Země umíráFoil Arms and Hog

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 19
68 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:117
Počet zobrazení:3 197
Země je na tom bledě a ocitla se v nemocnici. Jak jí tam pomohou?

Přepis titulků

Co pacient? Hladina oceánů stoupá, teplota kolísá. Stav je kritický. Probouzí se. - Co se děje? - Váš stav není stabilizovaný. Je to zlé. - Bože, já umřu, že? - Ne, máme tu lék. Nebudete na tom jako dříve, ale zbude vám spousta času. - Ale musíme jednat okamžitě. - Dobře, pojďme na to. Ano?

- Jakože… Nezačneme? - Ano. - Musíme jednat okamžitě. - Dobře. - Takže… - Nezklamu vás. Úplně hoří, takové teploty jsme ještě neviděli. - Já umřu! - Ne! Ne když jsem tu já. - Tak něco udělejte! - Něco uděláme. Ale než to uděláme, musím říct, že to může hrozně bolet. - Tak jo.

- Nás. - Vás? - Nebo to bude hrozně otravné. - Cože? Udělejte něco! - Tak jo, uděláme tohle. Podáme pacientovi sedativa a přesuneme ho na sál. Já se umyju a obléknu si plášť a vy vše sterilizujte a připravte. - Ano. - A já pak přijdu na sál a řeknu si o skalpel, vy se pro něj natáhnete… Přestaňte o tom mluvit a udělejte to! - Musíme si být postupem 100% jistí.

- Doktore, přišla analýza z laboratoře. To je naprosto jasná zpráva. Říká nám, co přesně máme udělat. - Tak už neplýtvejme časem. - Tak jo! - Doktore, počkejte! - Co je? Jsou tu protichůdné důkazy. - Co to… Tímhle se vše mění! - Ne, ne, ne! - Nic neuděláte, že? - Děláme vše, co můžeme. - Nevypadá to tak. - Mars přišel na prohlídku. - Pardon, Zemi, přesuneme vás na jindy.

- Co je s Marsem? Nic. Jde jen o průzkum. - No tak, Zemi! - Taju! Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tohle je extrémě trefný video!

Chápu že pro ty kteří nikdy v životě ani neslyšeli o IPCC reportech a podobně, tak ty to odsoudí jako nesmyslné, nicméně zrovna na změnu klimatu na které má obrovský podíl lidská činost máme tak neskutečný množství podložených vedeckých studií z celého světa že z toho člověku až není dobře.

Ale samozřejmě chápu že pro mnoho lidí je mnohem snažší celej tenhle výzkum hodit do koše, říct že jsou to všechno bláboli a tím mít vyřešíno. Rozumím samozřejmě tomu principu, že kdo se jednou rozhodl že ho absolutně žádné důkazy na světě nepřesvědčí, tak tam opravdu není co řešit.

Pro ty kdož ale přecijen nechtějí ignorovat to abnormální množství vědeckých důkazů z celého světa, tak pro začátek můžu doporučit stránku https://faktaoklimatu.cz/ - tam se dá najít velké množství kvalitně ozdrojovaných a solidně vysvětlených jevů ohledně věcí kolem klimatu a je to určitě solidní základ toho když by někdo chtěl se zorientovat v problematice.

510

Odpovědět

Udělal sis pěkného slaměného panáka. On by ses jinak nemhl morálně povyšovat co? Ach ti fanatici....

92

Odpovědět

+Já!V pohodě - nečekal jsem že bys dokázal se ohánět čímkoliv jiným než nic neříkajícím fádním vyjádřením bez jakékoliv konkrétní informace směrem k samotnému tématu.
Rozumím že jsem si ve svém úvodním příspěveku dovolil dost, tedy zmínil jsem IPCC reporty a faktaoklimatu.cz, na což nevíš co říct protože to už by znamenalo mít nějaké znalosti o tématu.
Jestli mi chceš skutečně ukázat jak moc seš kovanej v tématu, tak mi zkus říct z jakých informačních zdrojů vycházíš ty.

47

Odpovědět

+koubelkaAch jo, stále nechápeš v čem je point co? Otázka je, zda na to nemáš mentální kapacitu nebo chápat prostě nechceš.

54

Odpovědět

+Já!Chtít po tobě konkrétní argumentaci přesahuje asi o dost tvoji mentální úroveň viď?

Hele v pohodě - klidně si jeď svoji linku fádních nic neříkajích sdělení - proč ne. Vidím že nemáš na víc, takže by asi byla z mé strany absolutně zbytečná snaha po tobě chtít víc. Kdybys totiž nějaký argumenty měl, nebo alespoň cokoliv co by se jim vzdáleně podobalo, tak už by si je vybalil, jenže nemáš. Ale v pohodě - klidně se vyhejbej čemukoliv co by se jen vdzáleně přibližovalo čemukoliv co se podobá argumentaci.

Jeslti mi ale chceš vytřít zrak, tak se zkus vytasit s nějakým konkrétním názorem a podpoř to i tím z jakých zdrojů vycházíš. Jestli ale po tobě chci moc, tak to klidně řekni. Osobně hádám že nemáš na to přijít s čímkoliv konkrétním a už vůbec mi nedokážeš dát žádnej ucelenej zdroj informací ze kterých vycházíš, protože nic takového nemáš a nikdy si ani neměl.

45

Odpovědět

+koubelkaAch jo, pořád si jedeš tu svojí jako správný demagog a fanatik. Vytvoříš si slaměného panáka, argumentuješ si proti němu a pak chceš po lidech, aby argumentovali pro něčemu, co neříkají? To se nedá nazvat jinak než šílené.

Klasická rétorika všech levičáků. Člověk řekne A, oni to si to vyloží jako Z a argumentují proti Z. Člověk se jim snaží vysvětlit, že neříká Z, ale A a oni si to vykládají jako obhajobu Z. A s tímhle se má dát konstruktivně diskutovat, když jediná jejich touha je vyřvat si svoji frustraci? :D Nejdříve předveď trochu sebekritiky a schopnosti elementární logiky. Pak se můžeme bavit.

54

Odpovědět

+Já!Tak znovu a tentokráte čti pomalu aby si to stíhal, ju? Chceš mi ukázat že se pletu, viď? Tak se vytas s nějakýma konkrétníma informacema - fádní dokáže bejt každej blbec, na tom není nic složitýho - ale bejt konkrétní, to už vyžaduje práci se zdrojem a to je to co po tobě chci.

Jestli je to pro tebe moc náročný a chci po tobě moc - ok - můžeš mi poděkovat za to že ti dávám tak složité úkoly jejichž řešení by posunulo tvé vlastní schopnosti o dost dál.

Zatím jsi se zmohl jen a pouze na to že ses vytasil s fádním sdělením ohledně "slamněného panáka" ale jakmile sem si dovolil po tobě chtít abys řekl cokoliv konkrétního, tak to seš najednou v úzkých a netušíš co na to vlastně máš říct a tak se místo argumentace pořád točíš na místě.

To takhle děláš vždycky? Pokaždý když po tobě někdo chce něco konkrétního tak jen nesouvisle blábolíš?

00

Odpovědět

Sám jsem se považoval za "klimaskeptika", až jsem zjistil, že je to víra, nikoliv skepse. (to, v co "klimaskeptici" věří) :)

IPCC report je neskutečná darda informací a je naivní až hloupé se, při debatě o tomto, zmínit třeba o webu faktaoklimatu.cz (který svou povrchností bolí).
Zde asi nelze doporučit nic jiného opravdovým skeptikům, než-li si IPCC report rozkliknout a z těch tisíců stran si alespoň pár stran přečíst. (z fullreportu, nikoliv z výňatku pro slabomyslné, eh, tedy politiky)
A lidem, kteří věří v klimaskepsi, nemá smysl cokoliv říkat, protože víra nelze logicky vyvrátit :-)
_________

V komunitě klimaskeptiků je IPCC report brán vážně asi jako Gréta, tím lze potom pochopit, proč tolik lidí má úplně dementní představy.

Ale tak kvalitní, obsáhlý souhrn lidských poznatků, který je dopodrobna odzdrojován, prostě wou...
Velmi bych si přál, aby něco podobného existovalo i v jiných oblastech (třeba v techu či psychologii)

25

Odpovědět

Naprostá blbost. Vždyť je zcela opačně. Všichni panikaří a dělají jakoukoliv blbost bez rozmyslu, jen aby něco dělali. Paradoxně tím klima jen zhoršují.

155

Odpovědět

Jindřich Rajchl - Postavme se propagaci nacismu v našich ulicích, postavme se mravní bídě!

29

Odpovědět

"Jindřich Rajchl, 1943"

20