Elmo v Duně

Thumbnail play icon
66 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:31
Počet zobrazení:2 121
Už v listopadu nás čeká druhý díl Duny. Připomeňme si nyní ten první v dnešním videu. Jen místo hlavního hrdiny se nám do něj vkradl někdo trošku jiný…

Přepis titulků

Dnešní video vám přináší písmenko S. Haló? Má v očích vzdor. Jako jeho otec. - Proč máte přes obličej deku? - Přistup. Klekni. Vlož do skříňky pravici. Co je v té skříňce? Bolest. Elmo nechce dávat ruku do skříňky.

Matka ti nakázala poslouchat. Elmova máma? Držím ti u krku gom džabár. Je to otrávená jehla. Působí okamžitou smrt. Zkouška je prostá. Když vytáhneš ruku ze skříňky, zemřeš. Nemohl by to Elmo vynechat? Zvíře chycené do pasti si uhryže nohu, aby uniklo.

Co uděláš ty? Pustil bych ho. A pak bych ho pusinkoval a zavázal mu ránu… Ticho! Ne, to Elmo nechce. Ne, to se Elmovi nelíbí. S S TRACH S TRACH To se Elmovi nelíbí!

STRACH Strach. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

tahle scena byla totalni p******a a nedavala zadny logicky smysl.
"zvire chycene do pasti" totalni p******a ach jo ach jo. ja tam sedim v tom kine vubec nechapu proc to dela co od nej ocekava. mel si zacit hryzat tu ruku nebo ja nevim ach jo ach jo

18

Odpovědět

Navrhnul bych jít si postěžovat autorovi knihy, ovšem už poměrně dlouho není naživu, takže asi pešek :)

62

Odpovědět

Vysvětlení opravdu není jednoduché. Bylo by třeba znát knihu.
Paul je třetí pokus. Ony ty báby se už dvakrát před ním pokusily o Kwisatze Haderacha, a ani jednou jim to nevyšlo. První pokus - úplně špatný a tak to dítě zabily, a všechny zmínky o něm, i o matce, vymazaly. Druhý pokus - hrabě Fenring, ovšem ten se narodil jako genetický eunuch a neměl ty schopnosti, které ty báby požadovaly. V tomto díle jsi ještě tohoto muže vidět nemohl, ale ve druhém už bude. A pak Paul - měl být dívkou. Teprve dítě od ní a Feyda-Rauthy Harkonnena mělo být Kwisatzem Haderachem... ale už ho nechtěly tak nějak "utratit", jako to první dítě. Navíc, Jessika hlásila, že Paul má nějaké schopnosti, které by jako kluk mít neměl. Takže si řekly - kdoví, třeba, snad...
Tak to Ctihodná Matka zaonačila takhle. Kdyby Paul nevydržel, byl by to jeho fail (a Jessiky). A když vydrží, tak snad bude poslušným a bude čarodějnice poslouchat.
Ale dopadlo to nakonec jinak. Zase... :)
Doporučuji přečíst si knihu. Nejméně tu jednu. Ledacos se prostě do filmu nedá přenést, hlavně takové to vysvětlování, jak v dialozích, tak osobní myšlenky. A těch je kniha plná.

91

Odpovědět

+Alfikjenomze cele je to postavene na tom ze kdyz zvireti hrozi smrt, tak si amputuje vlastni koncetinu pro preziti. tahle "bába" jak jim rikas, rika ze to je spatne, a zvire ma zustat v pasti a umrit.

je to proste naruby

10

Odpovědět

+sdfghprotoze ten film je sracka. jak rika Alf, read the fucking book! :D

00

Odpovědět

+mehlol ok. to je fer

00

Odpovědět

+sdfghNe, to ta bába neříká, ona jen říká, že zvíře si uhryže tu nohu (nerozporuje, že zvíře nemá jinou možnost), zkouška je o tom, že má Paul dokázat, že je víc než zvíře a nenechá se ovládnout strachem/pudy, že se dovede víc ovládat, vydrží víc - člověk bez výcviku by to nedal, takže to prověřuje právě jeho schopnosti - a protože ověřuje, jestli má potenciál být "nadčlověk" (Kwisatze Haderach), žene to víc do extrému a on dokáže vydržet mnohem víc, než čeká, proto je pak tak ohromená.

50

Odpovědět

+HwiNorijako ze si zvire uhryze nohu jen pak pro nic za nic?
nebo ze uhryzat si vlastni nohu je jednodussi nez zustat v pasti?

00