Kolik by stálo brnění z Minecraftu?

Thumbnail play icon
72 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:358
Počet zobrazení:6 299

Minulý týden jste v komentářích projevili zájem o více videí od Game Theory a podobných pořadů. Za to jsme samozřejmě rádi a dnes přinášíme jedno odpočinkové video z prostředí světa Minecraft. Někteří lidé řeší blbosti, a to je dobře. Pokud vás totiž někdy zajímalo, kolik by stálo a vážilo brnění vytvořené z diamantů a jestli by vás vůbec ochránilo před útokem, jste na správné adrese. Pokud máte sami oblíbené video od GT, které byste rádi viděli přeložené, stačí jen napsat do komentářů. Při zájmu se budu snažit pořady střídat.

Přepis titulků

Diamanty jsou možná hráčovými nejlepšími přáteli, ale kolik by ve skutečnosti stál diamantový set z Minecraftu? Vezměte si lupu, protože GameTheory jde do klenotů. Zdravím vás, vítejte v Game Theory. Zde těžíme informace k vytváření nových epizod o vašich oblíbených hrách. Těžíme, vytváříme... Nechme slovní hříčky stranou.

Pokud vám dnešní epizoda přijde trochu jiná, je to proto, že jsem pryč a sbírám informace pro příští epizodu, která možná bude, nebo taky nebude o Assassin's Creed. Dnešní díl má na svědomí člen týmu Ronnie Edwards, tvůrce Digressing Sidequesting, dalšího kanálu o herních teoriích. Je také na našem kanálu. Pokud jste tak ještě neučinili, podívejte se na jeho Wii U video. To je moje oblíbené.

Řekl jsem mu, aby se snažil najít rovnováhu mezi naším a jeho stylem. Pokud se vám to líbí, tak je to super. Pokud ne, tak to stejně brzo skončí. Tak či onak, i pokud jste do teď žili v jeskyni, je velká šance, že jste někdy slyšeli o Minecraftu a o doslova tom největším klenotu v něm - diamantech. Tyhle modré krásky jsou tím, co drží hráče připevněné hodiny k monitoru...

ve snaze kopat hlouběji a hlouběji v naději na nalezení té modré žíly. Nebo si prostě pustí Creative mód a pár set si jich vytvoří. Tak či onak, pokud jich máte dost, můžete vytvořit ty nejlepší věci ve hře. Krumpáče, meče, ale co zajímá nás, je brnění. A protože jsem zvědavým šimpanzem herního světa, chci zjistit, kolik by ve skutečnosti stál celý set vytvořený z diamantů. A co je důležitější, dokázal by mě ochránit před útokem mečem, nebo explozí Creepera?

Diamanty jsou možná věčné, ale natěšení fanoušci ne. Bez dalšího efektního zdržování se pustíme do zkoumání! Pokud chceme zjistit, kolik nás to bude stát, musíme nejdřív přijít na to, kolik diamantů bude potřeba. Na to potřebujeme znát měřítko Minecraftu. Podle autora hry je každý herní blok jeden metr vysoký, v nízkém herním rozlišení 16 pixelů na 16 pixelů. Jeden metr vydělen 16 pixely znamená, že každý pixel je velký 0,0625 m.

Protože je ale Minecraft třírozměrný, potřebujeme znát objem krychlového pixelu. Vezmeme tedy 0,0625 m na třetí a získáme tak 0,000244 metrů krychlových. Zapamatujte si to číslo, za chvíli se k němu vrátíme. Zajímá nás diamantový set, takže musíme zjistit, kolik pixel bloků je potřeba na helmu, zbroj, nárameníky a kalhoty. Nejsem sice profesionálním modařem, ale z toho, co jsem zjistil, vím, že helma obsahuje 172 pixel bloků, brnění 186, nárameníky 116, kalhoty s botami 144.

Náš slušný odhad se tak pohybuje kolem 618 pixel bloků. 618 pixel bloků krát 0,000244 m3 za každý jednotlivý blok znamená, že brnění tvoří asi 0,15 m3 diamantů. Protože jsou drahokamy měřeny podle váhy a hustota diamantu je 3510 kg/m3, znamená to 526,5 kg diamantů, nebo 1 160 liber.

To už je pořádný zásnubní prsten. Ale žádný klenotník na světe by nedokázal opracovat tak velký kámen. To sotva! Musíme tedy vzít menší měřítko. Karát. Jednotka váhy, ve které se drahokamy uvádějí. 1 kg se rovná 5 000 karátům, což znamená, že náš Minecraft set by vážil neuvěřitelné 2 632 500 karátů. Abyste si udělali představu, diamant Cullinan je největším nalezeným surovým diamantem na světě. A to váží jen 3 100 karátů.

Možná ještě známější je diamant Hope. Jedná se o překrásně broušený drahokam, který má neskutečných 45,52 karátů. Netřeba říkat, že naše blýskavé brnění všechny tyto prcky pořádně zahanbuje. Když jsme zvládli čísla, vraťme se k původní otázce. Kolik by ve skutečnosti stál Minecraft diamantový set? Jak by vám řekl každý klenotník, jen na velikosti nezáleží. Cena diamantu je závislá na čtyřech věcech. Karátech, brusu, čistotě a barvě.

Karáty už máme a brus je úplně jednoduchý, takže tam nic připočítávat nebudeme. Čirost se posuzuje na škále od bezvadné po se vměstky. Nižší úroveň znamená, že diamanty obsahují nedokonalosti, které jsou postřehnutelné okem a činí diamant zakaleným a neprůhledným. Když si vezmeme brnění v Minecraftu, čistota je poměrně špatná. Nic přes něj nevidíte, takže mu proto dáme nejnižší hodnocení I3. Hrubý odhad pro nebroušený, zakalený diamant je asi 1 615 $ za karát.

Celý set by tak vyšel na 4 251 487 500 $. Přijde vám to jako hodně? A to jsme ještě nezapočítali barvu. Všimněte si, že diamanty v Minecraftu nejsou čisté a zářivé, jako ty, co znáte, ale místo toho jsou modré. To je způsobené malým množstvím boronu, nebo vysokým podílem vodíku v diamantu v době, kdy se utvářel. Tato nedokonalost je ale činí mnohem vzácnějšími, a tedy mnohem, mnohem dražšími. Zatímco zakalený bezbarvý diamant stál 1 615 $/karát, zakalený modrý z Minecraftu by stál okolo 33 500 $ za karát!

Takže výsledná částka za nové zářivé brnění z diamantů o váze 2,6 milionů karátů by byla 88 188 750 000 dolarů a 98 centů. Takže vám gratulujeme! Právě jste utratili víc peněz, než je HDP Rwandy za nablýskané brnění.

Myslíte si, že jste teď připraveni na Creepery? Tak se nad tím, hráči, znovu zamyslete, protože na sobě máte ochranu na prd. Diamant je sice nejtvrdším minerálem na světě, ale tvrdost a odolnost nejsou to samé. Diamanty jsou stejně jako další drahokamy krystaly. Krystaly mají od přírody pravidelnou atomovou strukturu. Právě to je činí krystaly. Sice jsou díky této vlastnosti překrásné, ale zároveň mají vysokou štěpnost.

Podél čtyř štěpných žlábků. Nemáme teď na mysli žlábek čtyřek Pamely Anderson tvořící Bermudský trojúhelník. Máme na mysli kameny a minerály. Kvůli rovnoběžnému rozmístění atomů mají diamanty několik štěpných ploch, neboli míst, kde je můžete snadno rozdělit. To znamená, že v některých směrech je extrémně obtížné je přefiknout, ale v ostatních je to jednodušší než přefiknout Pamelu Anderson. Protože je brnění v Minecraftu ploché a blokové, všechny štěpné plochy musí být v pravém úhlu.

To znamená, že jeden silný přímý úder z vrchu, nebo ze strany, by velmi jednoduše prosekl naše brnění za miliardy, což by zhatilo hodiny kopání a vytváření. Takže diamantové brnění je ve skutečnosti ochranou na prd. Váží několik tun a rozsype se, pokud ho trefíte do štěpné plochy. Ale pozitivní je, že s hodnotou 88 miliard dolarů vás učiní o 11 miliard bohatším, než je nejbohatší člověk na světě.

Takže to není až tak špatné. Na druhou stranu, za co byste asi tak v Minecraftu utráceli peníze? Vaši vlastní sochu ze zlata? No, tak nic. Tu už jsem vlastně udělal ze všeho zlata, které jsem našel, když jsem hledal diamanty. Ale víte, co se říká, víc peněz přináší akorát víc problémů. Tak jako tak, je to jen teorie, herní teorie. Díky za pozornost.

Překlad: Axchoo www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dejte sem od něj víc videí
http://www.youtube.com/channel/UCo_IB5145EVNcf8hw1Kku7w

180

Odpovědět

to je teda za video....

najprv som mal dojem ze vezme stredoveky druh brnenia a nahradi ocel diamantami a potom to vypocita, ech ne on pocital na zaklade velkosti bloku a pixelu v minecrafte... lol
ale ok

usudzovat ze ale takto vyrobeny diamantovy armor bude z jedneho kusa a teda jeden sek urcitym smerom ho rozbije, no tak to uz je moc. co ak by bol postaveny z roznych malych kuskov a kazdy by bol "posadeny" inak...

blbe video

195

Odpovědět

Pff a přitom je v MC zlato vzácnější než diamanty :D

1811

Odpovědět

Osobně se mi líbí, že sis tím dali tu práci a o video samotné v tomhle případě ani moc nejde, jde o ty informace. Nevím co je dneska populární...Assasin? Tak upřímně...kdo z vás by měl tu trpělivost aby spočítal všechny cihly, došky a dřevené sloupy, ze kterých je postavené nějaké město nebo hrad a přepočítal to do reálné hodnoty? Myslím že nikdo a proto si tenhle týpek zaslouží uznání, že si s tím dal takovou práci.

204

Odpovědět

To video je hrozně přeplácaný. Bez nutnosti čtení titulků by to asi bylo okey ale takhle je to hrozně rozptylující jak tam každou půlsekundu skočí novej obrázek :D :D

194

Odpovědět

Dame najevo ze by jsme chteli tyhle preklady a vy nam tu prelozite video z minecraftu? Boze...

1814

Odpovědět

Samotné téma je docela zajímavé (minimálně pro ty, kdo nepovažují MC za hru pro děti a nenadávají na každého kdo jej hraje), ale zabil to ten hlas, nic proti němu, ale (obzvlášť na úplném konci) byl fakt otravný (jak už zmínil Zlopán).
Editace byla podle mě taky otravná, buď ať tam nějaký obrázek nechá aspoň 3 vteřiny, nebo ať ho tam prostě ani nedává.

184

Odpovědět

Byl bych pro přeložení toho videa s Assassin's Creed

182

Odpovědět

fajné video. Sice úplně o hovnu. Možná je to tím vedrem, nebo tím, že jsem v piči, ale vydržel jsem se na to dívat od začátku do konce. Klidně bych dal i více jejich videí pokud jsou dobré.

1813

Odpovědět

Boron = Bor. (5:50)

182

Odpovědět

Blue Crystal :D

182

Odpovědět

No, ukamenujte me, ale horsi video o nicem, jsem dlouho nevidel.I ty obrazky jsou priserne.

1829

Odpovědět

Protivnější hlas jsem dlouho neslyšel..

1812

Odpovědět

Chtěl bych viděl diamant s pravoúhlými štěpnými plochami :D

184

Odpovědět

Mockrát děkuji, budu velmi rád pokud se zaměříte hodně na překlady naučných videí. Jde o to, že u vtipných videí tomu člověk nemusí až tak rozumět a stejně se baví a krom toho je jich plný internet. Oproti tomu, naučných videí je méně a je potřeba rozumět každému slovu, aby člověk opravdu všechno pochopil. Takže ještě jednou děkuji a doufám že budete překládat více více obsahující teorie a zajímavosti.

187

Odpovědět

vědět kolik by teoreticky stálo brnění z Minecraftu je fakt velmi naučné!

1814

Odpovědět

+Zlopánsice je to celkem hype ale holky rady diamanty a tohle staci aby clovek pred vetsinou lidi vypadal jako ze se vyzna .)

1814

Odpovědět

Jo, a navíc se stačilo zeptat Zlosyna, ten by ti to řekl z fleku a nemusel ses prokousávat skoro 9 minutovým videem :)

185