Genesis - Land of ConfusionHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:183
Počet zobrazení:7 159

Tento týden jsme si pro vás připravili hudební klenot od kapely Genesis. Píseň Land of Confusion (1986) je nezapomenutelná zejména díky klipu, ve kterém účinkují karikatury všemožných osobností tehdejší doby, včetně členů kapely a Ronalda Reagana v hlavní roli. Karikatury byly původně vytvořeny pro satirický pořad Splitting Image, s jehož tvůrci kapela při přípravě klipu spolupracovala. V roce 1987 byl klip nominován na cenu MTV a v roce 1988 dokonce získal cenu Grammy.

 

Přepis titulků

Hotovej svatoušek. Zase jdu spát se slepicema. Dobrou, miláčku. Sladké sny, drahoušku. Muselo se mi zdát už tisíc snů. Strašilo mě milion výkřiků. Ale stejně slyším dusot v rytmu pochodu. Přibližuje se k ulici. Už jste dnes četli noviny?

Tvrdí, že už se není čeho bát. Ale ohně pořád hoří a září do noci. Je tu příliš mnoho mužů. Příliš mnoho lidí. Dělají příliš problémů. A není tu dostlásky. Nevidíš, že žijeme ve světě zmatku? V tomhle světě žijeme.

Těmahle rukama jsme byli obdařeni. Používejme je a začněme se snažit. Udělejme z něj místo, kde stojí za to žít. Supermane, kde vězíš? Zrovna, když je všechno špatně. Muži z oceli, muži moci každou hodinou ztrácejí kontrolu. Teď je ten čas, tohle je to místo, abychom se starali o budoucnost.

Ale kolem není moc lásky. Řekni mi, proč žijeme ve světě zmatku. V tomhle světě žijeme. Těmahle rukama jsme byli obdařeni. Používejme je a začněme se snažit. Udělejme z něj místo, kde stojí za to žít. Pamatuju, že kdysi dávno...

svítilo slunce... a celou noc bylo vidět hvězdy. A tvůj smích, když jsem tě k sobě přitiskl. Už je to tak dávno... Dnes večer se domů nevrátím. Moje generace to napraví. To nejsou jenom plané sliby, které se nikdy neuskuteční.

Je tu příliš mnoho mužů. Příliš mnoho lidí. Dělají příliš problémů. A není tu dost lásky. Nevidíš, že žijeme ve světě zmatku? V tomhle světě žijeme. Těmahle rukama jsme byli obdařeni. Používejme je a začněme se snažit.

Udělejme z něj místo, za které stojí za to bojovat. V tomhle světě žijeme. Těmito jmény jsme byli obdařeni. Vstaňme a ukažme, kam se naše životy ubírají. Dobré ráno, drahoušku. Zdál se mi hrozný sen, Nancy. Jsem vyprahlý.

Mnohem lepší. Dal bych si ještě. ATOMOVKA ASISTENTKA To je ale pořádná asistentka. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

PRoc od nich vubec Collins odesel ?

10

Odpovědět

Collins left the band in March 1996. He reasoned that he "felt it time to change direction in my musical life. For me now, it will be music for movies, some jazz projects, and of course my solo career. I wish the guys in Genesis all the very best in their future. We remain the best of friends."

00

Odpovědět

Mládí krásně mně to připomnělo mládí Thanx people

00

Odpovědět

Docela hororové loutky :D

71

Odpovědět

Solidní píseň. I když za opravdové klenoty považuji od Genesis prvních 6 alb s Gabrielem. A dvě následující už se zpívajícím Collinsem. To je jednoznačně překrásná výjimečná hudba.

20

Odpovědět

Tohle je nejlepší kapela všech dob. S Disturbed si vyližte řitě!!

1012

Odpovědět

Tak za tuhle vám děkuju. I když do teď jsem neznal originál :D

30

Odpovědět

Hudobné klenoty ?
Ray Charles, Frank Sinatra, Aratha Franklin, Nina Simone, Beatles, James Brown, Bill Withers, The Platters, Andy Wiliams, Al Hibbler, Johnny Cash, Jay Hawkins, Miles Davis, Quincy Jones

34

Odpovědět

Vždycky mi to přišlo děsivý, nemůžu na to koukat.

113

Odpovědět

Paradní píseň mám rád originál i Cover od Disturbed, kter je takový více údernější, každopadně song, který bude svým textem vždy platit. Prostě výborný počin a klenot jak má být.

K překladu, možná bych tam dal že je to svět chaosu než zmatku, ale to je drobnost.

151

Odpovědět


Odpovědět

+RadiawOno oba klipy jsou pouze odrazem doby ve které vzniknuly, stejně tak i "lazení" celého songu, proto říkám že výborné jsou oba :)

62

Odpovědět

Mě osobně se více líbí cover .. ale to je věc vkusu a názoru :)

111