Faith No More – Everything’s RuinedHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
64 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:181
Počet zobrazení:3 081

Dnes se s hudebním klenotem podíváme do 90. let za jednou z mých nejoblíbenějších kapel, kalifornskými Faith No More. Everything’s Ruined je skladba ze čtvrtého studiového alba kapely, nazvaného Angel Dust. Singl vyšel 9. listopadu 1992 a na stejném albu se objevily i notoricky známé hity jako Midlife Crisis nebo Easy. Text písně je údajně metaforou na americkou ekonomiku (kterou není těžké pochopit), ovšem texty Mika Pattona se téměř všechny vyznačují tím, že do nich velmi rád vkládá slova, která sice nedávají valný smysl, ale dobře se mu vyslovují nebo se mu zkrátka líbí, jak znějí. Právě tahle Pattonova záliba je příčinou mnoha dohadů fanoušků, kteří v každé druhé skladbě FNM hledají skryté významy. Magazín Q umístil skladbu Everything’s Ruined na 75. místo v žebříčku stovky nejlepších kytarových skladeb všech dob. Zlom v historii kapely Faith No More nastal v sedmém roce její existence, když se po několika personálních změnách za mikrofon postavil teprve devatenáctiletý mladík jménem Mike Patton. V roce 1989 FNM vydali album The Real Thing, které mělo sice tichý nástup, ale během několika následujících měsíců se dočkalo obrovského úspěchu, včetně nominace alba na cenu Grammy. Novátorství skupiny tkvělo především v divokých kombinacích různých hudebních žánrů od hard rocku až po jazz. A co bylo pro Faith No More především typické, byl temperament Mikea Pattona, který se naplno projevoval při živých vystoupeních. Jeho nezaměnitelný a výrazný hlasový projev se ukázal být pro kapelu obrovským přínosem. Zajímavostí je i to, že Pattonův hlas byl použit pro skřeky nakažených ve filmu Já, legenda. Skladba Epic se v roce 1990 stala jednou z nejhranějších na stanici MTV a určila směr, jakým se rocková hudba bude ubírat v 90. letech. Po The Real Thing vydala kapela ještě alba Angel Dust, King for a Day... Fool for a Lifetime a Album of the Year, na jehož obalu se objevila fotografie Tomáše Garrigue Masaryka. V dubnu roku 1998 se kapela rozpadla, ale v roce 2009 FNM oznámili, že vyjedou na poslední turné, nazvané Second Coming Tour. V červenci 2012 měli vystoupit na festivalu Rock for People, ovšem pro nepřízeň počasí byl koncert zrušen.

Přepis titulků

Jste tak šťastný... Všechno vyšlo ještě líp, než jsme plánovali. Prachy máme od dětí, žen i mužů. Jsme jako papír a inkoust, jako čísla na kalkulačce, tak krásně jsme si to spočítali. Děláme přesčasy, plníme zadání, musíme se znásobit. Jako poskakující dítě...

Lesklá měděná pence... A tak snadno utratil sám sebe. Stejně by nás neposlouchal, ale jak ztratil apetit, zhubnul kvůli kamarádům. A z děťátka se stal rychle tlustej niklák, pak přišla puberta a začal růst pořád víc a brzo byl z toho mrňouse milion.

A lidi ho milovali a pomáhali mu růst. Každej věděl, co je pro něj nejlepší, samozřejmě musel investovat. Pence už nebude stačit, ne. Pence už nebude stačit, ne. Pence už nebude stačit, ne. Pence už nebude stačit, ne.

Jsme na něj tak pyšný, zbohatli jsme díky němu. Ale jak jsme měli vědět, že je padělanej? A teď je všechno zničený. A teď je všechno zničený. A teď je všechno zničený. A teď je všechno zničený.

A teď je všechno zničený. A teď je všechno zničený. A teď je všechno zničený. A teď je všechno zničený. Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Klip je příšerný, uznávám, ale hudba výborná a zpěv stejnětak, kdo píše, něco jiného nemá uši...))

00

Odpovědět

Tak to podle těch komentů to vypadá na nejrozporuplnější hudební video na videacesky.cz No já souhlasím v podstatě se vším co tu bylo řečeno. Faith no More mají tuny skvělých songů jako Epic, Falling to Pieces, Midlife Crisis, We Care a Lot, Ashes to Ashes, I Started a Joke, A Small Victory a spoustu dalších, ale tohle je příšerná hudba a příšernej klip.

185

Odpovědět

Výběr skladby zdá se mi poněkud neštastný. Proč jste sem teda nedali hity jako Epic, Easy nebo Midlife Crysis o kterých v popisu mluvíte? Další hitovka je taky Falling To Pieces.

190

Odpovědět

U Faith No More se pozná kdo je hudební konzerva a kdo ne ,i když hrajou už od osmdesátých let...

181

Odpovědět

Bohužel se musím připojit k těm, kterým se to nelíbí. Už jste tu měli lepší songy, toto je hrůza.

189

Odpovědět

Vhodnejsi by byl song Epic :)

http://www.youtube.com/watch?v=8yoABwIlX3s

181

Odpovědět

To je hnus a ne legenda. Co to je za brak proboha?!

1824

Odpovědět

Asi jsem moc konzerva...za mě Faith No More no more. Není to špatné, ale klenot ani zdaleka.
Btw. už tu nebylo dlouho nic ze straších žánrů, jako třeba blues, jazz nebo swing. (Třeba kdo hrál Mafii, ví, že swing je peckovní, i když v Mafii byly hlavně instrumentálky)

1816

Odpovědět

Ten klip je něco otřesnýho....a ta hudba...určitě né klenot -> 3/10

1819

Odpovědět

Tak od FNM je X pesniciek lepsich a niekolkonasobne znamejsich ako Everything’s Ruined. Ako vyber kapely super, ale vyber songu zly.

194

Odpovědět

Díky za překlad a chtšl bych poprosit o překlad písně From Out Of Nowhere od FNM . Díkes

184

Odpovědět

Nevkusná hudba s nevkusným videoklipem.

1831

Odpovědět

Super, díky za překlad. FNM mezi klenoty určitě patří. A jen houšť hudby z 90. letech, hudby mého mládí ;)

1911