Conan recenzuje hororové hryCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:979
Počet zobrazení:14 600

V dalším vydání Bezradného pařana se Conan podívá hned na tři hry pro počítače, které zapadají svojí tématikou do blížícího se Halloweenu, takže všude zhasněte a jdeme na to.

 

Přepis titulků

Překlad: Brousitch www.videacesky.cz BEZRADNÝ PAŘAN S CONANEM O'BRIENEM Ahoj, tady Conan O'Brien s halloweenským vydáním Bezradného pařana. Dneska budu hrát a hodnotit nějaké strašidelné hry. Jako vždy mi pomůže... - můj kamarád Aaron Bleyaert. Čau. - Zdravím. Jak se daří? Neptej se, když tě to nezajímá, jasný?

Co nás čeká? Na Halloween budeme hrát, jak jsi řekl, nějaké strašidelné hry, ale ty nejděsivější jsou na počítačích. Taky mě napadlo, že by bylo zábavné, kdybychom zhasli a hráli ve tmě. Pro navození hlcující atmosféry bysme měli hrát potmě. - Cos to řekl? Hlcující? - Pohlcující. Nejdříve jsem řekl "hlcující", ale pak mi došlo, že jsem to spletl. Proč s tebou pracuju?

Bude to hrozitánsky strašidelný. Jasně. Když se chceš bát, mělo by se hrát potmě. To stačilo říct. Ten hlcující zážitek! Zahltíme vaše hlty! Fajn. Hrajeme. - Tohle se jmenuje... Jak se ta hra jmenuje? - Jako první budeme hrát Slendera. Slender.

To nezní strašidelně. Co to je Slender? Slender je o Slendermanovi. Slenderman je takový vysoký a útlý muž, který tě nahání po lese a pokouší se tě zabít. Můj táta byl hubenej. Bydleli jsme blízko borovicovýho háje. Takže tohle je pro mě opravdu děsivý. Honil mě po lese, kdykoliv jsem mu vzal jogurt. Měl rád ty s ovocem na dně.

Tady jsou tvoje čudlíky. Nemluv se mnou jako s pitomcem. Koukni na ty čudlíky! Pomocí "W" běžíš dopředu... To je kravina. Dvojité V, jasně. Jak vyjádříte "dopředu"? D-d-d-dopředu. W Jak vyjádříte "zpátky"?

Z-z-z. S Začínáme... Fajn, mám baterku. Rozhlížím se. Tohle je celkem v pohodě. Snažíme se sesbírat osm stránek. Až uvidíš Slendermana, otoč se a zdrhej. - Proč se ho mám bát?

- Zabije tě. Takže je to hra předpojatá vůči lidem, kteří si hlídají štíhlou linii. Jasně, že jo. Slenderman je zlej. Mám běžet nebo stačí jít? Klidně bež. Shift a W. Samozřejmě, to člověka hned napadne. Tohle není běhání. Takhle se běhá? Ten týpek je tlustej.

Není divu, že se bojí Slendermana. Tohle není... - žádná adrenalinová akční hra, abych řekl pravdu. - To ne. Máš už strach? Dá se nuda počítat jako strach? Ne, nuda je pravej opak. Takže se nebojím, jsem znuděnej. Bože, Slendermane... Kdo tuhle hru vytvořil? Není to evropská hra? - Myslím, že ne.

- Protože Evropani, páni, ti jsou občas hrozní tragédi. "Tohle je Slenderman. Na základě lidové povídačky o Slendermanovi." Co je na něm děsivýho? "Je útlý! Žije v lesích a je unavený." Co že dělá dětem? "Krade jim jejich kaštany. Kaštany, které si vykoledují."

Tohle je evropskej náklaďák. Neříkej mi, že to není nějakej holandskej náklaďák. "To je žigul." To je on! - Co mám dělat? - Uteč! Zabil nás. Zabil nás? Jako vážně? - A co nějaký speciální efekty?

- Žádný tam nejsou. - Kdo tu hru vytvořil? - Nějaký týpek. Já vím. Měl se dát dohromady ještě s nějakým druhým týpkem. Dobře, co budeme hrát dál? Uspořádali jsme hlasování a fanoušci vybrali tuhle hru. Jmenuje se Amnézie: Pád do temnoty. V téhle hře je rok 1839 a ocitáš se ve starém pruském hradě. A nic si nepamatuješ.

Máš amnézii. - Nic si nepamatuju, právě jsem se probudil. - A víš, že se jmenuješ Daniel. Mám amnézii, ale vím, že je rok 1839, jmenuju se Daniel a jsem v Prusku. Pokud máte amnézii, tak se vás nejdříve zeptají na to, jaký je rok, jak se jmenujete a kde jste. A pokud na to odpovíte, tak amnézii nemáte. Zatím se můžeš jen tak procházet. V podstatě jsi byl takovej přisluhovač jednoho chlápka a mučils lidi. Byl jsem přisluhovač jednoho chlápka?

Chodils na vysokou? Chodils na vysokou a odpromoval jsi? "Byls takovej přisluhovač jednoho chlápka." Díkybohu, žes nenepsal první stránku Bílý velryby. "Vole, já jsem chlápek Izmael." Počkat, co to je? Co to je za chlapa? Pojďme za ním. To je monstrum, od těch se musíme držet dál. Koukni na jeho pusu!

To je strašidelný! Konečně se něco děje! Běž, běž, běž! - Co je tohle za hru? - Tohle je Outlast. Právě vyšla a je celkem děsivá. Hraješ za reportéra, který se vydal do ústavu, aby to tam zdokumentoval na kameru. - Dobře. - Teď se pokoušíme dostat ven. Zkusíme se skrčit. - Co to je za chlápka?

- Nevíme. Nějakej šílenej chovanec. Mám trochu strach. Hlavně z tý barvy s příměsí olova, která je očividně na zdi. Stačí malý odloupnutí a hned je z toho toxin. Byl na jsem letnímtáboře, kde to vypadalo takhle. Přísahám, že přesně takhle to vypadalo na táboře ve Freedom v New Hampshireu. Víte co? Tipnu si, že tenhle se rána nedožije. Vyšplháme do větrací šachty.

Přesně tak. Víte, jak tohle vypadá? Jako záběry z mojí kolonoskopie. Přesně takhle to vypadalo. "Tady je polyp." Běž do těch dveří! Levým kliknutím! Fajn, teď jsme v rohu. - Neotáčíš se ty?

- Ty otáčíš! Já myslel... Dobře! Běžte tudy, chlapci. Kuchyňský výtah. Rychle dovnitř. Dobrá práce. To bylo skvělý. To bylo vážně... Kdo to je? Tohle je zlej šílenej doktor. Jaká je jeho specializace?

Je osteopat? Sbírá části těl. Proč nemá kalhoty? Vypadá vážně divně. To není hygienický. Měl ten nůž v pisoáru. Co udělal? Co dělá? Řeže nám prsty. Ne! Nedělej to! Podívejte... Víte co?

Nejsou to prsty, který bych nějak moc používal. Mohlo to bejt horší. Berme to pozitivně. Když vám život dá citrony, uděláte z nich limonádu. Teď se tomu doktorovi pokusíme utéct. - Zdrhněme mu. - Myslím, že můžeme tudy. Ne, je zamčeno. - Schovejme se pod postel. - Na to je myslím pozdě. Jakmile jsi s ním v místnosti a on tě vidí, nemůžeš jen tak zalézt pod postel.

On tě vidí. Prostě ho zabij. Už ho mám po krk. Doktor bez gatí. Uráží mě to. Víš jak, ne? Přesně tak. Je mi fuk, že nemá žádnou tělesnou hmotu nebo že je vrah, ale kalhoty by si vzít mohl. Mně jen tak neutečeš!

Co mám dělat? Jak ho dostanu? Počkat, počkat... Natočíme důkaz, že jsme ho zabili. Tohle jsem vidět nechtěl. Koukni na to. Teď natáčíme německý porno. Víš co? Tohle je strašidelná hra. To je ta nejděsivější věc, jakou jsem kdy viděl. Jak bys ty hry ohodnotil?

Slendera, Amnézii a Outlast. Dobře. Slendermana nechápu. Chodíte po lese a pak uvidíte chlápka, který je docela fit. A potom to skončí. Ne, tohle ne. Amnézie. Zapomenutelná. - A nakonec Outlast. - Outlast je fantastickej. Tuhle hru miluju. Máme Halloween... Takže dejme tomu, že špatný je tahle reakce...

ŠPATNÝ a opravdu dobrý je... OPRAVDU DOBRÝ dám Outlastu tohle... Celkem dobrý. Překlad: Brousitch www.videacesky.cz

Komentáře (63)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Outlast je opravdu celkem nechutná věc, ale doporučuji..

570

Odpovědět

"Nechutná věc - doporučuji!"
to je teda kombinace.....

121

Odpovědět

Prosím vás,můžete už opravit načasování těch titulek? Díky...

241

Odpovědět

Špatně načasované - titulky předbíhají mluvenou řeč.

252

Odpovědět

Opraveno, bohužel Conan u příležitosti 20. výročí přidal najednou před všechna YouTube videa ten 2vteřinový spot, tudíž je u nás momentálně všechno posunuto. Snad to na konci týdne zase odstraní... :-/

270

Odpovědět

+BugHer0Můžete ty titulky předělat zase zpátky?

00

Odpovědět

+BugHer0Hotovo. ;-)

30

Odpovědět

Steam's Halloween Sale!

210

Odpovědět

nevím jak vy, ale já slyším zřetelně 1839, místo 1831, jak je ve videu přeloženo :)

201

Odpovědět

Opraveno, díky moc. ;-)

210

Odpovědět

Měl mu aspoň říct podle čeho vznikla ta hra Slender.

210

Odpovědět

A z čeho? O.o

230

Odpovědět

+DrLNejpíš podle nějaký Holandský pohádky.Něco jako je u nás Polednice :)

290

Odpovědět

+DrLJá vždycky měla za to, že Slanderman unáší děti :D Jdu si to vygooglit :D

230

Odpovědět


Odpovědět

+DrLSlenderman je vymyšlená postava i příběhem (historií) do nějaké soutěže pokud se nemýlím.. Rozšířilo se to díky hře a lidi si vymyslí různé historky, případně přidají nějakou "skutečnou" fotku. Takže ne, není to založeno na pravdě :D

280

Odpovědět

Hodnocení jako "Zapomenutelné" asi taky začnu používat :) To se mu povedlo.

264

Odpovědět

Bacha aby na to nebyly autoský práva :D

245

Odpovědět

Já myslim že pointa vtipu je hlavně v tom že tak zhodnotil Amnézii ;) :D

531

Odpovědět

nechápu kdo vybíral složení těch her pro tenhle díl... (hlasování na netu?) jediné co stálo za to byl Outlast jinak ten "Slanderman" jako udělal to jeden chlap za což respekt, ale pro takovou recenzi nepoužitelné, když tam není co ukázat to samé platí pro Amnesii - možná staršidelná, když to hraje člověk sám po tmě, ale není moc na co koukat... nechápu proč tam nedali něco vysokorozpočtového na co se dobře kouká např. Dead Space 2, F.E.A.R. nebo Silent Hill... aby si to užili i lidi co se v tohle světě nevyznají... jinak, ale Conan jako vždy skvělý...

2013

Odpovědět

Tak asi to chtěli různorodější a právě tak nějak počítali, že Slandermana pro tu svou jednoduchost strhá a bude sranda ;)

221

Odpovědět

Tak zrovna Dead Space 2, F.E.A.R. a (nové díly!) Silent Hill (btw, nejnovější díl od Vatra Games jsem nehrál, takže nevím jak na tom je) pro mě moc strašidelné nejsou. Jakožto fanoušek hororů pro někoho možná překvapivě nemám rád horory co stojí (a často i padají) na lekačkách. Horor má stát na temné a mysteriozní atmosféře - člověk se má bát hlavně díky tomu, že neví co přijde, díky pocitu nejistoty a toho, že se ani nemůže nijak účinně bránit. Proto jsou pro mě hororové hry hlavně staré Silent Hilly nebo právě Amnestie a Outlast. F.E.A.R. nebo Dead Space jsou imho spíš jenom obyčejné střílečky, kde se člověk občas lekne...

203

Odpovědět

+mattosZrovna Silent Hill je především o atmosféře nikoliv o lekačkách

200

Odpovědět

+mattosNo, já na horrory moc nejsem (= bojím se, dost), a tak když jsem si domů přinesl, v té době novinku, F.E.A.R, čekal jsem jen obyčejnou střílečku. Po asi hodině hraní, kdy mě furt otravovala nějaká holka a jednou mě vystrašila tak, že jsem překlopil židli a zároveň kopnul do počítače (Kdo hrál, tak si určitě vzpomene na žebřík) jsem to už nikdy nezapl. Krabici tu furt někde mám :D

240

Odpovědět

Uvědom si, že Clueless Gamer není o recenzích na hry, ale to tom co v těch "recenzích" Conan plácne. Zrovna u Slandermana dával nejlepší perly.

210

Odpovědět

Outlast je fakt pekelná hra. U žádný jiný jsem nebyl tak napnutej. Ještě doporučuju například Doorways, Montague's Mount, Gone Home nebo novou Amnesii: Machine for Pigs, která je hodně emotivní.

196

Odpovědět

Bez urážky,ale nová Amnesia je děsnej s**t.

201

Odpovědět

S bráchou jsme to hráli 10 minut a stačilo :D

201

Odpovědět

No to je nahodicka zrovna vcera jsem Outlast poprve hral a dnes koukam Conan recenzuje Outlast :). Za sebe musim rict ze ta hra je opravdu vyborna, mel jsem opravdu strach a nervy v kyblu uz po půl hodině hraní, po hodině jsem si musel dát pauzu, protože to se už dál prostě nedalo :)

180

Odpovědět

Docela jsem se těšil na tenhle díl, ale docela mě to zklamalo. Vím, že Conanova práce je kecat do toho a tak, ale tím se ztratí veškerá atmosféra. Vím, že to není hlavní účel těchto "recenzí", ale kdo by nechtěl vidět Conana opravdu křičet :D :P

184

Odpovědět

Tak přecejenom ty Conanovi "recenze" k něčemu jsou. Po shlédnutí tohoto videa jsem upaloval na Steam zakoupit Outlast a rozhodně nelituji :)
Takže pokud někoho zajímá odpověd na tíživou otázku: Conan O'Brien, can we trust him? Odpověď zní definitivně ANO!

224

Odpovědět

Souhlas.Outlast se skoro po všech směrech poved, a za necelý pětikilo?Nákup měsíce.

182

Odpovědět

+MalediA už prý pracujou na datadisku Outlast.

180

Odpovědět

Amnesia je sice starší hra, ale spoiler ve videu je docela velký. Hoďte do popisku alespoň varování.

2029

Odpovědět

:D parádní.. co začal o těch Evropanech tak jsem šel do kolen :D každopádně, kdo nehrál amnesiu tak neví o čem je strach

243

Odpovědět

To africké děvče, které sledovalo jak jejímu bratrovi usekávají končetiny jistě nehrálo amnesiu, přesto ví o strachu víc než jakýkoliv puberták sedící u počítače.

2197

Odpovědět

+SpoonerSnažíš se v ostatních vyvolat pocit viny, kvůli tomu, že se nenarodili mezi brutálními opicemi? Zapomínáš, že mačetu držel kdysi mladý kluk, který byl donucený zastřelit vlastní rodiče. Donucený člověkem, který sledoval vhazování členů jeho rodiny do masových hrobů... a takto bych mohl pokračovat dál.
1.) Nevím, o co se to tu k***a snažíš.
2.) Problémem Afriky jsou Afričani.
3.) Proč by se měl někdo cítit mizerně jen kvůli tomu, že se nenarodil do naprostých sraček?

2515

Odpovědět

+SpoonerVadí mi, že puberták sedící u počítače si myslí, že zná strach."každopádně, kdo nehrál amnesiu tak neví o čem je strach". Opravdový strach vypadá úplně jinak. Proto jsem použil takovýto krajní případ. A ty rasistický kecy si nech pro sebe a svojí rodinu s holými hlavami.

2189

Odpovědět

+SpoonerNadsázka, že by?

211

Odpovědět

+SpoonerNezní to vůbec jako nadsázka. Každopádně ukazuje, že to není myšleno jako hyperbola.

1960

Odpovědět

+SpoonerPromiň, ale z čeho usuzuješ, že jsem rasista?
Já nejsem nechvalně známý Řezník z Kampaly, nepodílel jsem se na vyvraždování Tutsiů. O problematice v Africe toho vím dost na to, abych perojativní označení „brutální opice“ použil. A nehledím na barvu kůže. Je mi jedno, jestli je taková „brutální opice“ z Afriky, Asie, Evropy nebo USA. Černá Afrika je v naprostých sračkám jen kvůli Afričanům.
To děvče, o kterém jsi mluvil je obětí rasismu. Rasismu cíleného vůči jinému etniku.

217

Odpovědět

+SpoonerNemůžeš se zas tak divit. Označit černocha za opici přeci jenom zní trošku rasisticky :) Spooner to tady schytal, že se tady snaží vyvolat v lidech pocit viny ze situace v Africe a přitom jenom porovnával strach z počítačové hry a strach ze smrti :) Já v tom jeho komentáři snahu vyvolat pocit viny teda nikde nevidím :)

210

Odpovědět

+Spoonermno wow, potřeba chytat za slovo k takovému komentáři u videa kde conan recenzuje hry :D máš nějaké vnitřní problémy, že si musíš takhle vylívat vztek na mě nebo tak něco? tak samozřejmě máš pravdu že, o tom žádná, když to vezmeš takhle extrémně, já to myslel v rámci pc her bože.
jo a Tvá křišťálová koule má asi problémy, páč puberťák opravdu nejsem.
tvl čumím teda

211

Odpovědět

+SpoonerPříště musíš opatrně s těmi komentáři :D Jedna přehnaná reakce stíhá druhou a nakonec se od počítačové hry dostaneme až k problémům v Africe ;)

200

Odpovědět

+SpoonerSpooner: Mě zase vadí lidi, kteří si myslí, že všeci na druhé straně jsou puberťáci sedicí u počítače... co máš z toho.

210

Odpovědět

+SpoonerProč sakra cpeš do recenze Afriku?? :D a porovnávat strach z pc hry a strach ze smrti.. nenapadlo tě ,že to až takhle nemyslel?? Jsi v pořádku?? Já myslím ,že ne.. trochu se zamysli ;) a zatím ses vyjádřil jako puberťačka.. co má nutkání plakat nad něčím co nezmění a kazit ostatním srandu z dobré Conanovi recenze.. piš depresivní komentáře radši na novinkách tam ti dají pozitivní palečky :D

211

Odpovědět

Tak zrovna Amnesia je dobrá spíš z počátku.Po čase jsem se začal dost nudit.Ani jsem to snad nedohrál, kvůli těžké nudě.

181
Další