Charlie, pes z útulku

Thumbnail play icon
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:177
Počet zobrazení:6 083

Video od Pet Collective je dojemným příběhem toulavého psa Charlieho, kterého by čekal smutný konec, nebýt extrémní proměny jeho vzhledu. Stojí za zamyšlení, kolik dalších zvířat se podobného happyendu nedočkalo.

Přepis titulků

Charlie, pes z útulku Charlie je nedávným přírůstkem do útulku v Los Angeles. Byl nalezen u silnice, s bodláčím bolestivě zacuchaným v srsti. Bohužel toto zařízení patří mezi útulky, kde jsou psi utraceni, nejsou-li adoptováni do jednoho týdne. Charlie, pes z útulku O dva dny později byl Charlie adoptován. Každý pes si zaslouží druhou šanci.

Sdílejte toto video. Sdílejte toto video. Můžete něco změnit. Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Co to udělali s Jonatánem??!? :(

70

Odpovědět

Tyhle videa fakt "miluju". To je pořád zachraňte pejska, zachraňte kočičku, vždyť jsou rozkošní a mají srdceryvný příběh. Založili jsme konto kam na tohle a tohle zvířátko z tohodle a tohodle důvodu můžete přispívat. Ale že denně umírají lidi hladem nebo násilnou smrtí to ne, to radši pošlem DMS na blbýho psa.

737

Odpovědět

Myslím, že by se mělo řešit kolik psů je zbytečně, naprosto zbytečně bez účelově utraceno...

192

Odpovědět

+CathanMyslím, že k řešení je spousta důležitějších věcí než nějací psi, kočky a jiní mazlíčci.

524

Odpovědět

+CathanTenhle argument se používá úplně na všechno. Můžu pomoci v jakékoliv oblasti, vždy se objeví argument, že jinde je to potřebnější.

Naopak, když se někde nepomůže, hned se objeví kritici, proč se "tady" nepomohlo.

Pomáhat je potřeba všude a cílit pouze na to nejpotřebnější stejně zvlášť nepomůže. Je nějaká míra, do kdy je zvyšování pomoci efektivní.

70

Odpovědět

Tyhle ty rádoby vtipné komentáře, museli psát náctiletí duševní invalidé v domnění že to vyzní hrozně vtipně a dostanou spousta palců nahoru. Možná někdy příště ;)

198

Odpovědět

A tyhle moralizující postřehy musí asi psát strašně vyzrálí a dospělí jedinci, kteří doufají, že těch palců urvou ještě více.

714

Odpovědět

+PepekJestli si zdravě uvažující člověk, tak už při prvním pohledu poznáš že ve svém příspěvku se opravdu nesnažím být vtipný někde kde to není zcela na místě. Za to z příspěvku typu "A já doufal že ho na konci utratí… proč sem dáváte blbé konce?" nebo "Pes je jídlo, ne kamarád" nejsou úplně trefné komentáře k vážnějšímu tématu a o jakýsi vtip se snaží.

51

Odpovědět

Pes je jídlo, ne kamarád.

1232

Odpovědět

Tak před proměnou se mi teda líbil více.

98

Odpovědět

psy nežerem, zato krávy jo. Kdo by namítal něco proti tomu, aby se najedl? http://zip.er.cz/2937

01

Odpovědět

A já doufal že ho na konci utratí... proč sem dáváte blbé konce?

1055

Odpovědět

Já doufám, že utratí někdo tebe. Nějakej zloděj nebo nějakej somrák tě zapíchne a ty chcípneš v kaluži vlastní krve :) Ze srdce ti to přeju.

3728

Odpovědět

Proc skoro neexistuji vide zachranme roztomilou kravicku pred jatkama. :/ My lidi jsem fakt povrchni.

2818

Odpovědět

Protože psy nežerem, zato krávy jo. Kdo by namítal něco proti tomu, aby se najedl?

234

Odpovědět

+XenThazorJá taky nic nemám proti tomu, aby se psi jedli...ve vietnamu například, kde se přímo na jídlo chovají, podobně jako krávy u nás.

1214

Odpovědět

+XenThazorMystrmario ty jsi zase jeden internetový hrdina, co ví velký kulový a na netu má drsný rádobychytrý řeči. V zemích, kde se jedí psi, tak psy jedí jen chudí lidé. Pes není žádná delikatesa. Ty si psy klidně žer, když chceš... ale taky si toho psa sám zabij ty hrdino. Chtěl bych tě vidět.
Kdyby pes byl taková pochoutka, tak dávno vyhynul. Spousta druhů zvířat už člověk kvůli masu vyhubil. Celkově člověk vyhubil více než 230 druhů obratlovců - to jen tak na zamyšlení.
Kráva, prase a kuře se k ničemu než k jídlu využít nedá. Pes se dá využít na spoustu věcí - pro idioty uvedu i pár přikladů: policejní psi - hlídači, hledači bomb, drog a lidí, slepečtí psi, psi záchranáři, canis terapie, lovečtí psi, váleční psi atd. atd.
Pes je první člověkěm domestikované zvíře - z vlka jsme udělali psa a po 14 tisíci letech máme spoustu různých ras, které jsme vytvořili podle našich potřeb. Jídlo je to poslední k čemu by se pes měl využít. Pes je především společník a přítel člověka.

2614

Odpovědět

+XenThazorNemám rád, když mě někdo přes internet ponižuje, protože mě nezná.
Jsem schopný zabít jakékoliv zvíře, které konzumuji...prase, kráva, kuře, případně i ryba. A já neříkám, že bych psa jedl..možná pokud bych vážně byl někde, kde se jí normálně ochutnal bych, ale jak říkám, tady v česku se pes chová(vychovává) jinak. A zkus v Indii říct, že se kráva na nic nehodí, něco mi říká, že ti neodpoví kladně.

109

Odpovědět

+XenThazorZnovu něco na zamyšlení - Pes je PREDÁTOR. Člověk je PREDÁTOR. Kráva, prase a kuře NEJSOU predátoři. A predátor jiného predátora kvůli masu většinou NELOVÍ. Zabijejí se kvůli teritoriu, ohrožení... ale kvůli masu jen opravdu vyjímečně. V každém dokumentu o predátorech se to dozvíš. Odpoví mi kladně.. v Indii většina krav umírá a trpí hladem. V některých chudých zemích se skot používá i jako dopravní prostředek. A hle.. bez psa by neexistoval např. národ Inuitů - kteří taktéž používali psa jako dopravní prostředek. Pes předčí jakékoliv zvíře a nejen, co se týče užitečnosti. Doprovází nás nejdýl ze všech zvířat a jako jediné ze všech zvířat je to opravdu přítel člověka. Lidé už jsou dost vyspělí na to, aby se mohli přestat chovat jako hovada... ale je mi jasný, že většina se tak bude chovat ještě velmi dlouho, jestli vůbec někdy člověk mentálně opravdu vyspěje. O tom, že je pes nejlepší a nejužitečnější zvíře pro člověka není pochyb - je to fakt... a to, že má někdo jiný názor - je opravdu jen názor.

1511

Odpovědět

Něco mi říká, že severoameričtí Indiáni by s tebou například nesouhlasily, ti pejsky papkali pořád, a co vím, žili velmi přírodně.

82

Odpovědět

+CathanDodám mimochodem jednu věc, která u tohohle je nepřekonatelný fakt. Národy se vyvíjeli jinak, kultura taky,a s tím i postoj ke zvířatům. Stejně jako dnes je díky kulturní minulosti homosexualita považována za něco proti přírodě, stejně tak tu nejíme psy, ale jinde ve světě je to prostě díky vývoji jinak. Víc v tom není.

112