Co Asiaté nesnášejí?

Thumbnail play icon
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:587
Počet zobrazení:10 512

Žádali jsme vás o video týkající se Asiatů a odlišností jejich kultury. Eliot Chang vám ve svém videu představí věci, které Asiaté nemají rádi a které asi slýchají docela často. Máte s tím také zkušenosti, ať už z jedné či druhé strany? Za tip na toto video děkujeme Peťovi Hejlovi.

Poznámky: Jeremy Lin - americký profesionální basketbalista tchaj-wanského původu MSG - glutaman sodný, typické dochucovadlo v asijské kuchyni, používá se však dnes na celém světě Gook - hanlivé přízvisko používané americkými mariňáky pro Filipínce (později obecně termín pro Asiaty)

Toto video bylo přeloženo v rámci soutěže Staň se tipařem. Pokud se chcete také zúčastnit, sledujte každý den ve 20:00 stránku VideaČesky.cz na Facebooku, kde najdete zadání pro aktuální den. Pošlete nám tip na video vyhovující našim požadavkům a třeba vybereme právě vás!

Přepis titulků

PROSÍM, PŘESTAŇTE ŘÍKAT ASIATŮM TYTO VĚCI. Jaký typ Asiata vlastně jsi? Jak říkáte "ku*va"? Máš fakt dobrou angličtinu. Odkdy jsi v USA? Odkud jsi? Ne, myslím, odkud jsi doopravdy? Naučíš mě jíst hůlkama? Ani nemáš přízvuk.

Jak se jmenuješ doopravdy? Seš Číňan? Seš Korejec? Seš Japonec? Ale fakt, co sakra seš? Ty ses narodil tady? Jak mluvíte doma? Máš dobré známky? Umíš kung-fu? Umíš karate? Máte doma meče? Můj kamarád je Číňan, neznáš ho? Řekni moj jméno ve vašem jazyce. A co Jeremy Lin?

Kolik jsi měl autonehod? Rozeznáš od sebe Asiaty? O té zemi jsme nikdy neslyšel. Co je to MSG? Umíš to přečíst? Umíš to vyřešit? Uděláš mi úkol z matiky? Spravíš to? Ty jsi Korejec? To bylo dobrý, co? Co říkají ti Asiaté? Co je to Filipínec?

Jste příbuzní? Nikdy bych nechodil s Asiatkou. Chodím jenom s Asiatkama. Nemám žádnou úchylku. Mám hroznou úchylku. Chodíš jenom s Asiatkama? Chodíš jenom s běloškama? Chodil bys s černoškou? Vážně? Jak to, že trávíš čas jen s Asiatama? Jak to, že vůbec netrávíš čas s Asiatama? Proč nemáš za kamarády černochy? Proč máš za kamarády jen černochy? Jsou Filipínci Mexičani?

Jsi Číňan? Miluju sushi. Vadí ti, když ti říkám gooku? Proč ti nemůžu říkat orientálec? Já ti můžu říkat Changu, protože jsme kamarádi. Proč seš tak citlivej? Já nejsem rasista, moje holka je Asiatka. Umím dobře čínskej přízvuk. Ty seš typickej Asiat. Ty vůbec nejseš Asiat. Ty seš jak banán. Žlutý zvenku a bílý uvnitř. Ty seš katolík?

Já myslel, že uctíváte Buddhu. Odkdy jsou Asiaté dobří tanečníci? Asiaté všechno ovládnou. Ty seš Japonec? Jíte doma sushi? Jsou ninjové skuteční? Spáchal někdo z rodiny sebevraždu? Ty nejseš doopravdy Američan. Jsou tví rodiče přísní? Co by ti rodiče udělali, kdybys neměl samé 1? Byli tví rodiče ve válce? Za koho bojovali? Seš míšenec?

Míšenci jsou víc sexy než úplní Asiaté. Nechal bych tě řídit, ale chci tam dojet živej. Proč se staráte o prarodiče? Prostě je dejte do domova. Ty neumíš čínsky? Není to všechno stejné? A takhle se parkuje podélně. Lehké, no ne? Ty seš z Koreje? Ze Severní, nebo Jižní? Jsi doktor? Jsi gejša? Jsi inženýr? Máš na Asiata fakt velké oči.

Bez urážky. Seš zhulenej nebo to jsou jen tvoje oči? Nechal by sis operovat oči? To je tvoje barva vlasů? Na Asiatku máš velká prsa. Jíte doma koláčky štěstí? Máš rád Hello Kitty? Jezdíš v závodních autech z Tokijské jízdy? Sleduješ anime? Jíš psy? Máte vagíny do strany? Jak velký máš péro? Na Asiatku máš fakt hezkej zadek, to je lichotka.

Sleduj tohle. Op-op-op-op Oppan Gangman style. Překlad: Eržika www.videacesky.cz

Komentáře (59)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ty šikmooký pičuse drž p**u ty usa z***e teroristo!Házíš z***e na Japonsko atomovky a budeš ještě machrovat zdechni z***e!

11

Odpovědět

Kurvy z***i děvky

10

Odpovědět

Vy z***i pederasti zdechněte všichni k***y a kurevníci!Co mrdlíte pederastovi pičoviny o neexistujícím buzmrdovi z***i!Zdechněte všichni z***i!

11

Odpovědět

Však jo, z***i zkurvení.

10

Odpovědět

Moc to vztahujete na náš národ, tohle video je točeno sice asiatem, ale jelikož žije v americe, je to přece američan a nikdo mu tam jinak neřekne. Proto mu ty otázky vadí, že ho odlišují nebo podobně. Zato když je u nás někdo jiné rasy, nenazýváme ho většinou čechem, ale naopak tím, odkud je. Já se třeba taky v potravinách zeptal jednoho vietnamce odkud je a normálně jsme se pobavili, byl celkem přátelský. Ptal jsem se ho, proč tu přijel, jak dlouho tu je, jak se mu tu líbí, jestli byla těžká čeština (už mu dost šla). DOzvěděl jsem se i o jeho bratrech a tak. Prostě mě to zajímalo. Někdy tam zajdu zase :) .

63

Odpovědět

Docela se divím, že většině tady připadají ty otázky normální. Některé ano, ale většina mi přijde opravdu hloupá a nenapadlo by mě je říkat. Video dobře udělané, zasloužilo by si i vyšší hodnocení :)

131

Odpovědět

jsem nasranej, že mě žádné z těch věcí neserou!! ..

74

Odpovědět

taky učím všechny své české kamarády rovnou nadávat, i když se ptají na to, jak něco říct slušně ve vietnamštině .. pak chodí do krámů a přátelsky nadávají vietnamsky

302

Odpovědět

+LynWNejsi ani trochu zákeřnej, co? :-D

191

Odpovědět

Sice už jsem třetinu hlášek slyšel v jiném videu, ale tohle je lepší. Ten chlap se tváří vtipně.

181

Odpovědět

Nazdar
Jsem vietnamec a považuji toto video celkem vtipné(z pohledu asiata).
Nejde o to že by byly tyto otázky/věty pro mě urážlivé, ba naopak, občas je rád uvítám.
Současná generace asiatů si ráda dělá srandu ze sebe(dávají tím najevo nesouhlas s postavením jejich rodičů, kteří jsou vůči "bílým" celkem chladní). Nejde o sebeztrapňování, jde spíš o zařazení se do role "oběti" pro pobavení ostatních, kteří to pak taky berou s humorem.

813

Odpovědět

Řekni moje jméno ve tvém jazyce!

643

Odpovědět

+Sid:D

201

Odpovědět

+SidJo a abychom si udelalji jasno v tech jmenech...
Neni mozne prelozit vase ceska jmena do vietnamstiny. Vim ze to mezi evropskymi jazyky lze, ale to je spis z historickych duvodu(napr. král Henry VIII se u vas preklada jako Jindrich VIII. Vzhledem k minimalni interakci s asijskou kulturou v davne historii tomu tak u asijskych a evropskych jmen nejde)

To ze si nekteri vietnamci si davaji sobe Česká jména je pouze kvůli tomu, že chtěli v dětství zapadnout mezi své vrstevníky(školka, škola...).
Ja sam vsak pouzivam svoje prave jmeno(nechci aby to znelo jako chvastani se ze uz od dob materske skolky jsem byl kungfu mlátič ostatni ratolesti, ale proste si chci neco "asijskeho" zachovat :-) )

61

Odpovědět

Ve čtvrtině jsem to vypl, ty otázky jsou úplně normální, vtipné, kamarádské, a nechci myslet na to, jaký problém tento člověk má, že nic z toho nechce slyšet.. Komentář pod videem "v překladu… nemluvte s asiaty" mi sedí.

1420

Odpovědět

Proč má asiat problém s tím, že ho někdo považuje za asiata ?

157

Odpovědět

Stejný, jako by měl Evropan, kdyby ho někdo považoval za Evropana. Zkus nazvat Švéda Norem, Poláka Rusem či Chorvata Srbem. A to jsou všechno příklady vzájemně si blízkých národností na rozdíl od například Číňana a Japonce...

246

Odpovědět

+SriberFrancúz, poliak, čech, ukrajinec, nór, švéd = europan
Japonec, čínanec, mongol, vietnamec = aziat

1510

Odpovědět

+SriberAno. A?

76

Odpovědět

Právě, že s tím nemají problém. Ale zkus o číňanovi říct, že je japonec. Moc by si ho nepotěšil. My evropané je hážem do jednoho pytle a přitom je pravda jinde. Mezi námi evropany jsou taky velké rozdíly.

132

Odpovědět

Moje přítelkyně je z Indonésie. Její špatná zkušenost s českou důchodkyni byla, když se ji zeptala jestli je cikánka. Jinak čechy má ráda akorát nemá ráda, když si někdo o ni hned myslí, že je vietnamka. Jelikož lidé z těchto zemí jsou opravdu hodně odlišní.

143

Odpovědět

Keď pojdem do NYC, budem zhrozený a pohoršený ked sa ma niekto opýta či som poliak...
Fuj... Ako si to vôbec dovoluje, pýtať sa ma na etnickú príslušnosť...
Taký budem pohoršený, že o tom porozprávam na CNN a vypýtam si odškodné za urážku...

810

Odpovědět

+thorium.cekuj.netNo mě by vadilo jen kdyby si mě spletly s rusákem.

58

Odpovědět

Já se tedy hned několika japonců ptal, jestli mi můžou potvrdit/vyvrátit „mýtus“ o automatech na kalhotky... Asi to bylo otravný.

152

Odpovědět

A? Potvrdili nebo vyvrátili?

252

Odpovědět

+MarvBylo mi řečeno, že to bylo zakázáno asi před patnácti lety, ale na některých místech se dají pořád najít. Ale kdo ví? Taky si mohli jen utahovat ze zvědavého gaijina.

112

Odpovědět

v překladu... nemluvte s asiaty :D

482

Odpovědět

pobavilo :D

103

Odpovědět

Mě se kamarádi běžně ptají, jestli se mi víc líbí černošky, asiatky nebo bělošky. Myslíte, že by mě to mělo taky s**t?

284

Další