Cass Elliot - Make Your Own Kind of MusicHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:277
Počet zobrazení:6 194

Další týden utekl jako voda a my máme opět tu možnost představit vám další hudební klenot! Dnes se přesuneme hlouběji do minulosti a zaměříme se na něžnější část pohlaví. Na scénu přichází Mama Cass Elliot se svým hitem Make Your Own Kind of Music, který vám zaručeně zpříjemní už tak krásný jarní den. Info od Kariho. Make Your Own Kind of Music je popový song napsaný Barrym Mannem a Cynthií Weil, vydaný roku 1968 newyorským triem the Will-O-Bees. Toto trio hrálo často písničky dvojice Mann/Weil, stejně jako Cass Elliot, která tuto píseň upravila a vydala jako singl v roce 1969. Téměř ihned po vydání si píseň lidé hodně oblíbili, ale dosáhla pouze 36. místa v hitparádě Top Forty. Píseň se objevila v pár epizodách amerického seriálu Lost a v reklamě na Snickers. „Mama“ Cass Elliot, narozená jako Ellen Naomi Cohen 19. září 1941, byla americká zpěvačka, známá především svým vystupováním v legendárním kvartetu z 60. let, The Mamas and The Papas (California Dreamin’). Po rozpadu této sestavy se vydala na úspěšnou dráhu sólové zpěvačky a vydala 9 alb. Elliotová zemřela, stejně jako spousta jejích vrstevnic, velmi mladá. Byla nalezena mrtvá 29. července 1974 ve svém apartmánu v londýnském hotelu. Příčinou smrti byla srdeční slabost, zřejmě způsobená tím, že za sebou měla dva týdny zcela vyprodaných koncertů.

Přepis titulků

Dámy a pánové, všichni jistě znáte tu nejúžasnější ženu pod sluncem, nenapodobitelnou slečnu Mamu Cass Elliot. Nikdo ti nemůže tvrdit, že existuje jen jedna písnička, která by se měla zpívat. Můžou se tě pokusit prodat, protože když vidí někoho, jako jsi ty, nevědí si rady. Ale ty musíš skládat svou vlastní hudbu.

Zpívat si tu svou vlastní vyvolenou písničku. Skládej hudbu, jak ji cítíš, i když s tebou nikdo jiný nebude chtít zpívat. Poznáš, zač je toho... Zač je toho ta nejosamělejší osamělost. Možná to bude těžké, až budeš dělat to svoje, to nejtěžší, co existuje. Ale ty musíš skládat svou vlastní hudbu.

Zpívat si tu svou vlastní vyvolenou písničku. Skládej hudbu, jak ji cítíš, i když s tebou nikdo jiný nebude chtít zpívat. Jestli mě nedokážeš chytnout za ruku... a pokud se už musíš dát na cestu, pochopím to. Musíš skládat svou vlastní hudbu. Zpívat si tu svou vlastní vyvolenou písničku. Skládej hudbu, jak ji cítíš, i když tě nikdo nebude doprovázet ve zpěvu.

Musíš skládat svou vlastní hudbu. Zpívat si tu svou vlastní vyvolenou písničku. Skládej hudbu, jak ji cítíš, i když s tebou nikdo jiný nebude chtít zpívat.... Překlad: bakeLit www.videacesky.cz

Komentáře (41)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nehodnotim vzhled, ale ta pisnicka se mi prosrte nelibi :D

197

Odpovědět

Souhlasím s názorem, co tu byl zmíněn... Důležitý je zpěv a nikoliv vzhled. Paní zpívá perfektně a je mi jedno, kolik kilo má navíc. Poslouchám totiž ušima a ne očima. Dnes je to bohužel naopak. Kdo nevypadá dobře, neprorazí a přitom zpěv řádně zaostává

220

Odpovědět

macanda :D ale písnička je supr :)

180

Odpovědět

Nedávno jsem na ten díl Lost koukala :))

180

Odpovědět

Příčinou smrti byla srdeční slabost, zřejmě způsobená tím, že byla tlustá jak prase.

1828

Odpovědět

LOST prvni dil druhe rady hned na zacatku myslim :) best

210

Odpovědět

omg kerej idiot zas má potřebu se za mě vydávat? ;)

189

Odpovědět

Pamatuju si to z LOST :-) Tehda jsem u toho i honil myslím

1813

Odpovědět

To si eště pamatuju z jednoho dílu LOST :)

1810

Odpovědět

To si eště pamatuju z LOST :)

1812

Odpovědět

Tehdy stačilo umět zpívat. Dneska abyste dělali kraviny na podiu a ještě byli sexbomba. Aspoň, že ta naše Adele to těm vychrtlinám nandala. Miluju pořádný masíčko.

202

Odpovědět

zemřela mladá a proč? nezřizený život hipíků plnej sexu, alkoholu a drog... ach bože, jak já bych chtěl žít v tý době na západním pobřeží USA :D

193

Odpovědět

Klip v pohodě, právěže tejhle osobě ten text věřim a hodí se k ní, je na ní vidět, že to zpívá ráda a užívá si to.

200

Odpovědět

Bože, teď se mi připomněl celej LOST v hlavě... :')

190

Odpovědět

MY CHCEME LADY GAGU !!! Nééé teď vážně :D Tohle je fakt geniální song, který se v mém okruhu přátel ( částečně imaginárních ) stal jakousi hymnou na, kterou nedáme dopustit a je nám svatá. Nesouhlasím ani s tim, že by vzhled zpěvačky snižoval ,, atraktivitu " videa je to prostě Mama Cass Elliot s širokým spektrem svého krásného hlasu a je to písnička, kterou bych poslouchal od nevidim do nevidim. Trochu mě mrzí, že nemá tak dobré hodnocení jako XY jiných konin, které tu jsou ,ale asi jsem příliš zaujatý :)))
Takže 10*/10* a děkuji Bakelitovi za její přeložení protože mi to udělalo neskutečnou radost, že i na VČ jsou videa, která nejsou nejnovější a nezabírají tak široké spektrum posluchačů a diváků na základě shlédnutí na YouTube a podle hlasů v anketě Bravo o nejlepší Teen Idol. :)))) Díky moc

201

Další