Medojed na útěku

Thumbnail play icon
97 %
34. nejoblíbenějšíTvoje hodnocení
Počet hodnocení:3 319
Počet zobrazení:171 367

Medojedy jsme si už na našem webu několikrát představili a víme, že se ničeho nebojí a klidně zaútočí i na skupinku lvů. Ukazuje se ale, že kromě své nebojácnosti mají i velkou dávku inteligence, jak se na vlastní kůži přesvědčili ošetřovatelé z afrického rehabilitačního centra pro divokou zvěř Moholoholo. Místní medojed Stoffel je totiž odborníkem na útěky, které byste od divokého zvířete opravdu nečekali.

 

Přepis titulků

Když Stoffela těžce zranili lvi, Brian věděl, že se svým medojedem musí něco udělat. Řešením byl zbrusu nový výběh a seznámení s Hammy, která ho měla trochu zabavit. Moc to ale nepomohlo. Tenhle mazlivý páreček dokázal, že medojedi nejsou jen nebojácní, ale také opravdu chytří. Začali jsme vylepšovat plot.

Nezabralo to. Stoffel přišel na to, jak tuhle branku s kolíky překonat. Nechal tam vyšplhat samičku. Nebo šel sám a vysunul první kolík. Jako by říkal: "Vylez tam. Držím to tady, otevři ten horní." Vyšplhala tam a vytáhla druhý kolík. On pak otevřel, počkal až sleze dolů a společně utekli.

Útěk nebyl žádná náhoda. Medojedi mají velmi velký mozek vzhledem k velikosti těla. Jejich inteligence je úžasná. Žádné z bezpečnostních opatření neudrželo Stoffela ve výběhu. Nakonec neměl Brian na vybranou a musel investovat do výstavby vlastního medojedího Alcatrazu. Řekl jsem mu: "Stoffele, dneškem ti útěky končí."

Věřil jsem, že už nemůže utéct. Ale měli jsme tu stromy. Vyšplhal na ně, ohnul je přes zeď a byl fuč. Tak jsme všechny stromy ořezali a nechali jen ty uprostřed. Potom si vyhrabal kameny a odkulil je ke zdi. Poskládal je dost vysoko, aby přelezl. Tak jsme vyhodili i kameny. Pro Stoffela je to hra.

Vždycky, když něco vymyslím, tak si jen hraje a hledá cestu ven. Jednou mě vzbudila žena: "Briane, Briane! Někdo je v domě!" Prý slyšela, jak se rozbilo okno. Tak jsme ztuhli. Báli jsme se zlodějů, ale byl to jen Stoffel a dobýval se do ložnice. Uplácal si kouli z bláta a pořád ji zvětšoval. Dokulil ji tam, vylezl na ni a dostal se ven.

Lidé se ptají, jestli je trénovaný. Vůbec ne, všechno co nám dělá, si vždycky vymýšlí sám. Stoffele! Jednou jsme mu ve výběhu nechali hrábě. Škrábal se na boku, jako by přemýšlel. Mozek na plné obrátky. Hodil si hrábě na záda a opřel je o zeď. Vylezl a byl pryč.

Stoffele! Těm historkám byste nevěřili. Vypadá to hraně, ale není. To je prostě Stoffel. Přeložil: Ibex www.videacesky.cz

Komentáře (72)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Krásný tvor, velmi mě pobavil jak je nejen krásný, ale i chytrý , je velmi vynalézavý a to se mi na něm líbí

10

Odpovědět

Nedávno som bol v pražskej Zoo, ako jediný jeden tvor z celej Zoo mal elektrický plot na vrchole múru nie na spodku ,keďže by asi na ten plot hodil klacek a vyliezol na vrchol, vedľa svojho výbehu má veľké okno s veľkými mrežami, na streche za výbehom elektrický plot a osekané stromy vo výbehu. Bol ako v Alcatraze :D zamiloval som si jeho hopsanie hlavou.

30

Odpovědět

Medojed je uzasny , zamilovala jsem se do neho.Budu si s nim dopisovat, jako holky s Kajinkem, kdyz byl za mrizema.Az ho pusti z kriminalu, pozvu ho na pivo.Doufam, ze dostane brzo amnestii.

50

Odpovědět

4K a FULL HD seriály online ke shlédnutí na: https://SerialHD.cz/

05

Odpovědět

Tak to zvíře OSVOBOĎTE!

92

Odpovědět

Asi by měli zvážit, jestli si to zvíře skutečně přeje bejt celej život zavřený v betonovým čtverci. Asi se snaží svým chováním něco říct, ale naše lidská inteligence asi bohužel nedosahuje jeho úrovně, abysme ho pochopili. Mně to video přišlo dost smutný.

278

Odpovědět

Asi bys mela zvazit, reagovat na veci o kterych nic nevis :)..jak je psano nize : Jde o rehabilitační centrum, které zachraňuje zvířata, a když to jde, tak je pak vrací do přírody...ale nase lidska inteligence bohuzel nedosahuje jeho urovne..tak porad jen pindame na veci o kterych vubec nic nevime a ani si nepokousime nic zjistit...ale delat soudce to nam jde =)

340

Odpovědět

Asi by měl zvážit výměnu ošetřovatele. To že ve výběhu zapomene hrábě se stane, ale že i lopatu a dokonce pneumatiku?

92

Odpovědět

Čas 3:35 :D nejlepší na celém videu :D :D :D

775

Odpovědět

Stalo by za zvážení s ním udělat celovečerák.

841

Odpovědět

stay medojed.

577

Odpovědět

Takovej měnší a chlupatější Kájínek :D

1133

Odpovědět

Menší možná, ale nevím jestli zrovna chlupatější...

10

Odpovědět

Díky za překlad každý další video se mnou potěší :D

1886

Odpovědět

z tohoto videa mám snad jediný pocit, ten omezený hajzl, co vězní to nebohé zvíře je snad hloupější, jak to zvíře, asi ho baví věznit cizí duši, doufám, že se mu to vrátí

38190

Odpovědět

díky za mínusy, ale argument a reakce žádná :) ...

10119

Odpovědět

+vintasonMrkni na celej dokument (odkaz na první stránce). Jde o rehabilitační centrum, které zachraňuje zvířata, a když to jde, tak je pak vrací do přírody ;). Stoffela si tam nechávají pořád, protože to je původně nechtěný mazlíček a v divočině nikdy nežil.

2163

Odpovědět

+vintasonProtože na tebe nemá smysl reagovat

700

Odpovědět

Wow, luxusní hodnocení :D 9,81 - to jsem tu snad ještě neviděla :D Že by to medojed dotáhl na nejoblíbenější video VideaČesky ? :D

1314

Odpovědět

Medojed - to je ta svinucha z "Bohove musi byt sileni" jak byla zakousla do ty boty a pak ho pronasledovala pul dne? :-)

594

Odpovědět


Odpovědět

+IbexDiky to jsem mel na mysli :-D

181
Další