Stíny minulostiFallout: Nuka Break (S02E04)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 15
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:42
Počet zobrazení:6 431

Ve čtvrtém díle se dozvíme více o minulosti Scarlett i o původu její jizvy. Pozadu nezůstane ani Ben. A někteří z našich hrdinů se zase shledají.

Poznámka:

četa - v originále platoon, zhruba 15 až 30 vojáků

prapor - v originále battalion, zhruba 300 až 800 vojáků

Přepis titulků

Překlad: Xardass www.videacesky.cz Sakra! Stáhněte se! Rone, co se děje? - Tak jo, nehýbej nohou... - Myslíš? - Zatraceně, Twigu, vypadni! - Rone, přece tě tu nenecháme... Dobře, není tu dlouho. Kryjte se!

Oslepl jsem! Oslepl jsem! Máš v očích písek. - To jsou Leonovi muži? - Asi hlídka. Museli tu na nás čekat. Nemám na ně výhled! Dej mi to... - Zmáčkni to tlačítko. - Co? - Udělej to! - A co teď? Na tři se postavíme a zamíříme.

Jedna. Dva. Tři. Zabralo to! Tak jo, ale příště... mě nepoužívej jako lidský štít. Jasně. - Šikovná věcička. - To jo. Co dalšího to umí?

- Spoustu věcí. - Zneškodnit minu? Pane? - Zkontrolovali jste půdu? - Ano, pane. Je čistá. Úplná anomálie. Naprosto unikátní. Není to anomálie! Je to výsledek proroctví. Řekni mi víc o tom táboru. Je to stará továrna v údolí poblíž místa nálezu.

Říkají jí Locker. Továrna na střelivo. Je mimo provoz, ale ano. Dáváme na ni zatím pozor. Okamžitě vyrážíme. Kontaktuj mého bratra. Řekni mu, že na tom místě potřebuju kvůli ochraně četu mužů. Nebo víš co? Ne. Ať pošle celý prapor.

- Pusť mě dovnitř. - Ale vždyť nejsi vězeň. Cestuju se Scarlett. Takhle to musí být. Dobře. Vyrážíme. - Je po něm? - Jo, je. Páni, viděls to? A to jsem ani nemířil. - Ale že ti to trvalo!

- Potřeboval jsem se vychcat. Budeš plakat? Tak plakej. Hele, jeden žije. Tak jo, chlapče, zahrajeme si hru. Pravidla jsou jednoduchá. Zeptám se tě na otázku a ty mi na ni odpovíš. Pokud odpovíš pravdivě, nechám tě odejít. Kde je nejbližší místo se zásobami jídla a vody?

Locker. Půl dne cesty tamtím směrem. Perfektní. Díky moc. - Co děláš? - Co to s tebou je? - Slíbils, že ho necháš žít. - Neříkej, že měkneš, chlapče. Jeho život pro mě nic neznamená, ale tvoje slovo by mělo! I pro nicku jako je on. Copak to vidím?

Zklamání? Tohle nejsi ty. Víš co? Stačilo. Chceš předstírat, že mě znáš? Neznáš! Zapomněl jsem toho víc, než ty kdy budeš vědět. Víš, jak jsem Clem do toho Vaultu doopravdy dostal? Toho strážného jsem zabil. První člověk, kterého jsem kdy zabil, a ani si nepamatuju, jestli úmyslně. Dovnitř jsem celý od krve nemohl, to by nás pověsili oba.

Tak jsem ji poslal dovnitř místo sebe. Víš, co je na tom nejlepší, Jimmy? Nelituju vůbec ničeho! Na co čumíš? Scar? Haló? Baf! No tak, takhle skleslou jsem tě ještě neviděl, co je?

Scar? Chceš říct tajemství? - Dostanu nás odsud. - Nikam nejdu. - No tak, nebuď blázen, když budeme spolupracovat... - Ne. Proč? Co se stalo? Byla jsem otrokyní v Caesarově Legii. Asi rok, pak mě koupil Leon. Myslela jsem, že mě miluje.

Nebyla jsem jeho otrokyní, byla jsem prostě jeho. A myslela jsem, že ho taky miluju. Možná jsem ho i milovala. Ale pak jsem se dozvěděla o tom proroctví. Cítila jsem se zrazená. Nemiloval mě, chtěl mě jen využít. Chtěl zplodit syna, který ovládne celý Západ. A milionům lidí přivést utrpení.

Zkusila jsem utéct, ale chytil mě, jednoduše. A udělal ze mě otrokyni. Držel mě zavřenou v cele, dokud nenajde úrodnou půdu z proroctví. Říkal, že jsem dokonalá. Dokonalá žena zplodí dokonalého syna. Tak jsem si řekla: Co kdyby už si nemyslel, že jsem dokonalá? Říkal, že zajistí, abych ho nikdy neopustila.

Že zničí jakýkoliv důvod pro útěk. A tak zničil mé město, můj domov, mou rodinu, přátele, první lásky. A svůj slib stvrdil polibkem. Zachránil mě jeden Paladin. Než zjistili, že jsem zmizela, byli jsme pryč. Pomohl mi dát se do kupy. Naučil mě, jak přežít.

Ale byl to zlomený muž. Roky bojoval s Leonem a Caesarovou Legií, ale když Leon vybombardoval mé město, zničil celé jeho bratrstvo. Nakonec netoužil po pomstě, ale po útěku, a tak odešel. Nebýt jeho, Pustina by mě dávno zahubila. Pokračovala jsem dál bez něj, ale našli mě.

Když mě převáželi z města Boulder, narazila jsem na Bena a Twiga a společně jsme utekli. Od té doby jsme byli vždycky o krok napřed. Dokud jim někdo nepomohl. Ale nic z toho nebyla tvá vina! Stejně tenhle obojek nakonec vybuchne. Promiň. Vidíš?

Říkal jsem, že mluví pravdu. - No to jsou věci. Tvůj kamarád nás zaprodal, chlapče. Jediná věc, co nesnáším víc než ghúly, jsou Rangeři. - Já nejsem Ranger. - A já nejsem ghúl. Zkusit jsem to musel. - To si děláš srandu. - Bene? - Proboha. Vy žijete! Myslel jsem, že vás dostal Leon! - Takovou kliku jsme neměli.

- Ty ty kašpary znáš? - Jasně, jsou to moji kamarádi! - Kamarád, jeden. Jste naživu! Přátelé Twiga... Chcete jít dovnitř? Je to tam super, pojďte. Co se to děje? Postavili... Pojďte!

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kde je na tomto webu sekce pro návrhy videí? Díky

00

Odpovědět

Ahoj, ideálně piš do aktualit. Sekce s návrhy byla deaktivována, protože v ní byl hrozný zmatek. :-)

20