Být tady a teď

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 373
Počet zobrazení:15 535

Zatímco Spartakus sbíral jedno vítězství za druhým, jeho hlavní představitel Andy Whitfield svůj největší boj prohrál. 11. září 2011. Fanoušky zpráva o Andyho smrti zaskočila, protože jeho stav se předtím začínal zlepšovat. Jenomže netrvalo dlouho a zákeřná nemoc se vrátila a při druhém útoku si vybrala svou krutou daň. Být tady a teď (Be Here Now) je připravovaný dokumentární film, který mapuje Andyho boj s rakovinou. Tvůrci ale potřebují pomoc od diváků, aby ho mohli dokončit. Snad se to podaří co nejdříve nejen kvůli Andyho památce, ale kvůli všem, kteří vědí, jak rakovina ničí životy nemocných i jejich blízkých.

Přepis titulků

Ahoj, já jsem Jai Courtney. Měl jsem tu čest pracovat s Andy Whitfieldem na první sérii Spartaka. Stali se z nás výborní kamarádi a pomohl mi nastartovat kariéru, za což jsem mu neskonale vděčný. - Tvá obrana po každém útoku polevuje. - V tom případě ji posílím. Když Andymu diagnostikovali rakovinu, rozhodl se o svůj příběh podělit se světem prostřednictvím dokumentu od Lilibet Foster, režisérky nominované na Oscara. Kamera jeho příběh sledovala přes rok.

Podívejte na ten obličej. Vidíte? Filmaři nyní potřebují vaši pomoc, aby mohli dokument dokončit. Proto vás žádáme o příspěvek. Pomůže nám to splnit Andyho přání a přivést jeho příběh k životu. Také nám to pomůže upozornit na potřebu najít lék proti rakovině, abychom kvůli této nemoci dál nepřicházeli o naše blízké. Děkuji. BÝT TADY A TEĎ Pokud já a Andy v životě narazíme na něco, co chceme opravdu dokázat, dáme do toho naprosto všechno.

Proč tu jsi? Co se tu děje? Tohle je skutečný pot. Jsme na cvičišti gladiátorů. Začal jsem včera a už teď mě strašně bolí hýždě. Na samém vrcholu Spartaka začal slábnout. Vzpomínám si, že jsem směrem k oceánu vyvěsila nápis: "Andy je Spartakus!"

a za chvíli všude byly stejné nápisy. Ještě tu roli ani nedostal. Dokázali jsme to. Tak to prostě děláme. I kdyby to mělo trvat roky, dokážeme neuvěřitelné věci. Šampion Capuy a přinašeč deště, Andy Whitfield. Já jsem Spartakus! Na konci první řady jsem byl strašně vyčerpaný, ale to by byl asi každý. Je to jedna z mých nejextrémnějších zkušeností.

Ke konci jsem trpěl velkými bolestmi. Nevěděl jsem proč, ale neustupovaly. A pak mi diagnostikovali nehodgkinský lymfom. Doktoři Andymu řekli, že mu zbývá 3 až 6 měsíců života, pokud se nepodrobí léčbě. Právě jsme se dozvěděli, že se mu ten lymfom vrátil. Hrozně nás vyděsilo, když jsme se dozvěděli, co to znamená. Už jsem z toho přívalu informací otupělý. Už ani nevím, jak se mám cítit. Když jsem se zeptal onkologa, co mou nemoc způsobuje, odpověděl, že netuší.

A jak máte něco napravit, když ani neznáte příčinu? Můžete léčit příznaky. Odstraníte ale to, co nemoc způsobilo? Ta otázka mě teď fascinuje a... Myslím, že možných odpovědí je opravdu hodně. Cítím se vyrovnaně. Uvidíme, jaké to bude doma, zpátky v západní mentalitě.

BÝT TADY A TEĎ - Ahoj! - Ahoj! Tati! Stýskalo se mi po vás. Hele. - Nazdobím stromeček. - Ukaž mi jak. Tady máš. To je ono, dýchej.

To zvládneme, Andy. Vydechuj, dokud to nebude bolet, lásko. Vedl sis skvěle. Snímky ukazují zlepšení. Rakovina tam pořád je, ale zmenšila se. O kolik se zmenšila? Asi o 50 %. - Výborně.

To jsou... - Jde to dobře. - To jsou lepší zprávy, než jsme čekali. - Rozhodně. - Výborně! - Díky. - Výborně! - Díky. Moje srdce mi říká, že to tak mělo být. Mám být přesně tady a teď. Jsem otevřený cestě, poznání i dobrodružství, které to přináší. Být tady a teď. Záleží to na přítomnosti a ne na strachu z neznámého.

Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (33)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Tak jsem dokoukal seriál spartacus ... A Andy mi tam pořád chybí :( Je ho strašná škoda .
Byl to super herec ale i táta.

Andy is Spartacus !

250

Odpovědět

U mě je to tak, že když mě nerozbrečí tohle video tak si vzpomenu ještě na Andyho poslední slova dětem: "I am going to go to sleep now as my body won't work any more. I am like a butterfly with broken wings. I will always be with you and will always be watching over you. I love you." v překladu něco jako : "Půjdu teď spát protože moje tělo přestane fungovat. Jsem jako motýl se zlámanými křídly. Vždycky budu s vámi a vždycky na vás budu dohlížet. Miluju vás." Nevim co psát dál protože už to na mě zase padá...

290

Odpovědět

Vše, co v lidech probudí alespoň kapku lidskosti , klidně kdesi hluboko v nitru jejich JÁ které na tomto světě převládá, je dobré. Proto je i tento snímek dobrý. Musíme se změnit, silnější pomáhat slabším., nejsou to jen fráze a myslím že to lidi pomalu začínají chápat..jen houšť protože masovost takových příběhů ovládá myšlení lidí. A to už je načase změnit.....

220

Odpovědět

Kdyby někdo, kdo není slavnej, natočil stejnej dokument, myslím, že hodnocení by bylo podobný. Tohle je něco, co se, teda aspoň podle mě, dotýká všech...

220

Odpovědět

Takove hodnoceni to ma jen diky litosti lidi. Jasne, rakovina je svinstvo, ale miliony lidi na ni umrelo, miliony lidi s ni ted bojuje a miliony lidi na ni jeste umre. Osobne jsem poznal uz nekolik mych blizkych lidi, co na ni umrelo. Poznal jsem i nekolik, co ji prezilo. Jako kazdy jiny. Nevim, proc bych mel davat automaticky 10 bodu, protoze ji ma nekdo, koho nikdy ani neuvidim.

Nebylo to ani vtipne, ani prinosne, ani poucne. Jen par kycovitych vet o necem, co proziva tolik lidi. Je nefer, ze ma nekdo vice soucitu jen proto, protoze hral v nejakem filmu. Nepotrebuju dokument na neco, co je vsude kolem...

1945

Odpovědět

Čauky, tady jsem se dočetla, že dokument by měl být v roce 2013.. http://prask.nova.cz/clanek/novinky/spartakuv-boj-s-rakovinou-whitfield-39-ukazal-svetu-jak-umiral.html

180

Odpovědět

BE HERE NOW! Mám hrozné nutkání nečekat ani minutu a jít si to vytetovat nejlépe přes celou hruď! ... Ať už nikdy nezapomenu na to, že všechno je pomíjivé a pravé štěstí se schovává ve vděčnosti za každý nový den, kdy můžu otevřít ráno oči!!!

210

Odpovědět

Prosím vás a kedy by mal ten dokument vyjsť? budete o tom potom informovať?

210

Odpovědět

Rakovinu bych už přirovnal k přirozený smrti, protože těch lidí umírá snad stejně..

2010

Odpovědět

když ji neporazil Andy tak už nemůže nikdo...

1824

Odpovědět

Je to jako každý druhý dokument o rakovině celebrity, zvlášť takové, která neměla skandály a hrála hlavní divácky populární role. Jen se zrecyklují staré moudra a nabudí lidi k dotaci výzkumu té či oné nemoci. BUM! Vysoké hodnocení na Videacesky.cz Nic proti, ale peníze od řadových lidí jsou jen drobné...výzkum by se měl dostatečně dotovat z daní. Konec story. Míň keců okolo a víc práce, nejde jen o toho či onoho herce, ale všechny...i kdyby jen nějaký lék pomohl oddálit nevyhnutelné.

2032

Odpovědět

Máš pravdu ale práve vďaka takýmto projektom sa určite vyzbiera viac peňazí na výskum rakoviny ako keby žiadne neboli alebo ako keby v nich neboli známy ľudia... to je to isté ako povedať že keby sa všetkým europoslancom znížil plat o polovicu a tie peniaze sa dajú ľuďom čo málo zarábajú, tak dokopy každý skoro nič nedostane, čo je pravda, ale neznamená to že tie peniaze si teda tí poslanci majú nechať a že si ich vôbec zaslúžia... nechcem ale rozbiehať politickú debatu takže nakonec... Odpočívaj v pokoji Andy, teším sa až sa stretneme...

194

Odpovědět

Proč Andy, proč!!?? ;...( Requiescat in pace

202

Odpovědět

Nejhorší na té nemoci je, že ať děláš co děláš tak zlepšení nezaručíš a někdy vlastně už jen čekáš nato až příjde konec ... Je to svinstvo

200

Odpovědět

toho co byl na zacatku bych nepoznal.. je to fakt takova skoda, mladej skvelej herec s dobrou budoucnosti a tohle :(

200

Další