Colin Firth u Craiga Fergusona

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:528
Počet zobrazení:7 099
Tentokrát se u Craiga Fergusona zastavil známý britský herec Colin Firth, aby se podělil o dojmy ze svého nového filmu Jeden musí z kola ven. Firtha původně proslavila jeho role v minisérii Pýcha a předsudek, kde se zhostil role pana Darcyho. Od té doby jste ho mohli vidět ve spoustě nejrůznějších filmů, jako Anglický pacient, Láska nebeská nebo Králova řeč, za kterou minulý rok získal Oscara. Řeč v rozhovoru přijde na mistrovství Garyho Oldmana i  na to, co to znamená být Angličanem. Tento rozhovor byl odvysílán 17. 1. 2012.

Přepis titulků

Vítejte zpět! Můj první dnešní host hraje v úžasném filmu. V britském filmu. Můžete ho teď vidět v kinech. Jmenuje se Jeden musí z kola ven. Přivítejte prosím Colina Firtha! Typické anglické přivítání. Líbilo se mi, protože jsem tě chtěl obejmout a viděl jsem, že je ti to nepříjemné, takže jsem se rozhodl jít ještě blíž a pořádně osahat rozkrok.

Zabrousil jsi do oblasti, kde Angličani... Já si nemyslím, že Angličani jsou chladní. Oni si to jen myslí. Podle mě jsou Angličané vřelí a přátelští. Hned z kraje rozhovoru budeš... Ne, myslím to vážně. Žil jsem v Anglii mnoho let a ten mýtus o nenávisti mezi Skoty a Angličany, který jsem sám při mnoha příležitostech šířil, - není pravda.

- To ne. Angličani jsou podle mě velmi vášniví, komplikovaní, perverzní lidé. Nemyslím, že... Vášniví, komplikovaní, perverzní a promiskuitní. - To jo. Je to zajímavé. Když cestuješ po světě a někoho se zeptáš na stereotyp Angličana, to první, co je napadne, bude královská rodina a muž s buřinkou a deštníkem. A nevěří svým uším, když jim připomeneš Keitha Richardse, Johnnyho Rottena...

- Jo. Určitě si pamatuješ film Král Ralph, kde John Goodman učil Angličany, jak se odvázat. - Jo. A já jsem si říkal... Cože? Beatles a Rolling Stones se neumí odvázat? Co to má být? Ne, oni to umí. Jen k tomu obvykle potřebují chemikálie. - Jasně. Ty jim pomůžou dostat se přes ten práh, ale jsou připravení do toho jít. Když jsem vyrůstal, nikdo si o mně ve škole nemyslel, že budu chtít být jako vévoda z Edinburghu.

- Ty chceš být jako vévoda z Edinburghu? - Ani ne. Asi jsem trochu byl jako vévoda z Edinburghu, kvůli mým uším a protože jsem hrál na kytaru. Teď je tomu těžké uvěřit, ale byl jsem poměrně nebezpečný. Po celé Americe se teď šíří anglická horečka. Už předtím se ti tu dařilo dobře, ale teď...

Já vím. Já vím. Dají ti dalšího Oscara jen za to, že jsi z Anglie. Myslím, že to už udělali. Jo. Ne, to si nemyslím. Jsi velmi dobrý herec. Přestože máš tu výhodu, že jsi z Anglie. Myslím, že američtí kritici se anglických herců bojí. Proto pořád říkají: "Je skvělý, nemyslíte?" Ne, že bys nebyl skvělý.

Ty jsi skvělý. Pořád mám pár kritiků, kteří na to neskočili. Já si nemyslím, že je to trik. Myslím, že jsi skvělý herec. Přestože jsi z Anglie. Díky. Bez agrese. Žiješ v Anglii? Ty nežiješ v Anglii. Jo, žiju. Já... Jo.

Zůstal jsem ve své rodné zemi nehledě na okolnosti. Moje žena je Italka. Takže hodně času trávíme tam. - Italové vůbec nejsou chladní. - To ne. Někdy mi trochu chybí zlatá střední cesta. - Už jsem několik italských slečen potkal. - Ano. - Ale stojí to za to. - Jo. Mají tam úplně všechno, co bys čekal. Je to zahrada pozemských potěšení. - Přesně tak.

Všechna čtyři roční období v jednom dni. - To rozhodně. Vezmi si jen to jídlo. Jedeš tam na Vánoce, začneš jíst a nedá se to zastavit. Jsi v dobré formě. Ty se bát nemusíš. Černá zeštíhluje. - Černá zeštíhluje? - Zakrývá moje povánoční tvary. Ale no tak. Děláš to taky? Máš přísný tréninkový režim? Není moc přísný a není to moc režim.

- To znamená ne. - Jo. Jím hodně. Jsem jeden z těch, co nechávají poslední kousek cheeseburgeru na talíři. Jen abych měl pocit, že jsem ho... To já neumím. Já bych snědl i tvůj poslední kousek cheeseburgeru. Já bych asi snědl ten tvůj.

Hlavně, aby na mém talíři něco zůstalo. Jídlo druhých lidí je bez kalorií. - Jo, hranolky ostatních. - To rozhodně. - Byl jsi na Zlatých glóbech? - Jo. Bylo to super. Neviděl jsem je. Ale vypadalo to skvěle. - Líbilo se ti tam? - Je skvělé, že někdo, kdo je neviděl... Četl jsem, že to bylo skvělé.

To bylo. Byl jsem tam... Nebylo to moc stresu. Kromě našeho přítele Rickyho. Co by mohl nebo nemusel provést. Krásně to přidává na napětí. - Vybuduje to atmosféru. - Jo. Nejspíš taky dostane nějakou cenu. Jo. Proč ne. Můžeš otevřít obálku a říct, co se ti zachce.

Vyhlašoval jsem nejlepší herečku. A můj syn se mě zeptal, proč zase jedu do Ameriky. Řekl jsem mu, že jednou z věci, co tam budu dělat, bude vyhlašování cen na Zlatých glóbech. A on se zeptal: "Nemůžeš ji prostě dát sobě?" A... Popravdě řečeno, co by mi v tom zabránilo? Mohl bys říct: "Nemůžu tomu uvěřit!

Vyhrál jsem!" - To je ohromující! - Vždyť mě ani nenominovali! - Jo. Proč jsem to neudělal? Dal jsem Grammy Katy Perry. Měl jsem si ji nechat! Jo! - Musíme si dát přestávku. Tak to tady v Americe děláme. - Škoda. - Reklamy. - Vážně? - Jo. - Tady to není jak v BBC. - Aha. Dobře. Jo. Tady se zaprodáme tomu, kdo nabídne nejvíc. Kdože nabídl nejvíc?

Podívejte se. Vítejte zpět. To je ve filmu těsně potom, co zešílíš a rozstřílíš to tam. - A pak tam je automobilová honička. - Přesně tak. Dostáváme se k tomu nejlepšímu momentu. Já ten film chci vidět. Protože si pamatuju britský seriál se sirem Alecem Guinnessem, - který hrál George Smileyho.

- George Smileyho. - Teď ho hraje Gary Oldman. - Jo. A dělá to mistrovsky. Gary Oldman je fantastický herec. Ten nejlepší. Pro mě je velmi snadné tenhle film propagovat, protože můžu být upřímný. - Jo. - Což obvykle nejde. To v Hollywoodu nepůjde.

Umím to velmi dobře zakrýt. Tentokrát to dělat nemusím. Moje role je tak malá, že nezním, jako když se vychvaluju. Myslím, že jeho výkon je mistrovský. Myslím, že je možné to nazvat mistrovským dílem. Je to skvělý film. Chce to odvahu, vzít roli, kterou tak proslavil sir Alec Guinness, který... To, co udělal, bylo legendární.

Ta kniha je legendární. Každý krok naháněl strach. Hodně se tam mluví, je to hodně komplikované. Je to pro lidi, kteří milují křížovky a hádanky. Záhady, nebezpečí, všechno, co je spojené se studenou válkou. Je to sexy. Je to film k zamyšlení. Pro lidi, kteří se rádi zamyslí u sexu. - Slyšel jsem, že tu takoví jsou. - Já si myslím, že přemýšlení je u toho ta nejlepší část.

- Jo, je to... - Zvlášť, když jsi u toho sám. - Jo. Nevadí, když jsi u toho sám. Myslím, že Woody Allen řekl, že sex sám se sebou je s někým, koho miluješ. - Jasně. Řekl, že sex ve dvou je nádherný - a že v pěti je fantastický. - Jo. Proti tomu se nedá nic namítnout. Ne, myslím, že Gary je...

Je jeden z mála lidí, o kterém jsem v mládí, když jsme oba byli mladí, byl ochoten říct, že je to můj vzor. To se ve dvaceti neříká. Ne, o Gary Oldmanovi jsem si to říkal taky. Má v sobě něco, co se nedá popsat slovy. Kdykoliv je... Je to jako sledovat Kennyho Dalglishe, když hraje fotbal.

Říkal jsem si, že v momentě, kdy se dostane k míči, naprosto netuším, co se stane. - Je to nával adrenalinu. - Je smrtící. Viděli jsem ho dělat věci, - které byly naprosto šílené. - Jo. A tentokrát... se to tam skrývá. George Smiley je civilizovaný, tichý muž.

John le Carré ho popisuje jako muže, který se ztratí v davu. To proto je tak nebezpečný. Je jako leopard, co se schovává v podrostu. A pak přitvrdí. A druhou polovinu filmu si říkáte, že není radno si s ním zahrávat. Ale leoparda v davu neschováš. Možná se mi trochu míchají metafory. - Jen nezkoušej v davu schovat leoparda. - To nikdy neudělám. - Jsme tu velmi užiteční.

- Jsem rád, že jsem přišel. Teď to vím. Ano. Jsem rád, že... Došel nám čas. Chtěl bys harmoniku, trapné ticho nebo velkou peněžní cenu? Vážně bych si rád vyzkoušel trapné ticho. Jak anglické. Chtěl bys normální americké trapné ticho, nebo anglické trapné ticho? - Nevím, jak to vypadá. - Já taky ne, ale zkusíme to. Jak to uděláme? Myslím, že jen děláš normální trapné ticho.

Colin Firth! Překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Video nejde spustit!

180

Odpovědět

Opraveno.

190

Odpovědět

Hej Admini, nechcete přeložit tohle?
http://www.youtube.com/watch?v=quDQ38dx21o&feature=related
vypadá to jako sranda..

180

Odpovědět

"The adorable Colin Firth" je výstižné uvedení. A asi patřím mezi ty, kterým k pobavení stačí málo, protože trapné ticho mě vždy dostane. :D

210

Odpovědět

Trapné ticho mě vždy rozesměje :D skvělá věc

190

Odpovědět

Marry me!!!

180

Odpovědět

by me zajimalo kolik amiku pochopilo tu cast jak hraje fotbal Kenny Dalglish :) ono teda i kolik lidi ho zna tady :)

200

Odpovědět

MarekJ: Nedavno jsem byl v USA a pritom jsem byl i na nataceni Late Late Show, a nemas pravdu. Jo jasny, pred natacenim je tam warm up comedian, a rikaj nam, na jakejch mistech poradu mame tleskat, na jakejch se smat a tak, ale je to jen na urcitych sekvencich, jako zacatek poradu, kdyz tam vejde, kdyz rekne ze je dobrej den pro Ameriku, Tweets and Emails a tak dale... vetsina laughs v tomhle poradu je od divaku spontanni :) Takze nepovidej o necem, o cem evidentne nemas paru...

190

Odpovědět

jezek-->prijde mi ze g.o. je jeden z nejnedocenenejsich soucasnejch hercu a uz driv by si zaslouzil minimalne oskara kdyz uz tak za vedlejsi roli co predvadi v leonovi nebo pravdivy romanci,jfk..a to nemluvim o drakulovi kterej je podle me nejlepsi postava drakuly ze vsech:)skoda ze se pak zakopal v prumernejch filmech asi mel smulu na scenare nebo spatnyho agenta protoze za poslednich 15 let jsou jeho jediny aspon trochu vyrazny filmy batmanove a ted teda zavalel skoda ze uz je to starsi typek za mlada mel sileny charisma ale ted uz bude as hrat jenom vazny role

180

Odpovědět

To Lukáš: Ten smích a aplaus je v takovýchto pořadech řízen režii. Stejně jako ovace v různých Idolech, Factorech apod. ;-)

188

Odpovědět

Jane: díky, opravím :)

180

Odpovědět

jezek: souhlasím, Gary je Pan Herec.

181

Odpovědět

Nejsem prilis velky fanda ani Firtha a ani Fergusona (ale nic proti nim nemam, vazne), takze moje hodnoceni 8/10 beru jako solidni a vyvazene/objektivni. Ale co u zminenych protagonistu hodnotim nejvyssi moznou znamkou, je jejich uznani kvalit Garyho Oldmana v zminovanem movie Tinker, tailor... Oldman, jak uz dnes vime, nominaci na Oscara za hlavni muzskou roli nepromenil, ale to je celkem jedno. Ukazal, ze na to ma, a pokud se najde nekdo schopny - scenarista, reziser -, pak je Oldman jasnym adeptem na Oscara v dlasich letech. Omlovam se za mirne OT nicmenen panove Garymu O. taky venovali nejakou tu minutu sve show, takze to beru tak, ze to je neco, co stoji za to, aby bylo komentovano.

190

Odpovědět

bowler hat (1:30) je buřinka, a ne cylindr... stereotypní obraz brita s cylindrem je trošku zvláštní....

180

Odpovědět

Miluju Colina i Craiga, takže jste mi dneska udělali velikou radost! A trapné ticho je super! :D

181

Odpovědět

Celej rozhovor dobrej, ale to trapný ticho je fakt trapas!

1830

Další