Continuum - 1x07 - Ztraceni ve smíru

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:321
Počet zobrazení:4 320

Raegen a Tipton se snaží poskládat dohromady záblesky ze své minulosti, když v tom je přeruší Tara s překvapivým oznámením. Pokud chcete dnešní epizodu zhlédnout s anglickými titulky, můžete tak učinit zde.

Přepis titulků

Prostě se mi nechce věřit tomu, že bych tě měl zabít. - Nedává to smysl. - Tak proč by to počítač říkal? - To nevím, ale... - Nevěřím jí. Ty jo? - Ne. Moc ne. Ale to ani tobě. Jo... Jo, to je mi jasný. Ale... teď jsme tu spolu.

Bohužel. - Cos to říkal? - Nic. Continuum 1x07 - Ztraceni ve smíru - Mluvil jsi o virusu. Vybavuješ si ještě něco? - Ne. - Co to bylo za vir? Možná HIV. - Ne, HIV bylo už dávno vymýceno. Ani si nejsem jistej, jak to vím. Ale bylo to něco podobnýho? Nějaká epidemie nebo mor... Vím akorát, že to mělo vyhladit úplně všechno.

A všechny. - Mělo? - Jo. Ale neřekl jsi, že to vyhladilo všechno. Řekl jsi, že to mělo vyhladit všechno. Možná vyvinuli nějakou vakcínu. Možná. Mluvíš o tom jako o něčem hodně závažném. O něčem, co se muselo zastavit.

Viru by se chtěl asi zbavit každej. Jo... To jo. Co tam hledáš? Nemám tušení. Prostě... něco. Cokoliv, co by mohlo pomoct. STROJ ČASU Tohohle jsem si dřív nevšimla.

Aspoň víme, že se jmenuješ Raegen. Tohle si počítač nevymyslel. Co to je "it oddělení"? Ne "it". IT - informační technologie. Takže pracuješ s počítačema? Jo. Vypadá to tak.

- Takže už se ti vrací paměť? - Ne, to těžko. Počkej, počkej. Tohle je dobrý. Mohla bys třeba... opravit počítačovou databázi, paměť nebo něco takovýho. Omlouvám se. Jen... Jen... - Jen jsem se nechal unést... - Ne, to nic. Jen tě... ještě tak dobře neznám. Ale na tom videu...

- to vypadá, že... - Evidentně jsme se znali... hodně dobře, ale... já nevím. Blíží se neznámá loď. Měli byste jít na můstek. - Taro? - Ano, Raegen. - Jak si můžeme tu loď prohlédnout? - Použijte video náhled. A jak ho spustíme? Nevidím tu žádný tlačítka. Vše se ovládá hlasem.

Video. Náhled. Video náhled? Co s tím je? Ty nejsi k provádění hlasových příkazů oprávněn. A já jo? Ano. Video náhled.

- Kde je ta loď? - Přilétá z pravoboku. Mohu ji zaměřit kamerou, přeješ-li si. - Ano, přeji. - Rozkaz, poručíku. Poručíku? Další! Přesně to jsme viděli posledně. Ano, vesmírné trosky. Jsou to lidi, ne trosky. - Nejeví žádné známky života.

- Jak je to... Jak se tam dostali? To netuším. Můžeš zjistit, jestli je na palubě někdo živý? Zahajuji skenování. Nikoho jsem na palubě nezaznamenala. Jak to může vědět? Jak to můžeš vědět? Dovolte mi se opravit. Na palubě jsem nezaznamenala žádné známky života.

- Takže tam můžou být mrtvoly? - Ano. Ale nic jsem nenašla. Žádnou počítačovou ani lidskou aktivitu. Proč by si tu nějaká loď, co je nápadně podobná té naší, jen tak lítala s mrtvolama na palubě? Opakuji, že to nevím. Snažili se uniknout. Byl to záchranný modul.

Uniknout odkud? Z mateřské lodi. Nikdo se neměl dostat pryč. Takže my jsme taky utíkali? Ta loď vypadá skoro stejně jako naše. Ne. My jsme neutekli. Ale počítač ano. Další epizodu najdete na našem webu již tuto sobotu ve 21:00! Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jednoduchej seriál s mizernými dialogy, spousta dobrých seriálů tu bylo a je kritizováno a tenhle jakožto velmi slabý a absolutně mimo co se týče sci-fi má až nepředstavitelnou oblibu. Zajímavé.

1813

Odpovědět

:o tato epizoda je jedním slovem hustokrutopřísná
člověk ani nedokáže dýchat, jak je napjatý :)

184

Odpovědět

začíná to nabírat obrátka,tak jen tak dál ;)

182

Odpovědět

Sláva=D Konečně alespoň malé rozuzlení. Začíná to dávat smysl =D

181

Odpovědět

Nooo, toto je iná káva ako H+ :D každý diel sa človek dozvie niečo nové a každý diel sa skončí napínavo :) už aby tu bola ďaľšia časť :)

181

Odpovědět

Zatím mám takový tip. Myslím, že to bude trochu vykrádačka terminátora v tom smyslu, že ona někdy v budoucnu vytvoří nějaký počítačový virus, který způsobí konec lidstva (třeba nás začnou vraždit domácí spotřebiče, co já vím..). No a jediná možnost jak tomu zabránit, je ji zabít, proto je tam ten týpek :D Nevím jak vymysleli další detaily a nelogičnosti, ale vysvětlovalo by to knihu o stroji času, virus co zničí lidstvo, proč jí má ten chlap zabít a proč údajně počítač utekl. A jestli to takhle bude, tak se vsadím že ta loď, kterou viděli je právě ta jejich, akorát v budoucnosti a v těch skafandrech najsou sami sebe

185

Odpovědět

Taky mě něco podobného napadlo :))) jinak tento seriál mám mnohem radši než nějakej H+.. sice to není tak technicky dobré ale aspoň se tam něco dovím a ne jak v H+, kterej jsem už díky těm ultra mini stopážím přestal sledovat :D

182

Odpovědět

Jak může počítač utýct? :D nepochopila sem to :DD

182

Odpovědět

+ErirVypadá to, že má vlastní inteligenci, takže nejspíš překopírovala svá data do pevného disku palubního počítače a prostě ovládala loď a vyletěla do vesmíru :D ne?

180

Odpovědět

Ten příběh bych si s radostí dal v klasickém 40 minutovém seriálu. Ale i tak jsem rád, že ho tu máme v nějaké formě.

No a hlavně díky za překlad. Tento seriál patří rozhodně mezi ty lepší ;)

180

Odpovědět

Možná su hnidopich, ale všiml jsem si, že dveře na můstek otvíral on a ne ona. Navíc se čidlo nerozsvítilo zeleně, zatímco (mám ten pocit) se vždycky rozsvěcelo. Každopádně jak může "poslaný vrah" mít oprávnění k přístupu na můstek, zatímco hlasové příkazy už jsou tabu? :D

180

Odpovědět

Myslím, že se čidlo vždycky rozsvítilo červeně, i když je to divný :)

182

Odpovědět

Možná si pro příště odpusť v popisku vyzrazovat zvraty v daném dílu. Dost to ubírá

1814

Odpovědět

Vyzradil bych to, kdybych napsal, co se stane pak. Tohle byl jen obecný popis. ;-)

182

Odpovědět

Ne. My jsme neutekli. ("šeptá") Ale pořítač ano...

Raegen, dávali jste si s Tiptnem velký pozor abych vás neslyšela...
Ale nepovedlo se vám to. Jste sakra hluční při šeptání.

181

Odpovědět

Můstek jak poleno :D

180

Odpovědět

tak jenom dali z jídelny pryč stůl. :-D

190

Odpovědět

Podle posledni vety bych to videl ze ten vir byl pocitacovej a ten modul "utekl" pred tim virem... alias boj clovek vs. robot =) ale treba se pletu :P uz aby byl dalsi dil =)

181

Odpovědět

Nejak porad cekam na onen zasadni zvrat a ono nic. Uz me to pomalu nejak zacina omrzovat. Jako nijak oslnujici herecky vykony mi to neprijde, co se tyce kulis porad to samy. A obcas mi nejak vaznou i ty dialogy.
Nicmene koukat budu dal a doufam, ze me konec prvni serie prijemne prekvapi...

184

Odpovědět

Jen mě překvapuje, že on možná způsobil genocidu lidstva, ale ona je furt v pohodě.

181

Další