Byl Ježíš stand-up komik?Dobré zprávy Russella Howarda

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:481
Počet zobrazení:9 260

Připomínáme si narození Ježíše Krista, ale víme vůbec, jaký byl jako člověk? Russell Howard ve svých Dobrých zprávách ukáže dosud neznámou tvář toho, jenž nám nosí dárky. Tři králové přinesli Ježíškovi jako dary zlato, kadidlo a myrhu. Myrha je voňavá pryskyřice z trnového keře rostoucího v Africe.

Přepis titulků

Slyšeli jste tu novinku o farářích? Božím posláním bristkého komika je prý učinit kázání zajímavější. Přes padesát církevních hodnostářů se zúčastnilo bezplatného kurzu komedie, ve kterém učí faráře vyprávět vtipy. Faráři vyprávějící vtipy. To bude k popukání, což? Hej, lidičky. Ťuk, ťuk. - Kdo je tam? - Ježíš. A miluje vás. Těžká kongregace.

Hej, hej lidičky. Lidičky. Kolik Ježíšů je potřeba k výměně žárovky? Žádný, protože on je světlo. Nejde jen o faráře. Vtipy jsou prý i součástí Bible. Sám Ježíš vyprávěl vtipy. Například ta věc s velbloudem, co projde uchem jehly. Dřív by se lidé smáli tomu, jak je to absurdní. Ježíš byl stand-up komik!

To bych chtěl vidět! Zbrusu nové turné! Od hvězdy show "Usaďte zadnice na kostelní lavice"! Ona to ví. A "Pokora je potvora". Nezavřel jsem za sebou dveře a táta povídá: "Narodil ses ve chlívě, nebo co?" A já na to: "Jo." Zlato chápu.

Kadidlo chápu. Ale myrha? Co je, dop*dele, myrha?! Společně s Jidášem. No tak, lidi, dejte mi šanci! Kříž! Kříž! To mě teda dožralo! Něco k pití? Dáme si krvavý pití. Dokázal jsem to? Jasně! Jsem Boží syn! Ježíš živě. Příliš sexy na Galileje. Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (43)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nějak se to ke mě dřív nedostalo, ale komentář LadyJ je o to aktuálnější. Ale přestože "ten se světlem" a "ten s tím chlívem" jsou fakt dobrý, tak by Ježíš určitě nezneužíval svých darů od Boha pro pobavení lidí, nýbrž to vždy činil pro jejich obrácení.

11

Odpovědět

Já v Boha věřím, protože jinak nechápu, proč se mi všechno daří a proč jsem obklopen tak skvělými lidmi. Mnou to rozhodně nebude. Takže, bro, thx.

1025

Odpovědět

a ja nechapem ako vznikajú blesky. Preto verím v Thora.

271

Odpovědět

Střelba do oveček vždycky pobaví :D

163

Odpovědět

První půlka dobrá

75

Odpovědět

neviem či bol stand-up komik, ale určite bol úspešný podnikateľ. Jeho spolok rybárov funguje už vyše 2000 rokov.

623

Odpovědět

Akorát, že teď loví ovečky a vlastní majetek za biliony.

128

Odpovědět

Zwobot je trol idioti, copak to nepoznáte podle nicku? :D Takže flamewar jako vždy vyvolali ateisté...

414

Odpovědět

A na fanatickou křesťanskou p******u všichni zareagují fanatickou ateistickou pičovinou. To sme to dopracovali :D

74

Odpovědět

+AutoPotkal jsem hodně lidí co měli podobný názor jako Zwobot takže pochybuji že by to byl troll.

00

Odpovědět

A co Mohamed ten byl stand-up komikem taky?

200

Odpovědět

Křesťani si ze sebe dokáží udělat legraci, tedy pokud to nejsou nějací zapšklí bánbíčkáři. Muslimové by mu už psali výhružné dopisy a odpalovali bomby před ambasádou. Jen si vzpomeňte na ten cirkus před několika lety ohledně karikatur Mohameda. Jinak vtipy celkově ušly, ale nic u čeho bych se válela smíchy. Nejlepší byl asi Ježíž a žárovka.

3410

Odpovědět

+LadyJTak to je naprosto přesný komentář :)

Je mrzuté, že si hodně lidí mimo katolickou nebo jinou křesťanskou církev myslí, že jsou to jen zatvrzelé slepé ovečky, které baští každé slovo a pohoršeně koukají na každého bezvěrce :D

Mj. vtipů na svaté, které kolují mezi samotnými katolíky je opravdu hodně ;) A tyhle chlapec dobře trefil :D

126

Odpovědět

asi nemam smysl pro humor a dostatecnou inteligenci, ale opravdu nechapu cemu se mam smat

1030

Odpovědět

Asi ti měl říct nějakej o faráři a ministrantovi co? To by ti připomnělo hodně věcí že? :-D

249

Odpovědět

jsem rád že jsem se nezklamal lidi
ted bych prosil nějaká bombový atentát na autobus, ať v tom chudáci fanatiční Muslimové nejsou sami

133

Odpovědět

Vtipy super a myslim, ze snad nemuzou nikoho skutecne urazit.

Tedy, muzou, ale to ve finale muze vsechno.
Ma oblibena otazka na krestany vzdycky byla: Proc by zrovna krestanska (nebo dokonce specificteji katolicka) vira mela byt ta pravdiva a spravna a vsechny ostatni viry (Islam, budhismus, desitky pohanskych nabozenstvi) se myli? :-)

163

Odpovědět

Pretože im to povedali rodičia a zvyšok spoločnosti v ktorej žijú ich v tomto sebaklame utvrdzuje. Chce to naozaj dávku inteligencie, kritického myslenia, samostatnosti a odvahy vymaniť sa z toho.

275

Odpovědět

Viktor, tohle ale nikdo z křesťanů neříká. Takže pac a pusu. A pokud argumentuješ Biblí, tak ta se nevztahuje jen na křesťany nebo případně katolíky.

24

Odpovědět

Tohle mě teda nadzvedlo ze židle. Jsem křesťan a dokážu se taky ledasčemu zasmát ale tohle mi fakt vtipný nepřijde. Jak píše JawBrah, lidi před ničím nemají úctu. A před ním byste měli fakt úctu mít, protože až jednou před ním budeme stát tváří v tvář bude pozdě. Vždyť se obětoval za celé lidstvo, nechal se ukřižovat. Tohle by asi žádný z nás neudělal.

I když vtip Kolik Ježíšů je potřeba na výměnu žárovky je docela dobrej :D

466

Odpovědět

Otázka, kterou pokládám každému věřícímu. Proč si myslíš, že je tvoje víra ta pravá? Rozhodně nemám v plánu se po smrti postavit před Ježíše a poslouchat kecy, jaký jsem pohan a, že půjdu do pekla. Ne, po smrti mám v plánu se rozložit a nakrmit žížaly.

527

Odpovědět

+fallangaKámo, ty jsi to možná trochu nechyt, ale to, jestli půjdeš po smrti před Ježíše nebo krmit žížalky tak nějak není na tobě, to už je rozhodnuto a ty se jen dozvíš výsledek, v případě krmění žížálek ani nedozvíš. To, že něco po smrti máš nebo nemáš v plánu je irelevantní. Je to jako říct, že skočíš a v letu se rozhodneš jestli máš v plánu dopadnout na zem nebo ne ;) it is not up to you, bro

1033

Odpovědět

+fallangaJá vím, že už je rozhodnuto. A vím jak je rozhodnuto. Prostě umřu a konec. Ty náboženský kecy o posmrtným životě si nech, nic takového neexistuje.

3213

Odpovědět

+fallangaKemaaa souhlasim s tebou taky si myslim ze verit nema cenu protoze tim nic neovlivnime. It is not up to us, broses.

611

Odpovědět

+fallangaDoufám, že se ze mě stane Robot a potom až umř půjdu do křemíkového nebe.

232

Odpovědět

+fallangaTam kam odcházejí všechny kalkulačky?

252

Odpovědět

+fallangaPromiň, ale nepochopil jsi mou pointu, já se nesnažím o nějaké náboženské kecy. Jen říkám, že to není na tobě se "rozhodnout" co s tebou po smrti bude. Je logický nesmysl, pokud máš pravdu a budeš krmit žížalky, tak to není pro to, že by ses pro to rozhodl, ale proto, že to tak prostě je. Pokud půjdeš před Ježíše, tak to taky není proto, že by ses pro to rozhodl, ale prostě proto, že to tak je. Nesnažím se rozjet náboženskou debatu. Jen se snažím dokázat, že tvůj postulát byl shledán logicky chybným :)

86

Odpovědět

+fallangaA já se ptám. Co když se můžeme rozhodnout? Říkáš, že už je to dané. Co když je to dané tak, že se každý může rozhodnout?

41

Odpovědět

Prepač ale mýliš sa po smrti sa vydáš na púť vesmírom kde stretávaš reptiliánov a astrálne bytosti. Nakoniec dôjdeš pred Veľký Zemiak ktorý sa ťa spýta či ho miluješ ak povieš áno môžeš s ním stráviť večnosť ak nie tak budeš nútený cestovať ďalej smerom do ľava o vzdialenosť presne 3546525522,6 Banánu kde nájdeš konečne trojnohú žirafu s ktorou stráviš večnosť.
Nie je to na tebe už dávno za teba rozhodol náš stvoriteľ Zemiak.

244

Odpovědět

Jestli tohle je rouhání, tak vřele doporučuju některý kousky Jimmyho Carra, George Carlina nebo Jima Jefferiese...po tom by sis asi musel vyplachovat oči svěcenou vodou několik týdnů :D
A dovolím si jednoho z nich i tak trošku citovat: proč bych měl mít úctu před někým, kdo mě sice bezmezně miluje, ale když se nebudu chovat podle JEHO pravidel, tak mě uvrhne do pekla=věčné agonie? :)

244

Odpovědět

Po smrti se postavíš před Obří Jahodu a budeš se zodpovídat za své hříchy! A Obří Jahoda trestá tvrdě a navíc i dost nespravedlivě! Ne že by nemohla být spravedlivá, ono se jí prostě nechce.

105

Odpovědět

Je to rouhání, je mi líto, že dnes lidi nemají před ničím úctu. Stejný jako házení vajíček na prezidenta republiky.. nesnáším Zemana, ale tohle už je moc

646

Odpovědět

Ježíš mohl bejt dost hustej týpek, o tom žádná, ale co církev a víra obecně to vyližba mozku.

Anooo, všichni jsme slyšeli o Budhismu, jdi spát hipíku

365

Odpovědět

+DinoCopCírkev a víra obecně je výližba mozků? Heh! Lidi mají občas tak omezený pohled a vzdělání :D

1830

Odpovědět

Rouhaní je že neuznávaš nášho jediného spasiteľa ktorým je Veľký Zemiak a každý druhý deň si dávaš k obedu zemiaky na rôzne spôsoby čím ho nekonečne urážaš a rúhaš sa.

283

Odpovědět

Je úplně jedno jestli je to urážlivé pro křesťany nebo ne, hlavně že je to vtipný :D

395

Odpovědět

Roztomilé. A proč ne? Trocha toho odlehčení... vzhledem k povaze vtipů to není ani rouhání. Nejsem křesťan, nemohu tedy soudit, jak to ortodoxní křesťané budou brát, ale opravdu mi to nepřijde jako nic, kvůli čemu by měl vzplanout flamewar...

462

Odpovědět

Stejně z toho bude flamewar... :D

113

Odpovědět

Jsem křesťan ( a ne jen nedělní ) a pobavil jsem se :D

232

Odpovědět

rozhodně pobavilo, chce to jen brát s nadhledem

ted tady v nejbližší době očekávám flamewar od bandy pseudokřesťanů
...3
...2
...1

5318

Odpovědět

jdi spát

1813

Odpovědět

„Kdo jsi bez viny, hoď kamenem! Au! Mami, nech toho!“

303

Odpovědět

+Burlakmatka tě kamenuje?

27
Další