Eminem feat. Rihanna - Love The Way You Lie

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:500
Počet zobrazení:9 875

Je tu další dílek našeho nepravidelně pravidelného hudebního okénka. Naposledy jsme se ocitli v roce 2002 a dnes uděláme velký skok o celých osm let, až do nynějšího roku, 2010. Zatím jsme se drželi především u rockových kousků, takže je na čase trochu změnit styl. A to kompletně, máme tu totiž rapovou písničku od Eminema a Rihanny s názvem Love The Way You Lie (Miluju ty tvé lži).

Pokud na naši stránku chodíte pravidelně a nenecháváte si ujít ta nejlepší videa, určitě jste museli narazit na klip k písničce Not Afraid od Eminema. Právě v této písničce zpívá o svém návratu z odvykací kúry, přiznává, že se zachoval špatně a slibuje, že do budoucna bude sekat dobrotu.

Tato písnička je tak vesměs stejná. V jejích verších lze také naleznout pár odkazů na odvykací kúru, pár těch slibů ohledně sekání dobroty, ale hlavně zde najdete i trošku těch odkazů na Eminemův milostný život s jeho ex-manželkou Kim Mathers. Jako obvykle, nějaké ty zajímavosti najdete pod videem. Příjemnou zábavu!

P.S. Překlad jsem se snažil přizpůsobit rychlosti čtení oka, ale někdy už to prostě víc zkrátit nešlo, tak se když tak nezlobte, když něco nebudete stíhat číst. Můžete se přeci podívat víckrát nebo pausovat. ;) - Kdo tam sakra předvádí tak z pekla dobrý milostný scény? Určitě jste to sami poznali, jsou to dvě hollywoodské hvězdy. Megan Fox (znáte z Transformers) a Dominic Monaghan (znáte ze Ztraceni). - Jak už jsem říkal, tak v písničce lze narazit na pár odkazů na Eminemovu odvykačku, viz. "Jsem z toho venku a chci zase milovat." a dvojsmysl "windowpane / pain - čtvereček LSD, v druhém případě, jak jsem přeložil, "bolest z okna"." ( - Dále jsem pak říkal, že Eminem zpívá o své životní lásce, se kterou má dvě holčičky, ale momentálně jsou již podruhé rozvedeni. O ní mluví řádky ohledně umělého dýchání, Supermana s větrem za zády (což je mimochodem reakce na jeho starší písničku Superman, ve které je zobrazen jako právě opuštěný mladík), dále pak ve verši "Ruplo mi v hlavě, kdo to je?" odkazuje na incident, za který se dodnes stydí. Kdysi v klubu pravděpodobně zahlédl jeho bývalou manželku Kim, jak se líbá s vyhazovačem. Chce tím říct, že je pořád z Kim "paf" a že už na ni nikdy nevztáhne ruku. - Proč Eminem vecpal do svých textů větu "Strkáte se, taháte za vlasy, škrábete, drápete, koušete."? Přeci by nedopustil, aby Rihanna odešla jen tak. Ano, Eminem tu naráží na její incident, kdy ji její tehdejší milenec Chris Brown zmlátil.

Přepis titulků

To tam budeš jen tak stát a sledovat, jak hořím? Stejně mi to nevadí, protože miluju tu bolest. Vážně tam budeš jen tak stát a poslouchat, jak pláču? Ale to je jedno, protože miluju ty tvé lži. Miluju ty tvé lži. Nedokážu ti říct, jak se věci mají, jenom jak mi připadají. Právě mám v hrudníku zaseklej ocelovej nůž. Nemůžu dýchat, ale bojuju, dokud ještě můžu.

Dokud mi ty špatnosti přijdou správný, jsem jak v sedmým nebi. Jsem z toho venku a chci zase milovat. Je to jak čuchat k barvě a čím víc trpím, tím víc miluju. Dusím se, a když už jsem pod vodou, udělá mi umělý dýchání, strašně mě nenávidí a já se v tom vyžívám. "Kam jako jdeš?" "Odcházím od tebe." "To teda neodcházíš. Vrať se, utíkáme zpátky." Už je to tu zase.

Je to fakt šílený, protože když nám to jde dobře, je to skvělý. Jsem Superman s větrem v zádech a ona je má Lois Lane. Ale jak to jde špatně, je to příšerný. Strašně se stydím. Ruplo mi v hlavě, kdo to je? Ani nevím, jak se jmenuje. Vztáhl jsem na ni ruku, k tomu se už nesnížím. Asi sám nevím, co vydržím. To tam budeš jen tak stát a sledovat, jak hořím?

Stejně mi to nevadí, protože miluju tu bolest. Vážně tam budeš jen tak stát a poslouchat, jak pláču? Ale to je jedno, protože miluju ty tvé lži... Miluju ty tvé lži. Miluju ty tvé lži. Milovali jste někoho natolik, že v jejich přítomnosti sotva dýcháte? Při prvním setkání nikdo z vás netuší, co to do vás udeřilo. Doléhá na vás hřejivý pocit, stejně jako mráz na zádech.

Ale teď už se na sebe nemůžete ani podívat. Přísahal jsi, že jí nikdy neuhodíš, nijak jí neublížíš, a teď si každým svým slovem chrlíte jed do tváře. Strkáte se, taháte za vlasy, škrábete, drápete. Shoď ji, přimáčkni ji k zemi. Ve chvílích se ztrácíte. Vztek je to, co vás oba ovládlo. Prý bude lepší, když každý půjdeme svou vlastní cestou. Asi tě tak neznají, protože dnešek byl včerejšek.

Včerejšek už skončil, teď tu máme další den. Zní to jako ohraná písnička, ale tys jí slíbil, že se příště budeš kontrolovat. Už ti nedá další šanci, život není jako hra na Nintendu. Znovu jí lžeš. Teď se budeš koukat oknem, jak odchází. Tak proto se tomu říká bolest z okna... To tam budeš jen tak stát a sledovat, jak hořím? Stejně mi to nevadí, protože miluju tu bolest.

Vážně tam budeš jen tak stát a poslouchat, jak pláču? Ale to je jedno, protože miluju ty tvé lži... Miluju ty tvé lži. Miluju ty tvé lži. Moc dobře vím, že jsme řekli a udělali ošklivý věci. Padáme zpět do těch samých šablon a rutin, ale máš špatnou povahu jako já. Jsme naprosto stejní. Když přijde na lásku, jsi jak zaslepená.

Lásko, vrať se ke mně, prosím. Ty za to nemůžeš, to já. Možná že náš vztah není tak na hlavu, jak se zdá. Takhle to dopadá, když se tornádo střetne se sopkou. Vím jen to, že tě natolik miluju a nemohu od tebe odejít. Vrať se dovnitř, popadni svoje kufry z chodníku. Copak z mého hlasu nesrší upřímnost? Říkal jsem ti, že je to moje chyba. Podívej se mi do očí. Až budu příště zuřit, vybiju si to na zdi.

Příště? Žádné příště už nebude. Omlouvám se, i když vím, že jsou to lži. Už mám dost všech her, chci ji prostě zpátky. Vím, že jsem lhář, ale jestli ode mě ještě jednou odejde, přivážu ji k posteli a podpálím barák. To tam budeš jen tak stát a sledovat, jak hořím? Stejně mi to nevadí, protože miluju tu bolest. Vážně tam budeš jen tak stát a poslouchat, jak pláču?

Ale to je jedno, protože miluju ty tvé lži... Miluju ty tvé lži. Miluju ty tvé lži. Překlad: bakeLit www.videacesky.cz

Komentáře (54)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ahoj písnička Love The Way You Lie (Miluju ty tvé lži) a nebo Not Afraid (Nebát se) patří k mím nejoblíbenějším a ke skladbě s Rihannou se mi líbí i klip a to v tom smyslu že je Dominic jako naštvaný ale neuhodí Megan ale bouchne do zdi tak by to mělo být. Píšu to protože jsem v tom stejný. Nikdy bych neuhodil ženu či holku to radši bouchnu do zdi když jsem fakt vytočenej. Zastávám jedno chlap co ufodí ženu/dívku je srab a nic jiného. I když žena podvede nebo cokoli dá se to řešit rozchodem a ne vracet stejnou formou nebo ji uhodit ať je dívka nebo žena jaká koli je to srabátství. Každého takového co bych viděl bych mu dal do huby myslelte si co chcete chlapy/kluci ale je to tak a pokud ste to udělali jste sraby a zasloužili by ste dostat do držky

00

Odpovědět

Ale kdepak, Dominica Monaghana známe hlavně z hobitína : P

221

Odpovědět

moc nádherná moja písnička

180

Odpovědět


Odpovědět

Člověk, kterej nerozumí tomu, co vyjadřuje Rihannin text "Miluju jak to bolí.. Miluji jak lžeš.." (viz. thoumi) , asi nikdy neprožil true love a následnej heartbreak..

190

Odpovědět

Eminem je skvelej. Chtelo by to dalsi pecky od nej. .)

180

Odpovědět

Prooooooc nejde :(((((((((

180

Odpovědět

přeložte lose yourself

180

Odpovědět

Prosím preložte Eminem - When i am gone :)

180

Odpovědět

Ahoj,
bylo by možné přeložit (http://www.youtube.com/watch?v=1wYNFfgrXTI). Em to složil, když byl na drogách a zanedbával rodinu a dcerku. Myslím, že by to mohlo být pro hodně lidí zajímavý.
Dík

180

Odpovědět

Netusi nekdo kolik tech tetovani Dominica Monaghana je pravych? :-)
Jinak je to borec, libi se me jeho herecky posun od LOTR dal.

180

Odpovědět

*Ha*

180

Odpovědět

dekuju za preklad pisne jestli muzu poprosit o vic rpekladu takovychto pisni budu jen rad

180

Odpovědět

thoumi: Jasně a když Schnappi zpívá o tom, že je maličký krokodýl, tak mu to věříš? Prober se, filmy nejsou pravda a Santa Claus neexistuje.

180

Odpovědět


Další