Conan pomáhá scenáristovi najít bytLate Night with Conan O'Brien

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:959
Počet zobrazení:11 855

A máme tu opět jeden archivní kousek! Podíváme se na starší video, ve kterém Conan pomáhal jednomu ze svých scenáristů s hledáním ideálního bytu v New Yorku.

Přepis titulků

Chci mluvit o něčem, co se týká New Yorku. Máme tu nějaké Newyorčany? Dobře, dobře... Uklidníme se. Jak to jen dělám? Vždy připraven. V New Yorku se velmi těžko shání bydlení. Najít vyhovující byt je téměř nemožné. Obzvlášť s takovýmhle výhledem. A když už nějaký byt najdete, je předražený a neskutečně malý.

Lidé to tady mají vážně těžké. Před pár dny jsem zjistil, že jeden z našich zaměstnanců, mladičký Andy Blitz, shání v tomhle městě byt. A tak jsem se rozhodl, že se budu angažovat a osobně mu s hledáním pomůžu. Ostatně, jsem přece nejvlivnější a nejoblíbenější muž v šoubyznysu. Ne. Ne. To bylo ubohý.

Včera jsme se s Andym vydali do newyorských ulic. Ujala se nás milá realitní makléřka Claudine Farrell a byli jsme odhodláni sehnat byt během jednoho dne. Podívejte se na to. Tak jsme tady. - To je ono. - Tady by se mi žilo dobře. Radši se podíváme dovnitř. Vnitřek bytu je nejdůležitější. Kouká se hodně lidí dovnitř, dřív než vám zaplatí?

- Beru to. Beru to. - Ne, mrknem se. - Jdeme dovnitř. - Počkejte, mám klíče. - Nezvoňte, nechceme obtěžovat. - Skoro jsem to měl. Hlavně ty dveře nerozbijte! Dokonalá vražda. - A je to. - Nikdo nás nečeká. Až po tobě. Ty jo...

dobrý. Je to přiměřeně velká garsoniéra na Manhattanu. Stojí přijatelných 1600 dolarů. - To je jedna z těch lepších cen. - 1600 za rok? Kolik by stálo samostatně tohle? To není k pronájmu. - V bytě ať si klidně bydlí, kdo chce. - To nejde. Tomuhle se říká snídaňový bar. Je to velmi praktické. - Takže musíte snídat v předklonu?

- Stačí si sehnat stoličky. Udělám ti stoličku, sedni si na mě. A zkus si, jaký to bude. Dělejte, že jste jeho přítelkyně a zeptejte se: "Broučku, dáš si muffin?" - Je to nutné? - Jo, zeptejte se ho. Broučku, dáš si muffin? Říkal jsem ti, že chci palačinky. Takže takhle nějak to tu vypadá. Ušetříte tím dost místa. Proč mi furt říkáš, co mám jíst?

V téhle cenové hladině bývá většinou kuchyň trochu ochuzená. Má třeba jen vařič a dřez. Sakra... - Co to je? - Ještě tu neproběhl finální úklid. Co to je? Bože můj! To je trapné. Nevím, kde se to tam vzalo. Promiňte. Je to v ceně? Dám vám dvě stovky, když to rozžvýkáte.

Ne, díky. - Proč ne? - Dvě stě dvacet. Můžete si vlézt dovnitř? Chci vidět, jestli se tam vejdou dva lidi. - Můžete? - Samozřejmě. - Tak jo. Co myslíte? - Ještě chvilku. Dobře. Tohle je luxusní budova, mají tu vrátného, krásný výhled, posilovnu.

Sami si uděláte představu. - Kolik ten byt stojí? - Tenhle pět tisíc. Už tam budeme. Do bytu musíme nahoru po schodech. Lidé si občas dávají sprchu do kuchyně. Nechápu to. Ale v téhle cenové hladině je to běžné. Budova si ještě trošičku sedá, proto ta opadaná omítka. Sedá? Jinými slovy se začíná hroutit. Tohle...

Tohle měří, jak mizernej je to byt. A je... fakt mizernej. Je to tu celkem prostorné. - Celkem prostorné? - Ano, za ty peníze. Tak to jo. Málem jsem chytnul mega rapla. Chyběl kousek. Když jste řekla "celkem prostorný", měl jsem chuť vraždit. Zvláštní. Beru to v porovnání s dražšími byty.

- Jasně. - Odpovídá to tomu, kolik stojí. Kdyby se sem stěhoval bezďák z telefonní budky, bylo by to pro něj prostorný. Ta sprcha vypadá dobře. Tlak vody hraje důležitou roli. - Klidně si ji vyzkoušejte. - Chceš si ji zkusit? Co tlak, Andy? V pohodě. - Nechcete si to zkusit taky? - Ne, díky. Já bych do toho šel.

Tohle je Shamcey, majitelka bytu. - Máte tu nějaký domovní řád? Co musí Andy dodržovat? - Ticho. - Žádné kouření ani zvířata. - Jsem nekuřák. A žádný alkohol. - Počkat, tady se nesmí pít? - Může. - To je nezákonný. - Sklenička je v pořádku. - Jedna sklenka? - Tu si dát může. - Co to je?

- Nechci tu opilce. - Nechcete opilce? - Ne. - Ještě že jsme nevzali moje příbuzný. Proč se smějete mým příbuzným? Může si sem dát... tenhle plakát? To mi určitě nevadí. - Dívala jste se na Golden Girls? - Ano, dívala. Zbožňuju je. Pak si chce pověsit tenhle plakát.

Maso nemám ráda. - Ale mít ho tu můžete. - To jste hodná. Tohle jsou sousedi přes stěnu, takže... - Dobrý den, máte chviličku? - Dobrý den. - Ano. - Jak se jmenujete? - Mila. Já jsem Conan O'Brien a tohle je Andy Blitz. - Dobrý den, jak se máte? - Dobře. Máte doma CD přehrávač?

- Máte? - Ano, mám. - Já ne. - On žádný nemá. Takže potřebuju, aby mi sousedi pouštěli hudbu. Stačí když to trochu osolíte. Chceme zkusit, jak dobře to bude slyšet. Máme tu album od... Starship. Andymu se ten byt líbí. Vyhovuje mu. Jen potřebujeme zjistit, jak rychle tu funguje donáška jídla.

Ano, bydlím v patře, zrovna jsem se nastěhoval. Jen jsem vylepil pár plakátů a vyndal kytku, brnkačka. - Zeptej se na Golden Girls. - Znáte Golden Girls? - Jak se máte? - Dobrý den. - Dobře. - Líbí se vám tahle budova? - Je skvělá. Můžete jít na chvíli dovnitř? - Jak se jmenujete? - Lorenzo. Moc mě těší.

Lorenzo, co říkáte na vodu? Neslyším vás, musíte vystrčit hlavu. - Jak vám vyhovuje? - Nejdřív byla studená, ale teď už dobrý. - A co tlak? - Ten je v pohodě. Udělali jsme dobrej skutek. To je to hlavní. Za chvíli se těšte na Reese Witherspoon.

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

A pak že ty jeho svénky nebývají nahrané. :D

262

Odpovědět

Andy zaválel víc než Conan :D
Přijde mi trochu povědomej, nebylo tu někdy jeho samostatné stand-up vystoupení?

731

Odpovědět

Tak je New York a New York, funguje to jako ve vsech mestech, kdyz budu chtit bydle v centru Prahy budou ty ceny nekde jinde nez na peripetii, ale plati to i u Brna, Ostaravy, **** doplnte si co chcete :D

Manhattan je top lokalita, u central parku to pod 3000$ skoro nejde a to se bavime o nejskromensich bytech kolem 35-50m, ceny 10 000$+ jsou docela obvykle.. Samozrejme trochu se vzdalime a ceny 1600$ zacnou byt bezne, dokonce i k tomu litru se da na Manhattnu neco sehnat :)

163

Odpovědět

Keby niekoho zaujímalo že prečo je tam taký problém z bývaním tak je to kvôli regulácii nájomného. Táto regulácia sa ale nevzťahuje na všetky byty a tak sa môže ľahko stať že milionár bývajúci v luxusnom apartmáne platí rovnako ako tuto Blitz za nejaký smiešny apartmán. Boh žehnaj nepremysleným zásahom štátu do fungovania trhu :)

73

Odpovědět

HAPPY END: A pokud neumřel, tak tam bydlí dodnes. :)

300

Odpovědět

Tenhle týpek je daleko lepší, než Schlansky!! (nebo jak že se to ten kafeholik jmenuje)

4634

Odpovědět

skoda ze na youtube nejsou vsechny ty Conanovy scenky mimo studio, hodne jich uz smazali

220

Odpovědět

diky lidem z videacesky.cz za jejich praci, bez vas bych neznal Conana ani spoustu dalsich komiku. Muj nejoblibenejsi ceskej web

1785

Odpovědět

Vlezdoprdelko.
Ale pravdu máš ;)

3338

Odpovědět

Jedno z nejlepších videí kdy Conan není ve studiu (ty jsou pravděpodobně nejlepší). 10 hvězdiček za sprchu :P

1192

Odpovědět

Nejvíc se mi líbilo jak jí setřel palačinkama.

2715

Odpovědět

2:17 - sixteen hundred $ (1600)

172

Odpovědět

Opraveno, viz níže. Díky. ;-)

81

Odpovědět

+BugHer0oh shoot, nevšim sem si, každopádně skvělé video ;)

51

Odpovědět

Nejlepší jsou ty výrazy té makléřky :D

1063

Odpovědět

Andy je dobrej týpek, ale Jordan je přece jen lepší.

7710

Odpovědět

To jsou příšerný ceny. Už jen kvůli nim doufám, že platy v new yorku odpovídaj. Každopádně Blitz je trochu ukecanější Schlansky :D

763

Odpovědět

Je to Manhattan a ceny sú tam priam skvelé....
V našej zaprdenej diere stoja byty od 300€...

Na mannhatane máš za to polku bytu a miesto v jednej z najluxusnejších oblastí sveta.

Ja som naopak prekvapený, ako lacno sa tam dajú byty splašiť...

915

Odpovědět

+thorium.cekuj.netTak slovensko je bohatá krajina. U nás v třetím světě seženeš podnájem i za 6000 chabých českých korůn.

70

Odpovědět

sixteen hundred ≠ 600 ;-)

623

Odpovědět

Omlouvám se, už opraveno. Člověk se s tím vždycky se*e a pak udělá chybu v pitomý číslovce. :-D

864
Další