#2: Filmy, Thor a Stan LeeGlove and Boots

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:284
Počet zobrazení:4 360

Dnešní díl Glove and Boots se ponese především v komiksovém a filmovém duchu. Mario a Fafa na začátek proberou obecné neduhy dnešních filmů a později se budou zabývat především Thorem a jeho tvůrcem, slavným komiksovým scenáristou Stanem Lee.

Mějte prosím na paměti, že tento díl vznikl před dvěma lety, a proto je zde o filmu Thor mluveno jako o novince. 

 

Přepis titulků

Překlad: Ninjer www.videacesky.cz Chci mluvit o filmech. - Miluju filmy jako každý druhý. - Já taky. - Taky jsi ten druhý. - Jo, máme rádi filmy. - To jo. - Fajn. - ...Anebo ne? - Ty už nemáš rád filmy? - Hele, máš rád Karate Kida? Jo. Ralph Macchio je můj oblíbený herec. A pak to koupil Will Smith a dal ho svýmu harantovi.

Macchio, kup práva na Fresh Prince a do hlavní role dej svý děcko. Na to bych se podíval! Noční můra z Elm Street. Je jich asi šest. - Nepotřebujete remake. - Ale co třeba kvůli tomu, že teď je jiná doba? Tehdy neměli internet. - Co když bude chtít Freddie poslat email? - Pošle ho. "Máš novou zprávu". A pak se probudíš a budeš mrtvej. Nebo si vezme sešívačku...

Co kdyby měl na rukou sešívačky? Sešívačkový Freddie. Sequely. Přestaňte dělat mizerný sequely! Zničili jste X-Meny! A pak Spider-Mana. Spider-Man je jako Návrat do budoucnosti. Jednička dobrá, dvojka docela taky a trojka nedávala smysl.

Co kdyby udělali pokračování s mladším Michaelem J. Foxem, - jen místo něj Justin Bieber! - Nebo Jada Pinkett Smith. Hele, Temný rytíř se mi líbil. Ale buďte originální! Nemusím vidět Ant-Mana, Spandex-Boye a Super Hopsandu ve filmu! Zbytečný! - Proč jsi vzadu?

- Snažím se o dramatičnost! - Dost superhrdinskejch filmů! - Já je miluju. Víš, kolik si za léto vydělal Ten, jehož jméno nesmíme vyslovit, za práva a tak? - Stan Lee? - Psst! - Neříkej to. - Proč ne? Zažalují nás! Thor je v kinech, tak jak... - Nemůžu říct Thor?

- Kdykoliv to řekneš, - musíš zaplatit Stanovi dolar. - Klidně to řeknu. - Thor, Thor, Thor, Thor... - Ticho! Thor. Proč jsi mě povolal, pískomile? Abych ubil tohoto ubohého rudého skřeta? Jo, ubij ho. Ba ne, pískomile. Dnes nebude žádný skřet ubit. Co je to s ním, Fafo?

Radu ti dám: Své urážky raději nezvolávej. A já ti dám radu nemluvit řečí, co se 4 000 let nepoužívá. Tvá slova pozbývají smyslu, kreaturo, ale líbíš se mi. - Co tu děláš, Thore? - Zavolal si mě pískomil. Z velkolepých síní Asgardu sem, do lidské říše, si mě zavolal pískomil. Mlč. Vzpomínám, jak můj otec pravil: "Thore?"

A já pravil: "Ano, otče?" - "Jsem na tebe pyšný." - Mlč. - "Stal ses bohem." - Mlč! - "Můj synu." Zlatovlásko. - Řekni, maličký. - Ano, Thore? Co si žádáš od boha hromu? Co si o tom filmu myslíš? Jaký film máš na mysli?

Film Thor. - Film? O mně? - Jo. Za něj jsem vděčen tobě, pískomile? Ne, spíš Stanu Leeovi. Stanuliovi! Přiveďte mi Stanuliho, nechť mu můžu projevit dík! Ne "Stanuli", Stan Lee. Stan Lee. Stane z rodu Leeů, bůh hromu si žádá tvou přítomnost. Abych ti mohl poděkovat za tvůj film o mně.

- Kde je Stan Lee, pískomile? - Neříkej jeho jméno! Co? Rudá bytůstko! Tys zpět! Brzy nám povíš o svých dobrodružstvích, ale nyní - si já, Thor, bůh hromu... - Neříkej to! žádám přítomnost Stana Leeho! Stan Lee se hlásí, mí věrní vojáci!

Už jsem vám říkal, že jsem vymyslel Spider-Mana? Iron Mana jsem vymyslel ve stejný den jako internet. Zasloužil bych Oscara. Excelsior! Hlavo! To tobě můžu poděkovat za film o mém životě? Nejsem "Stan the Man" jen proto, že se to rýmuje, ale proto, že opravdu jsem "frajer". Vzpomínám si, jak jsem vytvořil Zemi, vesmír, čas, vítr a hmotu.

A sedmého dne jsem vytvořil Thora. "Vytvořil Thora"? Ale Hlavo! Já jsem bůh hromu a blesků! Jsem nadčasový a nezničitelný! Rád vás poznávám. Rozhodl jsem, že k trávení potřebujete jídlo. A tak jsem vymyslel jedení. Nemám rád Stana Leeho. Dost bylo řečeno!

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je to vtipný. Postavy jsou dobře vyvážený. Pískomil je takovej sdílnej, a drzej. Ten zrzavý muppet je zase cizinec, má skotský přízvuk a je po většinu času zmatenej. Dávám maximum bodů. Jen tak dál.

190

Odpovědět

Takový Sezame otevři se pro dospělé. I když sezame otevři se ve svém věku říkám na něco jiného a slyším dneska nééé, bolí mě hlava :)
Jo a klidně překládejte další :)

184

Odpovědět

Jo, přestaňte dělat filmy o superhrdinech, ruinujete mou peněženku :D.

196

Odpovědět

U "ten, jehož jméno nesmíne vyslovit" jsem čekal někoho jiného a nedávalo mi to s Thorem smysl. I hate you J. K. Rowling!

238