Conan hraje hru Wilson's HeartCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:226
Počet zobrazení:17 162

Naše prosby byly konečně vyslyšeny! Vyšel totiž nový Clueless Gamer, ve kterém opět po dlouhé době figuruje pouze Conan a Bley. Conan si tentokrát zahraje hru Wilson's Heart určenou pro Oculus Rift. Ponoří se tedy do virtuální reality a určitě z ní bude nadšen, nebo ne? Posuďte sami.

Přepis titulků

Vítám vás u nového vydání Bezradného pařana. Dnes si zahrajeme novou hru s názvem Wilson's Heart určenou pro Oculus Rift. Wilson's Heart na Oculus Rift? - Takže virtuální realita? - Ano. Dle mé dobře známé teorie nás virtuální realita dovede k jedné jediné věci – virtuálnímu pornu. O tom to celé je. Takže předpokládám, že si dnes zasouložím.

Možná... - Je v té hře nějaký sex? - Nejspíš ne... Já ji ještě nehrál. Tak to jen zbytečně ztrácej čas! Celá virtuální realita vznikla jen proto, abysme si vrznuli... - Jde o jiný svět... - Jsou tam neživé předměty? - Ano. Tak to si nějak poradím. Wilsone.

Ano? Já jsem Wilson? Jo, jseš Robert Wilson, 63letý muž. - Cože? - Jo, je ti 63. - A kde to jsem? - Jak to myslíš? V nemocnici. Tohle jsem já? Jsem momentálně ve svém těle? Jo, klidně si můžeš prohlídnout vlastní ruce. Vypadám odporně.

Jsem starej. Mám pár dotazů. Jak vypnu černobílej mód? Ta hra je celá černobílá. Jde o jakousi poctu hororovým snímkům z 30. a 40. let. Já myslel, že virtuální realita vznikla, abysme okusili vylepšenej svět. A přitom jsem právě vstoupil na místo, kde je ze mě barvoslepej důchodce? Jo, v podstatě jo. Páni, jsem z toho na větvi! Chcete okusit, jaké to bude, až vám potáhne na sedmdesátku a budou vás sužovat věci jako zelený zákal?

Vstupte do tohoto kouzelného světa! Měl bych někoho klátit! - Co to je? - To můžeš zvednout. - Taky to můžeš zahodit. - Dobře... Lampu můžu taky vzít? Hele, další desky. Jak frustrující. Panebože.

- To byl můj hlas? - Jo. - Mluví tě Peter Weller, co hrál Robocopa. - Aha. - Dělá voiceover. - Nezní moc zdravě. Podlaha je nějaká zatopená. Podívej se nahoru na strop. Chápu. Tahle nemocnice ode mě na Yelpu schytá hodně negativní recenzi. Mrknem na další desky. Takhle by to šlo.

Není pochyb o tom, že tahle hra využívá potenciál virtuální reality na maximum. Jsem na záchodech. Bože můj! Co to je za ksicht? - Jdou odepnout? - Jo, jo. Nádhera! Vstupte do světa, kde budete nemotorní. Poznejte, jaké to je...

být neohrabaný. Promiňte, ale tohle... Tohle je zatím jediná věc, která mě na celé té hře baví. - Všechno je to... - Hele! Kruci! Moc rád bych je rozhoupal. Můžeš tu kuličku chytit, jen musíš opatrně. Musíš ji chytit jemně...

Pomaličku. Jo! Jasně, asi bych měl řešit nějakou záhadu. Když chtěj, abych řešil nějakej případ, nemaj sem dávat Newtonovu houpačku. Proč by to někdo schovával? Wellere! - Kdo to najde, ten to má. - Jo. Parádní nález.

Knížka plná čmáranic. Někdo tu je. Bože! To je Sigmund Freud. A mrtvej! Proč se mu v rozkroku něco hýbe? Jako by chtěli, abych mu tam sáhnul. Ta hra chce, abych si hrál s nádobíčkem mrtvýho týpka. Fujtajbl. Jste Sigmund Freud?

Jste zakladatelem moderní psychologie? Jo. Chtěl jste, abych vám sahal mezi nohy? Jo. - Dáme si krátkou přestávku. - Dobře. Bál ses trochu? Co tě vyděsilo nejvíc? Bojím se, že kvůli zrušení Obamacare dopadnou všechny nemocnice takhle. Takhle bude za nějakých 60 let vypadat situace v našem zdravotnictví.

- Chceš zažít víc akce? - Jo! - Jo! - Dobře. I když chození v tý díře bylo fajn. Tři s nima o ruku. A pak pusť. Správně. Jo, takhle se nasazujou rukavice. Hele, co to tu je? No tak.

Aha. Co to... Bože! Ta by se dala ohnout. Co mám dělat? - Jdi do toho pokoje. - Jo. Zapni tuhle věc. A zvedni ji oběma rukama jako toustovač.

Jako bych si chystal bagetu. Jdi tou chodbou. Dobrý. A teď to po ní hoď. Ty mrcho hnusná! Co se stalo? Hodil jsem to. Spadlo ti to na zem. Musíš pro to dojít znova. Ne, to mi ani neříkej.

Proklínám tě, ty pekelná potvoro! Do háje! Nikam neutíkej, potvoro. Obdivuju její trpělivost. Jo! Sežrala to a teď to s ní něco dělá! Rozkydla se jak tlustej důchodce. Tak to byla hra Wilson's Heart pro Oculus Rift. Co na ni říkáš? Grafika byla úžasná.

Jde o nádherně zpracovaný svět, ve kterým bych nechtěl ani za boha žít, protože jsem si nasadil VR brýle a v tu ránu jsem viděl, jak na tom budu za 20 let. Budu starej, budu sotva chodit, budu nemotornej, nejspíš uvidím všechno černobíle, ženský si mě nebudou všímat a radši mě budou ignorovat a v hlavě mi bude znít hlas Petera Wellera. Pokud chcete zažít pocit totálního zmatení, slabosti, nemotornosti a nechápavosti, zahrajte si tuhle hru.

Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já zkoušel HTC Vive, s kamarádem jsme ho měli na 1 den půjčený. Velmi silný pozitivní zážitek. Lidi, kteří HTC Vive vlastní, říkají, že nadšení brzy omrzí. To je možné. HTC Vive bych bral ihned, kvůli ceně si to však nemohu dovolit. A nebo mohl, ale vůči rodině by to bylo nemorální :).
Pořídil jsem si však alternativu. Mám slušný mobil, výkonově a displayem. Za 600,- z číny jsem dokoupil VR brýle pro mobil a k tomu z inzerátu Leap Motion za 1000,-. Spojím to s PC a mám chudého příbuzného drahých VR setů. Jedou na tom hry pro Oculus i pro HTC Vive. Co mně nejvíce chybí, když se pohnu do jakéhokoliv směru, ve hře zůstávám na místě. S tím souvisí například naklonění přes zábradlí, s dobrým setem se ve hře nakloníte jako ve skutečnosti, se zmíněnou náhradou se pouze podíváte pod nohy. Díky připojenému Leap Motion můžete používat ruce, uchopit předmět, zahodit ho, a podobně.

30

Odpovědět

Super, po delší době zase super Conan dle mého gusta :)

100

Odpovědět

Ahoj, trávíte hodně času na netu? Nemáte chuť a pár minut na vyplnění krátkého psychologického dotazníku a máte 18 a více let? Jestli ano, pak budeme moc rádi, když se zúčastníte našeho výzkumu na
http://ivdmr.fss.muni.cz/dotazniky/index.php?id=263. Děkuju. Jestli ne, tak se omlouvám za spam, Jakub Brojáč z Katedry psychologie FSS MUNI.

130

Odpovědět

FSS MUNI je domovskej přístav těch nejhorších sluníčkářů! :-(

612

Odpovědět

+MoggsNení to tak strašné, nebojte :)

17

Odpovědět

Můžete někdo, kdo už VR zkoušel, prozradit, jak to funguje? :-) Když chci ve hře chodit, chodím i v realitě? Můžu u toho sedět v křesle, nebo musím u hry celou dobu stát, abych se mohl otáčet dokola? A potřebuju nerozbitnou místnost okolo sebe? :-D

100

Odpovědět

Ve zkratce: Pohyb "těla" provadíš gamepadem nebo jinými ovladači. Pohyb hlavy snímá kamerka.

40

Odpovědět

Ahoj,
mám zkušenost s prvním DevKitem Oculus Rift (hrozné prakticky ve všech směrech - pohodlí, ovladatelnost, možnosti, rozlišení, herní obsah, atd. Ale holt to byl začátek) a HTC Vive (dle mého totální pecka prakticky bez problémů).
Přímo k tvé otázce - konkrétně HTC Vive vyžaduje cca 3x3x2 metry prostor. Do jeho 2 horních rohů umístíš snímače, které zaměřují jak helmu, tak hlavně 2 ovladače, které máš v rukou. VR (25kKč) je drahé a potřebuješ k tomu hodně silné PC (cca 25kKč), ale odměnou je opravdu skvělá odezva - ovladač můžeš během hraní vyhodit do vzduchu a chytit - vše uvidíš bez lagů a prakticky bez rastru. Nejpřirozenější pohyb je pochopitelně chůze, jelikož nemateš mozek - nelze aplikovat držení tlačítka jako u PC her (WASD) - mozek by to nepobral, jelikož by dostával jiné fyzické a jiné vizuální podněty (oči by snímaly pohyb, tělo by zůstávalo na místě). U větších her se tak využívá kompromisu v podobě lokální teleportace místo chůze (člověk musí přeci jen vystačit s tím omezeným prostorem místnosti + by mu brzy došel kabel (HDMI + napájení + zvuk) + jakmile se párkrát otočí, tak se kabel začne zkracovat a hlavně plést pod nohama). Otáčení pak funguje i v křesle, ale jen co ti hlava dovolí, takže je lepší stát. Ostatně budeš třeba střílet z luku, ohánět se mečem, blokovat štítem a věř, že u toho budeš poskakovat a reálně se bát šípů, které na tebe poletí.

110

Odpovědět

Ta reklama "Život se točí kolem několika jednoduchých pravidel. Chovej se jako džentlman..." je děsně protivná. Koho taky sere ať dá like.

316

Odpovědět

mě stačilo denně milionkrát poslouchat jak nějaký hovno barví světlo na p******u, abych si zde opět zapla adblock... chvíli počkám, vypnu a uvidím, kolik reklam mě bude při prohlížení b*******t

211

Odpovědět

+lenacia5 sekund tvého života. Tenhle komentář ti trvalo napsat delší dobu.

55

Odpovědět

+jjkJo, ale to není o čase, ale o tý otravnosti. Např. počkat těch 10 vteřin na titulky.com pro mě vůbec není problém, ale sledovat reklamu, byť třeba jen vteřinu, mě až fyzicky bolí.

31

Odpovědět

+MoggsNo já neříkám, že chrochtám blahem, taky jestli ještě jednou uslyším, že "světlo barví nebe do zlata, když se láme den", tak vyskočím ze židle. Beru to ale tak, že několik lidí vynaložilo kupu vlastního času a práce, abych se mohl kouknout na videjko. A nechtějí za to skoro nic, jen abych 5 sekund ignoroval obrazovku. Některým to klidně může přijít jako příliš, ale podle mě jsou to dost slušné podmínky.

41

Odpovědět

+jjkTak já bych si klidně koupil za pár stovek ročně nějaký to premium členství, ale ta možnost nebude, protože "by se to nevyplatilo a koukněte se radši 500x na tuhle reklamu na paštiku".

00

Odpovědět

+MoggsHmm, s tím premium členstvím mě to zajímá, už jsem o tom slyšel mluvit víc lidí. Zeptám se v Aktualitách.

00

Odpovědět

+lenaciakdyby sem hodili nějakou němou reklamu bez hudby a keců, tak těžkej nezájem čekání 5 a více vteřin... ale prostě je mi otravné otevřít 10 videí a u každého poslouchat nějakýho čuráka ječet "Quantum dot světlo barví" "Quantum dot světlo barví" "Quantum dot světlo barví" "Quantum dot světlo barví" "Quantum dot světlo barví" "Quantum dot světlo barví" "Quantum dot světlo barví" "Quantum dot světlo barví" "Quantum dot světlo barví" "Quantum dot světlo barví" ........
prostě je to otravný. Dejte mi reklamu, která 'drží hubu' a já budu spokojená

01

Odpovědět

Já osobně si nemyslím, že je to tou reklamou samotnou, ale hlavně tím, jak je těch reklam žalostně málo (v podstatě 2) a neustále se opakují. Kdyby jich bylo víc, možná by nám tak otravné nepřipadaly... možná jo. Každopádně pořád lepší než minuta a půl nepřeskočitelná reklama na youtube... :-)

60

Odpovědět

Dejme tomu asi tak 10-20 let a VR bude k něčemu. Brýle jsou strašně drahé. Pořádné PC k VR je taky dost drahé. Žádné pořádné hry na tom nejsou. A chybí pořádné VR p***o (i když už je).

810

Odpovědět

VR je k něčemu už teď a divil by ses jak. Teď se nebavím o herním průmyslu tam by bylo potřeba ještě přidat obnovovací frekvenci a rozlišení a VR friendly software, ne jen předělání normální hry na VR.

PS: Jde vidět, že jsi to ještě nezkoušel. Překoná to všechny tvoje představy a tom jaké by to mohlo být.

140

Odpovědět

všechno začíná...
jedna z prvních video her byla pong, a byly to jen dvě "platformy" každá na jedné straně odrážely od sebe "míček". A přesto se v té době jednalo o velice zábavnou a revoluční věc.
Koukala jsem, že by snad některé z těch brýlí měly stát něco kolem 6 tisíc? je to možné? Netuším.
To není zas až tolik si myslím, na vybavení, které "simuluje realitu".
Celá tahle technologie je očividně ještě ve vývoji, a ještě dlouho bude, viz komentář od Orkyef.
Vynášet soudy nad něčím, čemu pomyslně ještě trčí dráty ze všech stran a není to kompletně dodělané, je předčasné odsuzování možného budoucího technologického pokroku.

90

Odpovědět

+lenaciaDoporučuji zajít do nějaké herny na HTC Vive - s tímhle už můžeš trávit moře času bez jakýchkoli problému (nevolnost, otlačený obličej, pomalá odezva, rastr). Her je na to spousta a opravdu zábavných (akční, logické, čistě pozorovací, něco jako RPG, atd.). Je ale pravda, že to je cca 50 kKč investice (25kKč VR + opravdu slušný herní komp).

00

Odpovědět

Tady snad někdo závidí, že se s tím ještě nesetkal na vlastní oči :) Já už jsem takhle hrál 3 hry a všechny mě dost zaujaly... Je to uplně jiný zážitek, když tě to tak pohltí, že naprosto ztratíš prostorovou orientaci kolem sebe

31