztomilý ;)

00