Nejstarší hospoda na světěGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:130
Počet zobrazení:9 015

Téměř každý má svůj oblíbený podnik, kam si rád chodí sednout. Ale když se nad tím tak zamyslíte, kde se nachází nejstarší hospoda na světě? Na kanálu Great Big Story se to rozhodli zjistit.

Přepis titulků

Hospody. Jsou jich tisíce. Ale tento příběh je o čtyřech z nich. Čím jsou zvláštní? Jsou staré. Tento muž si myslí, že ta jeho je nejstarší. Má je starší. - Ne. - Ani náhodou. Na to se musíme podívat.

Vítejte u hledání nejstarší hospody na světě. Tak povídej, hospodský číslo jedna. Vítejte v Ye Olde Trip to Jerusalem, nejstarší hospodě v Anglii. Seznam majitelů sahá až do roku 1760, ale historie jeskyní sahá do roku 1070, kdy zde byl postaven první hrad. Ten tady. Zde máme dřevěnou galeonu. Nesahat!

Každý, kdo ji očistil, zemřel záhadnou smrtí. Nevím, jestli jsme nejstarší na světě, ale točíme nejlepší pintu na světě. Hostinský číslo dva, do toho. Vítejte u Old Ferry Boat, nejstarší hospody v Anglii, možná i na světě. - Neříkal to ten předchozí? - Ne, jsme to my. Dějiny hospody sahají do roku 1050, ale podle legend je ještě o 500 let starší. Je stará. Sakra stará. Nemáme tu žádné lodě, ale máme tu ducha.

Naše hospoda stojí na hrobě dívky jménem Juliette. Ale jasné je, že točíme nejlepší pintu. Poslechněme si dalšího. Vítejte u Ye Old Man and Scythe, která je tak stará, že nikdo přesně neví kdy vznikla. Záznamy sahají k roce 1251, ale sklep měl vzniknout ještě předtím na přelomu století. Takže to nevíte. Určitě jsme starší než ti ostatní.

- Jasně. - Máme víc než jednoho ducha. Máme jich 53. Jeden z nich je opravdu skvělý. V roce 1651 tu byl James Stanley, 7. hrabě z Derby, popraven přímo během občanské války. Hlava... Myslíme si, že jsme nejstarší na světě. Ale jisté je, že točíme nejlepší pintu na světě.

- Moment, já... - Zastavím vás. Spousta hospod tvrdí, že jsou nejstarší, ale my pro to máme důkazy. Pojďte dovnitř. Vítám vás v Sean's. Bar je starší než samotné město. Zaznamenáni jsou téměř všichni hostinští až k Louovi v roce 900. Převáděl osoby přes brod. Přímo tady.

Zde na zdi visí dopis a certifikát od Guinnessovy knihy rekordů. - Našli jsme ji! - Našli a jste tu vítáni. Každá hospoda tvrdí, že čepuje nejlepší pivo na světě. Ale my máme nejlepší whiskey na světě. Tohle je nejlepší výmluva pro pití v hospodě. Na zdraví. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nejlepší pinta na světě.
Pinta anglického piva. Nejlepší.

Já teda nechci být zlý, ale tak nějak tomu úplně nevěřím... :D

32

Odpovědět

V Nottinghamu jsem byl půl roku na Erasmu a musím říct, že Ye Olde Trip to Jerusalem je jako atrakce super - hospoda "ve skále" s krbem apod. super atmosféra. Jen výběr piva, tam není žádná bomba...

10

Odpovědět

Téma má mnohem větší potenciál. Tentokrát mě vyloženě štve, že to má jen 3 minuty. :-(

191

Odpovědět

hneď som dostal chuť na nejak=ho penivého fešáka =D

91

Odpovědět

fesak = vykastrovany pes

91