Daniel Simonsen u Russela HowardaDobré zprávy Russella Howarda

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:711
Počet zobrazení:11 010

Další stand-up komik, který se představil v pořadu Russell Howard’s Good News a na kterého se nyní můžete podívat zde, pochází ze země, z níž asi mnoho komiků neznáte - z Norska. Připravte se na velmi suchý humor především o problémech introvertů. Poznámka: IBS (Irritable bowel syndrome) je syndrom, při kterém má člověk problém s trávením, plynatostí apod.

Přepis titulků

Překlad: Ninjer www.videacesky.cz Zdravím. - Máte se fajn? - Jo. Jsem Daniel a jsem komik z Norska, takže bude sranda. Myslím, že komikové mluví podobně. Můžu přijít a říct: "Jak se máte, lidi? Je tu dobrá nálada?

Byli jste někdy v bance?" Třeba na večeři bych takhle nemluvil. U stolu na ostatní: "Jak se máte, lidi? Chutná vám? Byli jste někdy v bance?" Tuhle jsem šel do banky... Ale měli zavřeno, tak jsem šel domů. Ten vtip mě zklamal.

Bylo by mnohem lepší, kdyby měli otevřeno a stalo se něco vtipnýho. Ale bylo prostě zavřeno. Takže to máte blbý. Nebyla by sranda, kdyby někdo vybíral peníze, ale vybral si moc. A řekl: "Příliš peněz!" Ale to se nestalo, protože měli zavřeno. Musel jsem odejít z Norska, protože v celé zemi je jen 1 komediální klub.

A jejich nejlepší komik stojí za prd. Na pódiu se převlíká za kočku. Jsem to já. V Londýnu často vystupuju na večerech pro amatéry. Tohle je ve srovnání s tím šílený. Vystupuje se tam třeba před 3 lidmi. A najednou 2 odejdou. Mluvím k 1 chlápkovi.

S mikrofónem. Pro něj je to skoro horší než pro mě. Stojím tam... Bylo by divný, kdyby se u toho řehtal. "Ha ha... to už je moc. Už dost, já to nevydržím. Asi omdlím." Lidi často přehánějí v tom, jak je něco vtipné. Můj kamarád říká: "To bylo tak vtipný, že jsem se posral."

Kdyby se to vážně stalo, tak to nikomu nevyprávíš. "Ha ha ha... Musím domů. Zatím čau." Tím se člověk nechlubí. "Posral jsem se." "Vážně? Respekt." Dělám v Londýně zvláštní práce, protože mám přízvuk.

Měli jste někdy tak debilní práci, že kdybyste si ji dali do životopisu, tak vypadá ještě debilněji? Má první práce v Británii byla nošení vzorků moče. Ani jsem nevěděl, že taková práce je. Ale volali mi z úřadu práce: "Dobrý den, pane Simonsene, našli jsme práci, pro kterou jste zcela kvalifikovaný. A to bylo nosit chcanky. Momentálně rozdávám letáčky pro zubaře.

A přitom jsem oblečený za zub. A i když vypadáte jako zub, tak lidi dělají, že vás nevidí. Šílený. Jsem obrovskej zub... "Nic nevidím. Nevidím ten obří zub před metrem." A můj kamarád je převlečený za kartáček. Tře se o mě... A všichni dělají, že nás nevidí.

"Nevidím zub. Který znásilňují." Pořád koukám na filmy. Viděli jste Rockyho? Jo. Nechápu, proč si při boxování nechrání obličej. Je to zvláštní způsob boje... Nenapadlo by vás při první ráně do obličeje: "Možná bych si měl chránit obličej." Dokonce ani během pauzy to trenér nezmíní.

"Musíš útočit. Trochu zrychlit." A nikdy neřekne: "Měl by sis chránit obličej. Dost krvácí. Asi tě srazí na zem." Tak se vrátí... Nesrazí ho na zem. 12 kol tam stojí...

Až vůbec nic nevidí. "Adrian! Nevidím. Zapomněl jsem si chránit obličej." Jsem docela nervózní typ. Vždy jsem byl stydlivý. Možná se vám stalo, že sedíte se skupinou lidí a nic neříkáte. A někdo si všimne, že nemluvíte. A řekne: "Proč nemluvíš?"

A to vám má mluvení s nimi ulehčit. "Ou. Já zapomněl. Dík, že jsi na to upozornil. Teď se můžu rozpovídat." Nejhorší na stydlivosti je, že nemáte kde bydlet. Všichni chtějí společenského spolubydlícího. Viděl jsem na internetu: "Jste sebevědomý společenský člověk?

Protože v tomto domě jsou všichni společenští. V životě jsem nepotkal tak společenské lidi. Každý den společně vaříme. A zpíváme si přitom. Takže nám při prohlídce ukažte, jak jste společenský. Jinak budete muset platit obecní daň. Tak jsem při prohlídce předstíral, že jsem společenský. "Zdravím, jak se vede?

Pojďme si zatančit!" Osm hodin ráno. "Jo! Sundejte si trička! Zapaříme." Nikdy jsem neviděl, že by hledali stydlivého člověka. "Jste nejistý stydlivý člověk, co tráví dny ve svém pokoji? Protože v našem domě se sobě vyhýbáme. Ani neznáme svý jména.

Bydlí tu někdo s dlouhými dredy. Nevím, kdo to je. Kdo je to? Snad se odstěhuje. Ale stydím se mu to říct. Pokud takový jste, zavolejte nám. Nebo spíš napište e-mail. Nerad mluvím po telefonu." Je těžké být člověkem, víte? Pořád slýchávám takové negativní hlasy.

Udělali jste někdy něco trapného a pak na to 8 let mysleli? Každý den slyšíte: "Ach bože, ježiši. Jaks to moh udělat..." A ten negativní hlas je první věc, kterou ráno uslyšíte: "Dobré ráno, ty nulo. Jak nás ztrapníš dnes? S čím se asi vytasíš?" Někdy jako by čekal, až se probudíte. "Pst, hej, vole.

Pst, vole. Jsi vzhůru?" "Jo. Co?" "Kéž bys byl někdo jinej." Řek bych, že to tak má 90 % lidí na světě. Někdo ve Španělsku slyší: "No me gustas." A pak je tu 10 % lidí, co se hrozně žere. "Jsem tak skvělej chlap. Lidi mě mají rádi. Mám výbornou povahu."

A tihle lidi berou kokain. Často je pro mě těžké projít na ulici kolem lidí, které znám. Někdy znervózním a pozdravím příliš brzo. 300 metrů předtím, než jsme u sebe. A kam se dívat, dokud u mě není dostatečně blízko? Nemůžete k němu jít a zírat na něj. Většina lidí vám několikrát pokyne. A pak vždy předstírám, že je nevidím.

Což je hloupý, protože už jsem je pozdravil. Když jsou dost blízko, tak předstírám, že jsem si jich zrovna všim. Ale jsem nervózní, tak to zní strojeně: "Ježiši, to jsi ty. Tebe bych tu nečekal. Neviděl jsem tě, když jsem zdravil." A pak na to tři roky myslíte. Ráno se vzbudíte a slyšíte: "To byl trapas. Jsi takovej zoufalec.

Musím zvracet." Rozloučili jste se někdy příliš brzy? Jste v autobuse a na chlápka vedle: "Měj se." Ale dveře se ještě neotevřely. Musíte u nich stát a čekat, až se otevřou. "Myslel jsem, že už se otevřely." Když se konečně otevřou, tak zjistíte, že to není vaše zastávka. A že vystupuje před vámi.

Tohle je trošku posraný. Když jste nervózní, musíte pořád kadit. A nejhorší případ s tímhle problémem, se zadkem, je alergie na kočky. Pokud pohladíte kočku a kýchnete, tak je to hezké, že? Ale pokud musíte srát, kdykoliv pohladíte kočku, už to není tak fajn. Musíte to vydržet.

V tu chvíli začne dělat žaludek zvláštní zvuky. Nejhorší je, když nekončí. Nese se dál a dál... Proto lidem s IBS nejde hra na schovku. Mohl bych se uživit tou zubní prací. O které jsem mluvil. Jednu dobu jsem si žádal o podporu na ubytování. Nechtěl jsem, aby to spolubydlící zjistily, tak mně řekli: "Nebojte, pane Simonsene, vašim spolubydlícím to neřekneme."

A pak nám jednou poslali dopis kvůli obecní dani. A psalo se v něm, že se nám sníží obecní daň. A to proto, že někdo v domě pobírá dávky. "Neřekneme jim to, jen možná pošleme malé nápovědy." Díky, byli jste skvělí! Mějte se.

Komentáře (32)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Video nejde přehrát,

20

Odpovědět

Jeho humor byl chvilkama tak suchej, ze to bylo nehorazne vtipny. Par vtipu slabsich, ale vetsina dost dobra.

390

Odpovědět

Zdálo se mi to, nebo v 9:57 řekl "and those people are on coke-cain"
...coke (a kua, nesmím říkat coke, lidi poznají, že si sem tam taky dám) -cain :-D

200

Odpovědět

Už je to nějaká doba :D Ale 8:12 je chybka. Říká "I hope he lives here", což rozhodně neznamená "snad se odstěhuje" ;-)

210

Odpovědět

Tenhle humor je mi sympatický, usmívala jsem se celou dobu, někdy i pořádně zasmála... Ale lituji ho, že musí žít s takovýto přízvukem! :D To se skoro nedá poslouchat :(

204

Odpovědět

pripomina mi sheldona coopera :D

233

Odpovědět

Na začátku mě trochu štval ten fake laugh, ale druhá půlka už byla o poznání lepší.

196

Odpovědět

Mě se to líbilo :D Měl tam pár dost dobrejch hlášek :D jen mi přišly docela prkenný ty změny témat, jinak borec :D

243

Odpovědět

Ackoliv se mi to vubec nelibilo, tak sem se rechtal od ucha k uchu.. jak malej jarda.. nechapu. :) 10/10

205

Odpovědět

tiez som prekvapena, ze toto je humor presne pre mna.

190

Odpovědět

Dokonalé. Ten začátek mi dával tušit, že to bude blbost ale ono ne. 9/10

193

Odpovědět

nic moc, jedine cemu jsem se zasmal, byla na zaver ta snizena obecni dan.

1936

Odpovědět

Asi som nemal na neho náladu, ale suchý humor mi práveže nevadí, ale ako vravím, na to treba mať náladu a dnes som ju nemal...

1823

Odpovědět

Asi jsem se zamilovala :D
PS: Víc Norů -> zbožňuju ten jejich přízvuk :)

198

Odpovědět

Naopak, z toho přízvuku mi na konci videa už hrabalo, hrozný. Nechápu jak mu může zůstat při pobytu v anglii.

1863

Odpovědět

Zdravím. Mohl by někdo prosím udělat překlad k stand-up komikovi Brian Regan? Konkrétně jeho vystoupení Stupid in school. Myslím že by se mohlo líbit :) A taky by mě zajímalo jak by si zdejší překladatelé poradili s některými frázemi ;)

184

Odpovědět

Víc takových videí! Spousty a hodně a plno! :-D

185

Další