Eminem - Mockingbird

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:753
Počet zobrazení:14 257

Už nám zase uteklo pár těch týdnů, co zde byl k vidění nějaký rap s fajnovými texty. Snad se nebudete zlobit, že je to znovu, opět a zase ten Eminem, ale při poslechu jeho povedených veršů si prostě říkám, že si zde své místo zaslouží, a to i v hojnějším počtu - však ona ta hodnocení mluví za vše. Mockingbird je z roku 2005, kdy Eminemovi vycházelo album Encore. V této písničce nám ve zkratce přiblíží svůj osobní život, přičemž se konkrétně zaměří na jeho neuvěřitelně složité manželství s Kim Scott a jeho dvě dcerky - Hailie z bývalého manželství s Kim a Alain, kterou adoptoval.

Překlady rapových písní mě opravdu baví, ale pouze a jen tehdy, když jsou povedené i texty. Víte o nějaké takové písničce? Hoďte mi tip do komentářů a třeba se zde objeví. Pro příště bych měl připraveného Ice Cubea. ;)

Přepis titulků

Překlad: bakeLit www.videacesky.cz Vím, že někdy... ti věci možná nedávají smysl. Ale no tak, co ti taťka vždycky říkal? Vzmuž se, vojáčku. Zatni zuby. Proč pláčeš? Máš přeci mě.

Hailie, já vím, že ti schází maminka a tatínek, když jsem pryč. Ale chci ti dopřát život, který jsem já neměl. Vidím, že jsi smutná. I když se usmíváš nebo směješ, vidím to v tvých očích. Hluboko uvnitř je ti do breku, protože se bojíš, že tu nejsem. Tatínek je s tebou ve tvých modlitbách. Tak už nebreč, utři slzy. Tatínek je tady, už žádné noční můry. Zvládneme to spolu, dokážeme to.

Strejda je blázen, viď, Lainnie? Jo, ale má tě rád a to snad víš. Víc než sebe na tomto světe nemáme. Když se točí, otáčí, když rotuje a krouží. Dvě překrásné malé holčičky. Celé zmatené, omámené. Já vím, z čeho to je. Taťka pořád na cestách, mamka zase ve zprávách. Snažím se vás před tím chránit, ale nějak se zdá, že čím víc se snažím, tím více to schytávám. Tatínek nechce, abyste si musely v dospívání projít tím, čím on, ale bohužel je to tak.

Takhle jsme to s maminkou vůbec nechtěli, ale přestalo nám to klapat. A řekl bych, že už nikdy nebudeme spolu, jako když jsme byli ještě teenageři. Ale samozřejmě, všechno se děje z nějakého důvodu. Asi k tomu nikdy nemělo dojít, ale nad tím my nemáme kontrolu a takový už osud je. Už se tím netrap a utíkej do postele nabrat síly. Třeba se jednoho dne probudíme a tohle všechno bude jen sen.

No tak, tiše, maličká, neplakej. Všechno bude dobrý. Tak zatni zuby, maličká, říkal jsem ti, tatínek s tebou tu noc přebude. Vím, že maminka tu teď není a my nevíme proč. Máme strach z toho, jak se cítíme uvnitř. Možná to bude znít trochu hloupě, zlatíčko, ale já ti slibuji, že maminka bude v pořádku.

Vtipný... Pamatuju si, jak tatínek neměl peníze a maminka zabalila vánoční dárky, dala je pod stromeček a řekla, že pár z nich je ode mě, protože tatínek na ně neměl. Na ty Vánoce nikdy nezapomenu, celou noc jsem probrečel, připadal jsem si totiž jako vandrák. Taťka měl sice práci, ale tou prací bylo zajistit pro tebe a pro maminku jídlo. Tenkrát se snad do každého našeho baráku buď vloupávali, vykrádali ho nebo ho rozstříleli.

Maminka pro tebe šetřila peníze ve sklenici. Chtěla ti založit prasátko, abys pak mohla jít na vysokou. Měla už skoro tisíc dolarů, když se k nám někdo vloupal a ukradl je. A mamince to ublížilo tak, že jí to zlomilo srdce. Vypadalo to, jako když se všechno rozpadá. Maminka se s tatínkem hodně hádala, tak se odstěhovala do apartmá na Chalmers s jednou ložnicí a tatínek šel na druhou stranu 8. míle do Novary. Tehdy se taťka vydal do Kalifornie se svým CD, kde potkal Dr.

Dre a koupil vám k sobě letenky. Ale taťka musel pracovat, tak jste mě musely opustit. Pak jste začaly taťku vídat v televizi a mamince se to nelíbilo. Byly jste s Lainnie moc malé na to, abyste tomu rozuměly. Tatínek byl tulák a maminka si vypěstovala zlozvyk. Všechno se to událo moc rychle, aby se toho někdo z nás chopil. Je mi moc líto, že jste to všechno viděly na vlastní oči. Protože jsem chtěl jen to, abyste byly pyšné.

A teď tu sedím sám v prázdném domě a nostalgicky vzpomínám. Prohlížím si vaše fotky z dětství a děsí mě pohled na to, jak jste vyrostly. Jste teď skoro jak dvě sestry. Páni, tak asi opravdu jste. Tatínek je tady. Mluvím i k tobě, Lainnie, tatínek je tady. Líbí se mí, jak to zní. Má to v sobě jiskru, co? Pšt! Maminka je pryč jen na chvíli. No tak, tiše, maličká, neplakej.

Všechno bude dobrý. Tak zatni zuby, maličká, říkal jsem ti, tatínek s tebou tu noc přebude. Vím, že maminka tu teď není a my nevíme proč. Máme strach z toho, jak se cítíme uvnitř. Možná to bude znít trochu hloupě, zlatíčko, ale já ti slibuji, že maminka bude v pořádku. A jestli tatínka poprosíš, aby ti koupil ptáčka zpěváčka, dám ti celý svět.

Koupím ti i diamantový prstýnek, budu ti zpívat, udělám prostě cokoliv, jen abych viděl tvůj úsměv. A když ten pták nebude zpívat a prsten zářit, zlomím tomu ptáčkovi vaz. Vrátím se k tomu klenotníkovi, co mi ho prodal, a narvu mu do pusy každej karát, protože tatínka není radno nasrat.

Komentáře (138)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

...prostě pecka.

220

Odpovědět

Pro mě je EMINEM king a tenhle song se mu dost poved

210

Odpovědět

Roy jones Ya"ll must have forgot PIsen od jeho boxerske karieeře přelote to prosm děkuji:)

192

Odpovědět

http://youtu.be/GllEDACUbNo Docela se mi libi tato pisnicka nevim jak vam,ale chtel by ji prelozit dekuji

186

Odpovědět

Tahle pisnička je pravdivá,velmi dobrá...

200

Odpovědět

A mohl bych poprosit o Eminem - Lose Yourself?

201

Odpovědět

Mockingbird je z roku 2004 a ne 2005 jinak parádní překlad.

191

Odpovědět

Chce to po me nejaky plug-in nevite kde ho stahnu ?

181

Odpovědět

eminema nemam rada ,ale do tohoto dal važně srdce. To poznam"

191

Odpovědět

Bola doba ked Eminema vela ludi odsudzovalo, ja ho za songy ako je tento obdivujem, dokaze na posluchaca preniest emociu ako malokto. Teraz mi je luto slovenskych reperov (teda toho jedneho) ktory sa hra na najvacsieho na svete a pritom oproti Eminemovy je je nic, hlavne co sa tyka textov.

221

Odpovědět

Já vždy při této písničce pláču =(( Je doopravdy povedená ♥

201

Odpovědět

Pri tejto pesničke sa mi nahrnuli slzy do očí... P.S. som chlapec :D

211

Odpovědět

Vole ten Em ma teda texty to som až teraz pochopil pieseň. Kde sa može hrabať Rytmus. Dik za preklad bracho :D

181

Odpovědět

Fakt povedený :) pěknej překlad. A když už jsme u hlubokých textů a toho rapu - tak trošku netradiční rap - Hollywood Undead - Paradise Lost, nebo i jiný songy. Ta kapela je fakt geniální ;)

191

Odpovědět

Nádhernej, nádhernej text! A kdybych mohl poprosit o přeložení Eminem ft. Kobe - Talking To Myself. Jenom jsem to naposlouchával a myslim že ten text je docela hlubokej......

181

Další