Conan hraje dobový baseballLate Night with Conan O'Brien

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 016
Počet zobrazení:13 198

Dnes přidávám v rámci rubriky Talk show střípky po delší době zase jeden z Conanových výletů. Tentokrát se jedná o starší kousek, kdy se Conan vydal na americký Long Island, aby se podíval na skupinu nadšenců, kteří tam hrají baseballovou ligu s vybavením a pravidly z roku 1864.

Přepis titulků

Zdravím, jsem v Old Bethpage Village, kde se hraje dobový baseball. S pravidly a oblečením z roku 1864. Někteří říkají, že je to ztráta času. Jiní říkají, že je to neuvěřitelná ztráta času. Jdem to omrknout. DNES SE HRAJE NEBER SI MUŽE, KTERÝ PIJE!

Tohle je Gary Monti neboli umpire. V roce 1864 to byl rozhodčí. Dodržujete i názvosloví používané v roce 1864. - Můžeme si to projít? - Jasně. Zaprvé, nadhazovač je označován jako sázeč. Fanouškové jsou řvouni, podpůrci, ptáci a brouci. - Přesně tak. - Na co máš za uchem tu tužku? Musím během hry zapisovat skóre.

Tohle je tužka ze 60. let 19. století? - Ano. - A na co to zapisuješ? Mám několik pomůcek... - Můžu se mrknout, co máš tady? - Ne, radši to nech. Bože můj! Tohle je autentická müsli tyčinka. Co vaše profese? Co jste dělali v roce 1864? - Byl jsem farmář.

- Farmář? - Jo. - A vy? - Taky. - Taky farmář? - Ano. - Jsem farmář. - Jste farmář? - Jsem farmář. - Vy taky? Všichni to tady hrajou na farmáře. Nenarazil jsem na žádnýho kickboxera. Jestli si myslíte, že to hráči dobového baseballu moc prožívají... podívejte se na jejich divačky. Jste fanynky z roku 1864 a vyhlížíte si budoucí chotě, je to tak? Muži nás sami pozvali na zápas.

Dobrá. A jsou tu nějací hráči... Kdo vám padl do oka? Kdo se vám líbí? Povídej. Ten muž, co si před zápasem hrál s pálkou, chytil pár těžkých míčů. Dobře. A co ty? Máš na někoho zálusk? - Ne, pane. - "Ne, pane." Stydlivá. Na rok 1864 jsem asi moc zvídavý, takže jsi v rozpacích. Navíc tu mám kamery, které ještě ani neexistují.

- Čím se živí tvůj otec v roce 1864? - Je to farmář. Všichni tu jsou farmáři. Pořád jen farma, farma, farma. To nikdo nedělá do reklamy? - Čím se živí tvůj otec? - Je to krejčí. No vidíte, je to krejčí. Šije oblečení pro farmáře! A co tvůj otec? - Taky farmář. - Farmář. A tvůj otec?

Můj otec zesnul. Omlouvám se. To není vůbec k smíchu. Je po něm. Položím vám otázku. Je rok 1864 a já přijdu do města. Pohledný chlapík, skoro 2 metry, zrzavé vlasy. Určitě bych vám padnul do oka, viďte? Zřejmě ano.

A tobě? Zajisté. - A tobě? - Vyššího muže jsem dlouho neviděla. A na závěr... ty. Jsem vdaná. Jsi vdaná? Co dělá tvůj manžel?

Bojuje. Bojuje v občanské válce? Za sever? Jistě. Tak to doufám, že se v pořádku vrátí, ale jestli ne a zabijou ho... měla bys zájem? Ano, pane.

Tak snad toho chlápka oddělaj... hodně brzo. - Přišel jste na zápas? - Ano. - Proč nejste taky ve válce? - Mám ploché nohy. Jo, to jim určitě hrozně vadilo. V roce 1864 stříleli na lidi z děl. Bylo jim jedno, jaký maj nohy. Vždyť zabíjeli tak, že házeli lidi na nepřítele. Zdá se mi, že jsi trochu povadlá.

Doufám, že jsem ti nezpůsobil chmury nebo nepříjemná trápení. Rád bych si... Jak je to dál? zašpásoval. Nevidím na to. Takže čekáš, až se manžel vrátí z války? - Musí ti bejt jasný, že se nevrátí. - Vrátí. Na to bych nesázel.

- Vlastně jsem ho viděl na vlastní oči. - Kde? Bojoval jsem v občanské válce a zahlédl jsem ho. Choval se dost zbaběle. Křičel: "Všichni tady chcípnem, rychle pryč!" A pak se líbal s chlapem. Říkám pravdu, takže bych na něj nečekal. Hraje to totiž na obě strany. Pardon.

Chci říct, že ten džentlmen rád zasévá semeno na jiném záhonku. Hoď sem to jablko, sázeči! Kdyby jsi hodil o něco níže, musel bych se prokopat k samotnému Hádovi, abych to jablko našel. Co tu vykopat příkop? Pak by mohl ten míč letět tak nízko, jak si jen přeješ. To nebyl strike! Ještě jednou a budeš toho litovat, ano?

Hleďte! Co je to za přízrak? Kryjte se! Utíkejte o život! Děkuji za ten příjemný vánek. Krásně mi ovál knír. Prosím, ověj mě znovu. Honem! Honem, ty pošetilče! Rychle někdo chyťte tu kouli! Ty hňupe!

Co je s tebou? Tenhle bude pro tebe, Nell!

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

prosim obnovte video.. dakujem

30

Odpovědět

Můžete najít jinou verzi ? tahle se stala soukromým videem.

190

Odpovědět

Nebo ty titulky předělejte na tuhle http://www.youtube.com/watch?v=OUMwIwOD49g

190

Odpovědět

mazec :D

180

Odpovědět

Conan si vzal kouzelnou vodičku na rychle rostoucí ochlupení obličeje.

182

Odpovědět

Jako moderátora nemám Conana moc rád, ale tohle mě fakt rozesmálo :D

187

Odpovědět

Tak tohle je jedno z nejvtipnějších videí, co jsem tu několik týdnů viděl :) Neváhám ohodnotit desítkou.

181

Odpovědět

Miluju, když přijde nějakej "borec", a dá automaticky všem palec dolů :D ;D

186

Odpovědět

Som 2 dni po vybere mandli :D ta bolest je hrozna a nemozem sa ani smiat ... 2:24 - ale toto uz bolo vela :D vybuchol som :D az mam strach ci sa mi neotvorila rana :D

182

Odpovědět

Mám radši rozhovory :P Ale toto je taky skvělý :)

181

Odpovědět

Moc dobrý podle mě ohromný díl u kterého jsem se moc pobavil hlavně jak si to sám zahrál nebo u hlášek té ženské v růžovém :D

181

Odpovědět

Ušlo to, ale je to teda hodně nadhodnocený. Mezi legendární videa to určitě nepatří.

1866

Odpovědět

Nechci být za rýpala, ale jsem holt perfekcionista... :D

00:27 ... říká "You're the umpire" - rozhodčí ... docela mě ta chybka překvapila, když jste určitě museli zjišťovat následný překlady těch baseballových výrazů, taky to jde docela jasně slyšet, když říká [dí ampaja] nebo když mu odpoví, že i tehdy se vlastně říkalo rozhodčí :)

Jinak bomba video, slečna v růžovém a přízrak jsou super :)

182

Odpovědět

Já vím, že říká to označení pro rozhodčího, co sedí při tenise nad sítí, ale měl jsem za to, že se to píše empire. Díky a opravím. Rozhodčí jsem tam právě dát nemoh, protože on ho opravuje.

182

Odpovědět

+BugHer0Aha, problém rozhodčí/rozhodčí mi nedošel... ale myslím, že tam jde vymyslet cokoli, když to má být v zastaralém duchu - soudce, posuzovač, rozhodovač...(navíc jiný překlad než rozhodčí pro umpire snad neexistuje... možná mě nějaký baseballový fanoušek vyvede z omylu :) )

(a když už jsme u zastaralosti výrazů, co takhle demonry-čertovina?) :)

181

Odpovědět

+GregorJo, soudce by určitě šel, ale pokud vím, tak tenisoví rozhodčí se jako umpire označují i v češtině, takže jsem to nechtěl měnit a právě mi tam přijde takhle víc vystižený to, že ho dotyčnej opravuje a říká, že tehdy v roce 1864 se tomu ještě neříkalo "moderně" umpire, ale rozhodčí.

Čertovina je fajn, ale to už je celkem detail a nechce se mi předělávat celej překlad. Věřím, že by další lidi vymysleli lepší výrazy i pro další věci, co jsem tam přeložil tak, jak jsem přeložil, ale překlad je individuální a já ho udělal podle sebe. ;-)

181

Odpovědět

Ta Nell v růžovém je nejlepší! :D jak vždycky něco nakonec přisadila :D
Víc a víc Conana je to borec ;)

181

Odpovědět

Tak tá v ružovom ho úplne "zabila" ako sa u nás hovorí :D

181

Odpovědět

Můj otec zemřel. - sad face :(
Conan - ha ha ha ha ha

184

Další