Craig Ferguson o střelbě v Coloradu

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:575
Počet zobrazení:6 033
Dnes pojmeme Talk show střípky vážněji než obvykle. Většina z vás zřejmě slyšela o hrozivých událostech v americkém městě Aurora v Coloradu při promítání filmu Temný rytíř povstal . 20. července 2012 v kinosále zahynulo několik obětí střelby šíleného vraha. Tato událost Ameriku doslova šokovala. A zrovna ve stejný den měla být vysílána i nová epizoda The Late Late Show s Craigem Fergusonem. Díl nakonec také odvysílán byl, ale Craig na poslední chvíli natočil jiný monolog než ten, který se měl původně použít. V následujícím videu vám vysvětlí důvod a zároveň ukáže, proč je mnohými označován za skvělou osobnost a nejlepšího hostitele amerických talk show.

Přepis titulků

Dobrý večer všem. Dnešní události mi samozřejmě ztěžují odvysílání dnešní show. Měla začít větou: "Dnes je skvělý den pro Ameriku". A to jsem nemohl dovolit. Nevím, jestli to víte, ale... všechny late night show jsou předtočené. A shodou náhod... byla dnešní show natočena včera večer před těmi strašlivými událostmi v Coloradu. A úvodní monolog byl o...

byl o Batmanovi a o tom filmu. A já cítil, že by bylo nevhodné ten monolog odvysílat. Zbytek show byl v pořádku, prostě naše obvyklá show. Nechtěl jsem dnešní vysílání zrušit, protože by to nebylo fér vůči hostům. A nechtěl jsem celou show věnovat událostem v Coloradu, protože... jsem si jistý, že se tomu média budou věnovat a nechtěl jsem přidávat svůj hněv a bezmoc na hromadu k ostatním. Mou prací je podle mého názoru vás na konci dne rozesmát nebo přednést nějakou zajímavost.

Prostě vás pobavit, třeba i nějakou hloupostí. Ale občas se to dělá jen velice těžce. A... mějte, prosím, na paměti, že dnešní show byla natočena včera. A to, co se stalo v Coloradu, mě přimělo změnit úvod dnešní show. Nebudu se to snažit nějak vysvětlit nebo z toho někoho vinit.

Já... Jak byste také mohli něco takového vysvětlit? Obtížná část... mé... každodenní práce je zůstat aktuální. Ale zároveň... se snažím z větší části ignorovat příběhy, které nejsou... které jsou smutné.

Protože to ani není má práce. Pokrývají je všichni ostatní. Ale tento příběh ignorovat nemohu. Ale také nedává smysl, abych o tom mluvil před diváky s robotickým kostlivcem. Takže... Pokud mě chápete, tak dnešní show je včerejší. Uvidíte ji dnes, ale natočili jsme ji včera. A je v ní to, co se tu snažíme dělat - legrace.

Trocha odlehčenější zábavy předtím, než půjdete spát. Pokud nás sledujete v Denveru. Pokud jste... Měl bych spíše říci v Auroře. Pokud se vás tato ošklivá záležitost jakkoliv dotýká, je mi to líto. Je mi líto, že se to stalo. Já vím, je to strašlivé. A... mé myšlenky a soustrast směřují k rodinám obětí.

A... A jenom... Všichni jsme tím zaskočeni. Vždy, když se stane něco podobného, zaskočí nás to. Je mi to líto. Po reklamách se vrátíme s trochou legrace. Překlad: Jackolo www.videacesky.cz

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Video opět funkční.

190

Odpovědět

Craiga mám hodně ráda, ale čekala jsem, že to stejně nakonec trochu odlehčí a hodí tam nějaký vtípek (na úkor toho pachatele samozřejmě). I když si plně uvědomuju, že těm zasaženým rodinám by to stejně nemohlo, ale stejně tak jim nepomůže ani tohle změněné Craigovo intro...
Myslím, že je zvláštní, že v dnešní době se tak úzkostlivě kontroluje zdraví fyzické a zdraví psychické vůbec. A pak dochází k takovým věcem. Tak jako jsou zdravotní prohlídky povinné, tak by měly být i návštěvy u psychologa. Protože takhle nemocných lidí bude ve skutečnosti možná víc než těch tělesně nemocných.

229

Odpovědět

Já jsem naopak ráda, že to Craig neodlehčil, jak ty říkáš. Myslim, že je to od něj ohledupnej tah a díky tomu ho respektuju ještě o něco víc, než předtím.

391

Odpovědět

jo jo, ta střelba je už trochu moc drsná reklama na film podle mě

2121

Odpovědět

veľmi pekne to vystihol. vôbec mi nevadilo, že zrazu zmenil monolog na vážny. bolo to od neho správne.

262

Odpovědět

Video o nicem...

1997

Odpovědět

Proč ten začátek prostě nevystřihl? Nemusel by pak přednášet tenhle stupidní monolog :D

18120

Odpovědět

moc prosím o překlad
www.youtube.com/watch?v=yEPSJF7BYOo&feature=related

181

Odpovědět

"nejlepšího hostitele amerických talk show"? Nemělo by tam spíš být nejlepšího MODERÁTORA?

1849

Odpovědět

Fakt se v tom musíš rejpat? Tohle snad všichni pochopí i když to tam takhle je...

227

Odpovědět

kdyz vidim slovo hostitel napada me jen jedna vec - Goa'uldi :D

262

Odpovědět

Je to od něj hezké, že chtěl tímto způsobem vyjádřit lítost a omluvit svou show, ale nechápu, proč to sem dáváte. Tahle smutná událost se už stala před několika týdny, takže video není aktuální a navíc ani nevíme, jak vypadala ta show, kterou předcházel tenhle projev, takže je nám vlastně uplně na nic (když nepočítám, že jsme se z toho dozvěděli, že Craig cítí lítost).

1945

Odpovědět

1. pokud se chceš smát, tak si tohle nepouštěj, nikdo tě nenutí. Pokud vim, videacesky nejsou web orientovanej pouze a zábavný pořady, klipy atd. Nikde neni napsaný že se tady nemůže objevit zmíňka o vážnym tematu. Takže nevidim důvod proč by to tu nemohlo bejt.
2. jak už napsala Georgiana, tohle video bylo svým umístěním tady (podle mě) orientovaný vyloženě na Craigovo fanoušky. Výborně vystihla to, že vím kdy má zvážnět, a ani tahle "role" mu neni cizí. Jako u spousty dalších, i u mě tímhle dost stoupnul. Jak jsem pochopil, Conan ani Letterman tohle neudělali (protože předpokládám že by se to taky objevilo v rámci tematu), ale nevim, nepídim se po tom.
Takže - Craig, jako moderátor "zavšivenýho sklepa" s robotickou kostrou, co nemá ani kapelu, se svým formátem vyhoupl nad jeho "konkurenci" v podobě lettermana, a conana. To že podle mě nad nima je už dávno je ale další věc

2039

Odpovědět

+homer* to co jsem napsal o georgianě platí spíš až dál o tom "zvážnění"... nějak zvláštně jsem to poskládal :D

186

Odpovědět

+homer1. Zlatý argument, když nechceš, tak si to nepouštěj :D Joj, na střední to bylo: Když tě to tu nebaví, tak sem nechoď. Už se si představuju další fázi - až si nějaký stařík (popřípadně moje budoucí já) povzdychne, že to ranní vstávání z postele je pro něj těžké a někdo mu řekně: "Když se ti to nelíbí, tak běž skočit z mostu!"

2. Pokud si potřebuješ najít nějaký idol, tak je to výborný :) Já se na Craiga rád podívám pro zábavu a čas na poznávání něčí osobnosti věnuju kamarádům.

2026

Odpovědět

+homerJá rozhodně nečekám, že se zde jen pobavím a zasměju a neříkám, že je tohle video, nebo Craig špatný, ale že působí, jako vytržené z kontextu. Pokud jsi fanoušek a sleduješ jeho show někde jinde na internetu, tak ti to tak zřejmě nepůsobí, ale já (asi jako většina lidí zde, jak tipuju) ho sleduje jen na tomto webu a zrovna tento "útržek" prostě nevím, kam mám zařadit, nebo jako co chápat.

186

Odpovědět

+homerSwamper: s tím staříkem by sedělo spíš: Když se ti to nelíbí, tak už nevstávej. :D

200

Odpovědět

Zajímavé video na překlad. Nic víc bych v tom nehledal. Možná připomínka v souvislosti se zatčením českého Brejvika, že co se děje daleko za hranicema mnoho lidí považuje za něco, co se nás vůbec netýká a nikdy by se u nás stát nemohlo.

192

Odpovědět

Tohle by mělo být před všemi zábavnými pořady, nebude to nic těžkého, každý den se někde stane něco hrozného. Ptom bude každá zábava veselejší.
Nebo ne?
A ta reklama co tu byla tak krátce, nebyla špatná.

1821

Odpovědět

týmto komentárom si Craig ešte viac získal moju priazeň:) zvykla som si pozerávať celé diely na youtube a keď som uzrela tento predhovor, normálne sa mi tlačili slzy do očí.. pamätám si len tie komenty pod videom, v ktorých ľudia vyjadrovali, že Craig u nich ešte viac stúpol, ak je to vôbec možné - a cítila som sa podobne:) okrem toho, že je skvelý zabávač, obdivujem na ňom schopnosť byť v tej najvhodnejše chvíli vážny, takže si ho ozaj vážim..:) a super, že ste to preložili - že prekladáte nielen tie fakt vtipné videá s ním, ale aj tie vážnejšie, viď. monológy po pohreboch jeho rodičov a pod..:) Craig je proste super!!:)

2021