Conan pozoruje ptáky v Central ParkuLate Night with Conan O'Brien

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:891
Počet zobrazení:11 876

Dnes se podíváme po delší době opět do archivu. Conan se totiž v prosinci roku 2005, když ještě působil jako moderátor pořadu Late Night with Conan O'Brien na televizní stanici NBC, vydal pozorovat ptáky do známého newyorského parku. Vzal s sebou kameru a výsledek stojí samozřejmě za to. Přeji příjemnou zábavu!

Přepis titulků

Dnes nás čeká skvělá show a všichni z New Yorku jsou v dobrém rozmaru. Venku je totiž dneska nádherně, nemám pravdu? Nádhera, konečně můžeme... Otevřeli jsme na dnešek okna a venku je krásně. Nekazte iluzi. Jaro je v rozkvětu, všechno ožívá a je to hotová nádhera. A Central Park se poprvé po několika měsících hemží ptáky. Všichni ptáci, co se vydali na sever, jsou teď v Central Parku.

Musím přiznat, že jsem toho o pozorování ptáků neboli ptáčkaření moc nevěděl. O ptácích vím taky kulový, ale chtěl jsem to změnit, a tak jsem se vydal do Central Parku s několika zapřísáhlými ptáčkaři. Vyrazil jsem už časně ráno a držel jsem se lidí, kteří znají ptáky jako své boty. Vzal jsem s sebou i štáb, protože jsem si říkal, že se třeba něco přiučím. A takhle to dopadlo. Jsem v Central Parku s několika vášnivými pozorovateli ptáků.

Toto je Starr Saphir, jste vedoucí skupiny, že ano? Vedu je již deset let. Tohle je pro mě nezvyk, protože je teprv kolem sedmý ráno. Obvykle začnu něco dělat až tak ve čtyři odpoledne. V tu dobu mě budí komorník a přináší s sebou lázeň tučné smetany. Pak mě doprovodí k rikše a odveze do práce. - Je to asi o poslouchání.

- Musíte být pozorný. Už během naší konverzace byl slyšet lesňáček pokřovní. Také je slyšet drozd stěhovavý a pár dalších ptáků. Já slyším... Já slyším autobus. - Co je to životní seznam? - Je to soupis všech pátků, které jste kdy v životě viděl. Může se vztahovat k Severní Americe nebo celému světu. Páni. Mám podobnej seznam, jen jsou na něm ženský.

Dneska ráno se vám pokusíme na seznam připsat pár ptáků. Snad to vyjde. Já doufám, že najdu hlavně nějakou ženu, kterou bych si mohl připsat. Pardon. - Drozd stěhovavý. - To je on. Překrásný pták s rudou náprsenkou a hustým černým opeřením, které se táhne od krku až k ocasu. Navíc má hned tři křídla místo obvyklých dvou.

Nemá nohy a po okolí se pohybuje v kolečkovém křesle. Je tu slyšet zpěv lesňáčka. Lesňáček žlutotemenný dokonce zpívá: "Moc, moc, moc mě těší." Takže nějaké ty popěvky jsou opravdovými frázemi. Pták tím říká něco, co zní jako věta. - Nám určitě. - Třeba: "Čus, kámo, jak se vede?" - "Čus, kámo, jak se vede?" To by mohl zpívat. - Klidně. Proč ne?

"Nechceš zrnko kukuřice za dolar?" "Nechceš zrnko za dolar?" "Mám tu zátky, ale vezmu si je zpátky." Mohli byste mě vyslechnout? Napadlo mě, že bychom mohli... Nechceme dělat hluk, takže založíme znakovou řeč. Tohle je "kupředu". Tohle "zastavit". Tohle znamená "všichni k zemi."

Tohle znamená, že je kolem spousta ptáků, ale nevíme jakých. A tohle "pták byl identifikován." Takhle budeme ukazovat, že se blíží nějakej vousáč. Jenom vám chci říct, že když budete máchat rukama, každý pták, co bude poblíž, uletí. A co bysme teda podle vás měli dělat, když nemůžeme máchat rukama? Mluvit. Mluvit? Takže něco jako: "Vidím..." "Vidím ptáka, tamhle je."

Cokoliv. "Slyším ptáka." To je nuda. - Nosíte ten plnovous už dlouho? - Ano. Směrem od vody se k vám zleva blíží vlaštovka obecná. Míří k vám, budete ji mít po levici. A co mám jako dělat? Co je tohle? Co je to? To je kormorán ušatý. Všiml jsem si ho, viděla jste?

Připíšu si ho na seznam, takže už mám kormorána ušatého, dva holuby a zdechlinu racka. Snad načapáme nějaký ptáky při páření. Rád bych to natočil a prodal jedný holandský firmě, se kterou spolupracuju. Vidím ho. A hned za ním je čáp bílý. - Volavka bílá, ale byl jste blízko.

- Volavka bílá, čáp bílý - dva různé názvy pro stejného ptáka. Tady je naše skupina ptáčkařů a tamhle odsud se blíží další skupina. Takže se to tu za chvíli pomlátí. - Co to je za skupinu? - To je Audubon z New Yorku. - Výkonný ředitel, prezident a tak. - Vyřídím je. V tomhle rajónu není pro dvě skupiny dost místa. Takže se utkáme. Starr, co už jsme dneska viděli? Volavky bílé, ale celkově toho zatím moc nebylo.

To přece říkat nesmíte! Neříkejte to. Je nalitá. Ale viděla jsem samce tangary ohnivé. - Ano, ano! - Já viděla samičku tangary ohnivé. A já viděl hermafrodita. Viděl jsem tangaru, co to hraje na obě strany, jestli mi rozumíte. Viděli jsme dva buřňáčky běločelé, jak si to šinou taxíkem na sever.

Burňáčci se tu moc nepohybují. To bych se s vámi... Pardon. Spíš buřňáček Wilsonův. Jsou k vidění na moři u New Jersey, jen jsem zatím neměla štěstí na správnou loď. Do ní! Do ní! To bylo boží! Něco vám řekla a vy jste řekla: "To asi těžko!" - Už jste viděla bělořita? - Samozřejmě. Kdo se tady hihňá?

Jak dětinské. Jak dětinské. Bělořit... Pozor, dělal tohle. Slyšela jste? Drozd stěhovavý. Jde vám to skvěle. - Jste podobný jednomu ptákovi!

- Že vypadám jako pták? - Vypadáte jako datel červenohlavý. - Má pravdu. Víte, jak nejlépe nalákat ptáka bez použití signálů? Dalším ptákem. Čau, kamarádi. Čaues. Chci nachytat nějaký ptáčkaře. Dívejte se sem dalekohledama a někoho dostanem. Dívejte.

Jsem pták! - Nebude vám vadit přestávka? - Vůbec ne. Nevím jak vám, ale mně by bodlo... nějaký to osvěžení. Jo! Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"Video je soukromé" Škoda, člověk by se měl tady na videačesky.cz dívat na všechno hned, s politikou youtube je totiž všechno do čtrnácti dnů smazáno.

255

Odpovědět

proto sem se na to ptal :D Vím, že to bylo v GTA

189

Odpovědět

tvůj komentář postrádá kontuniitu

185

Odpovědět

+Ferry73To je něco jako kontinuita? :-D

210

Odpovědět

Na začátku je dobře naspeedovanej, ještě pak utře zbytky prášku z nosu :D

181

Odpovědět

takovej dalekohled chci taky, celou dobu to bylo takový vlažnější, ale ten dalekohled mě rozsekal:-D

184

Odpovědět

Conan dokáže i z tak nudného tématu udělat uplbou bombu :D Viděl jsem hermafrodita :D

181

Odpovědět

to mi připomnělo, že byste mohli přeložit nesmrtelnou klasiku od Lynyrd Skynyrd - Free Bird :)

183

Odpovědět

+SirAragtak to je paráda

180

Odpovědět

Ten Conan je takovej blbec, mě to strašně pobavilo :D :D

180

Odpovědět

Já jen doufám, že jeho producent vždy ty lidi varuje a probere s nimi, jak se to bude zhruba vyvíjet, protože když víceméně zesměšňuje něco, co ti lidé dělali celý život, nebo jeho značnou část, tak by někdo mohl chytit nerva :D

182

Odpovědět

Tohle je Amerika, chlape, je to domluvený!
Kdyby nebylo, tak by je už někdo za tenhle přístup zažaloval. Všichni něco podepsali a jelo se...

182

Odpovědět

Nejlepší dalekohled!

180

Odpovědět

Já se smál celou dobu a tohle mě zabilo. :D

180

Odpovědět

Neumím číst, chvíli jsem si myslel, že je v nadpise napsáno: "Conan sponzoruje ptáky v Central parku..."

1815

Odpovědět

Takový nudný téma- ptáci :D ale v jeho podání je to naprosto dokonalý a já se celou dobu bavila, ke konci nejvíc :D

182

Odpovědět

1:41 - řekl bych, že myslí "bus" ne "buzz". Lze si všimnou zvuku projíždějícího autobusu. Možná se pletu.

183

Odpovědět

Máš pravdu, to mi nedošlo. Díky. :-)

183

Odpovědět

To je borec :D

180

Odpovědět

když jsem viděl že jede o conana a o "pozorování ptáku" tak jsem nevěděl uplně přesně jak je to myšleno :D

183

Odpovědět

jak se jmenuje ten song na konci???

184

Odpovědět


Odpovědět

Ale noták, neznat Free Bird..

189

Odpovědět

Music never gets old. Just a little... dusty. K-DST The Dust... Sakra, jak někde slyším něco z GTA, tak mám chuť si to hned zahrát :-D

185

Odpovědět

+Alanisa já si říkal odkud to znam :D

185

Odpovědět

+Alanisproto sem se ptal,,, :D Starý časy GTA... :D

182
Další