DUST – Systém Spojení

Thumbnail play icon
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:35
Počet zobrazení:5 206

Timmy vyrůstá v dokonalém světě. Dokonalý svět existuje díky Spojení, systému, který propojuje všechny lidi. Je však toto místo pro Timmyho to pravé k životu?

Prožijte několik dnů s Timmym v krátkém sci-fi snímku z kanálu DUST.

 

Přepis titulků

- Čau, Timmy. - Ahoj, Systéme. - Vyspal ses dobře? - Šlo to. Dobře. Na cestu do školy zbývá hodina a čtvrt. Podle rozvrhu dodělá máma snídani za čtyři a čtvrt minuty. Radím ti převléknout se a jít do kuchyně. Máš něco proti? SYSTÉM SPOJENÍ 2.0 Snídaně je sytá.

Obvyklý příjem kalorií. Timmy, můžeš přejít do chodby. Je 22 stupňů, šance na déšť 2 %. Navrhuji jít bez kabátu. Celkem to potrvá 50 minut. Poslední hodina je dnes ZSV. A nezapomeň, zítra máš narozeniny. Naplánovala jsem ti na odpoledne spojení s kamarády. Timmy? Posloucháš mě? Timmy?

Timmy. Vážně ti doporučuju, ať tam nechodíš. Timmy, snídaně je na stole. Pojď se posadit. - Francouzský toast? - Jo, tvůj oblíbený. Pusť se do toho. - Ahoj. - Dobré ráno. Máme pro tebe s maminkou překvapení. - Jaké překvapení?

- Ne, ne. Něco spolu podnikneme. - Co ty na to? - Nějaké nápady? Timmy, značně se ti zrychlil tep. Radím ti, aby ses vrátil do školy, ať nedorazíš pozdě. Přesun dokončen. Výborně. Jak bylo ve škole? Kde je táta?

V otevřeném světě. Nabídka manželství. Je to přijatelná žádost? Žádost přijata. Ano? Zítra mám narozky. Bylo by fajn strávit nějaký čas pohromadě. Je to přijatelná žádost? Nemám námitky.

Vidíš? To je orel. Nevidím ho! Koukni na strom. Je tam! Mami. Pojď. Je tam orel. Páni.

Máš pravdu. - Často je tu nemáme. - Já vím. Je to bezva. Proč používáme Spojení? Nezpochybňuj systém Spojení. Existuje, aby pomáhal lidem. Díky Spojení jsou si lidé rovni. Poskytuje perfektní svět bez válek, zločinu a nenávisti. Lidé nedokázali hospodařit s časem, ovládat emoce. Díky Spojení je z lidí jedna velká rodina. Rozumíš?

Paní Thorthenová, Timmy má rychlý pulz. Nepravidelně dýchá a oči jsou vlhčí o 35 %. Myslím, že to stačí. Dobrá tedy. Kárné řízení ukončeno. Už systém nenapadej, Timmy. Pamatuj. Spojení znamená rodinu. Timmy, jsi rozrušený. Nech toho.

Chtěl bys jít do parku? S rodiči? SPOJENÍ ZNAMENÁ RODINU Podívej se na zem. Vpravo u nohou. Rodiče ti upekli dort. Překvapení! Přesuňte se do obýváku. Podává se dort. Kde jsou svíčky? Promiň, Timmy.

Systém Spojení je nedoporučil. Něco si přej. Takže… Vyrazíme do parku? Jistěže. Ale nejdřív musíme uklidit nádobí a ten dort. Připravený? Kde je táta? Připojuje se do otevřeného světa. Timmy? Co to děláš?

Tati? Prosím, můžeme jít do parku? Do skutečného parku? - Timmy, uklidni se. - Proč mi prostě neodpovíš? Timmy, co se děje? Park se ti nelíbil? Na zítra můžu připravit něco, co se ti bude líbit víc. Co to vyvádíš? Mohou tě považovat za nezvěstného a můžeš se stát předmětem…

…každá duše je ve Spojení. Mám říct víc? Jen to zkuste. Jdeme na to? Připraveni? Na tři. A jedna, dvě a… Kde jsi lítal? K smrti jsi nás vyděsil. Už se nikdy neopovažuj odpojit od Systému. VÍTEJ ZPĚT, TIMMY! Mami.

Nechci být připojený. - Poslouchej mě! - Přestaň! Nech toho! Můžeme to aspoň jedno odpoledne vypnout? Spojení znamená rodinu, Timmy. SYSTÉM SPOJENÍ 3.0. V PRODEJI JIŽ PŘÍŠTÍ TÝDEN! S IMPLANTOVANÝM MIKROČIPEM UŽ NIKDY SPOJENÍ NEZTRATÍTE. Přeložila: Mia www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Se zabudovaným mikrofonem už nikdy neztratíte spojení? Já tam teda čtu "s implantovaným mikročipem".

00

Odpovědět

Díky za postřeh, je to skutečně tak, opraveno :)

00

Odpovědět

Válka je mír.
Svoboda je otroctví.
Nevědomost je síla.

Přinejmenším to druhé je pro spoustu lidí pravda...

50

Odpovědět

keď som s kamosmi vystupoval z cirkvi (je na to nejaky oficialny protokol), tak sa nás knaz pytal ze preco... a my ze pre nas je to omedzujuce... myslienkove vezenie najpodstatnejsich otazok, ake si ziva bytost moze polozit... tu je stara kniha, podla nej to je takto a takto a nie ze budes spekulovat... a ten knaz sa zasmial, ze to je presne naopak, tu je kniha podla ktorej to takto cele je, a ty nad tym uz nemusi premyslat a to ho oslobodzuje

33

Odpovědět

To jsou nějaké mobilní aplikace, které řídí Mamajda v červeném svetru? Ten malej šmírák měl vošustit tu matku. Fotr je rosikrucián , zahejbá nebo honí.

04

Odpovědět

Ačkoliv je tenhle Dust skvěle natočený, vždy na mě nepůsobil tak jak by měl. Asi proto, že ukázalo jako velmi dystopické něco, co v jádru dystopické není - je to jen mimo naše současné vnímání normálnosti.

Je to jako kdyby v patnáctém století hráli divadlo o našem světě. Asi by to taky vnímalo jako zvrácené a dystopické, ale pro nás je to přirozené. A i v našem světě existují lidé, kteří se naší "přirozenosti" brání a které mi naopak považujeme za divné. Jako mluvící v tomto videu.
Navíc, jak vidíme, ani v tomto sterilním světě se nevytratili emoce, jen má vše jiný řád a je to méně chaotické. Opět ráj pro jednoho a peklo pro druhého :)

50