Chris Rock - Práce a kariéra

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:564
Počet zobrazení:7 753

Chris Rock je známý hollywoodský herec, ale také stand-up komik. V tomto skeči vám prozradí, jaký je rozdíl mezi prací a kariérou a přihodí i své osobní zkušenosti.

Přepis titulků

Tohle není opravdová práce. Tohle je má kariéra. Není to práce, je to má kariéra. Někteří lidé mají práci, někteří mají kariéru. Stejně jako vy v publiku. Někteří máte práci, někteří kariéru. A lidé v publiku, kteří mají kariéru, se musí naučit držet hubu, když jsou kolem lidi s prací.

Ti nechtějí slyšet vaše kecy o kariéře. Nechte si je pro sebe! Jasný? Nezkažte nikomu náladu. Protože to by se stalo. Pracoval jsem, měl jsem práci. Pracoval jsem v Červeném humrovi na Queens Boulevard. Byl jsem...

Obsluhoval jsem vás? Super. Ne, myl jsem tam nádobí. Seškrabával jsem krevety do koše a pak plnil myčky nádobí. A to byla má práce. Nikdy jsem nedostal přidáno, nepovýšili mě, drželi mě vzadu... Drželi mě vzadu, protože jsem měl fakt hrozný zuby. A nechtěli, aby si lidi mysleli, že za to můžou krevety. Tak to v restauracích dělají.

Nejošklivější lidi drží vzadu. Pokud se vám nelíbí lidi vepředu, tak nechtějte vidět ty vzadu. A to byla má práce. Na vrchol jsem se nedostal díky škole, ani díky vtipům. To byl můj život. 1989. Seškrabával jsem krevety. A lidé říkají: "Chrisi, jak to, že jsi tak skončil?" "Jak se ti to stalo? Špatně placená práce?" Řeknu vám přesně, jak se mi to stalo.

Protože jsem se na školu po základce vykašlal. Po základce vykašlal. Což je největší pitomost, kterou můžete udělat! Víte proč? Protože když se na školu vykašlete po základce, rovnou jste se na ni mohli vykašlat už ve druhé třídě. Jste totiž kvalifikovaní na úplně stejnou práci. Vlastně člověk, který se na ní vykašle ve druhé třídě je víc kvalifikovaný, protože má 7 let praxe.

Jo, seškrabával jsem ty podělané krevety. Mohl jsem se zbláznit. Ale teď, teď mám kariéru. Dostalo se mi kariéry. Jestli máte kariéru, děkujte bohu. Pokud práci, doufejte, že jednou budete mít kariéru. Pokud máte kariéru, tak je den moc krátký.

Není dost času. Máte kariéru, podíváte se na hodinky a čas letí jako šílený. "Je 5:35, zítra musím přijít dřív a pracovat na mém projektu." Protože když máte kariéru, tak máte málo času. Když máte práci, je času až moc. Podíváte se na hodinky: "Kurva, je 9:08" Když máte práci, tak času ani nevěříte.

Kolik máš? 9:15? Ten nejpozdější čas je vždy ten správný. "Má správný čas! Má správný čas!" Hráli jste v práci taky tu hru s časem? Hrajete tu hru a řeknete si: "Příští dvě hodiny se nepodívám na hodinky." "Budu tu sedět a škrábat krevety." Škráb, škráb, škráb...

"Hodina je pryč. Možná bych se měl podívat." "A zlepšit si náladu." "Ne, počkám ještě další hodinu." Škráb, škráb, škráb... "Dobře, už jsou to dvě hodiny." "Podívám se a budu na sebe pyšný." Podíváte se. "Kurva, 15 minut."

Už vás to v práci někdy tak nudilo, že jste trávili čas na záchodě? Ani nemáte stáhnuté kalhoty. "Nesnáším tuhle zkurvenou práci." "Nesnáším!" Lidé kolem vás serou a smrdí. Ale to tě nevyvádí z míry. Jen si říkáš: "Je mi to u prdele." "Sereš, protože jsem nedal výpověď." Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Všimli jste si že 2x změnil outfit ? :DD

231

Odpovědět

Mě se zdálo, že 3x :D

220

Odpovědět

Tahle scénka z DVD je sestříhaná z několika vystoupení po světě. Tak proto ten outfit měnil. :-)

220

Odpovědět

+MithrilNéé. A já myslel že vždycky publikum počkalo až se oholí a převlíkne a pak navázal.

227

Odpovědět

sakra, to znám moc dobře. Možná až moc, protože to seškrabování krevet mi nepřijde až tak blbá alternativa (kdyby bylo za stejný peníze) :)

190

Odpovědět

Docela smutný téma vtipném kabátu :)

221

Odpovědět

ale pravdivé

200

Odpovědět

0:53, nejen stand-up comedian, ale i kouzelník :D

181

Odpovědět

Taková velká změna, a stejně jsem si toho nevšiml :D

190

Odpovědět

Nesedí mi. V podání někoho jiného by mi to asi sedělo víc, ale je způsob vyjadřování je mi vyloženě proti srsti.

1837

Odpovědět

Racist :D

1914

Odpovědět

+LeonidasFirstAle prd...

191

Odpovědět

Hezky popsal jak se cítí všichni poctivě vyškolení pracující operátoři v tédle republice ...

201

Odpovědět

Má úplnou pravdu :D to s tím časem, to jsem měl úplně stejně a s tím záchodem, no nebudu ani psát. :D :D

191

Odpovědět

Tak to ja si dvakrat za den du sednout a dam si pokazdy jeden dil Cervenyho Trpaslika :) a pak zpet do kanclu k Diablu :)

182

Odpovědět

klidně celou show sem jeho dejte, je to pecka :)

185

Odpovědět

Hnusnej opičák co se nikdy nenadře.

18150

Odpovědět

A ty jsi teď v práci?
A: Ne? drž hubu.
B: Ano? seš na netu? Drž hubu.

237

Odpovědět

+DinoCopAha, takže ty jsi asi taky hnusnej opičák jako on.

1964

Odpovědět

Velice inteligentní komentář od rasistickýho losera :D Co tobě brání aby ses živil stand-up komedií, hudbou, herectvím, malováním (obrazů, ne pokojů) či jinou formou umění, která ti umožní to samý? Nedostatek disciplíny, umu, talentu, přesvědčení... že by?
Neříkám o tobě že jsi loser protože předpokládám že máš podobnou práci o který mluvil on (ostatně jako spousta dalších lidí), tvrdim že jsi loser protože nedokážeš překousnout skutečnost že se někdo dostal dál než ty. A ještě k tomu je černej - ty musíš mít hodně těžkej život :D

192

Odpovědět

+homerTo všechno jsi schopnej usoudit z jedné věty? Tak to tě obdivuju, přestaň blít na klávesnici a jdi do práce.

1842

Odpovědět

Přdpokládám, že tvoje jméno patří k tej větě...
"Ja jsem..."

200

Odpovědět

Lidi... Nekrmte trolly... no tak... :-/

190