VideaČeskyVideaČesky
Zpět na seznam
Načítám přehrávač...

Deep Blue Something – Brakfast at Tiffany‘s

Hudební klenoty 20. století
4:20
6K zhlédnutí
4.1 (23 hodnocení)
MagentaMagenta
Publikováno: 13 let

Jestliže se o některých hudebních skupinách říká, že jsou kapelou jednoho hitu, tak o Deep Blue Something tohle může platit vrchovatě. V americkém žebříčku se Breakfast at Tiffany’s v roce svého vydání vyhoupla na páté, v Británii dokonce na první místo. Text samozřejmě odkazuje na film Audrey Hepburn Snídaně u Tiffanyho. Autor písně Tod Pipes se prý inspiroval filmem Prázdniny v Římě, ale Snídaně u Tiffanyho mu do textu sedla líp. Na konci klipu, který se natáčel v New Yorku před obchodem Tiffany & Co., můžeme vidět dívku, stylizovanou do podoby Audrey Hepburn právě z tohoto filmu. Kapela Deep Blue Something vznikla roku 1992 v Texasu. O rok později vydávají své první album 11th Song a roku 1995 druhou desku Home, z níž pochází jejich největší hit, Breakfast at Tiffany’s. V roce 1998 vyšlo kapele album Byzantium, které se však kvůli sporům s vydavatelstvím prodávalo zprvu pouze v Japonsku a některých evropských zemích. V roce 2001, tentokrát už pod jiným vydavatelstvím, vydali své poslední album, nazvané stejně jako kapela. Poté se členové rozešli a začali se věnovat vlastním projektům.

Související videa
Eurythmics - Sweet Dreams (Are Made of This)99%3:35
Eurythmics - Sweet Dreams (Are Made of This)
Simon & Garfunkel - Mrs. Robinson99%3:44
Simon & Garfunkel - Mrs. Robinson
George Harrison – Got My Mind Set on You99%3:52
George Harrison – Got My Mind Set on You
AC/DC - Highway to Hell99%4:45
AC/DC - Highway to Hell
Alphaville - Forever Young98%3:38
Alphaville - Forever Young
Simon & Garfunkel - The Sound of Silence98%2:53
Simon & Garfunkel - The Sound of Silence

Komentáře (6)

0/2000
Shootx
Shootx12 let
Je to skvělý pocit když jakoukoliv skvělou písničku slyšíte po x letech až na ni dycky vzpomenete :)
rebi
rebi13 let
Nic proti, ale myslim, ze k povaze webu, byste na puvodnich nazvec meli docela bazirovat,ne ;)??Narazim tak na editorskeho sotka v titulku \"Deep Blue Something – Brakfast at Tiffany‘s\"
FmF
FmF13 let
Tuhle písničky slyším poprvé v životě.
Ashen-Shugar
Z těch mínusů si nic nedělej, já když jsem před rokem řekl známejm, že jsem ještě nikdy neviděl Mrazíka, sklidil jsem taky výsměch. Někomu to holt nevysvětlíš. Nedívám se na televizi a to vůbec a nikdy. Nevím, kdo vyhrál loňskou superstár, ani co se teď děje v Ordinaci z růžové zahrady. Taky nevím, kdo je to Monika Absolonová. Když tohle všechno řeknu chlapům v práci, tak akorát kroutěj hlavama a nebo si myslej, že jim kecám. Na druhou stranu jsem přečetl tolik knih, jako oni nepřečetli všichni dohromady za celý život. Každý máme hold svého koníčka, ale nechápu lidi, co si o někom myslej, že je totální magor, protože neví, s kým právě spí Hanychová.
shit happens
Pěkná písnička, hned si jdu pustit breakfast at tiffany\'s, na Audrey se vydržím dívat klidně celej den ♥
miqi
miqi13 let
10* za výběr písničky i překlad.