Orlí oko přistáloContinuum (S01E02)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:288
Počet zobrazení:4 413

Je tu druhý díl sci-fi seriálu Continuum. Reagan i nadále komunikuje pouze s palubním počítačem, který ji neustále přesvědčuje, že na palubě nikdo kromě ní není. Ale je to pravda, nebo počítač Reagan něco tají? Tvůrci seriálu využívají při pojmenovávání epizod často skryté odkazy a ani 2. epizoda není výjimkou. Název The Eagle Eye Has Landed je odkazem na Neila Armstronga, který v roce 1969 přistál v modulu Orel (Eagle) jako první člověk na Měsíci. Zároveň prý tvůrci tímto názvem odkazují i na film Oko dravce (Eagle Eye), ve kterém ztvárnil hlavní roli Shia LaBeouf.

Tvůrci seriálu již nahráli mnou vytvořené anglické titulky na oficiální YouTube kanál, takže pokud chcete dnešní epizodu zhlédnout s anglickými titulky, můžete tak učinit zde

Přepis titulků

Našla jsi zbraň. Ty mě sleduješ? Ano. Sleduji veškeré dění na palubě. Continuum 1x02 - Orlí oko přistálo Dobře... Dnes ráno jsi snědla proviant, poté ses 16 minut sprchovala, pak jsi byla 1 minutu na latríně, kde jsi vyloučila 118 mililitrů moči, oblékla ses a teď jsi tady.

- To je úchylný. - Nechtěla jsem tě urazit. Ale stalo se, tak toho nech. - Čí je ta pistole? - Tvoje. Moje? Nepamatuju si, že bych někdy z pistole vystřelila. To mě překvapuje. Podle mých záznamů jsi velmi zručná s nejrůznějšími druhy střelných zbraní. Na jaké misi to vůbec jsem?

Už jsem se ti to snažila vysvětlit. Při systémové poruše došlo k částečnému poškození mých dat, - tudíž to nevím ani já. - Takže ty máš taky děravou paměť? Ano. Jako by těch dobrých zpráv nebylo dost... Co je na tom dobrého? Říkalas, že jsem na palubě sama! To je pravda.

Tu pistoli bys měla použít pouze ve stavu nouze. Pšššt! Je všechno v pořádku? To nevím. Pokud poškodí kulka trup lodi, bude loď zničena a ty zemřeš. Chápu. Teď už prosím sklapni. Nikdo jiný na palubě není. Radši si to prověřím.

PŘETLAKOVÁ KOMORA NEVSTUPUJTE, POKUD SVÍTÍ KONTROLKA Jak říkám... - nikdo jiný tu není. - Ale já něco slyšela! Možná narazily do lodi nějaké vesmírné trosky. - To se stává? - Občas ano. Děkuji. Prosila jsem tě, abys mě nešmírovala.

Pravda, ale já se jen ujišťuji, že jsi v pořádku. Asi už jsem ti vymyslela výstižný jméno. Jaképak? Otrapa. Tomu nerozumím. Prostě... mě nech na pokoji, ano? Nic mi není. Měla by sis odpočinout.

Víš, kdo mě na tuhle misi poslal? Sama ses přihlásila. Dobrovolně? Ale k čemu? Bohužel se mi nedaří zpřístupnit potřebná data, ale říkala jsi, že by to mohla být jednosměrná cesta. Jednosměrná? Sebevražedná mise.

Další díl najdete na našem webu již příští úterý ve 21:00! Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak nevim, po zkušenostech s GLaDOS mám potíž věřit počítači, který tvrdí, že nemá přístup ke klíčovým informacím.

180

Odpovědět

Být to H+ tak epizoda skončí v 00:49

181

Odpovědět

Proč ta reklama na serialzone?

186

Odpovědět

prosim davejte aspon 2 tejdne. 5 minutove webserialy jsou na hovno

185

Odpovědět

My to dáváme dvakrát týdně. :-D

181

Odpovědět

Jsem rád že je tolik pěkných amatérských ''hereček''.

183

Odpovědět

If you know what I mean. ;) Souhlas.

181

Odpovědět

Nevím proč, ale něco mi říká, že se tam stane něco podobného jako v 2001: Vesmírná odysea :D

181

Odpovědět

Bude hrát epická hudba od R. Strausse? ;-)

181

Odpovědět

+MiliaMyslím, že by jí sem byla škoda :)

180

Odpovědět

Sic pekna herecka, ale vazne neumi hrat

186

Odpovědět

Ona není Bourne. Nic si nepamatuje, tak ani neví jak používat zbraň.

181

Odpovědět

Počítač s ženským hlasem, sledující všechno na palubě. Že by EDI měla sestru?

183

Odpovědět

No myslím že pro tebe začalo sci-fi s Mass Effect 2... a taky skončilo... I oblek v Crysis má ženský hlas pokud víš kde je gameplay menu. Kdyby tady někdo četl tak si vzpomene určitě na nejeden počítač s ženským hlasem (SAL, Zbraňový komplet "Hell Class", atd.)

181

Odpovědět

+TheresiusSci-fi pro mě začalo Star Wars: Empire Strikes Back, když mi bylo 5 let (i když je pravda, že SW jsou spíš vesmírná fantasy - i podle slov tvůrců) Čtu dost, ale uznávám, že sci-fi téměř vůbec. (Jsem spíš fanda klasické fantasy). Crysis jsem nehrál, vím, že je více počítačů s ženským hlasem - třeba GlaDOS :-D ale EDI mě napadla jako první. Samozřejmě no-offence taken ;-)

180

Odpovědět

Tak nevím: Byl ten revolver nějaký zvláštní druh supermoderní zbraně, kde není potřeba stisknout spoušť, nebo ta pipinka prostě nikdy v životě nedržela pistoli v ruce. Tak jak to držela, by z ní nevystřelila, resp. bylo by po ní, než by se ke spoušti dostala. Co myslíte?

1814

Odpovědět

však už jen její "taktické procházení" je strašný -.-

184

Odpovědět

+LordKydTo jo. Chápu, že mají omezený rozpočet, ale najmout si na jeden den policajta ze zásahovky, kterej by jí aspoň naučil držet kvér, to by určitě stálo za investici :)

184

Odpovědět

+LordKydHehe.. teď jsem si to pustil znovu a je fakt úžasný, jak do těch dveří nejdřív strčí makovici a pak zbraň... ona nemá jenom vymazanou paměť, ale evidentně se z ní stala obstojně průměrná blondýna :D

185

Odpovědět

Jestli narážíš na ten prst nad spouští tak to je podle mě zcela normální, představ si, že bys šel se zbraní, prst na spoušti a něčeho by ses lekl, bylo by velmi pravděpodobné, že bys vystřelil, což jak ji upozorňovala AI není úplně bezpečná záležitost. Ovšm je fakt, že to byla asi jediná správná věc na tom jak tu zbraň držela, celkově to vypadalo spíš jako by držela baseballku:).

180

Odpovědět

+KarelMyslím, že nemáte pravdu. V okamžiku vstupu do nebezpečného prostoru je prst již na spoušti. Není tak citlivá, aby reagovala na leknutí a ten přehmat prstu by jí mohl stát život... Zajímavý, že naopak, když nabíjela náboj do komory, tak prst na spoušti měla, čili přesně naopak :)

180

Odpovědět

Tak tak prste nad spouští je normální, polda od zásohovky by byl zbytečný stačí nějakej sofťák nebo jen se kouknout na nějaký videa a tobě doporučuji http://cs.wikipedia.org/wiki/Revolver

180

Odpovědět

+TaranAle já vim pochopitelně, co je revolver... jenom jsem přemýšlel v tu chvíli nad něčím v té souvislosti o držení běžné pistole a revolveru a nějak se mi to tam dostalo :)

180

Odpovědět

Dobrééé ! Ta holka je kus. :P A má fakt skvělou mušku. ;) A kolik že to má vlastně epizod ?

186

Odpovědět

První řada 9 a druhá by měla brzy vyjít.

181