Conan se učí tancovatLate Night with Conan O'Brien

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:443
Počet zobrazení:9 147

Dnes se po delší době opět podíváme do archivu. Přeložil jsem pro vás totiž video z roku 1997 (omluvte prosím kvalitu), ve kterém se Conan v rámci Late Night with Conan O'Brien učil tancovat. Ještě před tím si ale popovídá s Andym a utře si pársmrkanců do ruky... ;-)

Přepis titulků

Kapela Maxe Weinberga! - Andy, co novýho? - Nic moc. - Fakt? Včera jsem byl na velké párty televize Comedy Central a Isaac Hayes tam vystupoval naživo. Úžasný! Možná si pro nás na dnešek taky něco připravil, ale nechci slibovat. Jo. Takhle předstíráš nadšení?

- Hezký. - To posadí všechny diváky na kraj postele. Jo, máme tu... Ty si myslíš, že koukaj vsedě? Když si nás někdo zapne, stojí v pozoru. "Ten chlap je borec!" Zmínil jsi, že tě Isaac Hayes.. To sis otřel slinu? - Nebo nudli z nosu?

- Ne. Udělals tohle a pak sis to prohlížel. Ta ruka je suchá. Zaberte ji někdo. Takhle vypadá suchá ruka, dámy a pánové. Tak jo. Kdyby mi teklo z nosu, tak jsem se za ty roky v éteru naučil, jak to zamaskovat kravatou. Viděl jsem to dělat Toma Brokawa ve zprávách. "A v Jižní Americe se nám...

Ajaj!" Tak jo. - Chci mluvit o něčem jiném. - Dobře. Za těch pár let, co dělám tuhle show... Natáčíme ji už pět let a já se snažím být dobrý bavič. - V jistých ohledech. - No, nejspíš... Ne, nechci žádný potlesk, i když se dva z vás... To, že tleskali jen dva lidi, mě těžce ranilo. Neříkám to pro nic za nic.

Hned vysvětlím. Zkusil jsem... Hmm, no nic... Udělals to zase! Ne, Andy, mluvím o tom proto, že... Podle mě umím říct sem tam nějaký vtip, taky dělám rozhovory... Tohle je... univerzální gesto pro rozhovor s celebritami. Taky dělám komediální skeče.

Myslím, že mám celkem... - Snažíš se být všestranným bavičem. - Děkuji. Před pár dny mi totiž v souvislostí s tím došlo, že jestli chci být... skvělým bavičem, jedním z nejlepších v šoubyznysu, musím se naučit tancovat. Dlouho jsem to opomíjel. Bez tancování to prostě nejde. A...

A to je podle mě jediná věc... Kvůli tomu, že neumím tancovat, nemůžu být skvělým bavičem. Mě samotného to trápí už roky. Tobě není pomoci, ale řekl jsem si, že bych... že bych mohl během jednoho dne navštívit několik tanečních škol tady v New Yorku. New York je kolébkou tance, takže je jich tu spousta.

Mohl bych stihnout všechny ty kurzy v rámci jednoho dne a naučit se všechny nezbytné taneční styly. A přesně to jsem taky před pár dny udělal. Naučil jsem se každý tanec, který mě napadl, a vzal jsem s sebou kameru. Dámy a pánové, tady je výsledek. Liz, pustila bys to? Právě stojím před baletní školou Joffrey.

Půjdu to omrknout. Jak se postavím na špičku? To se nedělá, stačí jen napůl. Napůl? Dejte chodidla do výchozí pozice. - A jak? - Takhle od sebe. Dobře, takhle. Celkem to bolí.

Cítím to v tříslech. Tak je vraťte o fous zpátky. Mě bolí i tohle. Jestli vás bolí i tohle, tak je na čase s tím seknout. A jak se mám tvářit? Stylem: "Tohle neumíš, viď?" To je možná trochu... To je až moc. - Dobrý.

- Díky. Kroky se pak doučím, teď chci zapracovat na výrazu. Půjčíš mi ručník? Podáš mi ho? Jsme v tanečním studiu Paula Pellicora s názvem DanceSport. - Paule, jak se máš? - Ahoj, Conane. Tys učil Al Pacina legendární tango z filmu Vůně ženy. Je to tak? Ano, to je pravda.

Rád bych se naučil tancovat jako Al Pacino. Nejdřív ti musíme zavázat oči, Al Pacino hrál totiž slepce. - S tímhle trénoval? - Ano, je to ta samá šála. Tady Kelvin je je instruktor hip hopu. Je to tak? Co říkáš na můj ohoz? Je dost hiphopovej? Jo, docela ujde. Je dost autentickej? - Nosí se to?

- Jo. Ty kalhoty jsou dost volný. To je dobře, možná by sis je měl dát trochu níž. - Níž? - Jo. - To nemyslíš vážně. O moc níž si je už dát nemůžu, jinak by nás museli vysílat po desátý. Čím mám začít? Ukaž mi základy. Jakmile spustí hudba, musíš najít beat. Hlavní je povolit kolena. Uvolni se. Rozhoupej se.

Padaj mi gatě. Nemůžem s tím něco... Takhle na ulici nemůžu. - "Zdarec!" - Takhle se nehneš. "Jdu si trsnout!" Ty jo, už to rozjíždíme, už to roztáčíme! - Co takhle moonwalk? - Ukaž mi ho. Uděláme moonwalk dozadu i dopředu.

Dobře. Jestli se naučím moonwalk, budu umět to, co teď nejvíc frčí. Je rok 1986, ne? Můžu ti taky něco ukázat? Představ si, že máš ke kyčlím přivázaný imaginární provázky. Nasliň si prsty. No tak, neostýchej se. Chytni jeden provázek, chytni druhej, natáhni. A teď hiphopovej beat.

A tahej. - Musíš tahat. - Tahám. A všichni už trsaj! A všichni už trsaj! A všichni už trsaj! - Nic jsem se nenaučil. - Šlo ti to. - Myslíš? - Jo, fakticky. - Víš to jistě?

- Jo, šlo ti to. Ten hiphopovej ohoz jsem si nechal. - To je fajn. - Zkusím ho zakomponovat do naší show. - Super. Tak jo, dáme si přestávku. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

V baletní řeči se neříká napůl, half point je pološpička ;)

60

Odpovědět

Díky, to jsem netušil, že je to "odborný" termín. ;-)

80

Odpovědět

Jak mu ta baletka zobala z ruky :D

110

Odpovědět

Tady ještě nebyl takovej douchebag. I like it.

100

Odpovědět

Mladej Conan vypadá z profilu trochu jako Ryan Stiles.

41

Odpovědět

Tady je roztomilý :D

72

Odpovědět

Není to tak dobré jako nový Conan, ale i tak jsem se skvěle bavil. 7/10

273

Odpovědět

Již zamlada to byl kretén.

2360

Odpovědět

Ja jsem v mládí taky byl takový kretén, že i teď, když ve 21 letech usínám a vzpomenu si na to, jaký jsem byl kretén, uroním slzu a v duchu si řeknu: "Do p****e, já byl tenkrát neskutečný kretén." Pak teprve prožívám ty nej-žůžo sny :)

194

Odpovědět

+MiKi_93Dle komentáře se u tebe očividně nic nezměnilo.

236

Odpovědět

S posledným típkom si Conan parádne sadol :) úžasná dvojica

742

Odpovědět

Skvele.. tu Conanovu fantisticku 360-tku sa musim naucit :-D inac neviete niekto meno toho songu, co tam hrala na konci? dakujem :)

102

Odpovědět

Co dodat Conan zraje časem jak víno

384

Odpovědět

Mrkni na skeče, který publikoval, když slavil 20. výročí v televizi, a uvidíš, že měl dřív dobrý, ne-li lepší videa než teď. ;-)

http://videacesky.cz/tag/Conan20

191

Odpovědět

+BugHer0Dle mne má naprostou pravdu. Starší Conanovy výstupy byly sice vtipné, ale těm novým se nevyrovnají.

10

Odpovědět

za mě musím říct, že zraje spíš jako mlíko

161