Deep Blue Something – Brakfast at Tiffany‘sHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:239
Počet zobrazení:4 882

Jestliže se o některých hudebních skupinách říká, že jsou kapelou jednoho hitu, tak o Deep Blue Something tohle může platit vrchovatě. V americkém žebříčku se Breakfast at Tiffany’s v roce svého vydání vyhoupla na páté, v Británii dokonce na první místo. Text samozřejmě odkazuje na film Audrey Hepburn Snídaně u Tiffanyho. Autor písně Tod Pipes se prý inspiroval filmem Prázdniny v Římě, ale Snídaně u Tiffanyho mu do textu sedla líp. Na konci klipu, který se natáčel v New Yorku před obchodem Tiffany & Co., můžeme vidět dívku, stylizovanou do podoby Audrey Hepburn právě z tohoto filmu. Kapela Deep Blue Something vznikla roku 1992 v Texasu. O rok později vydávají své první album 11th Song a roku 1995 druhou desku Home, z níž pochází jejich největší hit, Breakfast at Tiffany’s. V roce 1998 vyšlo kapele album Byzantium, které se však kvůli sporům s vydavatelstvím prodávalo zprvu pouze v Japonsku a některých evropských zemích. V roce 2001, tentokrát už pod jiným vydavatelstvím, vydali své poslední album, nazvané stejně jako kapela. Poté se členové rozešli a začali se věnovat vlastním projektům.

Přepis titulků

Řekneš, že nemáme nic společného, nemáme na čem stavět a to nás rozděluje. Řekneš, že mezi námi leží celý svět i naše životy jsou příliš rozdílné a já vím, že je ti to fuk. Tak jsem řekl: "Co takhle Snídaně u Tiffanyho?"

A ona na to: "Ten film si pamatuju, myslím, že se nám oběma celkem líbil." Já na to: "No vidíš, tak už máme něco společného." Vím, že jsi jediná, která mě kdy znala, a teď se díváš skrze mě. Hádám, že jsem se mýlil. Takže co teď? Je jasné, že je mezi námi konec.

A já nesnáším, když něco končí a ještě je toho tolik co dělat. Tak jsem řekl: "Co takhle Snídaně u Tiffanyho?" A ona na to: "Ten film si pamatuju, myslím, že se nám oběma celkem líbil." Já na to: "No vidíš, tak už máme něco společného." Řekneš, že nemáme nic společného, že nemáme na čem stavět a to nás rozděluje.

Řekneš, že mezi námi leží celý svět a že naše životy jsou příliš rozdílné a já vím, že je ti to fuk. Tak jsem řekl: "Co takhle Snídaně u Tiffanyho?" A ona na to: "Ten film si pamatuju, myslím, že se nám oběma celkem líbil." Já na to: "No vidíš, tak už máme něco společného."

Tak jsem řekl: "Co takhle Snídaně u Tiffanyho?" A ona na to: "Ten film si pamatuju, myslím, že se nám oběma celkem líbil." Já na to: "No vidíš, tak už máme něco společného." Tak jsem řekl: "Co takhle Snídaně u Tiffanyho?" A ona na to: "Ten film si pamatuju, myslím, že se nám oběma celkem líbil." Já na to: "No vidíš, tak už máme něco společného."

Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je to skvělý pocit když jakoukoliv skvělou písničku slyšíte po x letech až na ni dycky vzpomenete :)

210

Odpovědět

Nic proti, ale myslim, ze k povaze webu, byste na puvodnich nazvec meli docela bazirovat,ne ;)??Narazim tak na editorskeho sotka v titulku "Deep Blue Something – Brakfast at Tiffany‘s"

180

Odpovědět

Tuhle písničky slyším poprvé v životě.

1818

Odpovědět

Z těch mínusů si nic nedělej, já když jsem před rokem řekl známejm, že jsem ještě nikdy neviděl Mrazíka, sklidil jsem taky výsměch. Někomu to holt nevysvětlíš. Nedívám se na televizi a to vůbec a nikdy. Nevím, kdo vyhrál loňskou superstár, ani co se teď děje v Ordinaci z růžové zahrady. Taky nevím, kdo je to Monika Absolonová. Když tohle všechno řeknu chlapům v práci, tak akorát kroutěj hlavama a nebo si myslej, že jim kecám. Na druhou stranu jsem přečetl tolik knih, jako oni nepřečetli všichni dohromady za celý život. Každý máme hold svého koníčka, ale nechápu lidi, co si o někom myslej, že je totální magor, protože neví, s kým právě spí Hanychová.

215

Odpovědět

Pěkná písnička, hned si jdu pustit breakfast at tiffany's, na Audrey se vydržím dívat klidně celej den ♥

181

Odpovědět

10* za výběr písničky i překlad.

183