Dárek

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:802
Počet zobrazení:9 968

Na tento krátký film jsem kdysi narazila náhodou a moc se mi líbil. Doufám, že se bude líbit i vám. Autoři jsou ze Singapuru a ve filmu nás poučí o tom, co je v životě opravdu důležité. Poznámky: Při novoroční večeři se tradičně schází celá rodina ke společné oslavě. Čínský Nový rok se řídí podle lunárního kalendáře; datum je pohyblivé a kolísá mezi 21. lednem a 20. únorem. Community Chest je charitativní organizace, která se z Ameriky rozšířila do mnoha dalších zemí.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Neměl jsem svého tátu rád... Byl chudý a neúspěšný. I když pracoval tvrději než tátové mých kamarádů. Myslel jsem si, že není moc chytrý. Bude z tebe skvělý chlap! Stačí věřit! Hej... To...

to není pro tebe. Nebyl pro mě vzorem. Hej! Co... Co je? Přijdem pozdě do školy. Jasně... Škola. Promiň, pospíším si. Tady máš kapesné. A ještě něco navíc. Je načase odvést daně. Tohle od tebe.

A tohle ode mě. Proč nejsme bohatí? Kdo říká, že nejsme? Bohatství... není o tom... kolik máš... ale o tom... kolik rozdáváš.

A když dáváš... budeš šťastnější. Nebyl jsem šťastný. Nechtěl jsem být chudý jako otec, až dospěju. Oznámení o přidělení stipendia Přál jsem si být úspěšnější než můj otec. Zavolej, až budeš potřebovat další peníze. Přijedeš letos na novoroční večeři?

Ne, letos mi to nevyjde. Mám novou práci. Možná po Novém roce. Uvidíme. Mám toho teď moc. Dobře, ahoj. Děkujeme, že jste přišel, pane Lime. Podle těchto dopisů jsem Community Chest přispíval. Muselo dojít k omylu.

Vysvětlím vám to později. Někdo by se s vámi rád setkal. Pojďte. Děkuji, že jste přišel, pane Lime. Váš otec nám o vás hodně vyprávěl. Váš otec... nám pomáhal zapomenout na problémy. A připomínal nám naše naděje a sny. Dětem se po něm moc stýská.

Byl jediný, kdo je dokázal rozesmát. Pamatuji si na jednoho chlapce. Byl velice smutný a nechodil do školy. Jako by zanevřel na život. Ale váš otec... mu pravidelně předčítal. A z chlapce vyrostl užitečný člověk.

Váš otec mohl odejít do důchodu. Ale rozhodl se pokračovat v práci, aby pomohl ještě více lidem. Byl to obětavý muž. Bohužel... nikomu neřekl o své nemoci. Pane Lime, nedařilo se mi vás zastihnout. To je pro vás, jako poděkování za vaše příspěvky.

Je na tom mé jméno... ale já opravdu nepřispíval. To váš otec. Nechtěl, abyste to věděl. Tohle od tebe. A tohle ode mě. Na tátovy narozeniny oslavím jeho život tak, jak by si to přál.

Úplně ho slyším říkat... Bohatství není o tom, kolik máš, ale o tom, kolik rozdáváš. Tati...

Komentáře (36)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vidím že je zde pořád většina lidí která se nechala opít touhle prachobyčejnou hrou na city a ješte k tomu tak lacinou, že to mé city dokonce ani dočasně neobalamutilo...To možná bude tím, že to byli nějácí asiati (asi to neumí zahrát). Možná to je nějáká podprahová zpráva od bohatých jedinců, která říká: "jste chudí a nemůžete stím vůbec nic udělat, jen tvrdě dřít a ještě se starat o stejně chudé a nemocné...protože my to rozhodně dělat nebudem" :D Takovej návod jak být bez peněz ale mít z toho radost. Působím na vás dojmem bezcitného a nelítosného člověka? Přesně to jsem chtěl abyste si mysleli :)
PS: nezapomeňte na mínusy...ale jakýkoli plus bude důkazem toho, že jsou tu pořád lidí co mají smysl pro srandu (a nemají hlavu v oblacích).

68

Odpovědět

Posolstvo videa: Jak patríš do nižšej platovej triedy, polovicu daruj charite a urob zo seba šaška.

3035

Odpovědět

Na tento krátký film jsem teď narazil náhodou a moc se mi nelíbil.

1816

Odpovědět

Pekny
ale to je presne duvod proc by lidi spolu meli mluvit !!!

291

Odpovědět

stačí vidět tagy: "drama, otec, syn" a k tomu toho šikmovočka na náhledu a všem je hned jasný, že to bude stejný jako těch x dojemnejch číňanskejch, ufňukanejch filmečků, co jich tu taky už pár bylo

2281

Odpovědět

Rychle si to všichni přečtěte, než bude komentář skryt kvůli nízkému hodnocení :D

2328

Odpovědět


Odpovědět

LEGENDÁRNÍ!

624

Odpovědět

Brečel jsem jak malé děcko :(

5515

Odpovědět

buzno

1142

Odpovědět

To jsem si myslel, že jsem chlap a nic moc mě nedojme a pak přijde defacto nic neříkající video a já bych u toho brečel jak malej....

4911

Odpovědět

Bylo to moc dojemné a všecko, jenom když teď vidím klauna, tak se mi vybaví American horror story. Brrrrr.

222

Odpovědět

Nebo taky John Wayne Gacy. Klauni jsou děsiví. Brrrrr.

30

Odpovědět

Sharpe+Biorobot
Já skutečně nemám pocit, že by se svému synovi nevěnoval, nebo se mu nepokoušel předat své hodnoty (scéna s penězi).

V čem vám musím dát za pravdu, je, že mu o své práci řekl podivně málo. Proč ho do toho domova/centra/nemocnice/nebo co to vlastně bylo nevzal? Potom by možná pochopil mnohem dříve, co a proč vlastně jeho otec dělá, a možná by byl k jeho radám vstřícnější. Navíc je dost nepravděpodobné, že by se mu to povedlo takhle utajit.

271

Odpovědět

ved som napisal ze neverim zeby sa svojmu synovi nevenoval a nepovedal mu o nicom co robi to je proste nerealne, a to je megavelka trhlina v deji ktoru vyuzivaju na strasne dojaky
takato situacia je proste nerealna

30

Odpovědět

Je zajímavé, že každému z nás dojde o co jsme přišli, až když to ztratíme.

511

Odpovědět

toto hraje prilis moc na city, osobne neverim tomu, zeby otec ktory sa tak moc obetuje pre ine deti, nevenoval z casti aj svojemu synovi a aj keby ano tak to jeho syn vie uz od detstva a vychovava ho v tom aby pomahal inym a v dospelosti chapal davno to co robil
pribeh ma velke trhliny v deji

1910

Odpovědět

Pekný príbeh.
Sranda je, že podobný ľudia fakt existujú...

141

Odpovědět

A tu to má, pomáhaní každému ho zabilo. Takže pomáhajte aspoň sa to trochu pre ostatných preriedi.

182

Další