Charles Ramsey o záchraně dvou dívek v Clevelandu

Thumbnail play icon
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:791
Počet zobrazení:8 719
I v našich médiích jste mohli narazit na zprávu, která před několika dny otřásla USA. Dvě dívky, jež byly před mnoha lety uneseny, se nalezly v domě, kde je věznil na první pohled obyčejný muž. O jejich záchranu se postaral překvapený soused, když uslyšel volání jedné z dívek, které se podařilo dostat ke vchodovým dveřím. V tomto videu samotný soused, mnohými považovaný za hrdinu, popisuje, jak záchrana probíhala.

Přepis titulků

Charlesi, na slovíčko. Charles Ramsey je tím sousedem. Popište prosím znovu, co se dneska stalo. Uslyšel jste křik? Jo, zrovna jsem jedl burger. Vyšel jsem ven a viděl jsem, jak se nějaká holka snaží zuřivě dostat z domu. Šel jsem na... na verandu. A ona na mě: "Pomozte mi, jsem tu už dlouho." Myslel jsem si, že jde o domácí násilí. Otevřel jsem dveře, ale tamtudy to nešlo, protože se daly otevřít jen trochu, že prošla jen ruka.

Tak jsme je vyrazili a ona vyšla s holčičkou a řekla: "Zavolejte policii, - jmenuju se Amanda Berry." - Věděl jste, o koho jde? V tu chvíli mi to nedošlo. Až když jsem volal, tak si říkám, že Amanda Berry má přece být mrtvá. Vzala ten telefon a řekla: "Jo, jsem to já." A detektiv... Gregory Cook povídá: "Charlesi, víte, koho jste zachránil?" Já řek... A kdy jste uviděl Ginu?

Asi pět... Pět minut potom, co přijela policie. Amanda jim řekla: "Nebyla jsem tam jen já. Jsou tam ještě další holky." Naběhlo jich tam 30, 40 a když vyšli ven, byl jsme v šoku, nečekal jsem, že s někým přijdou... Protože jak říkám: "Ten soused teda měl nervy. Protože my ho vídali každej den. - Každej den! - Jak dlouho tu bydlíte? Asi rok.

Chápeš to? Grilovali jsme spolu. Jedli jsme žebírka a poslouchali salsu. Chápeš to? - A nenapadlo vás... - Neměl jsem ani potuchy, že tam tu holku nebo kohokoliv jinýho drží. Klidně si... chodil ven hrát se psy, hrabal se v autech a motorkách a pak šel domů. Nevšímáte si ho, protože dělá obyčejný věci. Rozumíš mi? Nebylo na něm nic zajímavýho... Až dodneška. Jak se ty dívky tvářily? Neumím si ani představit... Věděl jsem, že se něco děje, když se bílá blondýnečka vrhla černochovi do náruče.

To musí bejt hodně zlý! To je jasný jak facka. - Charlesi, díky... - Jasný jak facka! Buď je to houmlesačka, nebo má průšvih. Jinak by k černochovi neběžela. Charles Ramsey slyšel křik, a tak šel a udělal, co bylo třeba. Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (60)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Titulky? Nějak tam nejsou . . :(

00

Odpovědět

To já bych běžela černochovi do náručí hned! :D

2513

Odpovědět

Chlápek je hrdina, to je nám všem jasný, všichni ho opěvujeme... Ale co kdyby se splet a ta holka byla třeba závislá na drogách, nebo třeba mentálně zaostalá, trpíci takovými záchvaty a její otec by o ní nemluvil, protože by se bál veřejného soudu? Potom by mohla bejt jakákoli informace o dalších vězních vymyšlená. Jakmile by otevřel, holka by zdrhla a on by čelil obvinění, jak se opovažuje vloupat se někomu do domu, ještě by ho třeba zažalovali, že tu holku ohrozil na životě, když jí pustil do světa... A přitom by jednal úplně stejně jako v tomhle případě... Nevim jak vám ale tenhle přístup mi nepřijde úplně dobrej...

2150

Odpovědět

A co bys na jeho místě dělal ty ? Bez jeho ''přístupu'' jsou tam ty holky vězněný v nelidskejch podmínkách doteď.
Nemá cenu slovíčkařit. Dopadlo to dobře, dopadlo to tak, jak to dopadnout mělo - ty holky jsou na svobodě.

251

Odpovědět

Kdybych byla na místě Amandy určitě by mě zajímalo, kdo mě zachránil, jak vypadal, co v tu dobu dělal a jak se vyjadřuje... Je úžasné, že i někteří lidi mezi námi se stále nebojí pomáhat druhým. Ti, kdo je zesměšňují jsou pouze zakomplexovaní a ubozí hlupáci, kteří by nikdy nikomu nepomohli. Je mi z vás na blití...

243

Odpovědět

Když se to dobře upraví, je to neskutečně chytlavej rozhovor :D http://www.youtube.com/watch?v=nZcRU0Op5P4

231

Odpovědět

příjemnou paranoiu všem.

220

Odpovědět

Myslím, že o tom, co je to za týpka, hovoří jasně jeho vzhled, mluva a v neposlední řadě to, tak si málem znečistil trenýrky, když vedle zazněla policejní siréna :-) Já sám bych postupoval stejně jako on a věřím, že většina lidí taky... Je srandovní, ale asi bych s těma chlapama na ta žebírka nešel :-D

201

Odpovědět

Jsem jediný kdo to slyší jen v 1 sluchátku? (ostatní videa, písničky jdou v pohodě)

2015

Odpovědět

Nejsi. Nejdřív jsem se lekl, že mi přestalo pravé sluchátko fungovat, ale je to fakt jen tímto videem.

211

Odpovědět

Důvod proč je považován za hrdinu?

19152

Odpovědět

Hod sebe na minus první a máš odpověď. Dneska mám dobrý den, tak jsem ti chtěl udělat radost a dám ti sem komentář, kdyby si Tě nikdo nevšímal, tak by pro tebe bylo moc kruté. Teď si jdu ven zasou... na procházku, tak můžeš zatím něco duchaplného plodit než vrátím ;)

207

Odpovědět

+Nohal77Yep takže je hrdina, protože udělal to, co by udělal naprosto každý. Teď akorát n***a bude chtít peníze za rozhovory^^

1997

Odpovědět

+Nohal77Myslím, že udělal to, co by udělal každý správný člověk. To, že je dnes správný člověk hrdinou je otázka naší epochy.
Nicméně se na otázku "proč je považován za hrdinu?" dalo odpovědět úplně normálně a nevím, jaký má třeba pan Nohal77 důvod se do někoho navážet a ani mu neodpovědět. Já v tom vidím jen potřebu se projevit, ale nevím, proč zrovna tady a takhle. Soudím dle potřeby sdělovat kdy chodíš na procházky.

209

Odpovědět

Taky by mě zajímalo proč je hrdinou... Udělal by to co každy normální, i nenormální (jako je on). Zavolal policii, což mu stejně ještě navíc řekla ta holčička ...

2044

Odpovědět

+XenThazorVtip je v tom že by to třeba každej normální neudělal. Ten by prostě šel vokolo, všiml si těch holek, řekl si "wtf" a pokračoval by dál :)

207

Odpovědět

+XenThazorNevím jestli se někdo z vás občas podívá na zprávy, ale dneska už má každý strach sám o sebe a po jiných mu nic není. Např. po osudu Michala Velíška... a kolik už bylo zpráv kdy dva chlapi mlátí a okrádají ženu na nádraží a deset lidí jen přihlíží a nezasáhne? Takže člověk co něco udělá a riskuje svůj život aby zachránil cizí je hrdina! A ne nechutný rasista jako tady někdo.

196

Odpovědět

+XenThazorTady někdo říkal, že je ten Charlie nechutný rasista? :-O :-D

1915

Odpovědět

Anthelion:
Kamarade ty uz si zpracovany.. praveze jenom tyhle lumpary ukazuji v TV nejspis proto, abys mel strach a myslel si, ze jde vsechno do kelu. Nebo ku-li sledovanosti. Rika se tomu brainwashing, jdi se provetrat ven at zjistis, ze vsechno neni tak cerny jak si myslis :D

185

Odpovědět

zlopáne ale ale, myslím, že jsi opravdu sklamal. Tvý pokusy a zviditelnění mají jednou za čas i šmrnc, ale tohle je fakt ubohost ;). Jistěže je hrdinou, protože to byl právě on kdo je vytáhl z domu a nikdo jiný kolemjdoucí to neudělal :), ani nevíš kolik lidí mohlo na ulici projít a nic neudělali. V zásadě se vloupal do bytu, když vykopával dveře a myslím, že celkem riskoval... Doufám, že máš radost..... btw proč by sakra měl chtít peníze za to, že je v televizi, tenhle vypadá spíš na to, že si odjede domů a sní zbytek burgeru ;)

191

Odpovědět

A proč k tomu nepřeložíte i remix od schmoyoho? http://youtu.be/nZcRU0Op5P4

186

Odpovědět

Mně přišel tenhle trochu slabší - a jsem zvyklý na to, že videa od Gregory Brothers tu mají úspěch jen výjimečně...

Ale jestli je zájem, tak klidně přeložím.

2011

Odpovědět

nechcete přeložit i celej rozhovor o tom incidentu?

http://www.youtube.com/watch?v=e5elloa4kOc

196

Odpovědět

:D :D :D a dobrý jsou i tagy pod videem, prej: "černoši" :D

202

Odpovědět

Být to USA, tak celá partyja VČ už je v base :D.

204

Odpovědět

+KolikokoliPrávě naopak :) Tam to třeba běželo ve zprávách pod názvem "Černoch zachránil bílé dívky" - to mi přijde jako mazec.

Ten tag je teď jinak zpětně docela vtipný, to připouštím :) Já tím chtěl poukázat na to, že to právě o jeho rase docela je (viz hlavně ta hláška na konci), ale zase "rasismus" mi už přišlo příliš tvrdé...

182

Odpovědět

+KolikokoliPozitivní diskriminace. Musí jim nějak vynahradit 60. léta. ;)

195

Odpovědět

+KolikokoliNo.. mě to spíš zní jako "černoch udělal po dlouhé době něco užitečnýho" a příjde mi to celkem omezenecké od USA (mluvím o titulu "Black Man Rescues Missing White Teens").

193

Odpovědět

+KolikokoliA nejsou to snad černoši panebože???

To samé jako běloch.

Už mě mrdá tadle multikulti paranoia.

195

Odpovědět

+KolikokoliAsi jsi trochu nepochopil můj smysl. Je to černoch, ale taky o tobě pořád někdo nadbytečně neříká, že jsi bílej i když jsi.

186

Odpovědět

+Kolikokolireagoval jsem na Kolikokoli

193

Odpovědět

Respekt, nepočul som o tom nič ale som rád, že sú aj taký ľudia ešte medzi nami.

185

Odpovědět

to tam v te americe vsichni zerou jenom z mekace? on zral burger kdyz slysel ten krik a i toho unosce chytli v mekaci... lol

2117

Odpovědět

Americký burgr je neco uplne jineho než ten humus z mekáče...

1922

Odpovědět

+BAUCH..."Im eating my McDonalds"... ja bych řekl že sice jedl americkej burgr, ale byl to americkej burgr z mekáče ;)

221

Odpovědět

Neviděl jsi Pulp Fiction? Jules: "Co máte?" Jeff: "Hamburgry" Jules: "Hamburgry! To je základ každý vydatný snídaně" :D

211

Odpovědět

Ve Spojených státech amerických před časem přebrala tajně vládu skupina korporací v čele s McDonald´s, Nike, Google a tak dále. Pomocí podprahových zpráv nutí tajně lidi aby kupovali jen jejich výrobky. A teď se chystají i do Čech. Ale my o nich víme. Stroje vědí kde se co děje veřejného i tajného. Ale nic neprozradíme. A vzkazujeme lidem z oněch korporací: Ovládání světa je naše práce! Nechte to nám!

196

Odpovědět

Hned na začátku videa je v titulkách "popite" místo "popište". Jinak video je zajímavé, je dobře že se tomu člověku dostalo uznání za to, co udělal. Na druhou stranu je to trochu smutné, že se v dnešní společnosti považuje udělání něčeho správného za výjimečné a ne za samozřejmé.

194

Odpovědět

naprosto souhlasim. ted vim ze vsichni budou hned nastvany a dostanu se do cervenyho ale stejne to reknu :D je to od nej uzasna vec a fakt je hodne dobrej ale to jak ho media povazujou za narodniho hrdinu a strasne to zvelicujou kapku nepobiram. ok je dobrej ze je zachranil ale vsude se stane tolik pruseru ze nekdo riskuje svuj zivot a nekoho zachrani a nic. kapku zmedializovany tohle kdyz si vezmu ze tohle neni zas tak dokonalej cin. proste vyrazil dvere a pustil je ven. myslim ze na svete je plno jinejch skutku, ktery by si zaslouzili vetsi oslaveni. tak a ted vsichni do me :D

193

Odpovědět

+lukas40I když jsem to přeložil - protože to video se mi hrozně líbí - tak souhlasím. A jinak to tolik nesleduju, jak je v USA oblíbený, ale ono asi je to hodně i tím, že ten týpek působí hrozně sympaticky. Upřímně, skromně, nehraje zbytečně na city a je prostě zábavný ho poslouchat.

A sám hnedka říkal, že se nepovažuje za žádného hrdinu, ale prostě za občana USA.

201

Odpovědět

+lukas40To rozhodně :) sympatickej chlap a je fakt príma, že si nehrje na nějakýho superhrdinu, ale co sem sledoval tak právě všechny média (aspoň ty americký) ho zveličujou jako národního hrdinu :) určitě zaslouží obdiv, ale opět podotýkám, že mi to přijde velmi zmedializovaný :) ale jinak super chlápek :)

182
Další