Co kdyby byli v EA upřímní?Co kdyby byli upřímní?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:974
Počet zobrazení:11 529

Zahrajete si rádi Battlefield, FIFU, NHL, Mass Effect nebo The Sims? Pro někoho je právě vydavatel těchto her, Electronic Arts, čiré peklo. Většinu důvodu se samozřejmě dozvíte ve videu a nezapomeňte, že sekce komentářů očekává váš upřímný názor.

Přepis titulků

TOTO VIDEO OBSAHUJE NADÁVKY Zdravím, jsem John Riccitiello, bývalý ředitel společnosti Electronic Arts. Za posledních několik let obdrželo EA spoustu stížností od svých zákazníků. Konkrétně na špatně optimalizovanou službu Origin, naši online kontrolu a obírání zákazníků skrze prodeje DLC, které odemykáte penězi namísto umu. Dnes tu tedy jsem, abych osvětlil, proč se společnost rozhodla jednat právě takto. Víte...

společnosti Electronic Arts jsou zákazníci u prdele. Opravdu to tak je. Máme větší moc než jakýkoliv vydavatel v herním průmyslu. Vlastníme více vývojařů než kdokoliv v herním průmyslu. A můžeme si podplatit jakékoliv skóre na IGN. Mohli bychom ovládat celý trh, pokud bychom opravdu chtěli. Vlastníme sérii Madden, sérii FIFA a spoustu dalších sportovních sérií. Stačí jenom trošičku vylepšit grafiku a lidi nám to sežerou i s navijákem. A co se týče našich vysokorozpočtových titulů, které jsou alespoň trochu originální, na ty taky kašleme.

Dokud vydělávají, jsme happy. Pamatujete na hrozný závěr Mass Effectu 3? Na ten, který se vůbec nikomu nelíbil? Donutili jsme je dokončit hru během dvou let namísto tří, které to většinou zabere. Nejlepší na tom je, že jste to hodili na ně. A nezapomeňme na Dead Space 3, na hru, která zcela opustila žánr "survival hororu", a místo toho měla na disku nahraná DLC za 50 dolarů a mikrotransakce, kterými jste si mohli vylepšovat zbraně. S touhle hrou jsme udělali tolik špatných ekonomických rozhodnutí, že jsme dokonce přemýšleli o zrušení celé série.

Skutečně. A to nás přivádí k naší nejnovějí hře Sim City, která vyžaduje neustálé internetové připojení i pro režim jednoho hráče. Nejlepší na tom je, že to bylo v prvních týdnech tak zasekané, že si to nikdo nemohl zahrát. Vlastně se nemohli připojit k žádné hře na Originu. Já vím, že jste to zvolili jako "nejhůře hodnocené zboží na Amazonu", ale stejně jsme v prvním týdnu prodali 1,1 milionu kopií, takže je nám to fuk.

Celý tenhle debakl mě donutil opustit místo výkonného ředitele a vy jste si už nikdy nechtěli koupit další hru od EA. Než jsme vypustili trailer na Battlefield 4 a vy jste začali chválit celkový vzhled hry, přestože je to úplně to samý jako předtím. Vy jste takový úžasný ovce, co? Takhle tady v EA děláme byznys. Jasně, je to pitomý obchodní model, ale my budeme vydělávat ještě hodně dlouho. A upřímně, vy s tím nic nenaděláte.

Pokud tedy nepřestanete kupovat naše hry. Ale na to nejste dost chytří. Víte proč? Protože jste ty hry v prvé řadě už někdy koupili. Electronic Arts, srát na vývojáře, srát na zákazníky a srát na vás. Překlad: Brousitch www.videacesky.cz

Komentáře (130)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

6let už co jste přeložili tohle video? je mi k pláči jak to uteklo :D ale naštěstí hry si nekupuju zasádně stáhnu, zahraju a pokud mě opravdu chytne a baví mě tak si ji koupím abych podpořil vývojáře.. a naštěstí se neorientuju podle skore recenzí hra může mít i 1/10 a mě může bavit na 100+hodin

00

Odpovědět

Až na to, že tohle vůbec není bývalý ředitel EA -___- Takhle vůbec John nevypadá, zkuste googlit lidi:)

1238

Odpovědět

Je krásně vidět ekonomická neudržitelnost herního byznysu, kdy se kvůli získání peněz na dodělání vydá polotovar. V dnešní době se prostě vyplatí půl roku až rok počkat a koupit si hru se všema patchema a bonusovým obsahem, obvykle za původní či nižší cenu. Dost mě překvapuje, že lidi ty novinky stále kupují, když nedodělávky jsou více pravidlem, než výjimkou. Ale je to jen a jen o zákaznících - kdyby se ty srágory nekupovaly, vydavatelům by opravdu nezbylo, než se polepšit.

P.S. EA mě nasštvala zpatláním série Dragon Age, ale zas mě potěšila SWTOR. Můj oblíbenec je ovšem CD Projekt se Zaklínačem, obzvláště jedničkou.

162

Odpovědět

A taky by mě zajímalo, co s herním bysnysem udělá financování samotnými fanoušky. Doufám, že to vydrží a bude ku prospěchu všem...

41

Odpovědět

TO,že jsou jim zákazníci u pr*dele jsem zjistil,když už jsem chtěl kontaktovat jejich podporu,kvůli hře,kterou jsem si koupil a nešla mi.Zjistil,jsem že vlastně žádnou podporu nemaj a jestli jo,tak je strašně komplikovaný se k ní proklikat.

191

Odpovědět

Že by bylo Sims 4 tak trochu podvod, dokupovat všechny dodatky...

140

Odpovědět

Důvod proč výhradně kupuji hry, které za něco stojí a podpořím tím vývojáře, takže jejich další produkt bude více awesome. Například The Witcher.

592

Odpovědět

Nejlepší by pro ně bylo vydávat všechny hry zdarma s nějakým omezením který si můžete odemknout po zaplacení... Ať už časově nebo levelem apod. Rád si koupím originálku - ale ta hra za to musí stát. Jednou jedinkrát jsem udělal vyjímku - když začala mánie kolem Diabla III - a nikdy jsem víc nelitoval utracených peněz... ( jednička byla dobrá a dvojka taky tak co by mohly zkazit na trojce že jo :D ). Když si chci něco koupit tak si to nejdřív stáhnu a zapařím zadarmo - když je to dobrá hra můžu si být jistej že mi ve skříni nebude ležet zbytečně a rád přispěju výrobcům. Ale poslední dobou je to tak že koupíte hru a pak čekáte dalších pár měsíců než se podaří vychytat mouchy a je opravdu hratelná... no a když už vyjde patch tak je na světě DLC za výhodnou cenu a pak další a další... Hnus. Tak mají počkat pár měsíců, hru pořádně dodělat a neopravovat jí další dva roky a vydělávat na tom co mělo být součástí základu.

299

Odpovědět

To je jak postavit někomu barák bez oken a dveří a nabízet dokončení za příplatek :D

442

Odpovědět

+Hepactak to ale je :D a říká se tomu příplatek za vícepráce

161

Odpovědět

Takový model už existuje. F2P a ve většině případů je to největší svinstvo. Čest slušným vyjímkám.

231

Odpovědět

Od EA mám výbornou závodní Superbike 2000...i když není zrovna nejmladší, pravda. A jediná mladší hra než výše jmenovaná, kterou jsem od EA hrál, byl Battlefield 1942. Vydali od té doby něco, co stojí za to hrát? Tuhle jsem slyšel chválu na Bad Company.

120

Odpovědět

Mass Effect 1 - 3 ... ale hold je to Sci-fi RPG ... Jsem velký fanda, takže rád doporučím :o))

192

Odpovědět

+repleyDíky za tip :)

00

Odpovědět

No tak se taky přidám do chumlu :D
Těm, co tvrdí, že elektronické pirátství je krádež... Kráděž je odcizení cizí věci, jak specifikuje zákon ve většině civilizovaných zemí světa.
Elektronické pirátství je zkopírování/ využití cizího intelektuálního vlastnictví bez svolení vlastníka. To samo o sobě rýpe hluboko do problému okolo vlastnictví nápadů, ale to tady řešit nebudem...
Co se týče her od EA, jasně že jim jde o prachy. Já si kupuju hry, které si to vyloženě zaslouží. Ergo Baldur's Gate, CS 1.6, DA a ME (první díly)+ME2 a jim podobné klenoty. Jestli je vydalo EA nebo ne je mi celkem šumák, ale platit patnáct set za superduper call of duty, které projedete za čtyři hodiny se zavřenýma očima? Ani náhodou.

354

Odpovědět

Mě by zajímalo jestli by se jako elektronický pirátství bralo kdybych třeba kamarádovi půjčil digi hru Vlk a zajíc a ten zas někomu dalšímu atd... :D
Protože jakej je rozdíl oproti tomu že někdo nahraje SVOJÍ ZAPLACENOU originální hru na net aby si jí mohly půjčit kamarádi? :D

31

Odpovědět

+HepacPokud nahraješ svojí hru na net je to kopírování a nelegální šíření. Pokud mu půjčíš svojí zakoupenou kopii je to půjčka a tudíž legální. Čili, vyrobíš-li někde po domácku kopii hry Vlk a zajíc (jako dát kopii hry na net), je to nelegální. Pro blbý ještě příklad na knize: Půjčit někomu svou v obchodě zakoupenou knihu - legální. Opsat jí a dále šířit (i zdarma) - nelegální.

52

Odpovědět

+HepacNo bohužel, Hovad2e, musím tě zklamat. I zapůjčení hry je pokládáno za pirátství. Na novějších hrách to máš napsáno, naposledy jsem to viděl na Rome II: Total war. Ty jsi zaplatil za licenci, kterou TY můžeš využít. Nikdo jiný.

151

Odpovědět

+HepacMě šlo spíš o vysvětlení rozdílu mezi půjčováním a kopírováním, mezi který dal Hepas rovnítko. Ono je totiž prakticky nelegální i to půjčení knihy, ale nikdo to neřeší, protože by byl problém prokázat, kdo si tu knihu původně koupil, kdežto u kopírování je to vcelku jasný.

31

Odpovědět

pre mna najvacsie chrapunstvo co spravili ze recyklovali od roku 2006-2009 nhl-ko na pc,hru ktoru hram najradsej,ryzovali peniaze len na zaklade toho ze kazdy chcel mat novsie supisky,ale to bola jedina zmena v tej hre. vlastne nie este aj menu zmenili. :D

51

Odpovědět

a nahráli nový playlist bych to viděl :)

51

Odpovědět

Najradsej hras NHL a hras ho na PC? Ty mas teda vkus.. fuj.

626

Odpovědět

Docela vtipný kolik blbečků tady nadává EA a pak se hrozně chlubí tím, že všechno stahují. No a pak se můžeme divit, že EA pokurvuje DS3, konec ME3, "DA2" rovnou komplet jiná hra. Ale jo! Jen vesele čórujte dál. Stejně je zajímavé, že jsou to takové sračky a přesto je máte 4x dokola zadarmo dohrané. Gratuluju. I Ty hry od EA se dají ve slevách koupit za nula nula prd. Ale né! Nadávat bude lepší.

2638

Odpovědět

EA hlavně cílí na hráče, kteří nemají na to si koupit originální hru, protože většina z nich, co si budeme nalhávat, jsou děcka. Tak ty hry můžou být sebestupidnější, ale za rok vyroste další generace, co si bude chtít zahrát fifu, nhl nebo třeba battlefield. Proto je potřeba dodat hernímu titulu trochu svěžesti, tak že přidělíme hře nový název = Název hry +1. Máme úspěšný titul pro další generaci.

135

Odpovědět

Pirátství nemá s kvalitou hry nic společného. EA je miliony vydělávající společnost i s pirátstvím a každá firma se potýká s pirátstvím. Jde jen o to, že vyrábí hry jak na běžícím pásu a tak to dopadá. A jestli si si nevšiml tak sleva 20% je sice hezká a i kdyby se to za slevu dalo považovat tak víš kolik stojí ME 3 ? Asi tak 200-300 podle toho kde to koupíš. Víš kolik stojí DLC ? 400. Zkurvenejch 400 za velký DLC a za střední 200. Takovejch udělali asi 5 nebo 6. Uspěchali vývoj hry a to co mělo být už dávno předtím ve hře tak to dávají postupně na doplnění za dvojnásobnou cenu hry. ME 2 tak to je léta stará hra a DLC tam jsou za stejnou cenu jako u ME3. Je to prostě špína co oni dělaj. A BTW já mám od EA koupený všechno díky HB.

91

Odpovědět

no jejich odpovedi typu "restartujte hru a Origin" v centru pomoci uz mi lezou krkem, jakoby si mysleli, ze vseci jsou krypli.

162

Odpovědět

První odpověď musí být takováhle. Dělám na podpoře a bohužel nemůžu počítat s variantou, že to uživatel už udělal. Vzhledem k faktu, že nevím s kým komunikuju, musím začít u varianty, že to je technický antitalent.

"Restartujte aplikaci" berou všichni uživatelé jak dobrej vtip, pro zasmání, ale pak se děsně diví, že to neudělali a že to pomohlo....

51

Odpovědět

Nikdy v životě jsem si hry neplatil a nikdy taky platit nebudu, jsem pirát jak hrom, ale abych platil za hry, to fakt ne dík, hraji spíše ty sportovní a někdy Counter strike, ale jinak mě to vůbec nezajímá a dokázal bych být bez toho.. Jinak to NHL mě taky strašně mrzí a kdyby bylo na pc tka by to asi byla první hra co bych si zaplatil, hrál sem to na play station a dobré

16104

Odpovědět

a docela si protiřečím s tím NHL teď :D

158

Odpovědět

Pojďme používat v této diskuzi místo slova pirátit slovo ukrást. Což je vlastně přesný výraz, pokud za zboží neplatíte.

3437

Odpovědět

+CosiNení to ani v nejmenším přesnej výraz. Neříkám, že "pirátit" hry je správný, to fakt ne, ale pokud už chceš přesně vymezovat pojmy, tak stahování/vypalování/kopírování her, jakkoliv je to nelegální a třeba ne zrovna dvakrát správný, není krádež. O krádež se (jak už tady určitě někdo psal) jedná v případě, kdy dojde k odcizení věci. Tady ale originál zůstává.
V tomhle smyslu je krádež chápána nejen obecně, ale i v českým trestním zákoníku (krádeže se dopouští ten, "kdo si přisvojí cizí věc tím, že se jí zmocní, ...").

Opakuju ještě jednou, že nejsem nějakej extra zastánce nelegálního stahování, sám jsem si spoustu her koupil, ale rozhodně nemůžeme stahování považovat za krádež a je proto k němu potřeba přistupovat jinak.

152

Odpovědět

+CosiBože to je jedno :D

27

Odpovědět

mě je fuk kdo hru vydává hlavní je když mě hra baví a ne to kdo je její vydavatel

3124

Odpovědět

torrenty to řeší

5133

Odpovědět

lehký problém je s tím, že se snáží dělat hodně věcí přes internet z registrací, např. to sim sity

30
Další