Expert – Pravý úhel

Thumbnail play icon
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:121
Počet zobrazení:8 522

Možná si pamatujete starší video The Expert, kde muž na poradě vysvětluje problém s čarami. Tyto krátké skeče jsou duchovním pokračováním. V tomto díle uvidíte, že i s pravým úhlem mohou být problémy. A pozor na levé úhly.

Přepis titulků

POSLAL JSEM EMAIL. PROČ NEODEPISUJEŠ? Prosím? Zdravím, jsem Timothy Garner, jsem vedoucí oddělení lineárních řešení. Mohu mluvit s Andersonem? Ahoj, Timothy. Pořád čekám na odpověď na můj email. Ano, právě jsem... Za 10 minut máme poradu, není čas na řečičky.

Něco jsem si o tom hledal a na náš čtvercový projekt musíme použít pravý úhel. Ano, musíme, právě na tom pracuju. Jsem si jistý, že ho potřebujeme. Vlastně jsem přesvědčen, že ho potřebujeme. Navrhnu to na naší poradě. Ano, ke čtvercovému projektu potřebujeme pravý úhel. Jak jsem řekl, dělám na tom. Můžeš zjistit, jak velký pravý úhel je?

Má 90 stupňů. To se mi nezdá. nemá 100 stupňů nebo tak? Podle mě je to kulaté číslo. - Je to přesně... - Radši se poraď s Williamsonem. Jen ze zvědavosti, jak velký je levý úhel? Ten musí mít těch 90. Nic jako levý úhel neexistuje. Levý úhel bychom samozřejmě nepoužili.

Není pravý. Pokud jsi ho už použil, musíš to opravit. Chci, abys zjistil, jak velký je pravý úhel, a kdyžtak zjisti, jak velký je ten levý. Musím na poradu, ale očekávám e-mail s tvým zjištěním. Pokud sem půjdeš, ukážu ti pravý úhel a vše vysvětlím. Ale na tvé straně by ukazoval opačným směrem, že? Musím běžet. Všem řeknu, že dnes rozešleš informace o úhlech.

A osobně se ujistím, že nepoužiješ žádné levé úhly. Díky. Ujisti se, že všechny pravé úhly jsou pravé. Jasné? Ano, budou všechny pravé. Jen tak pravé nám nestačí. Musí být dokonale pravé. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Odpad

14

Odpovědět

Daleko známějšího (a dle mého i zábavnějšího) přechůce tohoto videa od stejných tvůrců naleznete na odkazu níže. Myslel jsem si, že je to i na VIDEACESKY, ale nenašel jsem to... škoda ;o)
Řízení v politice či firmě? No problém! Nebo ano???

10

Odpovědět

Jsem rád, že jsem mohl toto video doporučit skrz plugin do prohlížeče. Netrvalo dlouho a je tu :)

40

Odpovědět

Tak, tak... děkujem za tip. :-) Zvažujeme ještě možnost zadání nicku do formuláře, abychom tu mohli "tipařům" jmenovitě poděkovat. ;-)

00

Odpovědět

Ach ty umělecké překlady názvů filmů...
We were soldiers = Údolí stínů. American Pie = Prci prci prcičky. Hangover = Pařba ve Vegas.
Na druhou stranu - Špatný či Levý úhel by tady asi vyznělo hůře.

26

Odpovědět

Dík, že sis svou tezi sám zkritizoval, to se cení ;-)

32

Odpovědět

Jo, tak takhle to nechodí a dokonce to nefunguje ani jako parodie. V podstatě se to snaží udělat chudáka z člověka kolem kterého se ve firmě musí chodit po špičkách a debila z člověka, který s ním musí jednat v těch nejjemnějších rukavičkách. Jsem si 100% jistý, že žádný z mých kolegů, projektových manažerů, se nechová tak, že ví lépe než projektový inženýr co si technické řešení projektu žádá... takže nevím z jaké zkušenosti to vychází.

530

Odpovědět

"V literatuře a rétorice se jako hyperbola, nadsázka či zveličení označuje záměrné přehánění skutečnosti s cílem zdůraznit subjektivní závažnost."

271

Odpovědět


Odpovědět

+lenaciaMyslím, že bys mohla jít dělat kurátora nočních dravců do zoo v řeckém hlavním městě. Nic jiného tvůj příspěvek nenaznačuje. Snad jen, že z tebe v práci delaj debila, nebo že ty v práci z lidí děláš debily. Pokud je tohle pro tebe přehnaná skutečnost...

222

Odpovědět

+Lejno KarnevalJediný, kdo tu ze sebe dělá debila je .... Lejno Karneval

133

Odpovědět

+pffČlověče, potřeboval bych abys to rozvedl. Doufám, že máš nějaký jiný duvod proč mi nadavas než to, že se ti nelíbí negativní vyznění mého komentáře. To bych byl moc rád... bylo by to pro mě poučné. Ale pokud neuvedeš vnitřně konzistentní tvrzení, tak je to pro mě jen takové... pff

416

Odpovědět

Projektový manager opravdu ne, ten se většinou setkává s realitou. Ale vrstva nad ním - management nebo zákazník jsou někdy skutečně velmi podobní tomu otravovi z videa a mnohdy vymýšlí naprosté ztřeštěnosti, které jen odvádějí od práce. A vše je třeba hned, protože to slíbili. A nejlépe s nějakým heslem "Failure is not a option" apod. A mnohdy také bez jakéhokoliv vnímání možných následků z jejich aktivit a rozhodnutí.
Bohužel, vlastní zkušenost IT projekťáka. :-(
A pokud jste nezažil, přeji, ať nezažijete.

50

Odpovědět

+Jindra S.No... s tím vlastně zcela souhlasím. Jen s dodatkem, že ten otrava je projekťák. A u nás je to tak, že tak jak se ve videu chová on k tomu inženýrovi, tak tak se chová zákazník k projektovemu managerovi a na onoho inženýra se z toho dostane tak 10%... a pokud zo tak je tak to beru jako dobře odvedou část mé práce.

11