Conan recenzuje staré videoherní klasikyCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:720
Počet zobrazení:12 646

Dnes jsem si pro vás připravil překlad speciálního vydání pořadu Clueless Gamer (Bezradný pařan). Conan si tentokrát místo žhavých novinek s výbornou grafikou zahraje trochu starší herní tituly, které si dneska zahraje už jen málokdo. Chybět nebude ani Aaron Bleyaert, čili o zábavu nebude opět nouze.

Přepis titulků

BEZRADNÝ PAŘAN Ahoj, Conan O'Brien se vám hlásí se speciální epizodou Bezradného pařana. - Je tu opět i můj parťák Aaron Bleyaert. - Ahoj! - Hráli jsme už spoustu soudobých moderních her. - Přesně tak. - A mně pokaždý nejdou. - To je pravda. Jelikož tím médiem pohrdám. Ale nyní se podíváme na zoubek několika klasickým videohrám od Atari. Přesně tak, vrátíme se v čase, abychom viděli, jak to všechno začalo.

Atari 2600 je jakýmsi praotcem všech videoher. Já myslel, že je to gril. Díky za info, protože jinak bych na to hodil dva karboše a začal si dělat oběd. Ukaž ovladače, které jsme používali do teď. Všechny hry, co jsem recenzoval, se hrály na tomto neuvěřitelně sofistikovaném ovladači. - Ale pojďme do dob dávno minulých. Dívej na to. - Jo. Vypadá to jako defibrilátor, kterej použili na Elvise.

Čeká nás spousta her, ale začneme hrou Combat, která byla prodávána přímo s konzolí Atari 2600. Byl u ní i návod. Smrdí to jako polovina 70. let. Úplně z toho cítím Stevie Nicks. - Strč ji tam. - Dobře. A zapni to. - Prostě se mě snažíš zabít.

- Jsem modrej tank. Jo. Ani to nevypadá jako tank. Spíš jako nějaká nestydatost. Když to tehdy lidi hráli, byli z toho totálně na větvi, viď? Jo, nemohli uvěřit vlastním očím. Tohle nemá s tankama nic společnýho. Teď už chápu, proč se tehdy hulilo o sto šest. Jinak by ty hry nikoho nebavily.

Děs a hrůza. Radši to přepnu na "čumění do blba". Teď si zahrajeme Missile Command, další hru od Atari, která obrázkem na obalu vzbuzuje zbytečně přehnaná očekávání. "Mimozemšťané z planety Krytol zahájili útok na planetu Zardon. Krytolané začali..." Lituju toho, kdo to musel psát. Stejně tam uvidíme akorát tři fleky. Jsem připraven na...

No jo, už je to tady. To jsou jasní Krytolané a Zardoňané. - Co mám dělat? - Musíš hýbat tou čárkou. Takže ty barevný kruhy zneškodňujou ty čáry. Než jsi mi to vysvětlil, přišel jsem o celý město. Ale to město bylo pěkně hnusný, takže je mi to fuk. Děsí mě fakt, že takhle nějak tehdy vypadaly i počítače na odpalování jaderných bomb. Rusáci nejspíš viděli tyhle hry a řekli si, že musej rychle zaútočit. Zatím to byla hrůza.

Děs běs. Ale teď jdeme na golf. Zepředu je na hře pěkný obrázek. Myslím, že je to senátor Robert Kennedy. Teď se podíváme, jak vypadá samotná hra. A do háje. To je smutný až běda. Jsem ztracenej. Tohle je lidská bytost? Doufám, že to, co drží v ruce, je golfová hůl. Jinak je to úchyl jak poleno.

Dívejte na ty pohyby! Tak plynulé a golfové. Bože můj! Tahle éra lidskému pokolení moc nepřála. Když se podívám na starou máselnici, - řeknu si, že je to krása. - Rozhodně. Bakelitovej telefon z 50. let i dneska funguje a je nádhernej. Tohle je ale katastrofa. Prostě Amerika sražená na kolena. - Zkusíme River Raid.

- River Raid! Jde se na věc. Co mám jako... - Co to je? Ani nevím, za co hraju. - Jseš to letadlo. Aha, jsem letadlo, co lítá nad korytem řeky? Když letím do strany, neměl bych narazit do břehu řeky, ne? - Ne. - Tak kde v časoprostoru se teda nacházím? - Netuším. - Letím ve vzduchu? - Jseš letadlo.

- Ale kde letím? - Kde sakra letím?! - Já nevím. - Jsem letadlo? Co že to je? - River Raid. - River Raid! Tohle je dost možná nejhorší den v mým životě. Tohle je jedna z vůbec nejpopulárnějších videoher od Atari. - Jmenuje se Pitfall. - Pitfall. Tady můžete vidět génia, který má hru na svědomí. Tu fotku pořídili, ještě než mu ruplo v bedně a vyvraždil všechny sousedy.

Dobrá, jdeme na to. - To jsem já? - Jo. - Co mám dělat s tímhle? - Nic, to je jen kláda. Máš ji přeskočit. - To nedělej. - Jdu tudy. Musíš skočit na tu... Netuším, která bije. Tohle je jediný pokyn pro hraní celé hry.

Podívejte se. To vám vyloženě pomůže. - Co tam máš dál? - Space Invaders. Pamatuješ si Space Invaders? Tuhle hru? Jasně, musím se vyhýbat a střílet, že jo? Přesně. Víš co? Tahle hra je celkem v pohodě. - Konečně. - Tomuhle říkám hra. Hraju ji, a dokonce vím, co dělám.

Tohle je něco pro mě. - Space Invaders beru! - Boží! - Pořád dobrý. Na internetu jsme měli anketu, kde fanoušci hlasovali, jakou hru by sis měl zahrát. - Dobře. - Vybrali tuhle. E.T. - Mimozemšťan? Tahle E.T. hra je považována za jednu z nejhorších videoher všech dob. - Horší než ten golf? - Mnohem horší. - To jde? - To je E.T.? - Jo. Takže...

- E.T. sjíždí dolů výtahem. - Jo. A ten ho vyhodil v bažině. Kam to jdu? Jen nervózně přešlapuje. - Kdo je tohle? - Myslím, že agent FBI. Nesmí se tě dotknout! Až uvidíte někde chlapa v plášti, nesmí na vás sahat. Tohle je kousek tvého telefonu. Musíš najít celkem tři dílky telefonu. pak zavoláš vesmírnou loď a ta tě přiletí zachránit.

Nahoru, teď letíš. - Takže když vystrčí krk, může lítat? - Jo. - Teď jsi spadl do další jámy. - Jo, a mám druhej kus telefonu. Jo, jenže tohle je kytka, takže zmáčkni knoflík a ona vyroste. Tak, nechal jsi ji vyrůst. - Cože? Proč by měla růst? Jakej to má smysl? - Nejspíš to bylo ve filmu. - To těžko. - Už si nevzpomínám. Zase jsi spadl do jámy.

Musíš vystrčit krk a vyletět. Takže se tu často padá do jámy, natahuje krk a lítá. - Na tom celá hra stojí. - Je to simulace jednotlivých cyklů deprese. Zvukový efekty to má fakt boží. Poslouchej. - Takže tuhle hru mi vybrali fanoušci? - Jo. Díky moc. Zážitek k nezaplacení. Hru E.T. - Mimozemšťan musím ohodnotit. Pokud znamená skupina A Flock of Seagulls dobrý hodnocení a Duran Duran špatný, dal bych té hře Men at Work.

Vygooglujte si je. Space Invaders jsem si užil. Byla to zábavná hra, která mě přenesla zpět do doby, kdy jsem měl přijít o panictví. - Mám za sebou strhující zážitek. - Jo. - Hodně si toho vážím. - Už nikdy nechci nic podobnýho. - Ne. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Říkat Conanovi o Baldur's Gate asi nemá cenu.. xD

261

Odpovědět

Po pozretí tohto, si pripadám ako retard, lebo som si uvedomil, že okrem poslednej hry som všetky hrával za mlada ako najatý. A až teraz, po toľkých rokoch, som vlastne zistil, ako sa tie hry vlastne volajú.

231

Odpovědět

Frogs and Flies ve dvou, to byla pařba. Škoda že tam neměl.

211

Odpovědět

Příspěvek technického rázu - tohle videjko mě nakoplo k tomu, abych si stáhl River Raid, jenže v jakémkoliv emulátoru, přes který to pustim, mi nefungujou klávesy (samosebou po přenastavení z joysticku na keyboard). Nějaká rada pro lamku? Díky :)

181

Odpovědět

http://www.retrogames.cz/play_036-Atari2600.php
Tady
je online Java-applet emulátor, ale musím se přiznat, že se mi jaksi nedaří hru spustit, teda naběhne, ale můžu leda tak prohazovat tlačítkem F2 režimy 1/2, bůh ví co to znamená... Určitě bud nějaký super tajný trik na spuštění hry :-)

181

Odpovědět

+PopcornNo, najednou prostě začala fungovat, nevím co jsem udělal :-D. Teda, mohla to způsobit jen jedna ze dvou věcí: buďt trik, co jsem vyhrabal na internetu přepnout oba ovladače obtížnosti na "Expert" (F6 a F8), nebo to, že jsem hru zresetoval pomocí F1 a u toho držel šipku dopředu.

181

Odpovědět

Doporučuju si to stáhnout na mobil. Je myslim free a ovládá se nakláněním telefonu. Dlouhý hodiny a vybitou baterku přeju.

00

Odpovědět

doufám, že brzo zrecenzuje GTA V :D

185

Odpovědět

Neříkejte mi, že sám Conan tyhle hry nehrál, když byl ještě mlaďoch .. :D

189

Odpovědět

Konečně už vím proč Nerd se tý E.T hře pořád vyhejbá :D

203

Odpovědět

Odpovědět

Nechci nijak rýpat, ani nic podobného a jsem na tom v angličtině dosti bídně, ale neznamená "when I was about to lose my virginity" něco trochu jinýho? Překlad vyzněl, jako by měl o panictví přijít, ale nepřišel o něj, ale zdá se mi, že to mělo znamenat, že to bylo chvilku před tím, než o to přišel. Jestli ne, tak se omlouvám! A díky za překlad! :-)

1911

Odpovědět

Pokud ti ten překlad vyzněl takhle, potom je na tom bídně i tvoje čeština.

1817

Odpovědět

Má to znamenat to, co jsi napsal, ale dost blbě se tam cpe něco jako: "kdy jsem se chystal přijít o panictví" a přišlo mi to z toho překladu celkem pochopitelný. ;-)

202

Odpovědět

Na mým starým Atari jsem hrál nejvíc právě Pitfall a River raid...myslím, že to Atari zase vytáhnu.

203

Odpovědět

RR je tezka jak sloni p***l, ale presto zabavna, Conan ji odsoudil nepravem :)

204

Odpovědět

Měl tam radši pozvat AVGN Jamese, díl by byl ještě lepší a z poloviny vypípanej, největší píp show v historii pořadu.

1820

Odpovědět

Peep show s Jamesom u Conana? Zaujímavé...

198

Odpovědět

+ladnorozdíl mezi píp show a Peep show který tady očividně dost lidí je nechápe je ten že v té první se jedná o ty vypípané nadávky od Jamese a v té druhé jde o erotiku, to je dost velkej rozdíl.

Bohužel ti co sem píší asi sledují více p***a než překladů na VideaČesky.cz

185

Odpovědět

+ladnoSpis bych to rozdelil na beep a peep

190

Odpovědět

Jak řekl, že hru vybrali fanoušci, tak mi hned naskočil ET, a říkám si, to asi ne, tolik fanoušků AVGN není... A ono vidno je ta hra opravdu známá :-)

202

Odpovědět

Ta hra vůbec není známá jen Jamesovým fanouškům. E.T. na 2600 je asi prakticky oficiálně nazván největším herním "průserem" všech dob. Měla to být naprostá bomba, vyrobili obrovské množství catridgí, ale na hru nějak nezbyl čas, takže z toho byl nudný málo hratelný propadák, kde většina kazet skončila v likvidaci, nikdo to nechtěl kupovat. Já každopádně hrál E.T. na 800XL, to bylo o něco lepší, celkem mne to i jako dítě bavilo. A mluvilo to! To bylo tenkrát trochu jako zjevení :-) Hold tehdejší borci, co dokázali kouzlit i na 64Kb RAM. Nic jiného jim nezbylo. Dneska, když se jim nechce optimalizovat, tak hodí do nároků 1GB paměti navíc a je to.

222

Odpovědět

Zase jsem se skvěle nasmála :D Conan mě baví :)

182

Odpovědět

Nevím proč jsem měl takovej nerd rage :D

187

Odpovědět

Hmm ten E.T. nevypadal tak hrozně jak jsem čekal, ale hned jsem si vzpomněl na Jamesův film už se na něho těším :)

184

Odpovědět

zrovna dnes sem narazil na tohle http://www.youtube.com/watch?v=c8UDy9P4lYU
takze
krome Nerdovo "fantazie" o asi nejvetsi retrohracsky urban legend se tesim i na tenhle dokument, kterej snad zodpovi dlouha leta nezodpovezene otazky

BTW clanek mistnich novin z 25.9.1983 http://goo.gl/WxUYbf

181

Odpovědět

Doufám, že až dojde na film od AVGN, tak to bude krapet obsáhlejší recenze téhle skřínky na noční můry plné děsu a hrůzy :D

184

Další