Filmografie roku 2012

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:659
Počet zobrazení:8 657
Končí rok 2012 a v našich kinech jste během něj mohli vidět mnoho filmů mnoha různých žánrů. Pro následující video byly použity záběry z více než 300 snímků. Přidávám odkaz na jejich úplný výčet (řazení dle pořadí, v jakém se v sestřihu objeví): http://filmographile.tumblr.com, seznam hudby najdete na konci videa. Kolik z filmů jste sami viděli, na co se chystáte a co pro vás bylo filmovým vrcholem, překvapením či zklamáním uplynulého roku?

Přepis titulků

Blíží se bouře. Necháš mě tu samotnou? Protože jestli odejdeš, odejdu taky. Nejsi připraven, nejspíš bys zemřel. Co mám udělat? Je to náš domov. Zůstaneme a budeme bojovat!

Pokud nedokážeme Zemi ochránit, tak ji pomstíme. Poslední mise na záchranu lidstva... selhala. Přinášíme vám odpočet do konce světa spolu s vašimi oblíbenými rockovými peckami. To, jak si dneska připadáš? Ta deprese a alkoholismus... Napiš o tom, chlape. Využij to! Spisovatelé, má tady někdo nápad?

Lidem ve velení schází kreativita a úplně jim došly nápady. Teď se jen snaží recyklovat to, co už tu bylo, a doufají, že si toho nikdo nevšimne. - Jak se asi musíš cítit ty. - Poslyš, hochu... Řekni mi něco, co nevím. - Koukej. - A najednou ti povadnou prsa. Tohle je šílený! Stvořil jsi ženu svou myslí. - To je kus, co?

- Přestaň! Něco si o těch holkách ujasněme... Neexistují. Kdo chce zažít dobrodružství? - Kam jdeme? - Zpátky. Zpátky do doby, kdy jsme žili v jeskyních. Člověk není zvíře. Dokázali jsme přežít. Oheň, naše první opravdová technologie.

Kamenné nástroje. Kolo. Střelný prach. Heuréka, žárovka! Kamera. Jedeme. Televize.

Automobil. Nukleární zbraně. Kosmické lodě. Internet. Stali se z nás bohové. Víte vy vůbec, co udělá takový samopal Thompson s "nesmrtelným"? Slyšel jsem. Vidím... špatnou verzi tvého života. Vážně doufáš?

Myslíš, že jsem hrdina? - Porušils zákon. - Já jsem zákon. Nesmírná síla! Ovládáme strach. Neboj se. Beze strachu... Neboj se. ...jsme tak dobrý jako mrtvý.

Můžeš mi odpustit? Nikdo nemůže. Člověk není zvíře. - Nějaké otázky? - Jo. Tak to jsem zvědav. Je to o holce? Nejsem lesba. Já, já vím...

myslela jsem o klukovi. Šel bys se mnou na ples? Návrh, zamiloval jsem se. - Chtěla bys... - Co bych chtěla? Á, je tady ten okamžik. Uvidíme, kdo přežije, a kdo bude pokořen. - Čelila jsi někdy jisté smrti?

- Kdyby byla tak jistá, tak bych tu teď nestála. Mám tu dost materiálu na celoživotní terapii. No to je skvělý! Skvělý! Víš, jaký to je? - Víš, jaký to je?! - Skvělý. Vypadá to slibně. Neumíš jednat s lidmi. - Díky, měj se.

- Neptej se mě, jak se teď mám! Zlom vaz! Potom ti zavolám. Tak co jsi zažil? Co jsem zažil? Neuplyne ani vteřina, kdy bych na tebe nemyslel. Pocítíme tu tajemnou věc. Ovládne nás... a my mlčíme. Občas něco rozbiješ tak moc, že se to už nikdy nedá spravit.

Proč se všichni zamilováváme do lidí, kteří se k nám chovají tak příšerně? Přijímáme lásku, jakou si myslíme, že si zasloužíme. Nemůžeme prožít celý život ve strachu. Přivyknout každodenním lžím. To dítě se na mě podívalo... Bylo to jako vize, a já viděl, jak je to šílené.

Tak jsem to změnil. Ty jsi ten, koho hledám. Chci, abys utekla. Slibuju. Pořád přemítám nad svým údělem. Svým osudem. Myslíš, že se nevrátí? Vůbec netuším.

Každý potřebuje koníčka. Co je tím vaším? Zmrtvýchvstání. Víra. Strach. Láska. Jevy, které mohou předurčit směr našeho života. Mohou započít dlouho před naším narozením a pokračovat dlouho po naší smrti.

Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (99)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

krásné videjko, akorát v 07:07 se neříká "I want you to go." ale "I won't let you go."

180

Odpovědět

V 7:07 se neříká vůbec nic, ale pokud myslíš tu scénu z Cloud Atlas, tak tu jsem myslím právě opravoval já, protože jsem na tom filmu byl, a pokud se nepletu, opravdu jí říká, aby šla a zachránila se, protože ví, že po nich jdou a budou střílet a snažit se ho dostat.

183

Odpovědět

+BugHer0přesně tu myslím, 5:45, já jen koukala na druhou stranu :D ale film jsem viděla taky a pamatuju si, že tohle je ještě před tím, než na ně začali střílet, měli se po tom tenkém můstku dostat na druhou stranu, ona se podívala dolů a bylo znát, že se bojí, tak jí řekl právě to "I won't let you go" a později, mám pocit, když ji osvobodil z té věznice, tak jí to zopakoval ale s malou změnou "I won't let you go again". Nepopírám, že to o tom útěku tam bylo asi taky a já si teď moc jistá nejsem, ale když po tom následuje Katnissino "I promise", tak si myslím, že tvůrci určitě chtěli, aby to nějak zapadalo do sebe :)

180

Odpovědět

+BugHer0Áno hovorí I won't let you go. Mi to nedalo a som skontroloval :D

180

Odpovědět

Sometimes, if you break someone so bad, that it can´t get back for together.

204

Odpovědět

Tohle je naprostá bomba :), Filmografii roku 2011 jsem miloval, a teď miluju i tohle! :D Díky za překlad SolamBee!

200

Odpovědět

no co me se libilo bylo- Sinister, Looper a Lawless a co bych fakt doporucil je Chata v lesich hodne prekvapivej horor a taky Magic of Belle Isle ne moc znamy ale je to takovej ten krasne lidskej film kterej je radost sledovat

180

Odpovědět

Spoustu sem toho neviděl ale už vím co musim letos stihnout...

180

Odpovědět

jak se jmenuje film ze kterýho tam nazačátku mluví ten díte? prosím! :D

182

Odpovědět

V popisu videa máš odkaz na seznam v časovém pořadí

180

Odpovědět

spoustu těch filmů jsem neviděla, přitom se zdá, že stojí za shlédnutí.. asi to budu muset napravit nebo co :) ..voogac, dík za link :)

180

Odpovědět

tady najdete seznam všech filmů i čas kdy se objevují ve videu http://filmographile.tumblr.com/

181

Odpovědět

Kdyby to náhodou bylo někomu nápomocné, prošel jsem si v podstatě celý seznam filmů, co se ve videu objevily. Spousta je jich opravdu neznámá (některé dokonce ani nemají profil na csfd). Tady jsou ty, co mi přišly nejzajímavější a na které se časem chystám podívat. Budu rád, když to bude někomu, kdo měl stejné tendence jako já, pomůže :).

Atlas mraků (2012), Magic of Belle Isle, The (2012), Sedm psychopatů (2012), Bídníci (2012), Méďa (2012), Ruby Sparks (2012), Neobyčejný život Timothyho Greena (2012), Life of Pi (2012), Monsieur Lazhar (2011), Lady, The (2011), Seeking a Friend for the End of the World (2012), Nic nás nerozdělí (2012), V jiné zemi (2012), Loneliest Planet, The (2011), Sleepwalk with Me (2012), Barfi! (2012), On the Road (2012), Grassroots (2011), Starlet (2012), Celeste and Jesse Forever (2012), Robot and Frank (2012), Details, The (2011), Crazy Eyes (2012), Smashed (2012), Excuse Me for Living (2012), Sightseers (2012), Valley of Saints (2012), Waiting for Lightning (2012), Craigslist Joe (2012)

Je to seřazené podle hodnocení na csfd.cz. Ty nahoře budete znát, nejzajímavější jsou ty nejníže. Dole nejsou kvůli špatnému hodnocení, ale kvůli tomu, že žádné nemají. Všechny ale vypadají opravdu zajímavě a celkem originálně.

Po tom, co jsem ten seznam opravdu celý prošel musím složit poklonu tvůrci videa, musí to být opravdový znalec filmu.

(PS.: ještě tam myslím byl Moonrise Kingdom, ten taky zkuste)

200

Odpovědět

(Věci jako Hobbit, Batman apod. jsem tam nedal, protože to zná každý)

180

Odpovědět

To je super, díky moc! :)

180

Odpovědět

Viděl jsem tam "Sightseers" (http://www.csfd.cz/film/304516-sightseers/videa/?type=1), ale nezdá se mi, že by to už vyšlo. Nebo se pletu? Já na to čekám jak na vánoce.

180

Odpovědět

film roku? Jednoznačně Hobit :-)
a zkklamání? Z toho co jsem viděl asi Chronicle

188

Odpovědět

Ako sa vola ten film kde hovoria : Posledna missia na zachranu ludstva krachla? :D 0:35 cca

180

Odpovědět

Seeking a Friend for the End of the World (2012)

180

Odpovědět

Videla som ich niečo cez 60, čo je na môj vkus málo :D Každopádne, prekvapením ani sklamaním nebol pre mňa žiadny, lebo som vo vlastnom záujme žiadny zbytočne veľmi neočakávala, ale filmy, ktoré ma zaujali asi najviac sú: Cloud Atlas, The Words, Beasts of the Southern Wild, Savages, The Magic of Belle Isle, The Dictator, 21 jump street, Frankenweenie, The Intouchables, Detachment...a The Angels' Share, ale ten tam nebol(?). :-)

180

Odpovědět

Z týchto som videla len Ted, Pitch Perfect, Dark Shadows, Hotel Transylvania, Anne Karenina, Project X, The Dictator, Wanderlust, Jeff, Who Lives At Home a The Possession. Najviac sa mi páčil asi Jeff, Who Lives At Home, ale okrem toho aj Struck by Lightning, ktorý tu nie je.. Sklamanie asi žiadne, keď idem pozerať nejaký film, radšej sa nad tým veľmi nezamýšľam, lebo tých sklamaní by bolo asi viac :D
Takže celkom dobrý rok :)

180

Odpovědět

film roku každopádně Perks of Being Wallflower, The
jinak podle mně hodně povedený rok s překvapením Cloud Atlas nebo American Pie

180

Další