Thumbnail play icon

Gesta napříč kulturami

90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:613
Počet zobrazení:5 215

Gesta, neoddělitelná součást lidské komunikace. Každý z vás zná podání ruky nebo naštvaný prostředníček. Jak ale probíhá takové podání ruky v Africe a jak se liší projevování vulgarit napříč naší planetou, to vše se dozvíte v této vystrižené součásti dokumentární série stanice BBC The Human Animal.

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No nevim v tim prostředníčkem. Někde jsem četl že to vzniklo za nějaký války (nevim kdy, dějepis jsem vždycky nesnášel), kdy angličani stříhali zajatym francouzům (lukostřelcům) prostředníčky aby nemohli střílet. A takhle to mělo vzniknout - francouzský lukostřelci takhle údajně provokovali, když projížděli na koních v dohledu angličanů tak na ně měli vystrkovat prostředníčky. Přijde mi to logičtější než to s tim "penisem"

194

Odpovědět

to o čem hovoříš je ve videu zmiňovaná bitva u Azincourtu. Francouzi tehdy během stoleté války sekali zajatcům právě ony dva prsty potřebné ke střelbě z luku... a proto je přeživší nezajatí jako provokaci před Francouzi vztyčovali.
Vztyčený prostředníček ("medius pudor") je opravdu gesto zmiňované už v antickém Římě jako symbol pro penis :-)

210

Odpovědět

třeba v japonsku když myslíte SEBE tak evropan si spíš ukáže na srdce nebo hrudník, kdezto japonec si ukáže na obličej nebo rovnou na nos..

200

Odpovědět

no nemyslim si ze by toto kratoucke videou obsahlo uplne vse - napriklad vedeli jste ze sedednohu prez nohu je v arabskem svete brano jako urazka? Nebo ze znak pro o.K. takovy ten krouzek z ukazovacku a palce ze v Japonsku znamena platit prosim ? A vite proc Britove ukazuji prave ukazovacek a prostrednicek zaroven? U gladiatrou zapomnel take kuprikladu jak se o zivot zadalo nebyl to palec nahoru ale prave vstyceny ukatovacek a prostrednicek smerem k poradateli her... a dalsi

193

Odpovědět

V Africe potřes ruky s druhou rukou na své ruce, kterou podáváte, není klasickým podáváním ruky, to používáte chováte-li k druhém úctu, je-li pro Vás významnou osobou. Ať už obchodní význam, nebo pouhý moudrý stařec. Mladí lidé už toto gesto moc nepoužívají.

180

Odpovědět

:-) Nostalgie, tohle jsem viděl jako malý ČT... :D

180

Odpovědět

Velice zajimave a naucne...

180

Odpovědět

luxusni

180

Odpovědět

Zrovna nedávno jsem o významu gest s někým diskutovala a koukali na mě jako na blázna.

8:48 > osvobodily má být s měkkým i

180

Odpovědět

pro me, jedno z nej videjí na celým webu, hodně zajimavé..dekuju za něj

181

Odpovědět

Nemá někdo odkaz na tendle seriál?

180

Odpovědět

Ti z vychodni Afriky se mi zamlouvali nejvic :) jednoduche presto takove durazne bych rekl :)

180

Odpovědět

docela mne tam chybelo to, ze napr anglicani a dalsi ukazujou spoustu cislovek uplne jinak nez napr my .D ale jinak fajne 10/10

180

Odpovědět

Tohle nám pouštěli na střední na hodinách psychologie =)

182

Odpovědět

Zajímavý dokument .. nezlobil bych se, kdyby se podobné dokumenty překládali častěji.

183

Odpovědět

Čekal jsem teda mnohem víc, hodně povrchně probrané a špatná kvalita. BTW třeba je to jenom pověra, ale Bulhaři mají otočené přikyvování a zatřepání s hlavou prohozené kvůli příjmutí církve u nich v historii ne?

1824

Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)