Google ví o všem, co děláte

Thumbnail play icon
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:373
Počet zobrazení:4 794
Jelikož se první díl setkal s kladnými ohlasy, rozhodli jsme se překládat a uvádět tento typ "videonovinek" častěji a budeme se snažit vybírat témata, která by se vám mohla líbit. ;) Odkazy, na které Elliott upozorňuje, můžete najít tady a tady. Jsou ale bohužel v angličtině.

Přepis titulků

Jak je, lidi? Vítejte zpátky u 20 Minutes or Less. - Já jsem Elliott Morgan. - A já Trisha Hershberger. Dočasně zaskakuji za Joea. Joe je připravuje Leet Up. Pro více informací o této úžasnosti klikněte na odkaz níže. Pojďme na to. Víte, že my, Source Fed, vás rádi informujeme, když je vaše soukromí v ohrožení nebo chce Skynet ovládnout svět. Skynet zmiňujem často.

Film Oko dravce se Shia LaBeoufem se každou chvíli může stát skutečností. O čem to sakra mluvíte? A dnes se to částečně vyplňuje. Nová ochrana osobních údajů Googlu začíná platit. Takže pokud použijete Google vyhledávač, YouTube, Google Mapy nebo Google Kalendář, hádejte co? Google bude o všem vědět. Google tvrdí, že tato nová ochrana osobních údajů nebude výrazně odlišná. Rozdíl je, že bude sbírat všechny vaše informace do jednoho uživatelského profilu, namísto jejich sbírání z různých samostatných stránek.

Konečným důsledkem je lepší uživatelský zážitek. Vedoucí ochrany osobních údajů Alma Whitten uvedla: "Chceme jen využít informace, které jste nám svěřili, ke zlepšení vašeho celkového zážitku." To je super. Miluji zlepšování mých zážitků. Nechápu, proč musí Google vědět, že jsem na YouTube sedmkrát vyhledal roztomilý zvířecí video, ale co? Vážně? Jo.

Byl to nejroztomilejší pes na světě. Google bude znát každý e-mail, který jste poslali, vše, co jste kdy hledali, a každý chat, který jste kdy vedli v Google Talk. - Mají vaše Google Upozornění. - Celý váš Google Kalendář. Všechny vaše Google Kontakty s informacemi o vás nebo o lidech, které znáte. Všechny vaše obrázky z Picasa. A vaše nastavení zpráv, které obsahuje všechny články, o které se zajímáte. Sakra, budou vědět o všech těch článcích o gangsterském rapu. Nebo o vlozích Angry Video Game Nerda, na která se dívám?

Teda... mého bratrance. Nebo že si objednávám pětkrát týdně v Taco Bell. Nebo o těch videích o Shake Weight, která sleduji. Dobře tedy. Takže jestli nechcete, aby bylo vaše soukromí narušeno Googlem, v popisu najedete odkaz, kterým tomu můžete zabránit. A co si myslíte vy o změnách, které Google dělá? Nechte komentář pod videem.

Ohodnoťte naše video a sledujte nás i příště. Nebo jděte na sourcefed.com, kde najdete našich pět videí denně a vše, co jsme doposud natočili. Loučí se Elliott Morgan. - A Trisha Hershberger. - Zatím se mějte. Překlad: Shial www.videacesky.cz

Komentáře (51)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Google je super.

186

Odpovědět

Stejne na googlu nevyhledavam aspon z 99% naky veci co by nemoh nikdo znat i kdyz ze bych z toho byl nadsenej to teda ne

180

Odpovědět

takže vždy když jsem se díval na p***o mě sledovali? :o :D

191

Odpovědět

Je mi upřímě jedno že si o mě ukládají data, spíš mě trápí to vyhledané p***o.

202

Odpovědět

boha jeho, tady je zas odborníků.

190

Odpovědět

No, k tomuto videu bych rád zájemcům nabídnul toto video:
http://www.ted.com/talks/eli_pariser_beware_online_filter_bubbles.html
Třeba toto další video shledáte zajímavým...

180

Odpovědět

"To že jste paranoidní, neznamená že po vás nejdou."

200

Odpovědět

Tenhle strach z Googlu mi připadá, že hraničí s paranoiou.

ANO, Google sbírá informace. Ale vážně si někdo může myslet, že existuje "hodný vyhledávač"? Informace sbírá Google, Seznam, Centrum... Bing a další. Proč dělá mraky softwarových společností vlastní vyhledávače? QIP, Astro... je to nejlevnější průzkum trhu. Donutí uživatele nainstalovat si svoje actionbary do prohlížeče a vyhledávat přes svůj systém. Sbírají informace a zkoumají trh.

Google nedělá nic, co by nedělal (předpokládám) každý provozovatel nějakého portálu. Informace sbírá i třeba tento web - viditelně v podobě hvězdiček. I to je informace získaná od uživatele.

Navíc, a to je nejvtipnější, drtivá většina lidí trpící paranoiou vůči Googlu má svůj profil na Facebooku. A to, je dámy a pánové, největší šťoura na světě. Ostatně Mark Zuckenberg, zakladatel Facebooku řekl: "Soukromí je dnes pouze společenská norma. Lidé si zvykli žít bez soukromí a vyhovuje jim to."

Takže pokud má někdo strach z toho, že by Google mohl vědět o tom, co vyhledáváte... Tak vězte, že je to pravda. Ale buď se odpojte od internetu, zrušte svůj Facebookový profil, zahoďte telefony s Androidem... nebo se s tím smiřte. Ono Vám prostě nic jinýho nezbyde. Ty samý informace a mnohdy ještě citlivější od Vás totiž získává téměř každej provozovatel čehokoli online.

196

Odpovědět

A pak že jsme paranoidní

180

Odpovědět

Vim, že to takle zní blbě, ztráta soukromí, sledování atp. Ale na druhou stranu, pokud neděláte nějakou špínu, tak můžete bejt v klidu ne?

1822

Odpovědět

Ne že bych s tím souhlasil, ale žádná zvláštní novinka to není.

Pozornějšímu uživateli musí dříve nebo později dojít, kolik informací o jeho kybernetickém životě chodí přes Google (vyhledávání, Chrome, všudypřítomný Google Analytics), a k těm informacím musí mít z principu Google přístup, pouze to teď ospravedlňuje novým dokumentem.

Navíc si je velice dobře vědom toho, jak těžké je přestat používat služby Google - zkuste si na týden nechodit na YouTube, vyhledávat pomocí něčeho jiného a vypnout telefon s Androidem. Může si diktovat podmínky, protože nám nakonec nezbude, než s nimi souhlasit.

Nezapomeňte na jejich motto: Don't Be Evil!

180

Odpovědět

až začnu se svou kriminální karierou, budu ji dělat hezky postaru, offline.

180

Odpovědět

anonymus360 - Děkuji, opraveno ;)

180

Odpovědět

mě to sledování nevadí

1810

Odpovědět

Jsou to chudáci pokud musí sledovat co všechno sleduji, vždyť ani já už nesleduji co sleduji :-). Asi takhle, vadili by mi dvě věci A) kdyby sledovali co vše dělám na přímém bankovnictví, B) kecali mi do toho o co se mám a nemám zajímat. První zatím nedělají a druhé jen částečně.

182

Další