Euro 2016 - Our Time

Thumbnail play icon
69 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:146
Počet zobrazení:4 254

Začíná Mistrovství Evropy ve fotbale, a tak jsme si pro vás připravili krátký spot od BBC, jenž sleduje život velšského fanouška, který čeká na úspěch týmu na mezinárodním turnaji. Poznámka: Právě dnes začíná fotbalové Euro 2016 a stejně jako vždy i letos přináší celou řadu silných příběhu. Jedním z nich je i návrat fotbalistů Walesu na vrcholnou mezinárodní akci po mnoha a mnoha letech. Poznámka 2: Na rozdíl od Walesu Česká republika ještě na žádném Euru nechyběla. 2x nepostoupila ze skupiny, jednou se dostala do čtvrtfinále, jednou brala bronz a jednou stříbro. Poslední Euro zastihlo naše fotbalisty ve slušné formě, kdy nás "domů" poslal jediný gól hvězdného Cristiana Ronalda ve čtvrtfinále proti Portugalsku.

Přepis titulků

Únor 1958 Moje první vzpomínka. *Wales opět útočí* *U míče je Jones, 18 metrů od branky.* *Střílí!* *A je to! Wales jede na MS 1958 ve Švédsku.* Jen kdyby všechny byly takové... Tentokrát ne.

*Smutné odpoledne pro Wales.* Možná příště? Tati? Ne. Ne! Ne, tentokrát ne. *Rumunsko jede do USA. Wales to nezvládl.* A je to tu.

Finální hvizd rozhodčího. Tentokrát ne, tati. Tentokrát, dědo! Tentokrát! Pojď! Víte co? Stálo za to počkat. Přeložil: drah0j www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

a to hrali pokazdy proti rumunsku? to je divnej los ne?
a ze by rumunsko bylo tak silny?

01

Odpovědět

1.) Angličan se možná posere smíchy ale pro Čecha sračkoidní video
2.) Kdo sakra může napsat, že jsme na posledním ME byli ve slušné formě???

414

Odpovědět

1) Hodnocení tomu zatím nenapovídá.
2) Já.

166

Odpovědět

1.Angličan není Wales
2.může to napsat kdokoliv

21

Odpovědět

"Poslední Euro zastihlo naše fotbalisty ve slušné formě", to jako vážně? :D Nikdy nehráli hůř než tenkrát, ale měli nejlehčí skupinu v historii a obrovský štěstí. Zápas proti Rusku byl podle mého jeden z nejhorších zápasů, který kdy odehráli. Tam kdyby dostali 8 kousků, tak nikdo nemůže říct ani ťuk, šancí měli na 13 gólů. Nesnáším, když se Euro 2012 vyzdvihuje jako úspěch, mnohem víc si vážím turnajů, kde jsme vypadli ve skupině, ale aspoň to bylo koukatelný...

85

Odpovědět

Na to jaké jsme měli hráče i trenéra, to dopadlo dobře... A taky je tam napsáno "ve slušné formě", nikoliv v "oslnivé", nebo něco podobně oslavného.

35

Odpovědět

+Corwin8EURO 2012 byl propadák a ne slušná forma!

35

Odpovědět

+Corwin8Nesouhlasím, propadák proti 2004 ano, ale v kontextu našich výkonů v té době? Nemyslím, ten tým udělal, na co měl.

73

Odpovědět

A po základní skupině zase smutek :D

121

Odpovědět

A prvy zapas hraju so Slovenskom, snad im to zase nevyjde :D

143

Odpovědět

smola pre Slovensko. vyšlo

20

Odpovědět

Důvod proč tam je Wales a další 'no name' týmy jako třeba Albánie je ten, že letos poprvé je tam namísto 16 týmů, 24 týmů. Takže víc než jejich úspěch je to spíš pomoc od UEFA.
Osobně si myslím, že to turnaji dost uškodí, protože se tomu samozřejmě sníží prestiž, ale je z toho víc peněz, takže nečekám, že by se zase v budoucnu vrátilo k 16 týmům.

173

Odpovědět

To sice ano, ale s Balem přišlo pro Wales zajímavé období a dost možná by se na Euro dostali i tak, v hodně těžké skupině získali 21 bodů...

90

Odpovědět

No to se asi nevrátí, více týmů=více zápasů=více reklamního času=více peněz na korupci. :D

31

Odpovědět

Souhlasím, že rozšíření EURA je špatně, zkrátka se z vysoce kvalitního turnaje, kde o něco šlo v každém zápase, vytvořil turnaj, ve kterém alespoň ve skupinové fázi nejde v podstatě o nic. Pokud nejsi úplná lama, budeš nejhůř na 3. místě, lepší než 2 jiné celky z 3. míst a máš postup jistý, třeba se dvěma remízami, či jedním vítězstvím.
Konkrétně Wales má ale dobrou generaci, v kvalifikační skupině skončil na 2. místě, přetahoval se do poslední chvíle s Belgií o místo první a i kdyby bylo účastníků EURA pouhých 16, buďto by postoupil rovnou z druhého místa, případně by si to téměř jistě vykopal v baráži. Na druhé straně jsou ovšem týmy jako Severní Irsko, které sice vyhrálo vlastní kvalifikační skupinu, ovšem v ní byli největším soupeřem Rumuni. Pokud by se dělaly kvalifikace dřívějšího formátu, chytne tam dva favority a na turnaji nebude. Největší škoda spočívá v tom, že tento formát jsme odsrali my, respektive naše skupina D. Nejenom, že je na rozdíl od jiných těžká jako prase a šance jsou menší (ve většině ostatních jsou právě takovéto hratelné celky), ale ještě k tomu s vítězem ostatních skupin nebude hrát pouze její vítěz. Postupující z 2. a 3. místa chytnou vítěze ostatních skupin, což je zapříčiněné tím, že místo 4 skupin jako dřív, je jich nyní 6. Takže i kdybychom postoupili ze třetího místa, chytneme Belgii a je konec.

30

Odpovědět

Adjektivum od Wales je buď velšský, nebo waleský, ne kombinace obojího ;-)

111

Odpovědět

Krásnou vnučku to má.

174