ZrozeníFlaman (S01E01)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:233
Počet zobrazení:7 141

Je tu nový španělský seriál! A dokonce o superhrdinovi! Ezequilelův život se radikálně změní, když ve svých 20 letech objeví svoje superschopnosti. Náš hrdina se zrovna přestěhoval za svou matkou do Sevilly a tajemství jeho sil se mu snaží pomoci odhalit  ten největší mimoň na škole, Alfred.  A o co je španělský hrdina lepší než všichni ti američtí? Má kamarády z Malvivienda! P.S. Flaman = cool, zábavný, hezoun + zařízení, které zaznamenává rychlost na lokomotivách. :)

Přepis titulků

Už věky věků svádí na tomto světě boj dobro se zlem. Nyní je rovnováha narušená. V prostředí zamořeném burany je snadné stát se hrdinou. Dříve musel jeden zachránit dítě z ohně, nebo dovést národ k vítězství. Dnes se považuje za hrdinství 1. kategorie vrátit peněženku nebo převést slepce. Být super hrdinou je ale jiná liga.

Je to nadčlověk. Mocnější než ostatní, s nadpřirozenými schopnostmi. Bytost stvořená každým coulem k tomu, aby nás všechny chránila. Jenže taková síla padne na někoho neznámého, kdo o ni ale vůbec nestojí. Superhrdinou bude ten, od koho to čekáme nejméně. Co dělá moje princezna?

Ne, ne, ve škole. Právě jdu z hodiny. Cože? Kočí, vážně? Už jsem ti tisíckrát říkal, že jsem na ni zapomněl. Hele vymazalas mi ji z Tuenti, z Whatsappu, z Badoo, z mobilu, odevšad. Už jsem ti říkal, že šetřím prachy, aby mi odstranili její jméno laserem nebo to překéruju. Kočí, nestíhuj mě.

Seru na... No jasně, zítra pokecáme. FLAMAN 1. DÍL - ZROZENÍ Dobré ráno, je právě 9 hodin. Dnešní šedivé pondělí teplota klesne, dluh krize ale stoupne. Ale kdo ví, může být velký den. Ty vole, zase. Mami co to je? Co je to za potvoru, na tý krabici. Co já vím Ezequieli, to je...

- vypadá jak Marťan, ne? - Žába, mami. Rapující žába. A co jsem ti říkal? Který mi chutnají? Ty s žirafou! Žirafa v teplácích! Ta, co má v ruce míč. Dítě moje, copak má žirafa ruce? Nechce se mi věřit, žes studoval. Něco ti řeknu. Tohle není žádná žába, tohle je...

Prostě žába to není! Jak mě má asi napadnout, že ta holka rapuje? No mami, má kšilt vzadu! To nevidíš? No dobře, tak jsi nevěděla, že rapuje. Ale furt je jasný, že to není žirafa. Není to savec, ne? Jseš po ránu nějakej protivnej. Na, tady máš. Tvoje oblíbená snídaně nugeta se salámem.

Jak ti to může chutnat? Vše nejlepší přeju... Takže krásné narozeniny. Ty, mami... Ten chlap je tady zase? Jo, Ezequieli. Gonzalo tu přespal. Hele. Nevím, jestli je to pro tebe problém. Už jsem ti to říkala. Zatímco jsi vyrůstal s babičkou a dědou v Córdobě, trochu se mi změnil život.

Já vím, žes nechtěl do Sevilly, ale staroušci už mají popletený hlavy. Hele, to je mi jedno. To je normální, máš svůj život, ale... Já chápu, že je to tvůj přítel a spíte spolu. Ale proč musí u nás doma srát? Musí u nás srát, než si vyčistím zuby? Gonzalo musí ve svoji dobu.

No, ale já si nemůžu vyčistit zuby, jak příšerně smrdí, přísahám. Tohle není normální, ať si skočí k doktorovi. Ti říkám, si nečistím zuby. A až se mi zkazí, tak mi zaplatí zubaře. - Tak já jdu. - Dej mi pusinku, broučku. - Můj krásnej synáček. - Tak ahoj mami. Gonzalo, miláčku! Zavírej si ty dveře na záchodě, prosím. Takovej smrad, matko svatá.

PŮJČOVNA A PRODEJNA FILMŮ A VIDEOHER To nejlepší na Pánovi prstenů je, že mladý Frodo, syn prostého zemědělce, přežije dobrodružství a dosáhne svého. Alfréde, víš moc dobře, že je Frodo zbytečný. Kdyby s ním nešel Sam a nehlídal ho? Umřel by Frodo hned u východu z Rivendellu. Samsagaz Ganyi je skutečný hrdina filmu.

To je moje malá sestra. Jsem pro ni příklad, jsem jako... - její vzor. - Jseš pěkněj blbec. Teď vážně Alfredo, dorazíme pozdě do školy. - Je milá, co? - Jo. Je to smíšek. Klídek Viky. Vím, co dělám, jasný? Já tvrdím, že Gandalf je blb, protože...

Budu žalovat mámě. Mně je to jedno. Dělej si, co chceš. Na, zavolej jí. Jseš ubohej, jak ze sebe děláš frajírka, před tou holkou. Co? Holky už blbnou z těch všech zpěváků jako Mario Casas, Maxi Iglesias, prostě. Alféde, vážně, vem mě do školy.

Abys věděl, uložila jsem si tvoji historii na internetu. Mně je to jedno. Dělej si, co chceš. Dobrá, celý vesmír je spojený... Kozatamulatka.com, divokyprdelky.es... Bude lepší, když ji vezmu do školy. Začíná říkat blbosti. - Ahoj. - Ahoj, Alfréde. Hele, všimli jste si, že jsou na každým baráku, na každym balkoně, pověšení Santa Clausové?

No minule jsem nad tím přemejšlel. Si to představ. Oblíknu se jako Santa Claus. Převlek si koupím u Číňanů ve večerce. A můžu lézt jednoduše k lidem krást balkonem. A když mě někdo uvidí, tak dělám, že nic. Se nebudu hejbat a dokonale splynu s okolím.

Hustý ne? Dobrej byznys, ne? Co to meleš, pičo. Vždyť měříš skoro dva metry. Tak jsem prostě Santa pro bohatý, ne? Super velkej Santa Claus. Si spíš pěknej vocas, brácho. A hlavně... proč se o tom bavíme? Co já vím, jen tak, ne? Ty vole já mluvil o Jessice, přece.

Že je strašně žárlivá... Už jsme spolu dlouho a... ani nevím, proč s ní jsem, ty vole. Protože má dobrou prdel, vole. Hele já ti něco řeknu, kdybych měl já matku, jako je ta tvoje, hele. Kéž by ta moje byla tak hezká, jako tvoje. Kéž by, fakt, brácho.

Taková samice, ty vole. Bych byl pěkně nadrženej, ty vole. Co to říkáš? Bys s ní něco měl, jo? Kdybys měl hezkou mámu, tak bys s ní něco měl? K sakru, no vlastně... Máš pravdu, pičo. Ať je to radši tvoje máma, vole. Hotovo, brácho.

Ty vole, ale... Další pinďour na sádře? Ty vole, buď trochu originální, ne? Mám sádru plnou pinďourů, ty vole. Hele všude pinďoury. Hele, můžeš mě hodit do školy? Teď máme učitele, co si na mě zasedl a už jsem nebyl na první hodině.

Navíc jsi to vyhrál! Můj bratranec Tuning mi namontoval do motorky rádio. - To žeru! - Hustý, brácho! A tímto chci říct, že vaše poslední testy jsou pěkná ostuda. Hnus. Nejradši bych změnil profesi.

Vůbec nepochybuju o tom, že vy všichni máte před sebou mizernou budoucnost, jakou si zasloužíte. No a opozdilcům, kteří si přijdou, kdy chtějí, připomínám, že mají čtyři měsíce na dokončení závěrečné práce. Ta bude mít hodnotu 74,5% bodů z celkového hodnocení. Abych předešel loňské katastrofě, rozdělím vás do skupin sám.

Takže... Vy dva. Vy a vy s těma kotletama. Ta tlustá s tím ošklivým tam bokem. Vy s tou nevyhraněnou sexuální preferencí. Ten v teplákách z periferie s tím... potrhlým z první řady.

Promiň. Promiň. Budeš něco dělat? Jasně, vole. Ale profesor řekl, že máme 4 měsíce. Nemusíme tak plašit, ne? Je to dlouhá práce. Tak udělej aspoň... obrázek na úvodní stránku nebo tak.

Nedělej si ze mě prdel, nebo dostaneš. Hele, můžu se na něco zeptat? Proč jsi šel na informatiku? Chceš to fakt vědět? No je to trochu... tak... Ještě jsem to nikomu neřekl. Protože... Promiň, brácho...

Byla sranda, vole. Já něco udělám, nebuď nasranej. Ty jsi Jedi? - Cože? - Viděl jsem, jak jsi tu plechovku posunul pohledem. Ty nebudeš blbej, co? Dělej, já umím mlčet. Vole, přestaň otravovat. Blázníš, ty jo.

- Hele, na co čumíš? - Na nic. Ti říkam, nečum na mě. Jsi mě úplně vyschízoval. Jdu jen proto, abych ti jednu nenatáhl, jasný? Abych ti nedal facku, vole. Hele, co za mnou chodíš? Jdi radši domu, ti radím. Ještě mě neznáš nasranýho.

Jdi domů, nebo se rozzuřím. Tě chytnu ty vole... Poz.. Co se to děje, kurva? ...or! Co? Superrychlost? Co to bylo, ty vole? - Cos mi to udělal, osle? - Máš schopnosti, ty to nevíš? O čem to mluvíš?

To se mi ještě nikdy nestalo, ty vole! Nikdy! Já ti můžu pomoc! Kočí, ty vole. Myslím, že ve skutečnosti je to na nic, že jsme se takhle vymódily, holka. - Nejdůležitější je CíVíčko, víš? - To ne, kočí. Vzhled je taky důležitej. Umět přijít, usmívat se na ně, dobře mluvit. Holka, to má přednost před vším ostatním. To já vím, kočí.

To je jasný. Ale ty máš plno rekvalifikací a všeho. A já skoro nic. Jenom když jsem dělala GOGO v La Crema, nebo jak jsme dělaly s holkama Spice Girls na playback na koleji. Ty jo, kam jdeš s takovou fotkou v životopisu? - To je jako fotka z Libka? - Na týhle fotce mi to sluší nejvíc, kočí. No fajn, je dost projetá Photoshopem. No hele, je to jedno. Stejně nám nikdo nezavolá. Ježíš, to jsou plány zas.

Měly jsme se učit, kočí. Kde jsme mohly bejt?! Mohly jsme třeba prodávat hadry v Bershce. No tak to ne. - Ježíš, koukni. - Kočí, hele můj hubeňour. Jakej je oháklej. To je fakt dobrý, si ho dostala. Běž a překvap ho.

Tak, nečekanej polibek, jako v romantických filmech. Kočí to fakt, natoč to na mobil, jdu na to. Hele na blázínka. Štěstíčko kočí. Co já vím, ty vole. Asi... - Fakt nevím, ty vole. - Hele nesnaž se to vysvětlit jinak. Zjistíme, jak se to stalo a proč tobě. Musíš se naučit to ovládat. Jak to jde, tlusťochu?

Nedělej hippie, Jessico. - Kdo to je a proč tak kouká? - Co? To je... nějakej turista. Se ptá na... Most Triana. Oskey, listening me boys. Turn right dozadu. And later, right doleva. No a až dojdeš k řece.

Zeptej se lidí. Jsem si měla dát anglinu do životopisu, co Tlusťoušku? Jasně, zlato. To říkám vážně. Superhrdina si je vědomý své velikosti, ale zůstává pokorný. Proto by nikdy nevyužil síly ve svůj vlastní prospěch. Přesně tam, kde zvítězí dokonalost, vidíme odlišnost od burana.

Promiňte. Nevím, co se to stalo. Promiňte. Co jsem to říkal? Jo, tohle. Že tady se musí pracovat. A kdo by nechtěl pracovat, je to jednoduché. Prémie! Ve vězení dávají postel a teplé jídlo. Omluvte mě, nějak mi není dobře. Hodina skončila.

Uvidíme se příště. - Nahraj. - A když si superhrdina ještě nevybral ten správný směr, posune ho k osudu nějaká událost, která mu ukáže, že velká síla vyžaduje velkou zodpovědnost. Jak řekl Ben Parker. První řádek komisku Spiderman, číslo 15 od Amazing Fantasy. Stan Lee 1963. Co koukáš?

Hele, ty vole, tys měl asi fakt pravdu. Musím se to naučit ovládat. Aha, takže najednou potřebuješ mou pomoc, co? A co když řeknu ne? Tak nic, si jdi třeba do háje. Byl vtip. Na tuhle chvíli jsem čekal. Na.

Přijď sám na tuhle adresu, v 18,00. - V osmnáct co? - V šest hodin. Je tady, jdu otevřít. Hele, chovejte se nenuceně. Klidně trochu povýšeně. - Vítej. - Co je, ty vole? - Pojď do bezpečí. - Co blbneš? C o tu dělají ty lidi, vole. - Neříkal si, že to bude tajemství?

- Klídek, klídek. Mají moji plnou důvěru a bez nich se neobejdeme. Představím ti je. Gabriel, grafik. Felipe, budoucí elektroinženýr. A Oscar ten nedělá nic konkrétního, ale ví toho hodně. Těší mě. Tohle mě fakt povzbudilo, brácho. A máme jednoho experta na toto téma.

Experta na superhrdiny z USA, Benjamin J. Perry. A co jako? Výborně. Takže, jak už jsem ti říkal, musíme zjistit proč, kdy a jaký máš nadpřirozený schopnosti. Udělali jsme stručný dotazník, abychom vyloučili některé možnosti. - Připraven? - Jo. - Vyrůstal si blízko nukleární elektrárny? - Co já vím, tak ne. Bodnul tě nějaký hmyz, nebo tě kousnul nějakej divnej savec?

- Ne. Vstal jsi z mrtvých? Co? Co to meleš, vole? Měli tvoji rodiče nějakou zvláštní vlastnost? No tak moje máti je trochu noční můra. No, ale kdyby to byl důvod, byli byste taky supermani, ne? - A tvůj táta? - Tátu neznám. Odešel od mámy, než jsem se narodil. I když...

to může být taky schopnost, ne? Co je, ty vole? Ježíš... No jasně, trochu divný týpci jste, co? Vy musíte bejt pěkně potlučený, co? Ezeguieli, představím ti Benjamina J. Perryho. Pizzař? Neopovrhuj lidma kvůli oblečení. Jedi může být často zaměněn za žebráka. Už mlč, vole.

Říkali, že máš schopnosti. Můžeš mi říct jaké? Tak... sílu lamželeza a... tu megarychlost. - A telekinezi. - Tvoje máma je telekineze! Nadpřirozená síla, rychlost a telekineze. To bude... to bude... Muž tygr, ne? Síla a rychlost. Jo, jo, tygr. Moc hezkej tygr jsem. A ta telekineze?

Je snad tygr, super válečník, nebo co? Anebo, že by to byl... Vlastně má smysly jako upír. Zaklínač! Koukám, že ty na tom budeš asi nejhůř z vás čtyř, vole. Bože. Ani upír, ani zvíře. To není možné. Možná prostě používá větší část mozku, než většina můžeme použít. - Jako Carrie. - Takže to s Jedim jsme zavrhli, co? Ty vole, pořád mě dost nudíte.

To jako fakt, hele. Jedinečnost tvého případu je, že spojuješ tři různé schopnosti, které jsou samy o sobě proti přírodě. Společně jsou pak extrémně mocné. Ty je máš všechny, a to znamená, že jsi prostě první liga. Dokonalý hrdina.

Abyste mi rozuměli, tak bych ho přirovnal třeba... k Supermanovi. Takže? Proč se to děje mně, brácho? Jediným vysvětlením, na které bych vsadil život je, že jsi fakticky... mimozemšťan. - Co? - Jasně! Ty vole, to fakt! Jseš idiot, brácho.

Ty jo. Pro nic za nic promrdaný odpoledne. To jak fakt? Takovej opruz kvůli tomuhle? Se nedivím, že mi přijdete divný. Co jste to... Takovej trapas, ty vole. Největší trapárna. Kdybych to věděl, ani bych se nenamáhal přijít... Co děláš vole? Mimozemšťan. První ligař má všechny schopnosti.

Třešinkou je, že umí lítat. Skoč! Nic se ti nestane, jsem si jistý. Jseš mimozemšťan, k sakru! Tvůj pošahanej táta bude mimozemšťan, jestli spadnu, vole. Dělej, nic se ti nestane. Superrychlost máš skoro pod kontrolou, ne? Jen musíš dělat to samý. Co děláš, aby ji použil? To nevím, hele. To samo, když spěchám.

Ty vole, taková vejška. Na to seru. To znamená, že před mezní situací reaguješ přirozeně. - Co?! Když je ti jasný, že nabouráš ve 300 km rychlosti, rozmlátíš si lebku a vysypeš vnitřnosti po chodníku... - tak poletíš. - Cože? Nevím, jak jsi mě sem dostal, ale nech mě slézt, nejsem žádnej Superman. Nech mě. - Ne, ne. Nic se ti nestane. - Na to ti seru, ty vole. Jsem vám to říkal, ty vole. Nejsem to, co si myslíte. Nejsem žádnej superhrdina.

Jak bych mohl lítat? Se poseru. Hele, poslouchej. Nemůžeš lítat, ale právě jsi spadl z devátýho. Jo, jsi nezničitelný. Mimozemšťan. To každopádně... se podívejte, jaký jste hovada. Odkud jste mě to shodili, vole? - Mohli jste mě zabít, ty vole. - Ale jsi živý, funguje to! To je to nejlepší, co se mi kdy v životě stalo.

Předpokládám, že jsem... - Ty vole, jaká paranoia! - Jaký máš štěstí! Jsme na začátku! Musíme všechno připravit, jméno, oblek. - Legendu. To každopádně... Těžký uvěřit, že mám nějaký schopnosti, ale ještě těžší je uvěřit, že bych se dal dohromady s váma. Jedeme v tom spolu, jsme tvoji Robinové. - Moji co?

- Tvoji zbyteční otroci, tiše závidíme. Tvoji rádci. Jo, jasně. To taky. Tak jo, no. Uvidíme se brzo, vy oslové. No ale měli bychom si naplánovat nějaký sraz v úkrytu. Středy, nebo čtvrtky. Tak tohle je úlet. Když si je superhrdina vědomý nových okolností, přijde na to, že jeho život se změnil.

Nečekané požehnání ho povýšilo nad zbytek, ale do naprosté samoty. Zbývá mu ještě dlouhá cesta, aby dosáhl své skutečné velikosti. Aby mohl být naší záchranou, ochránit náš svět. Dobrá, kousek po kousku. V DALŠÍ KAPITOLE... Superhrdina potřebuje oblek, který skryje jeho skutečnou identitu. A hlavně jméno, které si všichni zapamatují.

Které ohromí. Ty kráso, teď mě chytla. Co mam teď dělat? Co řeknu? Uteč, ty vole. Na to už nemáš čas, musíš použít superrychlost. Bože, vy jste si spletli to zvíře s tímhle chudáčkem? ...můžeš ukrást ranní testy. - Ty vole, Alfredo. - Přihořívá... Nic nevidím, nic neslyším... přeložil: lukan_cruz www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

úžasné! 10/10

42

Odpovědět

Malviviendo jsem nesledovala, vadí to při sledování tohoto seriálu? Nebo jsou propojené jen volně?

30

Odpovědět

Pokud je pro tebe dva stejní herci v hlavnějších rolích a nějaké to cameo volné propojení, pak jen volně. :)
Jinak vůbec, směle do toho.

30

Odpovědět

nene, jen stejná produkce.. navíc: nikdy není pozdě začít sledovat Malviviendo! :P

70

Odpovědět

no tak to se mi hodně líbilo, i ta španělština se tak krásně poslouchá ;)

20

Odpovědět

Za mě je to super. Herecké výkony jsou sice trochu pod průměrem, ale v rámci daného žánru je to mírně originální. Ale přes krtitku opravdu jsem se nenudil. Chci další díl.

111

Odpovědět

Tak v tohle jsem ani nedoufal, dík :D S nějakými většími soudy ještě počkám, ale zaujalo mě to a jsem zvědavý, jak se to vyvine dál :)

100

Odpovědět

Zdá se, že překladatel je rozhodnut pokračovat, ale pro jistotu se taky přidávám k pozitivní zpětný vazbě. :) Určitě minimálně pár dalších dílů přeložit. Nechápu ty místní borce, co po prvním, seznamovacím dílu mají hotový názor na celý seriál.
V tuhle chvíli to téma můžou uchopit jakkoliv, celkem brzo na soudy.

60

Odpovědět

Na webserial opět super :) jen se neubráním otázce, co Malviviendo?

20

Odpovědět

Další díl avizovali na únor. Rozhodně chci další díly a doplňovat to bude Flaman. I přes poněkud kritičtější komenty :) si myslím, že je to hodně záslužná práce lidí, kteří udělají ve finále premiéru v kině za pár euro a sdílejí na youtube. Děkuji všem za komenty, tomu mladému chlapci za korekci jména (opravím). A ano, je to delší než pět minut... i pro mě :) díl má 4000 slov :D zdravím…

40

Odpovědět

V tom autě, co ho mělo srazit, byli klucí z Malvivienda, že ano? Malviviendo je lepší a já se bohužel neubráním srovnávání.

20

Odpovědět

No jo, tradičně jsem si přečetl popisek videa až po shlédnutí a okomentování.

30

Odpovědět

No nevim.. Zpracování nic moc a herecký výkony taktéž.. Soráč, ale jediná zajímá věc na tom mi přijde ta španělština.

49

Odpovědět

Další díl si asi nechám ujít

1212

Odpovědět

Paráda, těším se na další díl ! :)

161

Odpovědět

Asi nejdůležitější je nenechat se odradit délkou... jinak šup sem s dalšími díly! :)

170

Odpovědět

Zase jedno ze světa starých mládenců, co se nikdy neožení:
Samsagaz Gamyi je v angličtině Samwise Gamgee a do češtiny se překládá jako Samvěd Křepelka ;-)

210

Odpovědět

Je to zvláštní, uvidíme, jaký bude další díl...

170