UčenecFallout: Nuka Break (S02E03)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 15
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:35
Počet zobrazení:6 119

Ve třetím díle se Ben konečně dozví, kdo je vlastně Ranger, a Twig se snaží najít způsob, jak pomoci přátelům a zastavit Leona. V tomto díle také potkáme jednu postavu, kterou určitě znají hráči druhého Falloutu :-)

Poznámky:

Caravan - karetní hra ze světa Falloutu.

Přepis titulků

Překlad: Xardass www.videacesky.cz Před mnoha lety, po měsících hledání a otázek, které často nikam nevedly, zjistil konečně muž, kde najde to, co hledá. Jeho cesta ho zavedla do podniku, kde se hrála Caravan a kde o chlípníky a nekalé živly nebylo nouze. Někteří z místních byli zloději, jiní vrazi, někteří byli otrokáři, další zase závisláci a někteří byli vše v jednom.

Každý, kdo vstoupil, věděl, že už možná nikdy nevyjde. Náš muž nebyl výjimkou. V tom doupěti hříchu zůstal několik dní, až se mu konečně podařilo začít hru se skupinou Nájezdníků, kteří odpovídali popisu, který měl k dispozici. Muž vyhrával, pořád a pořád dokola. Atmosféra rychle zhoustla.

Jeden z hráčů obvinil muže z podvádění. Muž jim tedy nabídl, že jim vše, co vyhrál, vrátí. Ale pod podmínkou, že mu řeknou vše, co vědí o Benovi Eldridgovi. Když slyšeli to jméno, rozpoutala se bitka. Muž se rychle vyhýbal úderům a vlastní rozdával, až omráčil všechny hráče i každého, kdo se mu připletl pod ruku. Nejhůře dopadl vrah jménem Škorpión, který získal jméno podle svého oblíbeného způsobu zabíjení. Když boj utichl, obrátil se muž k jednomu raněnému a z rukávu vyklepal na podlahu kartu Kluka.

Pak hráče odtáhl a bylo nadmíru jasné, že odpovědi na své otázky získá. Mrznu. Hej, tvoje horečka povolila. Dobrá práce, přemohl jsi jed. Taková cena útěchy. A když máme teda tohle z krku, mám pro tebe jednu otázku.

Kde jsi sakra vzal tohle? Od mého otce. Když má matka zemřela. - Je to rodinné dědictví. - To je nemožné! James Eldridge. Řekl bych, že tě rád poznávám, ale jsi strašný kretén. Takže... Clem se znovu vdala?

Nikdy. Prý i na smrtelné posteli měla v rukou tenhle prsten. Ale tvoje příjmení je Eldridge. Prapraprapravnuk, plus mínus. - Já měl dítě? - Benjamina Juniora. Promiň... Myslel jsem, že to víš. Tumáš.

A odpočiň si. Je to tu označené. Musí to mít nějaký důvod. No tak! Co se děje? Můj Pip-Boy nefunguje. Ten chlápek na displeji se nehýbe. - Momentík. - Co děláš? Neplýtvej tím! Falešný poplach. Díky.

Tak o tohle jde! Není tu žádná radiace! Přivede sem Scar na rituál. Zatracené proroctví. Na úrodné půdě nechť se stane. Dokonalá žena zplodí dokonalého syna. A osudy všech budou zpečetěny, až se ze dvou stane jeden v žáru 12.

měsíce 12. roku. Bla bla. Víte, co potřebujete na proroctví? Aby nějaký kretén řekl nějakou blbost před hodně dlouhou dobou. - A aby tomu druhý kretén uvěřil. - Na tom nezáleží. Pokud tomu Leon věří, přijde sem a všechny nás zabije. Ne, pokud odejdeme a Locker zničíme, necháme ho vybuchnout. Ale to je hrozná škoda! Co uděláte, až Leon přijde příště? Zase utečete? Proč Locker nepoužijeme a nevyrobíme si střelivo? Nemáme zrovna moc zbraní, Twigu.

Viděl jsem škody, které napáchá, když chceš větší a větší zbraň. Ale na velikosti přece nezáleží! - Záleží na tom, co s tím uděláš! - Kéž bych tomu věřil. Nemáme dost technologie na to, abychom Locker zprovoznili. Musí tu být něco, co můžu udělat! Možná by si měl promluvit s Učencem. S kým? Jestli se něco stane, bude to na tebe.

- A co tohle? - Nejsme pitomí. - Můžu poprosit o trochu soukromí? - Venku je 6 mužů. Nic míň bych ani nečekala. - Jste připravená? - Jo. Jste jiná, než jsem čekala, madam. Opravdu? Co jsi čekala? Leon vás pronásleduje už hrozně dlouho.

Mnoho jsem toho o vás slyšela. - Myslela jsem, že budete... - Dokonalejší? Zuřivější, zatvrzelejší. A proč si myslíš, že nejsem? - Jak se jmenuješ? - Bonnie, madam. Neříkej mi tak. Říkej mi Scar. - Jak dlouho už jsi... - Leonovou otrokyní? - Jo.

- Dost dlouho na to, aby věděla, že pro něj hodně znamenáš. Jak ses sem dostala? Když tě ztratil, probil se všemi městy, na která narazil. Všem rodinám vzal jejich syny, aby si postavil armádu. Mí rodiče syna neměli, tak si vzal mě. Chci se jen vrátit domů. I když už ani nevím, kde to vlastně je. Promiň, nevím, co říct. Nemusíš říkat nic.

Ale můžeš mi vrátit nůžky. Jeskyně? Proč to musí být jeskyně? Je to spíš důl. Nebo podzemí. To jsi mi teda pomohla. Jdeš taky? Ne, jen ty. Nech se vést jeskyní. Nechci se nechat vést jeskyní!

Vítej. Pardon. Kdybych nechtěl, aby se to rozbilo, měl jsem to dát jinam. Promiňte. Můj přítel Ron říkal, že si s vámi mám promluvit, protože budete mít odpovědi... Na otázky, které ještě neznám. Nevím, na co se zeptat.

Pardon. No, tak to je hloupé. Ty jediný můžeš vědět, proč jsi zde. Abych zachránil své přátele. Abych jim pomohl. Leon se blíží. A Ron s ním nechce bojovat a já nevím, jak ho přesvědčit. Ronova minulost je plná utrpení. Ale o své budoucnosti bude rozhodovat jen on sám. Můžeš ho přesvědčit, aby změnil názor.

Abys však dosáhl svého, budeš muset mnohé obětovat. To zní dost zlověstně. Obětovat co? To je mému zraku zastřeno. Ale ty to brzy zjistíš. A můžeš mi říct, jaký osud čeká mě a mé přátele? Twigu, nic jako osud neexistuje. Jen možnosti. A těch není nikdy nedostatek. No, tak dík za váš čas. Už půjdu. - ZÁKLADY PROVOZU TOVÁRNY - To je pro mě?

Připomínáš mi někoho, koho jsem kdysi znal. Pamatuj: Řešení problémů nespadnou jen tak z nebe. Většinou. Dobře, tak díky, pane Učenče. Jmenuji se Goris. - Díky, Gorisi. Já jsem Twig. - Já vím. Jasně, že jo. Stráž!

- Něco se děje, Scar? - Nejsem s Bonnie spokojená. - Chci, aby odešla. - Madam? - Okamžitě! - Mám zavolat Giselle? - Ne, to zvládneš. - Ukážu ti, jak na to. - Nejsem kadeřník. Mám zavolat Leona a říct mu, žes neudělal vše, cos mohl, abys mě připravil na svatbu? Naučím tě to. Díky, Danielsi.

Takže si pamatuješ mé jméno? Jistě, že ano. Pamatuju si toho docela dost. Pamatuju si, že jsi mě hlídal. Vždycky jsi dělal vše, co Leon poručil. A taky si pamatuju, jak jsi stál opodál, koukal se a neudělal vůbec nic! Kdo z vás mi přijde sundat ten obojek?

No tak, chlapci, nestyďte se. - Co si myslíš, že děláš? - Sundej mi ten obojek a nech mě jít! - Bojíš se snad proroctví? - Jen lidí tak šílených, že mu věří. Takže jak? Zabiješ ho a utečeš? Nikdy jsem ti neublížil. Mám ti pomoct podříznout mu hrdlo? Když tě teď nechám odejít, opravdu si myslíš, že bych neobětoval další město?

Obětoval bych cokoliv a kohokoliv, abych tě získal. Není to důkaz mé lásky? Danielsi, jdi rozbít tábor. Hned. Jdi. Ano, pane.

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Goris! Smekam před autorama série, vehnalo mi to nostalgickou slzu do oka

70

Odpovědět

Mohli by jste prosím řešit chybu webu, kdy mě při každém vstupu "otravuje" s tím že mám vypnout adblock, i přes to, že ho mám pro tuto stránku vypnutý? Díky :)

30

Odpovědět

A nemáš ho vypnutý jen pro homepage? Taky mi to totiž jednu dobu hlásilo a pak jsem si všiml, že není vyplý na celých VČ.

50

Odpovědět

Ahoj bepoo,
můžeš se prosím podívat na ten AdBlock a pak také na to, zda máš povolené cookies? Pokud by to stále blblo, napiš prosím na info@videacesky.cz a do zprávy dej podrobnosti - operační systém, prohlížeč a jeho verze + detailnější popis problému. Díky moc.

00